Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretnél Tenerifén élni? Magyar kolónia létrehozásához megfelelő anyagiakkal rendelkező, megbízható társakat, és barátokat keresünk. fórum

Szeretnél Tenerifén élni? Magyar kolónia létrehozásához megfelelő anyagiakkal rendelkező, megbízható társakat, és barátokat keresünk. (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. 7a23ed9179 (válaszként erre: 27. - 7a23ed9179)
2013. márc. 7. 15:33
Ja a válasz közben megszületett. :)
28. bd55e3f068 (válaszként erre: 26. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 15:33
Én inkább a megélhetést helyzném előtérbe, a megtakarítási saját lehetőségeket, nem a nyugdíjat, ami eurós vagy sem, sehol nem garantált.
2013. márc. 7. 15:33
Ha lenne pár millányi félretett pénzem, akkor már itthon sem állnék rosszul és nyaralhatnék akár Tenerifén is. Tegyük fel, érdekel az ötlet. Minden további nélkül kimennénk családostul, a többi családdal. A mi habitusunkba ez teljesen belefér. Mondjuk, a kiutazást és pár hétnyi megélhetést még tudnánk finanszírozni. Aztán mi lenne?
2013. márc. 7. 15:28

Itt senki után sem fogják dobálni a munkát, az biztos.

Spanyolul kell tanulni/tudni , és vállalkozni kell. Kb 260 euró a havi adó-és járulékteher+ a könyvelés díja.

Viszont ezért EU-s nyugdíj jár -majd / valamikor- cserébe.

Kicsiben érdemes kezdeni, többen összefogni, és fokozatosan fejleszteni fel a vállalkozást.

Csak az gondolkozzon ilyenekben , akinek van a háttérben legalább 6 havi megélhetésnek megfelelő pénze...

2013. márc. 7. 15:25
A tavasz a legcsodálatosabb évszak :)
24. nibiru61 (válaszként erre: 23. - Eritrea)
2013. márc. 7. 15:20
Bizony :) Az örök tavasz, és kora nyár birodalma .. A Golf áramlatnak köszönhetően...
2013. márc. 7. 15:12
Néztem Tenerifé éghajlatát, elég kellemesnek mondható, nincsen igazából sem túl hideg, sem túl meleg :)
2013. márc. 7. 15:02
Azért arra fele az egyik legnagyobb a munkanélküliség.Miért pont a magyarokra lenne szükség ott?Én is utálom a telet,ha lehet átaludnám,de akkor sem tudnám itt hagyni a hazámat,a családot,a barátokat.
2013. márc. 7. 14:55

Jó ötlet!

Kinek mi a szakmája és a nyelvtudása?

Mert az hogy kimegyünk és majdcsak lesz valahogy, majd főzzük a magyar gulyást, az gyerekes elképzelés.

20. nibiru61 (válaszként erre: 18. - Eritrea)
2013. márc. 7. 14:49

Annak a szempontnak, h ne legyen tél, csak nagyon kevés hely felel meg, főleg Európában..Sajnos Spanyolország többi részén is van tél, és 0-15 fok hőmérséklettel, mi már szinte mindegy, mert hideg van, és kész..

Szóval én azt nézem: olcsó repülőjáratok, jó időjárás, vállalkozás, vagy munkavállalás esetén is számítson be a a nyugdíjas éveimbe , és elérhető ingatlanárak legyenek..

19. selena78 (válaszként erre: 10. - Megi04)
2013. márc. 7. 14:43
Neked...nekem elviselhetetlen.
2013. márc. 7. 14:33

A fórumindítóhoz hasonlóan mi is külföldre kacsintgatunk. Az úticélt még nem döntöttük el, de el szeretnénk menni. Ha Tenerifé, hát legyen az.


Pár hozzászólással lentebb olvastam, hogy miért kell elmenni a tél elől. Konkrétan nálunk az az elsődleges szempont, hogy ne legyen tél, de legyen tengerpart. (S persze élhető ország legyen, de ez ugye alap.)

17. nibiru61 (válaszként erre: 16. - Annie1130)
2013. márc. 7. 14:11

Costa del Silencio valóban eléggé kihalt hely...

De van, ami ott is jól gy...pl isteni banánokat vettünk 0,75 euró/kg :)

A büfé csak egy kósza ötlet a sok közül, hidd el :)

16. Annie1130 (válaszként erre: 14. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 14:00
Van, illetve tudomásom szerint volt egy magyar étterem Costa del Silencio-n! Akárhányszor arra jártam, üres volt...
15. nibiru61 (válaszként erre: 13. - 3f2a864951)
2013. márc. 7. 13:57

Látszik, h még nem nézegettél Tenerifei ingatlan hirdetéseket.

Akár már 40 ezer euróért kaphatsz tengerparti lakást, de 50-60 ezer euróért mindenképpen.

Még csak nem is kell egyedül megvenned, ha nincs ennyi pénzed, akár 2-3-4-6 stb megbízható salád is gondolkodhat egyetlen közös nyaraló megvásárlásában, és hasznosításában. Ezerszer többet ér, mint egy üdülési jog..

Viszont az összefogás -bizalom az tényleg nem magyar sajátság...

14. nibiru61 (válaszként erre: 9. - Gkreka)
2013. márc. 7. 13:46

Az igazi nyereség az lenne, ha szólhatnánk egymáshoz, hisz beszélgetni, és eszméket cserélni igazán jól esően csak magyarul lehet..


De ne csak álmodozzunk: mivel ott sincs klasszikus értelemben vett MUNKA, így könnyebben lehetne vállalkozást nyitni is . Pl nincs egy magyar étterem, vagy büfé sem, miért ne lehetne ezt is közösen üzemeltetni?

2013. márc. 7. 13:45
Engem sokkal inkabb az erdekelne, mennyibe kerulhet odakint, gyakorlatilag egy udulohelyen egy lakas. Gyanitom, hogy ehhez valoban komoly toke kellene. Vagy amolyan Robin Masters-fele Hawaii birtokban gondolkodik a topiknyito? Ez tobb szaz millios befektetes is lehet, en semmit sem ernek, ha eladnam az itteni lakasomat, pedig nincs rossz helyen.
2013. márc. 7. 13:43
Nekem van ismerősöm aki kint él évek óta és több magyar is van kint, nekik már van kolóniájuk :)
11. Annie1130 (válaszként erre: 6. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 13:43
Szia!Mi már éltünk ott a párommal 2 évig. Szívesen válaszolok az esetleges kérdéseidre, illetve nagyon szívesen segítek, amiben tudok.
10. megi04
2013. márc. 7. 13:42

A tél gyönyörű...Miért kell elszökni előle???


Hideg van...Na és??? Persze OTT valószínűleg,a tejsznhab is gesztenyekrémből van...Na neeeeeeee...:(

9. gkreka (válaszként erre: 6. - Nibiru61)
2013. márc. 7. 13:35
Elhiszem, hogy ideális nyugdíjas paradicsom Tenerife... De miért gondolkozol magyar kolóniában? Így "nyerjünk egy kicsit rajta" íze van.
2013. márc. 7. 13:27
Akkor nem nektek szól a kérdésem, hanem azoknak, akik nem széthúzni, hanem összetartani szeretnének, közös előnyök mentén...Inkább az ő jelentkezésüket várom...
2013. márc. 7. 13:24

Laknék ott, de az összes családtagomat nem tudnám vinni. Öreg fák már az átültetéshez.

Meg mit kezdenék ott?

Ráadásul pénzem sincs egy "oda" repülőjegyre se.

2013. márc. 7. 13:23

Sziasztok!


Eddig kétszer jártunk Tenerifén, először 2008-ban, és most 2013-ban, és teljesen beleszerettünk az ottani klímába.

Nem csoda, hisz a fogcsikorgató tél kellős közepéből, hirtelen az örök tavasz birodalmába csöppentünk a pár órai repülőút végén. Egy gyönyörű hét elteltével nagyon rossz volt visszatérni ismét a fagyos valóságba, és hiába telt el azóta 1 hónap, még mindig sokat kell várnunk idehaza a jó időre.

A repülőút teljesen megfizethető a Ryanair járataival, Brüsszeli, vagy Londoni átszállással ( kb: 50 e Ft-ból is kihozható)

Télen nem lesz fűtésköltség sem, amire itthon vagyonokat költünk pl: egy nagyobb családi ház esetén...

Biztosan vannak rajtunk kívül mások is, akik szívesen töltenék legalább a teleket odakint,vagy akár az egész évet is, és szívesebben tennék mindezt, ha más magyarokkal is tudnák tartani a kapcsolatot.

Persze nem utolsó szempont a megélhetés sem, amit jó lenne odakint is biztosítani. Remélem, hogy idevetődnek olyanok, akik konkrét tapasztalattal rendelkeznek az ilyen témában, mivel én csak az oldal elindítója szeretnék lenni.

Ideális esetben abban reménykedem, hogy pár családdal , vagy személlyel együtt, megtervezhetnénk a közös jövőnket, esetleg közös vállalkozásunkat. Nagyjából már képben vagyunk az ottani adó-és tb rendszerrel, és mivel Tenerife az EU részét képezi, így egy ottani vállalkozás alapján esély van egy EU-s nyugdíj megszerzésére is. Ráadásul vámmentes övezet is, ami szintén nem elhanyagolható szempont.

Rengeteg német, és angol nyugdíjas tölti ott a nyugdíjas éveit, hisz a klíma ideális a mozgásszervi betegeknek is ( hogyne lenne az :)


Ők már valóban kolóniákat alkotnak, mi lenne, ha a magyarok is összetartanának végre valahol??

Várom jelentkezéseteket!

Zsóka

2013. márc. 7. 13:17
Én nem szeretnék.Kolóniában meg főleg nem.Ha kimennék,magam és a családom érdekelne csak,nem a többi magyar.
2013. márc. 7. 13:13
Hogyne ....:))))
2013. márc. 7. 13:11
Ha már van annyi lóvém, akkor mások nélkül is odaköltözhatek...
2013. márc. 7. 13:08

:D


Ez durva lenne.

2013. márc. 7. 12:58
Szeretnél Tenerifén élni? Magyar kolónia létrehozásához megfelelő anyagiakkal rendelkező, megbízható társakat, és barátokat keresünk.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook