Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretnék gyereket, de a párom nem igazán.... fórum

Szeretnék gyereket, de a párom nem igazán.... (beszélgetős fórum)


1 2
20. c33bd8536b (válaszként erre: 18. - 2a033963fa)
2009. nov. 14. 10:07
Buta és gyáva? Nem lehet, hogy csak szereti a párját, és neki ő a fontos?
19. 7ed48e33ee (válaszként erre: 16. - C502273b01)
2009. nov. 14. 10:07
Köszi amit írtál, nálla is ez van, mivel nem szerette senki csak a déd mamája, ő azt mondja nem tudja, hogy kell szeretni.Velem is fura néha, ralytam veri le a múltat a fájdalmat...meg mondom őszintén gyülölöm a szüleit....Mert ha egy nő elhagyja a gyermekét...akkor minek szül gyereket? NNem vagyok abortusz párti de egy élet szenvedése nagyobb kínzás mint maga az abortusz, mert egy gyermek anya nélkül árva....mai napig nem foglalkozik a párommal az anyja.....Németországban éli világát.Most is kérdeztem tőle jön-e karácsonyra azt felelelte drága a repüllő...az ilyen nő nem nő, nés nem is anya...az apja híres,ismert, és nem vesz tudomást, hogy van egy fia.....
18. 2a033963fa (válaszként erre: 1. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 14. 10:04

Én szakítanék a párommal,ha nem akarna gyereket tőlem,mert nekem ez nagyon fontos.Szerintem akkor is szakítanék vele ha csak 10 év múlva akarná,mert én ugye meg előbb.Mi annak idején letisztáztuk ezt a dolgot előre...

Ismerek viszont olyat aki hasonló szituban van mint te,és nem hagyta el a pasit.Nagyon sajnálom,és őszintén szólva butának és gyávának tartom,mert lemond az álmáról és egy csodálatos dologról egy pasi miatt.

17. c33bd8536b (válaszként erre: 12. - 4fcf842965)
2009. nov. 14. 10:01
Azért elég nagy merészség ilyen kerek-perec véleményt mondani valakiről, akit nem is ismersz. Tudod, a férfiak sem egyformák.
2009. nov. 14. 09:49

True,megértem a párodat,nekem is szörnyű gyermekkorom volt,és férjem jobban akart gyereket,mint én nőként.Aztán lett gyerkőc,sokára jött össze,de a lehető legjobb döntés volt,de tény,nekem több időbe telt,mire elfogadtam,hogy van gyerekem.Hihetetlen,de így van.

Párod is attól fél,amitől én anno...hogy nem tudom majd 'jól' szeretni a gyerekem...aztán rájön,hogy elég,ha önmagát adja annak a gyereknek,és így apává válik.Nekünk az anyagi helyzetünk,házunk sem volt akkor még tuti biztos,de szerintem sokunknak nem biztos semmi,csak az aznapi nap.

Ha úgy érzed,szeret,akkor idővel belejön az apuka szerepbe,mert amíg nincs gyermeke,nem tudhatja,milyen az,a maga gyönyörűségével,és sokszor nehézségeivel.Szerintem ne add fel,még változhat,és a baba nem biztos,hogy azonnal megfogan.

2009. nov. 14. 09:39
Vagyunk néhányan akik ebben a cipőben járunk....az előző kapcsolatom által...picit meg utáltam a pasikat.....és természetesen em engedem, hogy egy pasi döntse el az életem...én azóta kisebb lángon égek, hisz csalódtam egy hatalmasat!
2009. nov. 14. 09:35
Nem tudom mi legyen....a párom előtt volt egy pasi az életemben...ő valóban nem szeretett...mert megvert csakhogy elvetéljek....a mostani párom, mondta ha jönne a baba nem küldene el akkor elfogadná....de direktbe nem tervez gyereket...persze az álmom az, hogy azt mondja egy pasi akarok gyereket...de amilyen szerencsés vagyok....soha nem fog teljesülni a vágyam...
13. 7ed48e33ee (válaszként erre: 12. - 4fcf842965)
2009. nov. 14. 09:32
Nem cselédként, mindent megcsinál mos, takarít,ha nem szeretne azt érezném.Lehet változni fog...igaz az ismerősei között van olyan pár, akik 7 év útán vállaltak gyereket...a függetlenségünket félti...de már olyat is mondott, hogy ha lenne baba vele nem foglalkoznék...várok még pár hónapot, adok esélyt de ha semmi változás odébb lépek bármilyen fájdalmas is lesz.
12. 4fcf842965 (válaszként erre: 11. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 14. 09:29

Mellédumál.

Nekem is a véleményem hogy nem szeret ha nem akar gyereket mivel a férfiak szeretik birtokolni a nőt akit szeretnek és ebbe beletartozik a gyerekcsinálás is a részükről.Csak cselédnek tart,arra biztosan jó vagy de komolyabbat nem akar.

11. 7ed48e33ee (válaszként erre: 5. - OlíviaAnna)
2009. nov. 14. 09:25
Nagyon szeret a párom, de ő azzal magyarázza a dolgot, hogy őt elhagyták a szülei, és fél, hogy ő is hasonló hibát követ el.És fél a felelőségtől, a fizikai terheléstől hisz egy tüdővel él.Ő ezektől fél persze szerintem alaptalanúl, mert az én feladatom a gyerek dolog,és nekem van anyukám testvérem akik segítenének mindenben...mivel 2 gyerekem lett volna....a családom mindenben segítene...ő ragaszkodik hozzám, de ugye így nincs nyűg csak mi vagyunk...nem szertetném elhagyni, de tény ketyeg az óra....és persze nem most akarok gyereket, csak azt várom hogy annyit mondjon, hogy ha együtt maradunk akkor benne lenne...vagy valami....tehát azt látom fél valamitől....
10. c33bd8536b (válaszként erre: 6. - Kírakitti)
2009. nov. 14. 09:16

Nézd, az, hogy valaki nem kíván gyereket, az még nem jelenti azt, hogy nem szereti a párját. Talán csak a gyerekeket nem szereti. Van ilyen.


Férfiaknál amúgyis előfordul, hogy nehezen viselik, hogy háttérbe szorulnak a gyerek miatt.


Ezért kell ezeket megbeszélni, mielött az ember összekötné az életét valakivel. Én fordított helyzetet is láttam már.

2009. nov. 14. 08:35

nem szabad úgy gyermeket vállalni, hogy nem együttes akaraton vagytok.

Ha ő ennyire nem akar és te ennyire szeretnél-akkor nem ő a te embered.

2009. nov. 14. 07:10
Szerintem gyerek nélkül nem jó az élet. Egy nőnek szerintem ez a legfontosabb, legszebb az életében.
2009. nov. 14. 06:33

én egy évig külön voltam a férjemtől, még nem voltunk házasok, és akkor a pasi kijelentette hogy neki nem kell több gyerek, deő imád és szeret, de neki van már két gyereke nem kell több.

a második próbálkozásra sikerült el mennem.

Életem legnagyobb hibája lett volna.

2009. nov. 14. 06:13

Ha így áll a dolgokhoz, őnző, és nem szeret téged. Én már 20 évesen azt vallottam , ha nem lesz férjem, de 30 éves korom körül egyedül is vállalok gyereket, mert én pasiról könnyebben lemondok, bármikor akad, de a gyerekem a gyerekem.

Ne add fel!

Könnyű idegenként beszélni, de én szakítanék, ha 2-3 éven belül sem akar gyereket és ezt ki is jelenti .

2009. nov. 14. 06:03
Bocs, hogy ezt mondom, de ha nem akar tőled gyereket, akkor nézz más után, mert elég valószínű, hogy nem szeret (legalábbis nem úgy, ahogy megérdemled). Aki igazán szerelmes, az vágyik arra, hogy párjával igazi család legyen, közös bébikkel, akikben viszontlátja párját. Ne dilemmázz, lépj tovább! Egy kisbaba mennyei boldogság. Meg fogsz lepődni, hogy milyen - semmihez sem hasonlítható - élmény (még az esetleges nehézségek ellenére is) az anyaság. Gyerek nélkül ki fog rád visszamosolyogni? Talán a jelenlegi önző pasid?
2009. nov. 14. 02:20

Én nem voltam hasonló szituban,de anyuka ként azt tudom tanácsolni,hogy ne add fel a legcsodálatosabb álmodat egy pasiért.Ne érd be kevesebbel.Ha ragaszkodsz a párodhoz,nem tapasztalhatod meg azt,hogy egy más férfi akár jobban is tudna szeretni....és mivel ketyeg a biológiai óra,nem várhatsz addig,míg túl késő lesz.A visszafojtott vágyak betegséget okoznak,mind testileg,mind lelkileg.

Én azt tudom tanácsolni,hogy merd megtenni a lépést magad felé,és keresd meg azt a boldogságot,amit megérdemelsz.

Mivel megtapasztaltam az anyaság örömét határozottan állítom,hogy ez a legcsodálatosabb dolog a világon!Ekkora örömet és beteljesedést egy férfi sem érezhet.Ezért mi nők kiváltságosak vagyunk...

Meg kell találnod azt a társat,aki legalább annyira szeretne babát,mint Te.Csak így lehet.Ha egyik fél nem akarja,a baba beteg lesz.Durván hangzik,de élő példa a barátnőm,aki csak a párja kedvéért vállalta a gyereket.


Szívből kívánom,hogy legyen erőd és bátorságod lépni,hiszen míg meg nem tapasztalod,nem tudod,mit vesztesz....

Én tudom.Azért próbáltam a segítségedre lenni.

2009. nov. 14. 02:11

nem vagyok ilyen szituban, bocs, hogy ide pofátlankodom, de megakadt a szemem a fórumon...én nem tudnék gyerek nélkül élni.


attól, hogy rossz gyerekkora volt miért nem szeretne sajátot? én nem értem az összefüggést..most lehetne valaki akinek ő varázsolhatna csodás gyermekkort...


te true te csak ilyen dinka pasikba botlassz? ááá.


én egy férfi kedvéért sem mondanék le arról, hogy anya legyek.a férjem rajong a lányunkért, amikor rájuk nézek repes a szívem, ezért érdemes élni.


tudom, hogy mondani könnyű, de keress egy másik férfit, ha a mostani nem érti meg mire vágysz. ez nem egy bunda, vagy autó amit nem kaphatsz meg.


ahogy írod is, úgy nincs értelme a közös babának, hogy neki nem kell.

2009. nov. 14. 01:35
A párom azzal jön, hogy rossz gyere k kora volt...de sokaknak és mégis van gyerekük...nem értem a férfiakat.
2009. nov. 14. 01:33
31 éves nő vagyok.Párommal több mint egy éve élek együtt.Én szeretnék gyereket de ő nem igazán....mi a teendő ilyen esetben? Van olyan nő aki azért szakított a párjával, mert nem akart gyereket? Az én párom kijelentette ő nem akar mert ő fizikailag nem bírja...szereti ugyan a gyerkőcöket, de neki egy gyerekből elég pár óra.31 évesen várjak rá amig ő is akar? Vagy várjam meg amíg eltelik az idő és már késő? Nem tudom mit tegyek? Szeretem a páromat, de az fáj, hogy ha felhozom a témát azt mondja egyszerűen ő nem akar babát...ha nem tetszik keressek mást....úgy nem szeretnék babát, hogy úgy csinálom, hogy terhes legyek....mert mondta ha így csinálnék neki nem kéne a gyerek...2 kapcsolatom volt...az egyikből sajnos abortusz lett, a másiktól elvetéltem, mert bántalmazott, hogy menjen el a gyerek.Kérdem én mindenkitől, hogy akkor inkább egy férfi kedvéért mondjak le egy gyermekről? Hisz annyit szenvedtem...pasik miatt...és fosszam meg magam ettől az örömtől??? Mit tegyek, hogy a párom is akarjon babát? És néha ott tartok, hogy abba hagyom a kapcsolatot, de szeretem őt és...ha egy nő szeret egy férfit az akar egy gyereket nem? Tanácstalan vagyok.Van valaki aki még ilyen szituba van? Írjatok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook