Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretem őt, de mivel kijelentette, hogy ő soha nem fog... fórum

Szeretem őt, de mivel kijelentette, hogy ő soha nem fog... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Birebora)
2022. nov. 22. 14:37
Teljes mértékben egyetértek.
21. robotica (válaszként erre: 20. - Violet18)
2022. nov. 12. 21:19

Nálunk a férjem akart házasodni, én semlegesen álltam hozzá. Ha neki fontos, legyen. A családjainknak is fontos volt.

Ő örömmel mondja, hogy a felesége vagyok, és így, nem kevés év után én is érzem, hogy másképp néznek az emberre, valahogy komolyabbnak tekintik a kapcsolatot, ha az egy házasság. Még akkor is, ha tudjuk, hogy fölbontható, de valahogy úgy értékelik az emberek, hogy hivatalosabb, ki lett mondva.


De perszem egy rossz kapcsolat, csúnya válás után érthető, ha valaki elzárkózik,. És az is, ha a másik azt mondja, neki ez annyira fontos, hogy akkor elengedi azt az illetőt és továbblép. Ez a fair megoldás.

Két nőismerősnél - mindketten katolikusak - egy ilyen fair elválás után a férfiak pár hónap múlva jelentkeztek, hogy meggondolták, és inkább nősülnek. Boldogan élnek, már gyerekek is vannak. De ez nyilván nem borítékolható, nem ilyen hátsó szándékkal szakították meg a kapcsolatot egyik esetben sem, hanem nagyon szomorúan, de azzal számolva, hogy valóban itt a vége.

20. Violet18 (válaszként erre: 19. - Pteri)
2022. nov. 12. 13:41
Hh nem tudtatok mit mondani h kije vagy? Nem éltetek együtt? Nem voltatok egy pár? Én sok mindent tudtam mondani a páromról még a házasság előtt is.....párom, kedvesem, szerelmem...és igazából utáltam h az esküvő után nem ezt mondta már ő is, hanem azt h a feleségem 🙄😳
19. pteri (válaszként erre: 9. - Birebora)
2022. nov. 11. 22:39
Így van. Én is arra nevelem a fiamat, hogy ha igazán szeret egy nőt, tisztelje meg azzal, hogy megkéri a kezét. Ő azt látta, hogy apukája csak sok év után vett feleségül, amikor már a gyerekek is kérdezgették, hogy én kije vagyok apának, és erre nem tudtunk mit mondani, mert nem voltam se felesége, se élettársa. Igen, mindkét gyerekkel végigjártuk az apasági nyilatkozat mizériát is.
2022. nov. 11. 22:37
Sztem ha szereted legyen ennyi elég. Hidd el, egy papírtól nem fog jobban szeretni és boldogabb se lehetsz. Ha meg a nevét akarod, bármikor felveheted 🤷‍♀️
17. Panna.33 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 11. 21:44
Tudod, ha a macska egyszer felugrott a forró sparheltra, soha többé nem fog. De a hidegre sem.
16. nilem023 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 11. 20:51
Így már akkor megint más a dolog ha ő egyszer már volt nős. Így nehezebb a dolog de sose tudni mi lesz a vége. Szorítok hogy változzon a véleménye.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Nilem023)
2022. nov. 11. 20:36
43 éves, én 30 vagyok. Neki volt már egy házassága, nekem nem, ezért szeretnék. Nem többszáz személyes esküvőről beszélek, hanem szűk családi körben egy polgári esküvőről.
2022. nov. 11. 20:28

Fogadd el hogy ő így érez, lehet meg változik a véleménye lehet nem! Lehet még túl fiatalok vagytok hogy ezen gondolkozzon a fiú. Ha így van és te most úgy látod ő az igazi várj még ha nem érzed ezt akkor lépj.

Anno az én férjem is azt mondta nem akar nősülni én akartam hogy elvegyen és többször hangoztattam is. Igaz akkor még csak 20 évesek voltunk!Azt mondta minél többször mondom annál inkább nem fogja megkérni a kezem. Egy idő után ezt elfogadtam és leálltam a b@szogatással. Tudtam hogy vele akarok élni!Igaz 10 év kellett hozzá de magától megkérte a kezem és össze is házasodtunk. Szóval még lehet remény!

13. 293301c677 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 11. 20:14
Ez egy ésszerű döntés. Ha nem egyeznek a terveitek jobb, ha elválnak az útjaitok. Minek is rabolnátok tovább egymás idejét?
12. Érdekes73 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2022. nov. 11. 19:38
Nekem is ez jutott eszembe...
11. birebora (válaszként erre: 10. - Violet18)
2022. nov. 11. 18:52
Még össze sem házasodtak már válnak? Ez ám a pozitiv szemlélet:) Igy nekiindulva ne házasodjon senki.
10. Violet18 (válaszként erre: 9. - Birebora)
2022. nov. 11. 18:47
És ha gyerek lesz mennyivel nehezebb a válás is, anélkül is....
2022. nov. 11. 18:24

Nézzük más szemszögből. Ha egy nőnek fontos, akkor miért nem lehet feleségül venni? Hiszen az "csak egy papir". Nem áll semmiből odaállni az anyakönyv vezető elé. Ennyit nem ér, hogy a szeretet nő vágya teljesüljön?

Arról nem beszélve, hogy ha gyerek lesz nem kell apasági nyilatkozat meg a jó ég tudja milyen köröket megfutni. Szerintem.

8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 11. 17:58
Érdekes... Jobban szereted a papírt, mint az embert.
7. tumbo2 (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2022. nov. 11. 17:53
én már csak tudom.több az előnye,mint a hátránya,igaz a gyereknek talán nem.így húztunk le 30 évet.
2022. nov. 11. 17:33
Mindenkinek más erről a véleménye. Van aki - tévesen - azt hiszi ha összeházasodik, nagyobb biztonsággal maradnak együtt. Az ilyen ember keressen olyat, aki szintén örömmel házasodna. van olyan aki csak élettársat akar, feleslegesnek tartja a papírt. Van aki pl. az én fiam, még csak együtt élni se akar senkivel, neki elég ha van egy barátnője és időn ként együtt töltenek órákat vagy 1-2 napot. Ennek szerintem is sok előnye van.
5. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 11. 17:28
Téged nem vesz el vagy senkit?
4. Nemer Eszti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 11. 17:22
Egy házasságkötés, az a bizonyos nagy nap nem határozza meg két ember összetartozását. Jogilag igen, de nem ez a lényeg!
3. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 11. 16:08

Mennyi ideje vagytok együtt ?

Az én férjem is ilyesmit mondott az elején, aztán két és fél év után összeházasodtunk, és már nagyszülők vagyunk. :)

2022. nov. 11. 15:52
Ennyit számít a papír? Ezzel bizonyítja h szeret?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook