Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeptemberben kezdjük az ovit... fórum

Szeptemberben kezdjük az ovit... (beszélgetős fórum)


1 2 3
8. kismazsi (válaszként erre: 5. - Bowie)
2012. aug. 13. 13:09
Így van, Bowie! Ez a normális!!
7. bowie (válaszként erre: 4. - D550c57e19)
2012. aug. 13. 13:09

Az oviban totál máshogy fog viselkedni. Én otthon rongy voltam, az oviban meg egy tündér gyerekkoromban.:)))

És itt is tapasztalom a fiamon is, meg a barátain is, ott teljesen mások, mint itthon.

6. kismazsi (válaszként erre: 4. - D550c57e19)
2012. aug. 13. 13:08

Honnan veszed, hogy enyhén figyelemzavaros?? VAn papír róla, vizsgálták ez ügyben??

Általában az a tapasztalat, hogy az óvodában sokkal gyorsabban alkalmazkodnak a gyerekek a közösségi normákhoz és szabályokhoz, nincs velük gond, még olyannal sem, aki otthon a szülők "idegeire megy"!

2012. aug. 13. 13:07

Ne félj, mert azt megérzi a gyermeked is, és főleg, ne szomorkodj majd az elköszönésnél.:)))

Nálunk a gyerekeket ötössével szokatták be az óvónők, és akkor még nem ehettek, nem aludhattak ott, csak tízórai és ebéd között ott voltak és játszottak. Az én gyerekem már az első nap azért sírt, mert ő nem ehet és nem aludhat ott, és nem akart haza jönni..:))) Az én szívem meg majd megszakadt emiatt.:)))

Aztán majd valamikor november december környékén volt egy törés, vagy akkor jött rá, hogy ez mostmár tényleg mindig így lesz, nah akkor egy pár hétig kínlódtunk egy kicsit, mert sírt reggel az oviban, és állandóan megígértette velem, hogy nagyon hamar menjek érte. De ez tényleg csak pár hét volt.

Azóta már nagycsoportos, imádja az ovit, az óvónőket, a barátokat.

2012. aug. 13. 13:04
Nem volt bölcsi és a gyerek enyhén figyelemzavaros és hamar felkapja a vizet és.. és.. és.. Nem is az elválás ami aggaszt az tudom hogy jót fog tenni neki ha le lesz foglalva meg a közösség is formál rajta, csak félek hogy hogy fogják őt "kezelni" bent . és hogy fogja magát érezni.. Igazából ésszel felfogom hogy minden rendben lesz de rá kellett döbbennem hogy iszonyú stresszes vagyok emiatt...
2012. aug. 13. 13:02
miért van az aggodalom? ha TE görcsölsz, ő is megérzi, és sírni fog, egy kész tortúra, kínszenvedés lesz az egész. De, ha TE úgy fogod fel, hogy ez az élet rendje, és pozitív érzésekkel mesélsz neki az oviról simán be fog illeszkedni! Tapasztalat 4 gyerek után....(igaz a legkisebb csak jövőre kezdi, szóval 3 után:)
2012. aug. 13. 12:59

Igazából óvoda és gyerek válogatja! Mindenhol más a módszer, és más a gyermek. És persze az óvonő.

MI igazából fél év alatt se szoktuk meg a bölcsit, ovi az 2 nap volt. 2. nap már nem akart hazajönni.

Ha nem volt bölcsi, és első elválás, hidd el, Neked lesz a legnehezebb. Minden simán fog menni, ne izgulj! A gyerkőc előbb-utóbb barátokat szerez, csak Te fogsz pityeregni:))) DE ez az élet rendje!

2012. aug. 13. 12:56
Sziasztok! Szeptemberben kezdjük az ovit és sok aggodalom, izgalom, félelem stb van bennem emiatt... ha más is így van ezzel és szívesen megosztaná, beszégessünk róla, hátha segít:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook