Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szép lassan közeledik halottak-mindenszentek napja bennetek milyen érzéseket ébreszt ez a nap? fórum

Szép lassan közeledik halottak-mindenszentek napja bennetek milyen érzéseket ébreszt ez a nap? (beszélgetős fórum)


1 2
24. Basset (válaszként erre: 9. - Erikpipi)
2010. okt. 25. 19:35
Nekem is vannak ilyen rokonaim (nem mindegyik), de engem hidegen hagy, nem érdekel. Ez az ő szegénységi bizonyítványuk, nem?
23. Basset
2010. okt. 25. 19:34

Nekem a szüleim mindketten halottak. Olykor kimegyek a férjemmel a sírhoz, szülinapokkor, névnapokkor, évfordulókkor, vagy néha, "ha rám jön". Olyankor letakarítjuk a márványt, viszünk virágot, fél percig ácsorgunk és hazasétálunk. Mióta anyu meghalt, tavaly, a gyerekeket is visszük. Velük kicsit más, nem olyan komor az egész. Aranyosak... :) "Itt alszik Julika mama?" - meg ami még foglalkoztat egy ötévest. :)


A halottak napja is ilyesmi "évforduló"-féle nekem. Ilyenkor annyi a plusz, hogy a többieknek is nyoma van (tesóm, rokonok), meg gyújtunk gyertyát, meg kicseréljük a csúnyább koszorúkat. Idén visszük először a gyerekeket - szerintem. (Nincs kire bízni őket és amúgy se este megyünk és amúgy se várjuk meg, hogy leégjen a gyertya.)


De számomra a sír csak egy emlékhely, mint egy "szobor" vagy ilyesmi, mert a szüleim nem ott vannak... :)

2010. okt. 25. 19:32
amúgy sok elhunythoz tudnánk sajnos menni, van bőven...
2010. okt. 25. 19:32
sajnos nekem mindkét szülő meghalt:( nekem nem csak ez a nap borzasztó hanem minden nap:( apukám 19 ,anyukám 16 éve halt meg de ezt sosem lehet feldolgozni:( mindennap eszembe jutnak itt élnek velem a szivemben a lelkemben:( én messze lakom attol a helytől ahol ők vannak de amikor tehetem mindig megyek és ehhez nem kell a halottak napja:( van aki akkor sem megy ki, vagy azért mert nincs ereje rá vagy nem is érdekli:(
2010. okt. 25. 19:31

Semmiet.Az egész a pénzről szól,meg hogy ott találkoznak a rokonok ismerősök stb...

Nem járunk, inkább nyáron szoktunk kimenni párszor amikor virágokat ültetünk gazolunk stb...


Amúgy meg bosszantó is mert minden zárva van megint...(okt 23 nem rég volt ugyebár)...

2010. okt. 25. 19:31
Nem szeretem a halottak napját, főleg azóta mióta apukám (1994) meghalt, majd nagyapám (2008), és anyukám (2010).
18. homokóra (válaszként erre: 15. - Ariadna)
2010. okt. 25. 19:31
Igen...de akkor legalább az élőkre..
17. homokóra (válaszként erre: 9. - Erikpipi)
2010. okt. 25. 19:29

Igen..az helyes kifejezés...visszataszító..

és én em megyek a temetőbe..minek? Csak azért, hogy az öregaszonyok özesúgjanak a hátam mögött, és azt nézzék, hogy mekkora mérete vn koszorúnak??

Ezért én kfejezetten kértem a családmtól, h halálom esetén hamvsszanak, é szórjanak szét....

Ezen az "ünnepen" minden évben felhúzom magam..

2010. okt. 25. 19:28
Nekem nagyon szomoru ez a nap.Tobb orszag valaszt el attol a temetotol ahol szuleim testvereim nyugszanak.Igy csak gyertyat gyujtok es ugy emlekezem.Nem mullik el ugy nap hogy ne gondolnek rajuk.Nem igaz az a mondas hogy az ido mindent begyogyit.Hianyoznak de nagyon,de csak az hal meg akire nem emlekeznek.
15. ariadna (válaszként erre: 12. - Homokóra)
2010. okt. 25. 19:28
Karácsonykor még többet költenek...
2010. okt. 25. 19:26
Ha valakid ott van és szeretted, minden nap eszedbe jut, nem csak a kinevezett napon. Bár az is igaz, hogy valakihez amúgy ki se mennének a temetőbe, ha nem lenne ez a halottak napja! Szóval jó hogy van!
13. d3bb59819c (válaszként erre: 9. - Erikpipi)
2010. okt. 25. 19:25
Bizony, ez ezt hozta, az azt hozta. Hozhatott volna szebbet is, csak ennyit érdemelt az elhunyt... :(( Gusztustalan..
2010. okt. 25. 19:25
Nem ébreszt érzéseket..mért kell ünnepelnünk azt, hogy valaki nincs köztünk, akit szerettünk? Tiszta üzletről szól ez az egész..ezért kifejezetten nem szeretem!!!
11. rena8484 (válaszként erre: 9. - Erikpipi)
2010. okt. 25. 19:25

ebben teljesen igazad van

én is így vélekedek

2010. okt. 25. 19:24
Nállunk borzasztóan furcsán tellik minden évben halottak napja. Aznap született a nővérem, így ünnepelni szoktunk, a temetőbe pedig mindenszentekkor megyünk. Nehéz összehozni ezt a két érzést...
2010. okt. 25. 19:24

Hát bennem nem csak november elsején. Nem járok ki temetőbe sem. Ahogy az ismerőseim elmesélik, hogy vizsgálgatják ki mit visz a sírra, ahogy kibeszélik a családtagokat, közben meg mosolyogva üdvözlik egymást a sír mellett, az visszataszító.


Az embernek odabent kell érezni a szerettei hiányát, és nem csak akkor amikor már nincsenek.

8. d3bb59819c (válaszként erre: 1. - 66ef542e3b)
2010. okt. 25. 19:23
Szerintem nem szép. :( Inkább szomorú. Viszont én igazándiból olyan kötelező dolognak tartom. ne csak 1 évben 1x, aznap emlékezzünk azokra a szeretteinkre, akik már nincsenek közöttünk. :(((
2010. okt. 25. 19:23
Mint mindenkinek, fájdalmat, bánatot, szomorúságot, hiányt, veszteséget, és szeretetet a már elmentek felé.
2010. okt. 25. 19:22
Apu mennyire hiányzol:(
2010. okt. 25. 19:22
Bennem teljes szomorúság, sok mindenkim már ott nyugszik :-/ :-/
2010. okt. 25. 19:22
drága nagybátyám idén hunyt el,nagyon hiányzik,és remélem nincsenek már fájdalmai és az angyalok vigyáznak rá....
2010. okt. 25. 19:21

Szomorú, mert rengeteg szerettem, nem lehet itt velem...

Temetőbe nem járunk, de itthon gyertyát gyújtunk.

2010. okt. 25. 19:21

bennem szomorúságot

szinte mindenkim ott van

de leginkább a Nagymamim és az Apukám akik miatt nem szeretem ezt a napot

2010. okt. 25. 19:19
SZÉP LASSAN KÖZELEG HALOTTAK-MINDENSZENTEK NAPJA ÉN IJENKOR EGYRE TÖBBET GONDOLOK ELHUNYT SZERETTEIMRE IJEMKOR FEL ERÖSÖDIK BENNEM AZ ELVESZTÉSÜKKEL ÉRT FÁJDALOM .SZERINTEM SZÉP DE UGYANAKKOR AZ ÉVNEK EZ A LEG SZOMORUBB NAPJA
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook