Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Szép-kártya május 31-ig felhasználható csak? fórum

A Szép-kártya május 31-ig felhasználható csak? (tudásbázis kérdés)


2020. jún. 10. 07:09
Jelentem, tegnap megjött a szépkârtyâm! :)
23. Guruljka (válaszként erre: 18. - Dzsenniferkata)
2020. jún. 2. 12:19

Reméljük, mert mi Heves megyéban lakunk, a fiam meg néha felmegy a haverjához Pestre.

Amikor tavaly nyáron a mogyoródi Aquaparkban voltak, akkor a haver fizette a beugrókat, neki régebb óta van Szép kártyája.

22. Dzsenniferkata (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2020. jún. 2. 05:11
Ezek szerint csak felveszik a tevékenységet, a bankkal szerződnek, a bank meg cég jegyzék alapján elfogadja. Ez az OTP szép kártya applikáció nagyon jó, az is látszik ha a munkáltató pénzt tesz rá, meg az is ha költesz róla. Az is látszik hogy melyik zsebből történt a tranzakció.
21. Péter 83 (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2020. jún. 2. 02:10
Köszönöm!
20. Guruljka (válaszként erre: 17. - Dzsenniferkata)
2020. jún. 1. 23:53

Ami azt illeti, amíg volt a faluban húsbolt, abban nem volt pecsenyesütő részleg, és más ilyen húsboltot sem tudok errefelé, a városban sem. Nem vendéglátóznak.

Némelyik bolt kiteszi a matricát, más boltban pedig meg kell kérdezni, elfogadják-e a Szép kártyát.

Az összeget, amit a munkahely rátesz, lehet látni a kártya egyenlegén.

19. Epresturmix (válaszként erre: 18. - Dzsenniferkata)
2020. jún. 1. 20:54
Köszike az infókat, jó tudni. :)
18. Dzsenniferkata (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2020. jún. 1. 20:50
A sport boltot működtető vállalkozás vagy fitnesz szolgáltatás tevékenységet folytat, vagy kerékpár kölcsönzőt, és így tudja a sport ruhát elszámolni. Találtam 3 helyet, ahol kerékpár vásárlás esetén is elfogadják a szép kártyát. Egy van Soroksáron, egy van Veszprémben, egy meg a Velencei tó partján. Biztos van több is.
2020. jún. 1. 20:44
Kis Szép kártya kisokos. 😃 2020. április 22 től nem csak június 30-ig hanem egészen év végéig nem terheli szociális hozzájárulási adó a Szép kártyát. Tehát adó teher csak a 15 % SZJA. Mindenki át fogja számolni, mert növekszik az elkölthető összeg. Az, hogy verseny szférában a 450000 Ft 800000 Ft ra nőtt, közszférában 200000 Ft ról 400000 Ft ra, az csak a kedvezményes adózás érték határa. Ezt nem biztos hogy a munkáltató megadja. A szép kártya szolgáltatás igénybevételére használható. A törvény TEÁOR kódokat ad meg, a vállalkozás ha ezt végzi, akkor szerződést köt a bankkal. Érdemes letölteni az OTP SZÉP KÁRTYA applikációt, ezen meg lehet nézni, hogy a lakhely bizonyos sugarú környezetében hol van OTP Szép kártya elfogadó hely. Az applikációba gyorsan bekerülnek az új elfogadó helyek, ami viszont esetleg megszűnik, az előfordul hogy benn marad. Utána az elfogadó hely honlapján meg kell nézni, hogy más bank szép kártyáját is elfogadják e, illetve egyáltalán működnek e. Írjátok a húsboltokat. Ezek valamennyien végzik a vendéglátó tevékenységet pl pecsenye sütő, és ott számolgatnak el oda vissza. Így tudják a szép kártyát elfogadni.
16. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. jún. 1. 20:10

Inkább azon múlik melyik bolt fogadja el. Nekünk Otp-s van, de nekem volt már K&H-s is.

A lentebb felsorolt boltokban többnyire elfogadják. De meg kell kérdezni a környéken ahol lakik. Én is így fedeztem fel őket. Nem mind van feltüntetve weben. Lidl, Tesco, spar, ilyenek tuti nem!

15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Péter 83)
2020. jún. 1. 17:04
Értem, de ezt pontosan nem lehet megmondani, mert te tudod, melyik bank a kibocsátó.
14. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Péter 83)
2020. jún. 1. 16:01
Szilcoop, reâl, egy nagykerben és Szegeden egy sportboltban is lehet cipőt, ruhát.
13. Péter 83 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2020. jún. 1. 15:47
Arra gondoltam, hogy vendégátóhelyeken és húsbolton kívül hol lehet még BEvásárolni vele.
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Péter 83)
2020. jún. 1. 09:24
Úgy látom, bankonként és helység szerint ki lehet keresni az elfogadóhelyek listáját. Nekünk is csak január óta van, még új dolog.
11. Péter 83 (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2020. jún. 1. 07:50
Hol lehet bevásárolni vele?
2020. máj. 31. 18:32
A fiam a munkahelyi étkezdében veri el, ott eszi a panírozott cuccokat. Jó a konyha, ismerem, ehetne főzeléket vagy bármi mást is, de neki a panír kell. :D
9. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. máj. 31. 18:15
Én vendéglátásra kértem. Többnyire inkább elfagyizom, sütizem, vagy bevásárolok rajta, így a kajapênz nem megy el. :)
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2020. máj. 31. 18:14
Biztos amiatt. A fiam is megeszi, de a szálláshelyes zsebben meg csak gyűlik a pénz.
7. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 31. 16:28

Nálam nincsen meg 2 évig. Hamar alâvágok annak. Olyan mintha ajándék lenne. :D

Amúgy szerintem a vírus miatt hosszabbítottak.

6. Guruljka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 31. 10:01
Örülök, hogy sikerült segítenem, szívesen!
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2020. máj. 31. 10:00

Körülbelül ez volt benne a linkben is, amit hoztam.

Tudom, hogy utálod a linkeket, pláne ha én hozom, de amint láthatod, van, aki el is olvassa és még hasznára is válik.

4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 31. 09:53

Ez már megszűnt.

Alapjában 2020. május 31. után a kártyán maradt 2018. év végi összegek fel nem használt része után havi 3 % kezelési költséget számítanak fel.

Ezt most a korona vírus helyzet miatt annyiban módosították, hogy a vészhelyzet megszűnte után 60 napig a bankok nem számíthatják fel ezt. Csak utána indul a 3 %.

Régebben a fel nem használt összegeket visszautalták a munkáltatónak.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. máj. 31. 09:51
szerintem ebben benne van :) köszönöm!
2020. máj. 31. 09:37

Én csak ezt találtam:

[link]

2020. máj. 31. 09:13
2018-ban ráutalt összeg 2020.május 31-ig a mai napig felhasználható csak? vagy jól olvastam hogy meghosszabbították?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook