Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szép, dekoratív, de vajon nem ártalmas a körmünknek a műköröm? fórum

Szép, dekoratív, de vajon nem ártalmas a körmünknek a műköröm? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. e71af41436 (válaszként erre: 13. - PiciSery)
2009. jan. 4. 18:31
milyen kezelésre gondolsz?
2009. jan. 4. 18:28

Nekem még nincs műkörmöm, igazából nem is csináltatnék, ha a saját körmöm jó lenne, de sajnos amint egy kicsit is megnő elkezd rétegesedni, és ezek mentén repedezni felülről, ez nagyon zavaró.

Az lenne végül is a kérdésem a témával kapcsolatban, hogy kb mennyibe kerül egy egyszeri kezelés?és ezt átlagosan milyen gyakran kell megismételni?

12. Tacus (válaszként erre: 10. - 3aa8631208)
2009. jan. 4. 18:03
Régen nekem is volt egy műkörmösöm, akinél begombásodott a körmöm. Ez kb 8 éve volt. Nem zárta le rendesen a körmöt és bement alá a viz, viszont ki nem tudott jönni. ezért gombásodott be. Én is kihagytam kb 6 évet és most már jo idő ota fent van. Semmi gondom nincs most.
11. aaa82 (válaszként erre: 10. - 3aa8631208)
2009. jan. 4. 17:55

Nem az a baj a műkörömmel, hogy nem levegőzik alatta a köröm, hanem akkor van baj, amikor a műkörmös nem fertőtlenít rendesen, ettől gombásodik.

Nekem egyébként soha nem volt még vele gondom.

2009. jan. 4. 17:47

Nekem 2-szer is volt műkörmöm 2-3 hónapig,mindkétszer begombásodott alatta.2év különbséggel volt fent és más műkörmös csinálta.

Bőrgyógyásznál kötöttem ki,szedtem tablettát.Ő azt mondta,hogy nem kap levegőt így a köröm és ez okozza a gondot.

2009. jan. 4. 17:43
én sem vettem még észre, h gond lenne vele.
2009. jan. 4. 17:41

Sziasztok!

Én pont a legutóbbi alkalommal beszélgettem a műkörmösömmel erről. Ő azt mondta, hogy tanulták a tanfolyamon, hogy a köröm 35 rétegből áll, ebből 3-at lehet úgy lereszelni/csiszolni, hogy a körömnek semmi baja se legyen. Nem azért találták ki a műkörmöt, hogy tönkretegyék a sajátunkat.

A vékony köröm genetikai adottság, sem a körömerősítő, sem egyéb "csodaszer" nem használ rá.

A, E, C és D vitaminokkal ugyan el lehet érni, hogy gyorsabban nőjön, de erősebben semmiképpen sem lesz.


Tehát nem, abszolút nem ártalmas a műköröm, még hosszú távon sem:)

2009. jan. 4. 17:38

nekem meg túl vastagok a körmeim és így elég hamar bereped és eltörik...

azt mondta anno a manikűrös, h az sem jó a vékony és vagy vastag a a köröm mert akkor meg azért törik


nekem pl 4 töltés után újat szoktam kérni mert alatta a körmöm szinte eltörik, kitörök a zselé alól...

ez nem tom mitől van...és ilyenkor újat kérek

2009. jan. 4. 17:30

Nekem hosszú idő óta van műkörmöm. Nagyon szeretem.


Az én sjátkörmöm annyira vékony, hogy átlátszo a fehér része is. Ezt több féle képpen próbáltam orvosolni (körömerösitőtől a kapszulákig), de hiába. Mindig ugy éreztem, hogy koszos a körmöm, ami szörnyű érzés. Állandóan dugdostam a kezem.


Mióta műkörmöm van, azóta megszünt ez a szorongás. Vidáman viselem.

2009. jan. 4. 17:25
persze hogy ártalmas,elvékonyitja a kormeinket,ha rosszul van feltéve begombásodhat..stb.de most oszintén,mi nem ártalmas manapság?a hajfestés,szoli...sot még a szennyezett levego is..egyébként nekem régota vannak kormeim,és épitem is oket,de eddig nem volt olyan vendégem akinek problémája lett volna veluk-hálistennek:)
2009. jan. 4. 17:24

Szia!


Nekem 10 évig volt műkörmöm egyfolytában. 2007 októbere óta nincs és nem is lesz többet!

A körmömnek soha semmi baja nem volt, mégsem szeretnék többet. Rájöttem, hogy nekem sokkal inkább tetszik a természetes köröm... Mindig ki van lakkozva és ápolom, így nagyon szép most is. :-)

2009. jan. 4. 17:24
még nem vettem észre,hogy valamiben is ártott volna,pedig immár két és fél éve viselem...
2009. jan. 4. 17:23

Ez vitathato dolog ,mindenki a maga szemszogebol latja ...

Akinek van az ,mindenkeppen mellette van ,akinek nincsen az pedig egyertelmu ,hogy nem tartja helyesnek,sot artalmasnak is mondja...

2009. jan. 4. 17:21
Szép, dekoratív, da vajon nem ártalmas a körmünknek a MŰKÖRÖM?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook