Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüvegprobléma fórum

Szemüvegprobléma (beszélgetős fórum)


1 2
2022. ápr. 19. 20:14

Ma voltan egy optikusnál.

Röviden :szikáran megmondta,hogy az érzékeny szemem miatt az optikusok rémálma vagyok és eléggé lutri,hogy egy szemüveg jó lesz-e nekem vagy sem.

Hiába tűnik egyszerűnek mégsem az...addig kell lencséket csináltatnom míg jó nem lesz.

Illetve a keretválasztás sem mindegy.


Ezt csak a sorstársaimnak írom,mert tudom,hogy nem vagyok egyedül. Őszintén eléggé kiakasztónak találom ezt a 21.században,de ezek szerint nem lehet mit tenni. Vannak a szerencsések akiknek bármi jó,nem éreznek torzítást (halszem effektet) és vagyok én meg páran.

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Syria)
2022. ápr. 19. 14:55

A mi háziorvosunk sem jó szakmailag... csak végtelenül arrogáns. Igazából egy robottal jobban járnék.


Aki állami szemész, azok vannak magánban, tehát ugyanúgy diagnosztizálhat ott is rosszul, annyi különbséggel, hogy oda előbb kerül be az ember.

31. syria (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 10:27

Nekem még nem kellett privát szemészhez mennem, de az államiakról nekem is megvan a véleményem. Volt egy kis problémám, a 4. orvos jött rá az egyszerű megoldásra: műkönny.

A mi háziorvosunk pont az ellenkezője: ha kell, ha nem, beutal mindenkit mindenféle szakrendelésre két okból: borzalmasan rossz diagnoszta, plusz (talán éppen ennek tudatában) félti a valagát.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Syria)
2022. ápr. 19. 09:41

Nem lehet, mert piros erek vannak a szememben, amelyek folyamatosan nőnek. Addig ugye kontaktlencsét sem viselhetek...

Már ezerféle cseppet kaptam rá, de semmi.Rengetegen megnézték 2020 nyara óta...ha magán ellátás, ha állami, kb ugyanolyan hasztalanok, meg ugye ezek az orvosok ugyanazok mivel több helyen rendelnek. Pár dologhoz értenek (pl.szürkeghályog) és itt ki is merült a szakértelem.


Háziorvosomnak meg bármilyen beutalóért szakorvoshoz könyörögni kell, mert ő nem akarja terhelni a szakellátást. Kb vicc az egész.

29. syria (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 17. 16:12
Lézeres szemműtét nem jöhet szóba?
28. syria
2022. ápr. 15. 14:06
Írj privit, a megválaszolom, hova fordulj! Nem vadak az áraik (a többiekhez képest) és nagyon felkészültek.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Syria)
2022. ápr. 15. 11:07
Sok helyen jártam, de természtesen bármire nyitott vagyok :)
26. syria (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 14. 17:53
Ha elvileg minden oké, akkor el kell érni, hogy a gyakorlatban is az legyen; nehezen képzelem el, hogy ne találj megoldást. (Persze, nem könnyű, nem véletlenül taglaltam a 17. hsz.-ben a saját problémámat.) Ha pesti vagy, tudnék ajánlani egy helyet, ahol decemberben csináltattam 2 szemüveget.
2022. ápr. 13. 18:49
Én már biztosan elvégeztem volna egy optikus képzést és megcsináltam volna magamnak.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Syria)
2022. ápr. 13. 13:37
Már voltam rengetegnél. Elvileg minden oké csak nem hajlandóak eltérni az általánostól az optikusok. Ha meg elmondom mi a baj úgy néznek rám mint a bolondra.Pedig bármit mond a leendő ügyfél nekik ahhoz kellene igazodni és tanácsot adni.
23. syria (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 13. 10:21
Nem vagy könnyű helyzetben. Nekem csak a képzetlen optikusokkal kell megküzdenem, neked meg a valószínűleg elég speciális szemeddel is. Én optikusok helyett szemészektől várnék segítséget.
2022. ápr. 13. 07:51
Amúgy testvéremmel is felvetettem ezt a gagyibb lencséből készült szemüveget és ő is mondta, hogy borzalmas, halszemhez hasonlítható érzet és a kép is zakatol ahogy néz bármilyen irányba.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Syria)
2022. ápr. 13. 07:45

Igazából nekem volt egy optikusom kiskorom óta, de vele összevesztem, mert nem fogta fel, hogy nem jó amit csinált. Erősködött, hogy márpedig jó, én meg több hét eltelte után sem tudtam hordani. Meg összevetve több más dologban is valótlant állított a szemüvegek kapcsán.


Más helyeken is összevissza beszélnek:

Nem tudják megkülönböztetni mi a szférikus, aszférikus jelentése stb...tehát tényleg alap dolgokat sem.

Amikor meg elmesélem mi a bajom, csak néznek rám mintha a Marsról jöttem volna. A google alapján mentem be a legismertebb optikákon keresztül csupa 5-ös osztályzatú vagy ahhoz közeli helyekre. És minden alkalommal elmondom, hogy nem egyszerű eset vagyok, ehhez kérem a segítséget. Én mint vásárló nem tudom mit tudnék még nekik mondani.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2022. ápr. 13. 07:39
Erről még nem hallottam, de biztosan igaz lehet.
19. Channa* (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2022. ápr. 12. 22:16

Ez hülyeség!

A jó szemüveget szokni sem kell.


Annyira szerettem azonnal az első szemüvegemet, ezt meg nem nagyon, de ezt kell hordanom, mert a másik már gyenge olvasáshoz....

18. michelle.r (válaszként erre: 16. - Channa*)
2022. ápr. 12. 21:52

Nekem is pont ezt mondja. Ne a szememmel nézzek feljebb hanem emeljem meg a fejem. Nem érzem magam biztonságban, amikor egy lépcsőn megyek le szemüvegben.


A férjem ugyanennél az optometristánál csináltatta a szemüvegeit, az övéi tökéletesek. Ráadásul messziről járnak hozzá, nagyon jó hírű szakember. Szerinte egyszerűen még mindig nem szoktam hozzá, mert nem hordom. Utóbbibban igaza van, de nem érzem magam biztonságban, ha rajtam van.

17. syria (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 21:28
Az első szemüveget 3-4 éves koromban kaptam. Miután 1-2 év alatt „belőtte” a szemorvos a plusz 3-3,5 dioptriás lencséket (egyik szemem jobb, mint a másik 😁), elég ritkán kellett cserélni (1-4 évente, főleg a cilinderek változtak). Kivétel nélkül mindig kellett 2-3 nap, mire a szemem megszokta az új dioptriákat. Kb. 40 éves koromig nem volt semmi problémám, ugyanazzal a szemüveggel jól láttam messzire és a térkép apró betűit is simán elolvastam. Aztán elkezdődött a világvége: multifokális lencsék kellettek, mert a munkám miatt nem volt megoldás a távol és közellátó szemüvegek cserélgetése. Az elsőt a munkahelyem fizette, mint „védőszemüveget”; használhatatlan lett. A másodikat én fizettem, az se lett jó. 1 év kínlódás után megcsináltattam a harmadikat. Az nagyon jó lett, de 2 ÉV KELLETT, mire meg tudtam szokni és mertem vele vezetni és lépcsőn is menni. Kb. 6 év múlva elég karcos lett (amúgy jól láttam vele), csináltattam egy újat 150.000 Ft-ért. Az átvételkor döbbenten tapasztaltam, hogy azt az apró betűt, amit a régivel el tudok olvasni, az újjal nem. Az optikus azt mondta, hogy a választott keretbe NEM TUDTÁK MEGFELELŐEN BELECSISZOLNI a lencséket. (Egy vásárlómániás ismerősöm kísért el, és mondta, hogy az a keret milyen jól áll – hiszen én dioptria nélkül nem tudom megítélni, melyik keret előnyös.) Felajánlották, hogy újat csinálnak az ő költségükre. Oké, akkor válasszon számomra olyan keretet, amibe megfelelően bele tudják csiszolni a lencséket. Elém rakott 2-3 keretet, választottam egyet – pár ezerrel még olcsóbb is lett a kaland. Kb. egy hét múlva jött a hidegzuhany: pont ugyanúgy nem tudtam az apró betűket olvasni, mint az elsővel. Az optikus széttárta a kezét ... MINDEN AZ OPTIKUS SZAKTUDÁSÁN MÚLIK. Az azért furcsa, hogy te mindig hozzá nem értőt fogsz ki.
2022. ápr. 12. 21:01

A nem régen csináltatott szemüvegemet én is visszavittem, mert bár én fenn hordom az orromat, de ahhoz, hogy olvasni tudjam, mégjobban fel kellett volna emelni a fejemet, azaz nem tudtam vele olvasni, mert ehhez a könyvet váll magasságba kellett volna tartanom.


Duzzogva, de megcsinálták rendesen, bár nem lett a kedvenc szemüvegem, amit annak tudok be, hogy az optikában dolgozó szemész azt mondta, hogy érdekes, de most nincs cilinderem.


Ez meg tud gyógyulni?

15. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 19:57
40 éve vagyok szemüveges. A tippem hogy az optikusok a lehető legkisebb átmérőjű lencsét rendelik be ami az adott kerethez jó, mert az olcsóbb. Annak viszont torzít a széle. Nagyobb átmérőjű lencse esetén a keretbe jobban a középső rèsze kerülne aminek a széle sem torzít. De ezt nem fogja egy optikus se beismerni. Optikai ismerőstől hallottam ezt a trükköt
14. trapiti (válaszként erre: 7. - Simple)
2022. ápr. 12. 19:53
A szemüveg lencse nem talpbetét, nem lehet utólag csiszolgatni. Csak újat lehetne csinálni!
2022. ápr. 12. 17:32
Dioptriában ugyanaz amit régen viseltem. Ezt is szerettem volna visszakapni. Természetesen volt látásmérés,igazából 3x is az idén. Sztem sem a keret sem a becsiszolás nem jó,de utóbbi főként nem. Azt mondták vegyek papucsosat azon több az állítási lehetőség. De a vicc,hogy amit most viselek az egy műanyag keretes csak feljebb illeszkedik. Szerintük az hogy lentebb van egy keret nem befolyásol,de láthatólag ez is hozzáad.
12. Csinita (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 17:22

Sajnos tanacsot nem tudok adni, de ezt amit irtal, pont most en is irhattam volna. Es pont ma tortent ez velem, hogy elmentem a szemuvegemert, es kicsit duplan lattam vele. Viszont ha megemeltem, akkor jo lett. Azt is lattam, hogy a kereszt az a szemem alatt van. Ha megemeltem, akkor volt jo helyen, pont a pupillam kozepen a kereszt kozepe. Nekem azt mondtak, hogy el lett merve valoszinu, igy ott kellett hagynom, kicserelik benne a lencset.

Ha nem jol mertek be a szemed, akkor az az optikus hibaja, nem szabadna Veled kifizettetni.

Remelem megoldodik.

2022. ápr. 12. 17:15
Szemész írta fel, vagy optkus? 10 éve optikai üzletben készítettek progresszív lencsével szemüveget. Szerintük 1,5 dioptriát romlott az olvasó. Mintha szódásüvegen át néztem volna. Azt mondták szokni kell. Olvastam egy fogy.védelmi határozatot, hogy nem volt szükség erősebb szemüvegre és visszafizették a pénzt. Elmentem szemészorvoshoz (egyébként is esedékes volt). Kértem szemüvegre javaslatot. Semmit nem változott a 2 évvel az előttihez, tehát nincs szükség új szemüvegre. Ezzel visszamentem. Vezető, panaszkönyv, elhajtottak. A szemész javaslatát elküldtem, 2 hónapig leveleztünk, végén visszafizették. Mostani szemüvegem 4 éves, ez is szemész javaslatára készült. Sokat kellett állítgatni, hogy minden irányba jól lássak. Fémkeretes, elég sok lehetőség van a beállításra.
2022. ápr. 12. 16:29

Az egyik helyen azt vágták hozzám,hogy akkor hordjam azt ami van,minek kell másik. Mondom a nőnek,hogy talán azért mert nem látok élesen?! Erre ő:akkor hordjam moziba csak olvasáshoz.

De rövidlátó vagyok -3.00 és -3.75 dioptriával.

2022. ápr. 12. 16:25

Sajnos az optikusok kb soha nem vállalják ezeket a plusz költségeket. Azt mondják fura és ezzel nem tudnak mit kezdeni,mert az emberek zöme semmit nem érez. Ilyen alapon neten is kirendelhetnék vmit ugyanolyan lutri.

Elmentem rengeteg optikushoz,olyan szakembereket találtam,hogy hihetetlen és hozzáteszem nem ócska helyekre mentem be. Legalább 13ban jártam. Ebből kb két helyen mondták,hogy szerintük már a pd felhelyezése sem jó,ugyanakkor alapfogalmakkal sem voltak tisztában.

8. globus (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 16:17
Én sem hordom...nem érzem, hogy jobban látnék vele, viszont ha leveszem, szédülök. Csak egyik szemem gyengébb, üveg nélkül még kompenzálja a másik. Ha az is romlik, majd gondolkodom rajta.
7. simple (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 16:16
Nekem ez fura. Mármint az a része, hogy a több százezres szemüvegeket megveszed, úgy hogy nem jó, és nem csiszolják meg neked, úgy ahogy kéred. Én nem hagynám ezt annyiban, addig nem venném át a szemüveget, amíg nem jó. A férjemnek a 10000 ft-os talpbetétet is addig igazították, amíg nem lett jól illeszkedő a lábára, egy ilyen drága szemüvegnél hogy lehet, hogy nem teszik ezt meg? Te fizetsz érte, olyan kellene legyen, amilyen neked jó. Nem is értem.
2022. ápr. 12. 16:11
Sajnos ez tuti nem hozzászokás kérdése. Kb 20 éve hordok szemmüveget és érzem ha rossz. Természetesen megpróbálom hátha de ugyanez volt az előzőnél is. 2 hétig próbáltam de hánytam tőle,szédültem stb...feltehetőleg a keret állása és ez a becsiszolás sem oké nekem. Egy sima egyfókuszú szemüveg nem okoz ilyen gondokat.
5. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 16:05
Velem ugyanez van. 360.000 volt a szemüvegem, és nem tudom hordani. Az olvasószemüvegem tökéletes, a progresszív a fiókban porosodik. Egy szerencsém van, 0,75-ös és 1-es a lencsém, tehát egész jól megvagyok nélküle.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 16:00

Múlt héten mérték a szemem és folyamatban a szemüveg a Wision Express-ben.

Progresszív lencséim vannak. Első alkalommal mindig van egy hozzászokási idő.

Akkor féltem lefelé nézni lépcsőn, mert szédültem és nem is ott láttam ahol volt a lépcső. Ma már nem cserélném másikra.


Szerintem jó a szemüveged ha vizsgálatod, optometrikus is látta. Változott valamennyit és most azt a korrekciót érezheted zavarónak a megszokotthoz képest.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook