Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüvegprobléma fórum

Szemüvegprobléma (beszélgetős fórum)


1 2
2022. ápr. 12. 15:41

Azt hogy minden rendben van, csak extrán érzékeny a szemem és ha nem úgy van megcsinálva, akkor szívás.

Ezzel nem vagyok sajnos kisegítve :/

Szerintem bárki, akinek szintén ilyen alap lencse szükséges nem érez ilyet, hanem felveszi és érzi, hogy rendesen lát.

2022. ápr. 12. 15:10
Szemészek mit mondanak erre?
2022. ápr. 12. 14:58

A következő a gondom:

Már több szemüveget csináltattam, de számomra használhatatlanok. A gondom az, hogy bár feljelölik a pupillát, dioptriát mindent, a szemüveg alsó része dönt, mintha egy fura nagyítós, enyhén gödrös hatás lenne, torzítja a tárgyakat, ha lenézek vagy oldalt. Egyébként nem cylinderes a szemem és sima egyfókuszú szférikus lencsékről van szó.

Az érdekes az, ha megemelem a szemüveget, akkor válik vmennyire kényelmessé a látás. Az optikákban ezt képtelenek belátni,azt mondják ilyen nincs. Egyrészt iszonyat drága ez az állandó próbálkozás, másrészt vmiért nem úgy működöm mint az emberek többsége szemüveg téren.Van, aki tudna nekem tanácsot adni ez ügyben? Mert elég drága "szórakozás".

Én úgy gondolom, alább kellene csiszolni, de ők ezt nem teszik meg...

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook