Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüveget és kontaktlencsét egyaránt kipróbáltak: melyiket szerettétek jobban és miért? fórum

Szemüveget és kontaktlencsét egyaránt kipróbáltak: melyiket szerettétek jobban és miért? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 9. 13:42
Megvan a kontaktlencsém, másfél hete használom és egy álom. :) Köszönöm a tanácsokat!
2012. júl. 24. 21:19
Köszönöm a hozzászólásokat, megerősítettetek benne, hogy ez kell nekem. :) Remélem, be fog válni, nagy reményeket fűzök hozzá.
17. martin3 (válaszként erre: 1. - Julcsi89)
2012. júl. 24. 13:31

szia!

ha szemüveges vagy tudod a hátrányokat: zavar a keret, bepárásodik télen, ha belépsz a hidegről a melegbe, megnyomja az orrod stb stb

nekem már 13éve van, reggel beteszem (kb 7kor) és este kb 10kor veszem csak ki, ha épp fáradt a szemem, vagy valami baja van, akkor mondjuk este6-tól szemüvegben vagyok. De a lencsétől még soha nem gyulladt be, max mástól. És a folyadékot sem cserélem naponta, csak kb 4-5 napponta. Nem feltétlen spórolás miatt, hanem mert nem látom szükségét, tiszta kézzel nyúlok bele reggel és este csak a lencsét ejtem bele, nem érek a löttyhöz. Havi lencsém van, fél évenként adják a 6pár lencsét, és kb 12ezerbe kerül, vagyis havonta 2ezerbe...ennyit megér a kényelmem. És nemhogy rosszabbodott volna a szemem, még javult is, 13éve 1,5-lel kesztem, pár évig at egyikre 1,75lett, de most 1 éve az is 1,5-es lett,

szóval szerintem sokkal jobb, mint a szemüveg(nem beszélve arról, hogy egy szemüveg baromi drága, és én már pl figyelmetlenségből eltörtem egyszer:)

16. nana06
2012. júl. 24. 13:03
Nekem még csak négy hónapja van kontaktlencsém...de mintha visszakaptam volna a látásomat...imádom :) a szemüvegemet is hordom, esténként mielőtt elmegyek zuhanyozni kiveszem e lencsét, és utána szemüvegezem, tv-hez is a szemüveget szoktam már...de ha elmegyek itthonról akkor mindenképp lencse :) sokkal kényelmesebb, nem is érzem hogy rajtam lenne :) nem kell feltologatnom, megtörölgetnem....Én mindenképp azt tanácsolom, hogy próbáld ki :)
2012. júl. 23. 20:16
Nekem nem gyulladt be a szemem a lencsétől, volt is de nem szerettem meg. Nekem a szemüveg kényelmesebb, egyszerűbb és nem zavarja a szememet... Másrészt gyerekkorom óta vagyok szemüveges, már annyira hozzám nőtt, hogy szinte meztelenek érzem magam nélküle...
2012. júl. 23. 18:16
43 éves vagyok és már több, mint 30! éve hordok lencsét. Csak alvás előtt veszem ki és reggel az az első, hogy betegyem! Gyűlölöm a szemüveget és imába foglalom a nevét, aki kitalálta a kontaktlencsét. 13-as szemüvegem és 11-egyes a lencsém. Csak ajánlani tudom!
13. viva70
2012. júl. 23. 17:59
Én is a kontaktlencsét szerettem jobban anno. 9 évig hordtam. Nagy ritkán vettem fel szemüveget. Aztán 10 éve megműttettem a szemeimet. Azóta nem kell egyik sem.:)
2012. júl. 23. 17:48
Szerintem aki próbálta a lencsét, és nem gyulladt be a szeme (szerintem csak rossz használat mellett gyullad be...) az többé sosem akar szemüveget húzni :D Én így voltam. Persze én is szemüvegezek itthon, de mikor beteszem a lencsét...más a világ :D Nekem mondjuk elég rossz a szemem (-5, -6) azért is kényelmetlen a szemüveg.
11. Julcsi89 (válaszként erre: 10. - SiriSaor)
2012. júl. 23. 12:46
A sport meg a másik, igen. :)
2012. júl. 23. 12:39

A sport miatt váltottam havi (de csak nappali) kontaktlencsére, mert ön- és közveszélyes voltam szemüvegben.:D

Jól bírta a szemem, szemcseppre is ritkán volt szükségem, de egy kötőhártyagyulladás ráébresztett arra, hogy jó, ha van szemüvegem is.

Egy pár éve már kevesebb időm van a csoportos edzésre, ezért nem éri meg havi lencsét vennem, elég az egyszer használatos, így tisztítófolyadékra és szemcseppre sem kell költenem...

A lencsét jobban szerettem, mert olyan volt, mintha visszakaptam volna a látásomat, egyáltalán nem éreztem, hogy "rajtam van"...mondjuk nem tudtam vele vízbe menni, esőben felnézni az égre, szempilla- vagy muslicatámadás esetén körülményes volt a "piszkálása"...

Az okuláré néha útban van, de már megszoktam, és örülök annak, hogy mióta csak hébe-hóba használok lencsét(6 éve), nem romlott a szemem, pedig rengeteget olvasok és a munkám is a géphez köt...


Ki kell próbálni, aztán meglátod, hogy melyik a kényelmesebb és/vagy kifizetődőbb.

9. melindike (válaszként erre: 7. - Julcsi89)
2012. júl. 23. 12:37
Szerintem, nyugodtan válts át lencsére. Ma már mindenféle dioptritát meg tudnak csinálni lencsében is. A viselését pedig pár nap alatt meg lehet szokni.
2012. júl. 23. 12:36

Egyértelműen jobb, kényelmesebb, praktikusabb a lencse. Saját tapasztalat alapján, a szem is kevésbé romlik tőle.

De érdemes minden nap, szemüvegre is átváltani. Én olyankor szoktam, amikor már este nem megyek sehova, otthoni tv-zéshez, olvasáshoz szemüveget használok.

2012. júl. 23. 12:36
Pont az általatok leírt előnyök miatt szeretnék most lencsére váltani úgy, hogy itthon többnyire szemüvegben "pihentetném" a szemeimet. Én annak idején egy kockás, fekete keretet választottam, hogy divatos is legyen, mert fiatal vagyok, de ez a kicsi forma elég zavaró is. Időnként, amikor nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy a szememen van, gyakorlatilag látom is magam előtt a keretet. Ezért sokszor inkább fel sem veszem, de nyilván ez sem jó.
2012. júl. 23. 12:34

Kontaklencse!

Utálom a szemüveget.Itthon azért abban vagyok,kell a szememnek a pihi,de ha elmegyek itthonról akkor azt csakis lencsében teszem!

5. Gumicsirke (válaszként erre: 3. - Gumicsirke)
2012. júl. 23. 12:32
Misig = mindig.
2012. júl. 23. 12:31

Szerintem csak kontaktlencsét használni nem jó.

Én mind a kettőt használom.

Mindegyiknek meg van a maga előnye.

Most épp fáj a szemem valamiért így inkább szemüveget használok.

Jó a kontaktlencse:-nem párásodik,nem lesz vizes,nem csúszik le,nem kell törölgetni,nyugodtan tudsz vele feküdni...puszit adni...

Szemüveg az olcsóbb.

2012. júl. 23. 12:21
Kontaktlencse. Szemüveget utálom, mert hülyén áll és misig hozzáérek, és lecsúszik, és jajj:D Azt csak itthon hordom.
2012. júl. 23. 12:16

nekem a szemüveg személy szerint jobb...

mert a lencsétől begyullad a szemem...

2012. júl. 23. 12:07
Szemüveget és kontaktlencsét egyaránt kipróbáltak: melyiket szerettétek jobban és miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook