Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüveg tapasztalatok! Kinek milyen, mennyire erős? fórum

Szemüveg tapasztalatok! Kinek milyen, mennyire erős? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. máj. 3. 13:38
Nekem kb. húsz éve van ilyen-olyan szemüvegem. Hordtam kontaktlencsét is, de a szemszárazságom miatt sajnos abba kellett hagyni. A szemüveget utálom, pedig kettő is van, egy távol és egy rövidlátó. Volt egy időben multifokális is. Később is csináltattam ilyet, de már akkor nagy dioptriás kellett, ezért 120 ezerbe került. A poén az, hogy eltaknyoltam vele, a szemüveg is, meg a képem is jól összetört. Azóta ilyet nem csináltatok, cserélgetem, ami egy agybaj. No ennyit a szemüvegről.
2009. máj. 3. 13:13

Nekem Retro keretem van 15 ezer volt a keret ami a márkához képest elég kevésnek mondható...


Akkor lettem rosszul amikor a végösszeget megmondták mert az 49 ezer lett....


amúgy eszméletlen kényelmetlen egy szemüveg, unokatesómnak amúgy később megmondták miután ő is ilyent vett csak férfiban és tönkre ment n eki, hogy ja hát ezt évenkénti egy két hordásra tervezték ezeket a szemüvegeket alkalmi viseletre és hogy hogy mi ezt nem tudtuk... pf

13. 43287dec91 (válaszként erre: 3. - Klaudiaklaudia)
2009. máj. 3. 11:18
53 000 ft. volt kerettel együtt, de mi olyan boltot kerestünk ahol lehet üdülési csekkel fizetni,ezért ezt kihasználtuk....mondom, nagyon megérte!
2009. máj. 3. 08:02

Én régóta hordok szemüveget. Most néztem a kereteket, szép, divatosat is lehet kapni 10-12 ezerért és ha nem kérsz a lencsére semmi extrát, akkor 20-22-ből kijön. Az Ofotért most csinál akciókat, mert 60 éves.

Én kontaktlencsét vettem most, harmad áron + ajándékba kaptam mellé egy 9900 ft-os nagyon klassz napszemüveget.

11. Klaudiaklaudia (válaszként erre: 9. - 96126be7d9)
2009. máj. 2. 21:55
Ebben pontosan igazad van,10-20ezrek megspórolása is sokat tud jelenteni pláne szűkösebb időkben!:)
10. Klaudiaklaudia (válaszként erre: 4. - D9d8721118)
2009. máj. 2. 21:53

Hú ez a 90-100e tényleg kicasit húzós!

Bár mostanában úgy látom,hogy tényleg a vastag keret a divat,énis valami olyasmit szereték,meg a kontkalencse is eléggé megy,ezért sokszor lhet akcióval találkozni!

A narancssárga az jó lehet,én pirosban szeretnék,valami köves,mintást,de lehet hogy a csudanagy igáényeim miatt pórul járok!Látás hónapja?Erről még nem hallottam.Ez minden évben van?vagy hogy is van ez?:)

9. 96126be7d9 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2009. máj. 2. 21:39
Bizony, ezt kifelejtettem a mondandómból, hogy az akciókat figyelni kell. Eddig én is rengetedet spóroltam így. Egyik szemüvegemnél 20 ezret engedtek el, a mostani napszemüvegemnél 11-et! Ezek azért nem semmi különbségek.
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2009. máj. 2. 21:37

szóval én jól jártam, nagyon akciósan jöttem ki a dologból és jó minőséget vettem.

Érdemes figyelni az akciókat, mert súlyos tízezreket lehet spórolni!

2009. máj. 2. 21:36

Én most csináltattam magamnak egy új szemüveget és egy dioptriás napszemüveget is egyszerre.

Minusz 0,5 és minusz 0,75 D

A sima szemüveg kerete Armani, 50,000 ft volt, plusz lencse, munkadíj stb

A napszemüveg kerete Esprit, plusz ebbe is dioptriás lencse becsiszolás.

Valami akció volt éppen, ami -20,000 ft-ot jelentett, aztán arra is kaptam valami engedményt, hogfy egyszerre 2 szemüveget csináltatok, stb.

Végül 75.000 ft-ra jött ki összesen a 2 szemüveg.

6. 96126be7d9 (válaszként erre: 4. - D9d8721118)
2009. máj. 2. 21:29

Most nagyon durva árat mondtál.

Nekem volt fúrt keretes szemüvegem, 40 ezer volt, de csak mert egy nagyon márkás keretet választottam.

A barátnőm pár hónapja csináltatott, neki 20 alatt volt valamivel.

Már nem olyan brutálisok a fúrt szemüvegek árai.


Mostanában a széles keret a divat, nekem is olyan van (és már olyan is marad, sokkal jobban áll mint a fúrt), és már azt is elmondhatom hogy melyik márkát kedvelem.

Most csináltattam napszemüveget, az is megvan 22-ből. Persze az árak nagyban függnek az optikától és a választott márkától. Szerencsére én megtaláltam ami jó nekem, és tudom hogy mit fogok viselni évek múlva is.

2009. máj. 2. 21:25
Sziasztok!Nekem 2 éve van szemüvegem.Mindkettő -1.5-ös.Anno 20000ft-ba volt benne,de az igazsághoz hozzá tartozik hogy eléggé olcsó szemüvegkeretet választottam(9900ft),és erre jött rá a munkálati + a lencse díj.Ja,és nem fényre sötétedő a lencse.Egyébként szerintem mostanság a vastag keretes szemüvegek a divatosak,olyanok amik téglalap alakúak,és igenis egy jól kiválasztott szemüveg öltöztet.
2009. máj. 2. 21:22

Nekem 0.5-ös van, vastagkeretes, narisárga. Nekem nagyon tetszik, bár nem nagyon hordom ( pedig kéne nagyon ). Én a látás hónapjakor csináltattam, akkor olcsóbb volt, meg voltak ajándék dolgok is benne. A lencse karcmentes, és olyan visszaverős nem tudom milyen :) De nem fényre sötétedtik. 23 ezer volt mindennel együtt, de sokkal drágább lett volna, ha nem akkor csináltatom. Nekem a munkám miatt kell.

Amúgy vannak furt keretes, meg flexibilis keretü szemcsik, azok már nagyon drágák. Olyan 90-100 ezer körüliek.

2009. máj. 2. 21:16
Ha nem túl indiaszkrét a kérdés,mennyibe kerül úgy nagyvonalakban??Nekem is 0,75-1dpt-s kellene,és szintén távollátó,bár a fényre sötétedő funckió talán kicsit drágit a dolgokon!
2. 43287dec91 (válaszként erre: 1. - Klaudiaklaudia)
2009. máj. 2. 21:11
szia, nekem van, nem olyan erős 0,75-ös. távolralátó és fényre sötétedőt választottam. nem bántam meg. tavaly nyár óta van és nagyon szeretem. nem volt olcsó de megérte...
2009. máj. 2. 21:08

Tapasztalatok megosztása!

Van valakinek szemüvege?mennyibe kerül mostanában egy szemüveg?milyen keret a divat?erősség?:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook