Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Normális, ha a szemüveg viselésekor szédülök? fórum

Normális, ha a szemüveg viselésekor szédülök? (tudásbázis kérdés)


2023. febr. 24. 12:18

A szedules talan sok, mint kifejezes, de nekem olyan furcsa volt latni 2-3 hetig. A lepcson levettem, mert nem ereztem biztosnak.

Biztam, es most megint latok tickecketekt messzirrol, kozelrol.


Egy ideje felismertem, hogy nem latok ugy, mint regen. De mikor rendre rosszul adtam ki a rendeleseket, es fel szemmel nezetem utana, az cinkes volt.


Nekem hetekbe telt megszokni, de megerte. Messzirol is ujra latom, Amit szoktam.


Mas a ket szemem.

16. pencil
2023. febr. 24. 08:35
nen
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Balaton2)
2023. febr. 24. 08:26
Mi a különbség?
2023. febr. 24. 07:05
Évek óta viselek szemüveget, bifokálisát. Multifokális szemüveg viselésekor én is szédültem, nem tudtam megszokni.
13. Felhőcske** (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 16:19
Nagyon régóta kell szemüveget hordanom, de sosem szédültem, de amikor először csináltattam multifokális lencsét, a szemész azt ajánlotta este vegyem fel, ha tv-t kezdek nézni, és folyamatosan szokjak hozzá, de ha jó a beállítás nem szédülhetsz tőle, más gond lehet, akár a beállítás is okozhat szédülést, vagy inkább bizonytalan érzést!
12. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 22. 20:40

Nagyon rég viselek szemüveget. Mikor először készíttettem progresszív lencsét akkor éreztem bizonytalanságot. Valahogy minden közelebb került. Nem szédültem, de nagyon fárasztó volt. Néha pihentettem a szemem a korábban viselt szemüveggel.


Igen, normális, hogy kicsit szédülgetsz. Tarts szüneteket a viselésében! Nem napokat csak néhány percet. Pl. ha leülsz kávézni/teázni.

Hozzá kell szoknia a szemednek a másfajta fókuszáláshoz.

2023. febr. 22. 19:20
Igazabol olyan sok idő nem telt el azóta, felvettem és akkor éreztem, de lehet kicsit hordani kene és utána megnezni, szedulok e. A szemész nagyon jó orvos, biztos jó dioptriat irt fel. Illetve ha régen-1 volt és most romlott, - 1.25 lett, lehet a nagyobb különbség miatt érzem ezt. A bal szemem tökéletes abba csak sima üres üveg van. Mármint a szemuvegben
10. Ancsika81 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 22. 19:15

Szia.


Szerintem nem normális, ha szédülsz.

Persze valamennyi idő szükséges, hogy hozzászokj..

Nálam nem fordult elő idáig egyszer sem.

Szép estét

2023. febr. 22. 19:02
Vidd be a szemüvegedet egy másik optikushoz is, hogy megnézzék rendben van-e. Egyszer csináltak nekem egy olyan szemüveget, ahol a fókusz rosszul volt beállítva. Attól én is rosszul voltam.
8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Sütikee)
2023. febr. 22. 18:46
Akkor is szèdül,ha teljesen másfèle keretet választ,mint amiket megszokott.
2023. febr. 22. 18:44
A lányom kapásból ötös szemüveggel kezdte, amikor kijöttünk annyit mondott, hogy végre látok. Egy percig sem szédült tőle, mert ez a szemüveg kellett neki. Ha rossz a dioptria, nem megfelelő a lencse erőssége, akkor szédül az ember.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 22. 18:41
Többször volt szemüvegem, volt multifokális is, de sosem szédültem, pont az a cél, hogy komfortos legyen. Az utóbbinál a lépcsőn kellett vigyázni párnapig , hogy ott nézzek le, ahol távolra kell látni, de szédülést sosem okozott.
5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 22. 18:24
Tudom. Huszonx ève hordom.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2023. febr. 22. 18:22
Hat pedig nem jo érzés így levettem..
3. mmacus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 22. 17:58
Meg fogod szokni! Türelem.
2023. febr. 22. 17:47
2-3 hèt ès elmúlik,csak legyèl kitartó! Ne vedd le!
2023. febr. 22. 17:29

Nagyon sok évvel ezelőtt már írtak fel szemüveget nekem( csak nem hordtam...) , bal semmi, jobb-1 es volt már akkor, viszont most eldontottem hogy hordani fogom.

Azóta nyilvan rosszabbodott, most - 1.25 lett. Megcsinaltattam, és ahogy felvettem kicsit szedultem. Normalis ez? Anno nem emlékszem ilyenre hogy szedultem volna vagy lehet, csak már régen volt.

Orvos azt mondta meg kell szokni.

Illetve ha letakarom a bal szemem, a jobbal nem látok még mindig teljesen élesen, erre azt mondta, ennél erősebb akkor sem kell, ez sosem lesz tökéletes.

Engem csak az érdekelne, valóban meg kell szoknom és utána nem fogok szedulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook