Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szegény testem fórum

Szegény testem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szegény testem

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
566. Mezei Virág (válaszként erre: 565. - B4b1d52444)
2017. szept. 24. 20:06
Vigyázz magadra, jó egészséget kívánok!!!
2017. szept. 24. 13:29

Gyömbért kurkumával kapszulában szedem, egyszerűen teaként nem bírom meginni. Pedig próbáltam.


Dolgozom igen, 3 hónap táppénz után már nagyon szerettem volna visszamenni, emberek között lenni.


Ha nem bírom akkor itthonról is csinálhatom, ebből nincs gond odabent.

2017. szept. 22. 08:20

Ilike remélem nem dolgozol?

Ezzel a kezeléssel pihenni kell, gyógyulgass otthon szépen!

563. fincsi5 (válaszként erre: 562. - A03dd05915)
2017. szept. 22. 07:54
Dolgozik? Ne már.
562. a03dd05915 (válaszként erre: 559. - B4b1d52444)
2017. szept. 22. 07:13

Szia!


Muszáj volt visszamenni dolgozni?

Nem tudnál 4 órában menni, vagy otthonról dolgozni?

2017. szept. 21. 18:43

Gyömbért használod?!


[link]

2016. november 16.,

kiderült az eredményekből, hogy a gyömbérben található anyagok potenciálisan képesek blokkolni a rákos sejteket.

Továbbá azt is megfigyelték, hogy képes megszüntetni, vagy legalábbis nagymértékben csökkenteni a kemoterápia bizonyos káros mellékhatásait. Egyszerre megvan benne a gyulladáscsökkentő hatást kiváltó enzimek sokasága, és emellett antioxidáns is, ami meggátolja a tumor sejtek terjedését, képződését.

Ezen rendkívüli hatások miatt a gyömbér az egyik leghatékonyabb gyógyhatású növény a világon, és ezzel az orvostudomány is tisztában van már néhány éve.

Nem lesznek kemoterápia rezisztensek a rákos sejtek

Sőt, a Michigani Egyetem kutatásából az is kiderült, hogy akik szervezetébe rendszeresen juttattak a gyömbérben található anyagokból, azoknál nagyon kis mértékben, vagy egyáltalán nem alakultak ki kemoterápiával szemben ellenálló, újabb rákos sejtek.

Gyakorlatilag a gyömbér egy kis fejlesztéssel és további kutatással egy olyan gyógyszerré lenne fejleszthető, mely felveszi a harcot a rákkal, és a kemoterápia mellett kiegészítő kezelésként lehetne alkalmazni.

560. Mezei Virág (válaszként erre: 559. - B4b1d52444)
2017. szept. 21. 18:39

Dolgozol is?

Pihenni kéne...

Mielőbbi gyógyulást!

2017. szept. 21. 17:39

Sziasztok. Hát ez a bogyó rosszabb, mint az infúziós kezelés.

Persze az jó, hogy nem kell befeküdni a kórházba, de kicsinál.


Jövő héten megyek az újabb adagért, mondani fogom h csökkentsük a dózist, mert napi 12 szem bogyó kicsinálja a belső szerveimet.


Erőtlen vagyok, este 8 körül már kisldőlök mint egy zsák.

2017. szept. 21. 17:27

Szia Ilike!


Mi van veled, mit mondott az orvos? Vigyázz magadra, sok beteg van mostanában, nehogy megfertőzzenek téged is.

2017. szept. 15. 09:24
Szedem továbbra is ezt a bogyót. Három napja fáj a hasam. Nem tudom, hogy ettől-e... Vagy az időjárástól lettem ennyire savas. Még várok hétfőig, ha nem múlik akkor visszamegyek az onkológushoz, hogy most mi van.
2017. szept. 11. 16:36

Szedem a kemós bogyókat.


A végtagjaim gyengék és fájnak az izmaim, meg néha befigyel egy kis hányinger, de más panaszom nincsen.


Szerdától dolgozom.

Azért nem holnaptól, mert holnap egy egész napos konferenciánk lesz a megyeházán, és hát nem szeretnék a konferencia kellős közepén öt percenként wc-re szaladgálni, hogyha elkap a hasmenés. Márpedig az még napi szinten 8 alkalommal biztos van nálam.

2017. szept. 7. 19:18

Köszönöm Nektek.

Egyelőre nem érzek semmit se. Remélem így is marad.

554. lapbarna (válaszként erre: 552. - B4b1d52444)
2017. szept. 7. 12:14
Én is drukkolok, hogy simán vedd az akadályokat! Hátha ennek nem lesz olyan durva mellékhatása!
2017. szept. 6. 23:54

Reméljük nem lesz annyira durva hatása, mint a gyors infúzióknak.

További erőt és kitartást kívánok!

2017. szept. 6. 14:55

Megkaptam ma a kemós tablettákat.

2 hétig kell szedni, 1 hét szünet.

3 hét múlva kell mennem az újabb adagért. Reggel 3 kicsi 3 nagy tabletta, este szintén.


Kíváncsi leszek. Nagyon!

551. b4b1d52444 (válaszként erre: 550. - A03dd05915)
2017. szept. 3. 20:42

Sikertörténettől sajnos még messze vagyok. Bár úgy lenne. Tudod a félsz itt van, hogy mi van ha megint kiújul.


Persze nem ezen agyalok napi szinten, nem gondolok olyan sokat rá, nem akarom bevonzani az életembe, csak hát na... a másik műtétben és kemóban is bíztam. És látod mi lett a vége.

550. a03dd05915 (válaszként erre: 547. - B4b1d52444)
2017. szept. 3. 20:11

Ez azért van, mert kevés ilyen sikertörténetről hallanak az emberek. Akik ilyen jellegű betegséggel küzdenek hamar feladják, mert nem látnak ilyen példát maguk előtt.


A másik, hogy nem kis műtét volt ez, joggal lehetsz büszke magadra, hogy végig bírtad csinálni úgy fizikailag, mint mentálisan.

549. Mezei Virág (válaszként erre: 547. - B4b1d52444)
2017. szept. 3. 19:31
Te csak gyógyulj meg, és ne foglalkozz mással!
548. 124637ff9b (válaszként erre: 547. - B4b1d52444)
2017. szept. 3. 19:23

Elhiszem

Velem is mindenki ugyan így bánt.

Hogy nahát, és így meg úgy, hatttt ez csoda! Stb

Sajnálatbol, együttérzésből, biztatásból... Kitudja.

Ne törődj ezekkel a dolgokkal.

Csak menj az általad kijelölt úton, vasakarattal

2017. szept. 3. 15:10

Tegnap elmosta a vihar a Szolnok város programokat. :/ Pedig végre kimozdultam itthonról. De mindegy, így beültünk férjem kollégáival limonádézni a Tisza Moziba.

Jót beszélgettünk, jól éreztük magunkat. Közben persze leszakadt az ég, így hazahoztak minket kocsival, ami jó is volt, mert kábé szétáztunk volna, hogyha a buszmegállóban várunk a buszra.


Amit igazából írni akarok.


Félreértés ne essék, nem álszentségből írom és nem piedesztálra akarom magamat emelni. DE!!!

Úgy kezel engem mindenki, mintha minimum egy orvosi csoda, vagy ami még jobb, egy hős lennék. Mintha Batman hozzám képest egy kisstílű kis senki lenne. De miért? Kérdezem én, hogy miért?

Nem bosszant, és nem is idegesít, nem erről van szó, csak értetlenül állok ez előtt. Kezdve a nyíregyházi kórház ápolóival, orvosaival; a szolnoki kórház onkológiai, nőgyógyászati, urológiai osztályával és laborjával; a családtagjaimmal, a kollégáimmal, az ismerőseimmel...stb. Kábé úgy mindenkivel.

HOgy maga micsoda egy hős, hogy maga mennyi mindent kibír, hogy milyen erős... Erős? Miért is vagyok erős? Amiért végig csináltam/csinálom azt, amivel kapcsolatban GYAKORLATILAG NEM IS VOLT MÁS VÁLASZTÁSOM?

Mert nem volt. Tehát félreértés ne essék. Itt nem voltak különböző választási lehetőségek. Itt ez volt, hogy csinálom és kész. Eszed nem eszed nem kapsz mást. És ennyi. Nem voltak opciók. Vagyis ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni, akkor voltak. Feladom és húzom ameddig húzom, vagy felállok, leporolom magam és fogcsikorgatva harcolok. De ennyi. Nyista, nincs több választási lehetőség. Ki az, aki másképp döntött volna a helyemben? De most őszintén. Lehet, hogy 80 éves már nem harcolna, de az megint más tészta. De egy fiatal szervezetnek/embernek nincs más lehetősége, mint harcolni. Harcolni önmagáért, a szeretteiért. Ez nem hősiesség. Ez nem erősség. Ez a szükséges rossz egy jó jövőképért. Egy reménytelibb jövőért. De ennyi. Higgyétek el, hogy ennyi.

546. b4b1d52444 (válaszként erre: 545. - Gyöngy:))
2017. aug. 31. 20:39
Köszönöm! 😊
545. gyöngy:) (válaszként erre: 544. - B4b1d52444)
2017. aug. 31. 20:06
Jó erőt hozzá, kitartást és sikeres gyógyulást!
544. b4b1d52444 (válaszként erre: 543. - Lapbarna)
2017. aug. 31. 18:04

Hát igazából ez napi szinten adagolja azt, amit a 48 órás kezelés alatt belémnyomnak és utána két hétig hagyják pihenni a szervezetet.


Lényegében ugyanazok a mellékhatások várhatók, de számomra is humánusabb megoldásnak tűnik. És erről tudom, hogy hatásos lesz!

543. lapbarna (válaszként erre: 542. - B4b1d52444)
2017. aug. 31. 18:01
Ez nem olyan durva, mint az infúziós kemo? Nekem barátságosabb megoldásnak tűnik. Hm?
2017. aug. 31. 17:42

Köszönöm mindenkinek, hogy velem együtt örültök!


Ma voltam az onkoteam előtt, tablettás kemoterápiát fogok kapni jövő héttől.

6 ciklust írtak ki, egy ciklus 3 hétig tart. Xeloda a neve.

541. Mezei Virág (válaszként erre: 538. - B4b1d52444)
2017. aug. 31. 12:41

:)

Ez eddig csupa jó!

Remélem, ezután is így lesz!


Jó egészséget, és sok szerencséz mellé!!!

540. globus (válaszként erre: 538. - B4b1d52444)
2017. aug. 30. 20:21
Fárasztó, de nagyon örömteli napod volt :)
539. b4b1d52444 (válaszként erre: 537. - Globus)
2017. aug. 30. 20:12
De valamit kapnom kell, ma mondta az onkológus. Holnap megyek az onkoteam elé, és majd ott elválik minden.
2017. aug. 30. 20:11

Ma egész nap a kórházban voltam.

Kezdtem a nőgyógyászaton, ott alig akartak elengedni, az orvos nagyon kedves volt, nagyon sokat beszélt nekem meg sokat kérdezett, az asszisztensek szintén. A végén mindenki sok jót, meg jó egészséget kívánt. Megvizsgált az orvos, minden rendben van. És kislánynak hívott, mert hogy olyan fiatal vagyok, és meg ne haragudjak már :) Mondtam neki, hogy egy nő ennek 50 évesen is örül :)


Az urológián folytattam. Ott várni kellett, ezért miután leadtam a papíromat elmentem az MRI eredményekért. De ott is megvizsgáltak, kikérdeztek, minden rendben van, de oda még hétfőn vissza kell mennem, mert a főorvos úr is a saját szemével szeretne látni. Elvégre tőlük indult ez az egész, ők intézték nekem az urológus professzort, aki megmentette a hólyagomat.


Érdekes, de már vártak a nőgyógyászaton és az urológián is. Mert ugye április-májusban mikor voltam a PET CT eredménnyel, akkor mindkét osztályon teljesen ki voltak akadva, hogy ennyi idősen ilyen súlyos betegségem van, és ráadásul műtét után 4 hónappal kiújult. Tudták mindkét osztályon, hogy operációm lesz, ezért is várták, hogy vajon mikor jelentkezek kontroll vizsgálatra.

Felismertek azonnal, nevemet is tudták, és őszintén örültek mindkét osztályon annak, hogy jól vagyok.


Az onkológusom nem különben. Őszintén és nagyon örült a negatív MRI eredményeknek!

537. globus (válaszként erre: 532. - B4b1d52444)
2017. aug. 30. 20:08
Ez azt jelenti, hogy nem fogsz kezelést kapni?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook