Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek fórum

Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek (beszélgetős fórum)


954. hala777
2009. aug. 26. 22:12
Még annyi: hogy igenis vittem nekik Kaális igazolást is, csakhogy bizonyítsam, nem lógok! Mert ezek azt hiszik...
953. hala777
2009. aug. 26. 22:11

Sziasztok Lányok! Én a doki bácsi betege vagyok. Ő tényleg nagyon gyors, korrekt, lényegre törő és ha kérdezel válaszol is rendesen. Én csak pozitívan tudok róla nyilatkozni.

Ma voltam megint:kicsik a tüszőim, így újabb nagyobb adag Gonal-F-et kell szúrni. Én is reggel 6-kor indultam itthonról és délután 3-ra értünk haza. Pénteken megint mennem kell, jövőhét vége talán beülti.


Picit off, de talán mást is érint...

Én nagyon el vagyok keseredve. Én nem titkoltam el a munkahelyemen, hogy mi van és közöltem a főnökömmel, hogy néhány hétig valószínű ezmiatt nem tudok menni. A szurik óta 1 hete nem dolgozom, mivel minden másnap menni kell a Kaáliba és akkor oda az egész nap. Szóval fizikai képtelenség, hogy menjek dolgozni. A szemembe tök normális volt, a hátam mögött meg rosszalló megjegyzéseket tesz, na meg még egy-két másik kolléga is. Eddig rendesen dolgoztam és úgy jöttem el, hogy rendben hagytam ott a dolgaim. Ezeknek az embereknek fogalmuk sincs, hogy mik ezek a dolgok, megjyegzem: mindegyiknek van gyereke. Nagyon bánt, hogy mit tettem rosszul? Nem titkoltam el,márcsak azért se, hogy feltudjanak készülni és ne érje őket váratlanul. Mondtam, ha nem sikerül, akkor néhány hét múlva ismét dolgozom. A fizikai kellemetlenségek mellett hogy az anyagi részét ne is említsem...szóval depis vagyok és nem tudok lenyugodni, pedig a férjem szerint jó lenne. Persze könnyű mondani..de lelkiismeret furdalásom van, hogy nem vagyok ott. Én úgy gondolom, nekem is jogom van esélyt adni magunknak, hogy legyen legalább egy kisbabánk...

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de nincs akivel megbeszéljem, mert úgysem értik.

952. erika691230 (válaszként erre: 951. - 0598f07f36)
2009. aug. 26. 15:37

Szia szendreka!


Köszönöm a drukkot!


Az a baj,hogy a doktornő SEMMIT nem mondott!!

Én úgy csináltam mindent,ahogy a többiektől hallottam,akiknek normális az orvosuk,és tájékoztatta őket,és úgy,ahogy én gondoltam.

951. 0598f07f36 (válaszként erre: 949. - Edi976)
2009. aug. 26. 14:50

Szia Edi,


én a 12. hétben vagyok, szintén doktor úrnak köszönhetően, mármint átvitt értelemben :D

Amiket írtál, nagyjából szinte én is igy csináltam mindent. Bár én nem feküdtem 2 hétig, csak folyamatosan 3-4 napig, de utána meg csak a teraszon a fotelban ücsörögtem, meg a tv előtt dőltem le, szóval abszolút nem volt nekem se semmi fizikai aktivitás.

Nekem se jött szóba a teszt, én is egyből vérvételre mentem, és ugyanúgy 2 nap múlva megerősítettük.

Elég érdekes, hogy mennyire eltér a két orvos módszere, azt nem mondom, hogy hozzáállása is, mert a doktornőt nem ismerem, de amiket hallok, hát, érdekes.

Nekem is mondtak mindenfélét ismerősök, családtagok, de én csak az orvos utasításait követtem, ezért érthető, hogy akinek a doktornő mást mond, ahhoz tartja magát.


Erika, nagyon szorítok!!

950. erika691230 (válaszként erre: 949. - Edi976)
2009. aug. 26. 14:19

Szia edi!

Köszi az infókat!

Sajna,én nem vagyok ilyen szerencsés a dokinéninél,nekem nem mondott semmit,még csak azt sem,hogy pihenjek,nehogy feküdjek 2 hétig.Ezért is vagyok rá kiakadva:-((

Én nem vagyok stresszes,tök nyugi vagyok.

Én az első pár napban feküdtem sokat,mostmár mozgok is,de azért persze pihenek is.

Erika most is fekete,és én is nagyon imádom a fejét,de nekem nagyon sokat segített Ancsa is.:-)Szerintem a lányok mind segítőkészek,kedvesek.:-)


További problémamentes,szép babavárást kívánok neked!

949. edi976 (válaszként erre: 935. - Ded)
2009. aug. 26. 14:07

Sziasztok!

Most kezdtem olvasgatni a fórumot, és látom, hogy vannak bennetek bizonyos kérdések a beültetést követően. Én jelenleg 20 hetes terhes vagyok, az ötödik beültetés sikerült, és ha megengeditek, röviden vázolom a történteket.

Nálam az első 4 beültetésnél (amit a dokinéni csinált) folyamatosan tesztek voltak, vérvétel nem. Felstresszeltem magam, meg is jött.

Az utolsó alkalommal a dokinak (orvost váltottam)eszébe sem jutott, hogy tesztet csináltasson velem. A beültetést követő 12. napon behívatott vérvételre, amiből kiderült a jó hír + rá két napra megismételte. Az eredmény megduplázódott, tehát sikerült. Rengeteg gyógyszert szedetett velem, folyamatosan írtam, hogy miből mit vettem be, mert már nem tudtam követni (egy A4-es papír tele volt a különböző gyógyszerek nevével).

Az, hogy mikor tapad meg az embrió, arra csak annyit szeretnék mondani, hogy én két hétig folyamatosan, megállás nélkül feküdtem. A párom itthon volt velem, és nem engedte,hogy felkelljek. Ha már fájt a hátam, jött és megmaszírozta, majd feküdtem tovább. Nekem nagyon sokat fájt a hasam, többnyire szúrt, de azt olvastam, hogy ez jó, mivel állítólag az a megtapadást jelenti. Ilyenkor a lényeg, hogy minél kevesebbet mozogjunk még az ágyban is. Ha érzed, hogy szúr, azonnal hagyd abba, amit csináltál és próbálj visszafeküdni abba a pózba, amiben előtte voltál, akármilyen kényelmetlen is.

Nekem egészen az első trimeszter végéig voltak hasi szúrásaim, persze ki vagyok írva a mai napig. Az orvosom szerint a későbbiekben pedig azért fájt, mert kezd a has kitüremkedni, és a méhtartó izmok még nem szoktak hozzá. Nem hiába javasolják a MagneB6 szedését, mivel az csökkenti a különböző görcsöket, szúrásokat, továbbá méherősítő hatása is van. Én még mindig szedem, és a szülésig szednem is kell.

A másik, ami még eszembe jutott, hogy bár nővérke mondta, de igaza volt a fehérjékkel kapcsolatban. Nagyon-nagyon sok természetes fehérjét kell bevinni a szervezetbe, mert az nagyon-nagyon sokat segít (nekem segített). Én a mai napig utálom a tejet, mégis mikor a doki mondta, hogy napi 3 liter folyadékot kell inni, abból minden nap 1 liter tej volt. Aki szereti a halat, tejterméket, annak javaslom a napi bevitel növelését. Ha valaki esetleg úgy dönt, hogy túrót eszik inkább, az számítson arra, hogy napi 0,5 kg a megfelelő mennyiség, és ezt sokáig nem lehet bírni (kipróbáltam, és már undorodom a túrótól).

Az intézetben a nővérek közül nekem Erika segített sokat. Ő egy viszonylat alacsony termetű, akkoriban fekete hajú, kissé szószártyár volt. Reggelente rendszerint ő vette a vért, és mindig ott kérdeztem meg tőle, hogy mit javasol, mit tegyek. Ezt nektek is tudom ajánlani, mert biztosan segíteni fog.

Sok sikert, és kitartást kívánok mindenkinek!!!

948. erika691230 (válaszként erre: 947. - Dragonbaby)
2009. aug. 26. 13:17
:-) Köszi!
947. Dragonbaby (válaszként erre: 946. - Erika691230)
2009. aug. 26. 13:17

Te tényleg biztosra mész! :)

Nagy drukkolok, hogy kimutassa!

946. erika691230 (válaszként erre: 945. - Dragonbaby)
2009. aug. 26. 13:13

Erős csaj vagyok én! :-D

csak holnap tesztelek,de akkor biztosra megyek,és kettőt csinálok.:-)

Apa egy teljesen ismeretlen tesztet vett,most hozattam egy gabrielt is.

2009. aug. 26. 13:07

Én is nagyon meglepődtem! Apát fél 11-kor hívták be, rá 10 percre meg nekem is szóltak, hogy mehetek! Még szendvicset is vittem, hogy kibírjuk majd valahogy, de szerencsére nem kellett!


És Veled mizujs? Teszteltél? Vagy ellen tudtál állni és csak holnap csinálod meg?

944. erika691230 (válaszként erre: 943. - Dragonbaby)
2009. aug. 26. 12:56

Szia baby!

Akkor szerencsések vagytok!Én volt,hogy reggel 7.15-14.30 ott ültem.

2009. aug. 26. 12:53

Sziasztok!


ETúl vagyunk az 1. vizsgálaton. 10-re volt időpontunk és 11-kor kész is voltunk! Nem kellett órákat várni!!!! Bár nagyon sokan voltak, főleg románok.

És a lényeg! Megnézett ultrahanggal a dokinéni és dolgozik rendesen a petefészkem, úgy hogy most le lesz állítva majd fog.gátlóval (regulon) a köv. hónapban. És ha félidőbe értem szept.ben akkor dől el hogy mikor kezdi a stimulálást. Valszín okt közepén lesz majd a beültetés, de ez még változhat.

942. bbogus (válaszként erre: 941. - Hala777)
2009. aug. 25. 22:47
Nem védeni akarom őket,de sajna ők sem tudják,mi történik beülti után.sejtecskék 3-4 nap alatt vagy megtapadnak,vagy nem.Szóval 4 nap alatt eldől minden.Vérvételnek nem sok értelme lenne,mert a tüszőrepi hcg-t tartamaz,tehát ez első 10 napban fars eredményt adna.Mellette ugy az a rengeteg progi,ezért van,hogy a teszt is téved,ha hamarabb csinálod.Tehát a természetre van bízva.Sajna nekünk marad a várakozás.
941. hala777
2009. aug. 25. 22:21
Lányok! Ahogy visszaolvastam, sok mindenre választ kaptam Tőletek mi történik a beülti után. Azért ez elég furcsa számomra, hogy nem csinálnak vérvételt (???), hogy most sikerült, vagy nem. Mivel ez nekik sem mindegy hogy X "akcióból" mennyi lett sikeres. A másik: hogy jobban és bővebb tájékoztatást kellene adniuk, hogy mi van a beültetés után.. Csinálhatnának vérvételt, mert abból azonnal ki lehet mutatni tutira és nem kellene stersszelnünk magunkat,hogy mi van "odabennt". És csak egy egyszerű vérvétel!
940. hala777 (válaszként erre: 903. - Erika691230)
2009. aug. 25. 22:05
Bocsi! Csak most olvastam a hozzászólásokat ...látom nemsokára. Szorítok!!
939. hala777 (válaszként erre: 901. - Erika691230)
2009. aug. 25. 22:02
Erika! Mikor fogsz tesztet csinálni??
938. hala777 (válaszként erre: 898. - Ded)
2009. aug. 25. 22:01
Tegnap azt mondta a doki: kicsik a tüszőim és vastag a méhnyálka, úgyhogy változtatott a szurin. Holnap reggel megyek a szokásos: vérvétel, Uh, konzultáció, szuri. Annyit mondott, hogy talán a jövőhét eleje...de holnap már többet tudok.
937. hala777 (válaszként erre: 896. - Bbogus)
2009. aug. 25. 21:58
Nem. 80km-ről.
936. erika691230 (válaszként erre: 935. - Ded)
2009. aug. 25. 19:39

Szia ded!

Köszi!

935. ded
2009. aug. 25. 19:37

Sziasztok lányok:-)!


A vérvételről annyit, hogy még pozitív tesztnél sem kell rögtön menni, legalább is én akikkel eddig beszéltem, és pozitív lett nekik, úgy könyörögték ki a vérvételt. (Dokinéninél). Szóval nem tudom. Nekem olyan érzésem van, mintha ő próbálná rábízni a természetre, tehát, ha rendben van minden, akkor az egy-két hét múlva is rendben van, vagy ilyesmi. Szóval értitek:-))!

Erika:-)! Drukkolok nagyon+++++++++++++!

Én ma kaptam meg a vérvételem eredményeit, hát mi ne mondjak siralmas:-(((. IR tuti, pajzsmirigy alulműködés, meg szerintem a prolaktin is magas. Aztán csodálkoztam májusban, hogy minden oké, de a babák nem maradtak meg:-((.

Puszi mindenkinek!

2009. aug. 25. 18:16
Ugorj át egyszer Makóra. :-))
933. erika691230 (válaszként erre: 932. - Bbogus)
2009. aug. 25. 18:15

De durva!

Nálunk gyönyörű függönyöket árulnak a piacon a románok,teljesen készre varrva.De tényleg nagyon szépek,mintásak,szinesek,amit akarsz. :-))

932. bbogus
2009. aug. 25. 18:13
Tök átlag,de tuti átlag fehér függönyből,33000 ft,és ezt még varratni is kell.Asszem elleszünk mi egy kicsit függöny nélkül.Én úgyis szept.végén lelépek 1 hónapra,páromat meg nem fogja annyira zavarni.
931. erika691230 (válaszként erre: 930. - Bbogus)
2009. aug. 25. 18:11

Jó pakolászást!

Pusssz

930. bbogus
2009. aug. 25. 18:11
Most lépek,költözködünk,ma még be kell pakolnom pár zsák ruhát.Ma voltam függönyt venni,vagyis csak akartam,de miután kiderült menni lenne 3 ablakra(2 szoba)mégsem vettem.
929. erika691230 (válaszként erre: 927. - Bbogus)
2009. aug. 25. 18:11

Hát,annyira nem rágom a kefét. :-))

Az is lehet,hogy csak megvárom a csütörtököt,így hogy találtam még gyógyszert az insemesből.Csak mielőtt telefonálok,mindenképpen akarok legalább 2 tesztet,biztos,ami biztos.

928. erika691230 (válaszként erre: 926. - Bbogus)
2009. aug. 25. 18:09
No,majd látjuk. :-D
927. bbogus
2009. aug. 25. 18:09
Akkor sok sikert reggelre.Teszt már gondolom előkészítve,pisilős pohár bekészítve,és reggel korán lesz ébresztő.
926. bbogus
2009. aug. 25. 18:08
De szerintem említeni kell,hogy te nagyon szeretnél menni,akkor tuti mehetsz.Elméletileg ez a vérvétel még benne van a protokolban.Persze ezen is szeretnek spórolni.
925. bbogus
2009. aug. 25. 18:06
Hát,nem tudom kell-e mnned.Nekem nem kellett mindig.De ha hétfőig semmi,akkor szerintem kell menned.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook