Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szédülés, rossz közérzet hónapok óta fórum

Szédülés, rossz közérzet hónapok óta (beszélgetős fórum)


16. matyera (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2020. máj. 13. 00:10
Az is megvolt. Nyaki gerinc röntgen és valamilyen ultrahang is negatív eredményt hozott.
15. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Matyera)
2020. máj. 12. 23:43
Nyaki gerincproblêma. Ezekre lett vizsgálva? Simán lehet.
14. matyera (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. máj. 12. 23:25

Nem, semmiféle gyógyszert nem szed. Nem is volt soha semmi baja. Ezért is viseli nagyon nehezen.😔😔

Pajzsmirigy vizsgálat nem volt, ahogy lesz alkalmunk 1-2 vizsgálatot még meg fogunk ejteni.

2020. máj. 12. 20:14

Bár a fog sok problémát tud okozni, de a vérnyomás szabályozáshoz semmi köze.


Szed vérnyomás csökkentőt? Mert az is lehet, hogy ingadozik a vérnyomása és azért mértek alacsonyat, illetve az otthon használatos vérnyomásmérők, alacsonyabb értéket mérnek megfigyelésem szerint.


Pánikroham: bármikor kialakulhat. Nekem 17 éves korom óta van, és ezt simán megállapítják, pl. egy ideggyógyász.


Én mindenképp javaslok egy kardiológiai kivizsgálást, ahogy már többen javasolták (24 órás szívmonitor és 24 órás vérnyomás megfigyelés).


Ja, írtad, hogy volt vérvételen? Pajzsmirigy működést néztek? Sokszor a pajzsmirigy rossz működése is tud ilyen tüneteket produkálni.

12. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 11. - Matyera)
2020. máj. 12. 16:50
39 éves.
11. matyera (válaszként erre: 10. - 2a641dd1b3)
2020. máj. 12. 16:48
Megkérdezhetem mennyi idős votlal akkor?
10. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 8. - Matyera)
2020. máj. 12. 16:43

Nekem annyira nem volt előjele, hogy egy fél órával a rosszullétem előtt, még egy volt kézilabdás ismerősömmel beszélgettem arról, hogy a következő hétvégén részt veszünk egy tűzesetben elhunyt egykori csapattársunk, családja megsegítése végett szervezett öregfiúk kézilabdatornán.


Az az érdekes, hogy a meccseken tudtam játszani, de előtte és közben én is szédültem, illetve nagyon rossz volt a közérzetem.

9. matyera (válaszként erre: 7. - Mézes-Krémes)
2020. máj. 12. 16:40

Vérnyomásmérőt is vettünk. Röhögtünk, hogy "na a nyugdíjasok"😂

Alacsony volt neki, leállt egy időre a kávé, kóla, energiaital napi fogyasztásáról. Így még alacsonyabb lett. Aztán több kávét kezdett inni, de nem változott. 2 fogát húzták ki, na utána beállt. Most már akármikor mérjük, oké az eredmény.

8. matyera (válaszként erre: 5. - 2a641dd1b3)
2020. máj. 12. 16:36

Munka nem okozza, megy neki, nem alkalmazott.

Viszont sok minden rossz történt vele tavaly/tavalyelőtt.

Azt nem tudjuk összerakni, hogy mi történhetett, hogy egyik napról a másikra ütött ez be nála.


Szemüveges, meg lett vizsgálva,rossz szemüvege volt, aztán ki lett cserélve. A szédülés/rossz közérzet viszont maradt. De sajnos még így is gyenge, ill olvasáshoz kéne neki megegy. És szinte egész nap a telefon, tablet a kezében van. Én erre is gyanakszom, hogy megerőlteti. De ezt nem tudjuk bizonyítani.

7. Mézes-Krémes (válaszként erre: 6. - Matyera)
2020. máj. 12. 16:35
Vérnyomását méritek ilyenkor? Lehet hogy érdemes lenne 24 órás EKG és vérnyomásmérő holtert rakatni rá. Csak kíváncsiságképpen. Mondjuk TB alapon irtó nehéz kitaposni egy beutalót, meg azt hogy foglalkozzanak vele érdemben. Esetleg maszek. Szerintem megéri.
6. matyera (válaszként erre: 4. - Mézes-Krémes)
2020. máj. 12. 16:32

Pánikbetegségről én is sokat olvastam sőt van ismerős, elég sokat beszélgettem vele.

Nincs halalfélelem, a szédülése nem körkörös, hanem olyan mintha megcsapaná vmi, olyan pfff érzés. Viszont nem látszik rajta kívülről, meg tud állni féllábon, csukott szemmel..én sem látom rajta minden alkalommal,pedig mi itt vagyunk egymás mellett 0/24.

5. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. máj. 12. 16:26

Pont 5 éve így májusban egy este a semmiből én is rosszul lettem. Úgy éreztem elájulok, szédültem, izzadtam, de közben rázott a hideg. Kijött hozzám az ügyelet. Megnézték a vérnyomásom és a szívem, de mindent rendben találtak.

Ekkor az életem azon szakaszában voltam, hogy már nem éreztem jól magam a munkahelyemen. Próbálkoztam azzal, hogy ugyanabba a munkakörbe, de más munkahelyre mentem, azonban semmi nem változott. A rosszullétem után nekem is állandósult a szédülés. Szinte minden nap azt éreztem, mintha mozgólépcsőn utaznék. Vezetés közben pedig gyakran, mikor a piros lámpánál meg kellett állnom jött az ájulás érzés. Két évig húztam, aztán döntöttem, hogy egy életre befejezem azt a munkát. Ez volt három éve. Azóta talán egy alkalommal jött elő ez a probléma, de csak pár napig tartott.

Az ismerősödnek nem lehet, hogy hasonló dolog okozza ezt a tüntet?

4. Mézes-Krémes (válaszként erre: 3. - Matyera)
2020. máj. 12. 16:25

Ha testileg teljesen egészséges, akkor szerinted mi lehet az? Ha gyanítod hogy lelki, és lelki, akkor pánik. Esetleg az EKG-n túl érdemes egy teljes kardiológiai kivizsgálást kérni, ahol terhelik is, meg holtert is kap.


Van tapasztalatom, apukám pánikbeteg, és hidd el, meglepő dolgokat tud produkálni a test csak és kizárólag idegi alapon. Bár mindenkinél más és más egy ilyen roham, de ezért kérdezem, hogy pontosan ilyenkor milyen tünetei vannak? Halálfélelme van-e ilyenkor?

3. matyera (válaszként erre: 2. - Mézes-Krémes)
2020. máj. 12. 16:17

Mostanában a frontokra lett érzékeny, annak előtte nem volt baja ezzel.


Én is a pánikrohamra gondoltam eleinte, de valószínű nem az lesz. Bár gyanítom, hogy lelki eredetű a dolog.


Viszont már nagyon rosszul viseli lelkileg és szeretnénk a végére járni.😔😔

2. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. máj. 12. 14:03

Milyen sűrűn van neki ilyen? A hirtelen pánikroham alatt milyen tüntet, viselkedést értesz pontosan?


Ha teljesen kivizsgálták és minden rendben van, akkor erős gyanú lehet rá hogy valóban pánikrohamai vannak, ahogy te magad is leírtad.

2020. máj. 12. 11:35

Mitől lehet valakinek több mint 4 hónapja folyamatos szédülése, rossz közérzete?

Egyszercsak a semmiből történt, még januárban. Párom elkezdett nagyon rosszul lenni. Szédült, hirtelen pánikroham kapta el.

Már oly sok orvosnál jártunk. Volt fül-orr-gégészet, szemészet, neurológiai vizsgálat, CT, nyaki röntgen, jár(t) fogorvoshoz, EKG, teljes labor. Mindenhol jók az eredmények. Nincs eltérés. Fogászati kezelést sajnos félbe kellett hagynia a vírus miatt. De 2 foghúzas után a vérnyomása beállt normálisra. Ennek ellenére fennáll az eredeti tünetegyüttes. Elkezdett járni kineziológushoz, hátha lelki eredetű, persze az is félbeszakadt a mostani helyzetben. Eszi a vitaminokat, nem dohányzik, nem iszik. Nem értjük.

Van valami tipp, milyen orvoshoz fordulhatnánk még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook