Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szavazzatok a Gyed-Gyes megváltoztatása ellen!!! fórum

Szavazzatok a Gyed-Gyes megváltoztatása ellen!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. ápr. 17. 08:38

"Ezt mindenképp olvassátok el! Tanulságos!

2009.02.15. 14:32 kareeka


"Hogy is van ez Romák?" című; topicban (origo) (??) van állítólag egy cigány honlapból idézett 'szösszenet', amit egy diplomás roma írt. Íme.


"Én roma vagyok. Főiskolára járok. A következő a véleményem.

Hiába lázadnak egyesek a cigányokkal kapcsolatban. Már késő !

Hosszú évtizedek alatt kiközösítettek bennünket ebben az országban.

Mamár nem akarunk magyarok lenni. Volt idő amikor még azzá szerettünk volna lenni. Ma már romák akarunk lenni, a saját hazánkban, itt. Mint látható mi sokkal gyorsabban fejlődünk mint a magyarok. Lassan megteremtjük a magunk értelmiségét, és a magunk nyelvét beszéljük.

Ebben az országban. Egyre többen vagyunk és egyre többen leszünk. Hosszú távon mi nyerjük meg a versenyt. Néhány évtized, és mi leszünk a többség. Nem fenyegetőzni akarok ezzel, csak megállapítom mint tényt.

Eleinte még egymás mellett fogunk élni mi cigányok és magyarok.

Lassan érvényt fogunk szerezni annak, hogy a cigány nyelvet is elfogadják hivatalos nyelvnek. Mi nagy család vagyunk, és nagyon nagy a közösségi szellem, az együvé tartozás érzése. Nagy a gyermekáldás. A magyarokról ez nem mondható el. Világos hogy mi fog történni.

Lassan ,és biztosan mindinkább miénk, romáké lesz ez az ország. Mi,vigyázunk majd a magyar kisebbségre. Adunk nekik munkát a saját országunkban.

Európa, és a világ olyan követelményeket támaszt ahhoz,hogy magyarország bekerülhessen európába, amelyek megteremtik a feltételeket hozzá, hogy mindez így legyen.

Annyi nép eltűnt már a történelem során amikor az adott kor domináns hatalmai ebben érdekeltek voltak. A magyarokat sem fogja megsiratni senki.

Miképpen a magyarok sem siratták meg a besenyőket annak idején. Ez a vita ezen a topicon ebben az értelemben tehát már értelmetlen.

Nem csak a jelen, de már jövő is determinált ebben az irányban. Béke veletek"..."

23. Júlia* (válaszként erre: 22. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 17. 08:35

Jó üzletté vált a gyermekek nevelése.

Sok olyanról tudok, akik ezért szülnek és fogadnak örökbe is, mert 1 milliót adnak 1-1 kivett gyerekre.


Ez nem is lenne baj, ha tényleg a gyermekre költenék, de eszük ágában sincs.

:-(

22. 7dea0ad493 (válaszként erre: 21. - Júlia*)
2009. ápr. 17. 08:28
Így is sokan azért szülnek sok gyereket, mert a segélyezési rendszer kiskapuit ki tudják használni.Azoknak a gyerekei nem azt tanulják, hogy kell majd előteremteni a nyugdíjunkat az biztos:(
2009. ápr. 17. 08:25

Aki ezt a petíciót indította, nem gondolta végig, hogy most azt követeli, hogy még több "megélhetési",

iskolázatlan gyerek legyen az országban, akkor, amikor már így is 6-10 gyerek van,

és őket ösztönzik tovább, hogy már 15 évesen is szüljenek.


A most tervezett intézkedés nem az 1-3 gyereket vállalókat sújtja.


El kellene gondolkodni azon is, hogy GYES-t akarunk-e kapni,

vagy a munkahelyünket kellene inkább megtartani.


Én nem cserélek fel 100-120 ezer forintot 20 ezerre.


Két gyereket neveltem fel GYES és GYED nélkül.

20. 7dea0ad493 (válaszként erre: 12. - Supin)
2009. ápr. 17. 08:25
Na igen.Ez is nagyon igaz
19. 7dea0ad493 (válaszként erre: 13. - Fecbb24fe2)
2009. ápr. 17. 08:23
Sajnos igazad van.Kifogyott a kassza,amiről eddig az emberek azt hitték a pénz ami benne van,csodálatos módom újratermelődik, vagy mi....Én sem írtam alá(mondjuk nincs gyerek).De ha minden úgy megy itt ahogy eddig, olyan államcsőd lesz hogy éhenhal mindenki.
18. Martian (válaszként erre: 17. - Supin)
2009. ápr. 17. 08:17
tudom csak azért írtam, hogy többek közt itt is meg lehetne fogni az "ügyeskedést"
17. supin
2009. ápr. 17. 08:14
Nem minimálbéresről írtam...Valamit félre értettél.
16. Martian (válaszként erre: 12. - Supin)
2009. ápr. 17. 08:08
pl.megadóztatni a minimálbért, csak nem merik
2009. ápr. 17. 08:05
én is csatlakoztam
2009. ápr. 17. 08:05

Én az adócsalók elleni petíciót írnám alá, mert nem folyik be az államkasszába, emiatt nem tudnak mit újra elosztani.


Ezt hol tudom aláírni?

Már mint az adócsalók ellenit!!!

2009. ápr. 17. 08:04
nekem van gyerekem, járna a gyed is, mégsem írom alá. emberek, nincs miből adni. ez van. túl azon, hogy tök felesleges. ez az aláírt petíció pont senkit nem érdekel, nem ezen fog múlni a döntés.
12. supin (válaszként erre: 10. - Martian)
2009. ápr. 17. 08:03
Sokrétű ez a kérdés az bíztos. DE....Alanyi jogon járó gyesesek ,akik egy napot sem dolgoztak...Szülnek ,helyesebben fialnak..Ezt értettem a segélyesek alatt. Őket kellene szígorítani nem azt aki becsületesen járt dolgozni .
2009. ápr. 17. 08:02
Én is aláírtam!
10. Martian (válaszként erre: 8. - Supin)
2009. ápr. 17. 07:58

tudod az a gond, hogy fusizik mellette


sőt aki dolgozik, az se vallja be az egész jövedelmét (tisztelet a kivételnek)


ergo egy rohadt buznyákot nem add a közösbe csak el akar onnan venni


én hova sztrájkoljak, hogy nincs gyerekem 31 éves vagyok megvan a nyugdíjhoz megfelelő szolgálati időm, és kapok 27 ezer forintot, nem járok sehova melózni mellé feketén, mert nem tudok

2009. ápr. 17. 07:56
csatlakoztam én is
8. supin (válaszként erre: 7. - Falevel)
2009. ápr. 17. 07:50
Azt mért nem kérded,hogy a "drága segélyesektől" mért nem vesznek el??
2009. ápr. 17. 07:47
Én is szívesen aláírnám, de nem értem, miért kellett irreális követeléseket megfogalmazni, ráadásul válság idején. Ezek miatt ugyanis nem tudom megtenni, annak ellenére, hogy az alapkérdést szívesen támogatnám. Egyetértek a [link] oldalon lévő 40663 számú hozzászólással, olvassátok el Ti is.
2009. ápr. 17. 07:35
Aláírtam, párom is :)
5. matezsu1011 (válaszként erre: 2. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 17. 07:15
Csatlakoztam én is.
2009. ápr. 17. 07:14
Csatlakoztam!
2009. ápr. 17. 07:01

Légyszi írd meg,hogy kell. Megtaláltam ,de nem tudom,hol kell beírni a nevem.

egy nagymama

2009. ápr. 17. 06:56

Ahol te is csatlakozhatsz aláírásoddal.


[link]

2009. ápr. 17. 06:55
Tiltakozó nyilatkozat a GYED lerövidítése ellen Petició. Csatlakozz te is!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook