Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szavazzatok a Gyed-Gyes megváltoztatása ellen!!! fórum

Szavazzatok a Gyed-Gyes megváltoztatása ellen!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. ápr. 17. 10:45
Sok van, de nem is akar már Mo-on maradni!!!! Nincs jövő!!!!
53. dius81
2009. ápr. 17. 10:45

Nagyon bababarát az ország ahol élsz:(

Annak a csöppségnek az anyja mellett lenne a helye 3 hósan.


Vannak kisgyermekes ismerőseid?

Hogyan élik ezt meg a babák , mamák?


Elképzelni sem tudom hogy 3hósan más neveli a gyerekemet:(

2009. ápr. 17. 10:44
Örülök ha ilyen sokan csatlakoztok
51. Khatif (válaszként erre: 48. - 3374d74025)
2009. ápr. 17. 10:43

En csak azt mondtam, hogy arra, hogy toob bolcsi legyen sokkal nagyobb szukseg van. Egyreszt ha nyilnak uj bolcsik, akkor emberek kapnak munkat es masoknak lez hova tenni a gyereket.


Nem hiszem, hogy meg fog valosulni, de ez lenne a legjobb. Mennyi munkanelkuli kepzett ovono es apolo van jelenleg?

2009. ápr. 17. 10:43
Most szerintem abszolut kilátástalan a helyzet... A férjem külföldi munkavállalásban gondolkodik. Fáj a szívem ( neki is), de mit csináljunk, diplomás emberek vagyunk! Magyarországon azt érzem ez nem számít, de ez van, marad a külföld....
49. Khatif (válaszként erre: 47. - Dius81)
2009. ápr. 17. 10:41

Nekem ez a bebi lesz az elso. Az itteni torvenyeknek megfeleloen, 3 honaposan fogja kezdeni a bolcsit. Hollandiaban a szules utan 12 hetig lehet otthon maradni ugyanis.

De koszi majd emlekezni fogok, hogy milyen jo lenne 12 honapig otthon maradni. Ja es persze elmeselem, hogy a bolcsi, have 700 euro lesz heti 3 napra es hidd el nekem, hogy ez az osszeg meg itt nagyon sok egy csaladnak foleg, hogy a csaladi potlek 50 euro havonta.

2009. ápr. 17. 10:38
Ebben igazat adok.Nekem is van,angliába,és olaszban rokon aki elmeséli hogy ott hogy van.DE te aki úgy láttom nem magyar országon élsz,mekkora esélyt látsz,hogy lesz több bölcsi,vagy kicsebb lesz az adó????????????????????????????????Ez hogy már igy kialakitották a gyest,igy ez valamennyire műkődő képes volt.DE nem hogy nem lesz adócsökkentés,de még ez is megszünik.És ha arról lenne szó akkor beadom a gyerekem,mert ez nem kényelem kérdése.DE HOVA?????????????????Mikor sorra szüntetik meg az ovodákat és iskolákat.Én például Ádándon élek.Itt nincs bölcsőde.Ha be akarom adni,akkor állandó lakcímnek Siófokot kell beírjam!És azt hogyan.Mindenki költözőn oda??Vagy hogy is?És a fizetések nem olyanok,hogy magánba ad?,Vagy aki nem keres elég jól annak mindegy mi lesz a gyerekével??Nem azért vállaltam a gyereket (a pénz miatt).DE az ember látott maga előtt valami jövőt,hogy hogy lesz a gyerekkel,és most??????????????
47. dius81
2009. ápr. 17. 10:36

Neked ez a bébi lesz az első?


Amikor majd 12hós lesz, emlékezz rá, hogy most kellene bölcsibe mennie, ha érintene a változás.

Figyeld med a szíved dzakadna meg, még a godolattól is.

Én tudom, mert átéltem a fiammal.én jobban sírtam, mint ő.

46. Khatif (válaszként erre: 43. - Dius81)
2009. ápr. 17. 10:33
Ezt mondom en is. A problam itt van nem pedig, abban, hogy dolgozni kell. Csak legyen hovatenni a gyereke es hova elmenni dolgozni.
2009. ápr. 17. 10:32
Mennék én dolgozni!!! De akkor kérem a férjem fizetését 100000Ft-ról 500000Ft-ra emelni! Kérem legyenek bölcsödék, vagy adhassam olyan magán bölcsibe amiben megbízom, de ez már megint pénz kérdése...ja és az én fizetésem is legyen bruttó 106000-ről legalább nettó 200000! Köszönöm, ha ez megvalósul lemondok a családi pótlékról és a gyedről!!!
44. Khatif (válaszként erre: 42. - 3374d74025)
2009. ápr. 17. 10:32

Egyreszt. Pontosan arrol van szo, hogy nincsenek bolcsodek, sem adokedvenmeny. Ezt kellene kerni, nem pedig a GYES es a GYED nem eltorleset kellene kerni.


A masik,hogy nem mindehol ingyenes a bolcsode vagy a gyermek felugyelet. Tobb olyan europai orszag is van, ahol rengeteget kell fizetni azert, hogy legyen,hova tenni a gyereket, mert dolgozni meg vissza kell menni a torveny szerint. Pontosan ezert van olyan sok babysitter mindehol, mert egy 17-25 lanyt olcsobb fizetni mint a bolcsit.

43. dius81
2009. ápr. 17. 10:30

csatlakozom Bottyán hozzászólásához.

én is így gondoltam:)


Akkor teremtsék meg a lehetőséget, meg a helyet, ahová beadod a gyermeked.

Nálunk a most beíratott gyerekek jövő szeptemberben mehetnek bölcsiba, a magánbölcsit meg ki tudja kifizetni?

Vagy azért dolgozzak, hogy ezt kifizessem?

abszurd:(

Amúgy a fiam nekem is 21 hósan bölcsis lett és bele sem halt, na de lehet h. 12 hósan nem lett volna szívem beadni.

Akkor meg miből éltünk volna?

42. 3374d74025 (válaszként erre: 41. - Khatif)
2009. ápr. 17. 10:25
Nekem személy szerint nem az a baj hogy nem maradhatok otthon!!DE nincs hova tenni a gyereket!Ja és hogy más országba sincs gyes??Ez igy van,de nem is ilyenek a fizetések és az adók,nem ennyiből élnek az emberek.Meg ott van hova tenni a gyereket!Bölcsőde sincs,és képzett gyerekőrzők sem.Vagy hogy gondolod??
41. Khatif (válaszként erre: 33. - Dius81)
2009. ápr. 17. 10:18

Nem kelle tulzasokba esni. Mas orszagokban sincs GYES meg GYED evekig, megis felnonek a gyerekek es nem hal ki az orszag.


A baj nem azzal van, hogy kevesebb ideig lehet otthon maradni.

40. bezike
2009. ápr. 17. 10:16
[link] A petíció pontos címe. Csak azért írom, mert nehéz volt megtalálni...
2009. ápr. 17. 10:15
Ezen sajnos MI már nem tudunk változtatni!Azt hiszem ez a rengeteg tüntetés és balhé már megmutatta.Bármi lesz ők végig csinálják..................Mert megszavazták őket
38. 7dea0ad493 (válaszként erre: 37. - Mimmo33)
2009. ápr. 17. 10:10

Ezért kellett volna annak idején nekünk is eleve ennyibe meghatározni az otthon eltöltött időt,akkor lett volna pénz bölcsire.

Mert egy 10 éves távlatban nem mindegy mennyibe kerül az államnak az ha csak 1 évet van otthon a szülő, vagy 3-at.


Az a baj hogy ezek nyugaton jól működnek,de ott kezdettől fogva így van.Itt meg most kapkodnak,és feltételeket nem teremtették meg rendesen.

Akkor lenne értelme ennek, ha a megrövidítés árán megspórolt pénzt visszaforgatnák bölcsöde vagy családi napközi megteremtésébe

37. mimmo33 (válaszként erre: 25. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 17. 10:06

Van ahol csak fél év...

Amerikában 3 és 6 hónap között van...


Ha a feltételeket megteremtenék, hogy legyen bölcsi, ovi, szerintem sok nő visszamenne dolgozni...

36. vviki2
2009. ápr. 17. 10:03
Nem hiszem, hogy ez megváltaná a világot (országunkat)...
35. dius81
2009. ápr. 17. 10:02
ok köszi
2009. ápr. 17. 10:01
Már van ilyen topic
33. dius81
2009. ápr. 17. 09:59

Az oldal címe: www.petitiononline.com


Ki mer így gyerek vállalni, ha tényleg elfogadják?

Mi lesz az "elöregedő" országunkkal 10-20 év múlva?

Milyen rétegből fog összeállni a következő generáció?

Etnikum?

Vagy már mi leszünk a kisebbség?

32. gabka-1 (válaszként erre: 2. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 17. 09:50
Én is aláírtam!
31. supin
2009. ápr. 17. 08:52
Ja a rám szó kimaradt..bocs
30. supin
2009. ápr. 17. 08:52
Vessetek követ rám..55 éves vagyok,ezt azért írom ,hogy tudjátok--nem esek bele ebbe a szülési kategóriába.De a gyeddel egyetértek!! A gyest viszont szígorítanám.
2009. ápr. 17. 08:50

És a GYES is annak jár alanyi jogon aki nem dolgozott előtte. évig lehet kapni.Aki GYEDET kapott az ha lejár a GYED választhat vagy otthon marad még egy évig GYES-en vagy visszamegy dolgozni.

Sajnos sokan maradnak otthon,pedig sok ember visszamehetne mert lenne hová.Csak így jobb

28. 7dea0ad493 (válaszként erre: 27. - Júlia*)
2009. ápr. 17. 08:48
A GYES igen, a GYED munkaviszony után 2 évig ha jól tudom.És azt akarják lerövidíteni, és a GYES kérdést is megszigorítani.
27. Júlia* (válaszként erre: 26. - Supin)
2009. ápr. 17. 08:45

Alanyi jogon jár most.


Csak ezt akarják módosítani, ezért kell munkaviszonyhoz kötni.

26. supin (válaszként erre: 23. - Júlia*)
2009. ápr. 17. 08:43
De szerintem ezek nem hinném,hogy gyedet kapnának??
25. 7dea0ad493 (válaszként erre: 23. - Júlia*)
2009. ápr. 17. 08:42

Sajnos az anno el lett rontvan amikor a családi pótlékot a duplájára emelték, és az adókedvezményt eltörölték, mondván arra hogy a szegényebb ember aki nem tudja érvényesíteni a gyerekek után járó adókedvezményt,az is jól járjon.Egyből beindult a gyerekvállalás.Csak sajna nem ott ahol kellett volna.


Azt is tudom nincs ovi bölcsi, de lett volna, ha kezdettől fogva úgy álltak volna hozzá ,hogy munkához kötik a GYES-t és eleve csak egy évig maradtak volna otthon az anyák.Ahol kiépített ovi-bölcsi hálózat van(tőlünk nyugatabbra)Ott már évtizedek óta eleve csak 1 év az otthon eltöltendő idő.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook