Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szárnyashangyák... egyet láttam, tegnap előtt egyet ma biztosan van a házban több is? ( raj ) fórum

Szárnyashangyák... egyet láttam, tegnap előtt egyet ma biztosan van a házban több is? ( raj ) (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 23. 02:06
oh köszönöm ez azért már bíztató :D azóta nemláttam egyet sem, lehet betévedt az ablakon szerencsétlen, de nembízom a véletlenekben:)
2010. aug. 22. 08:48
Sziasztok,nálunk a fekete szárnyas hangyák vöröshangyákkal voltak egy bolyban,fogtam az ecetet és jól belocsoltam őket vele.Pikk-pakk kiirtotta őket,azóta sem volt újabb boly.
24. syria (válaszként erre: 23. - Arianne113)
2010. aug. 22. 08:14
Ne keseredj el! Szívós, körültekintő munkával nem olyan nagy tragédia. Csak bosszantó, hogy annyi minden van, amivel küzdeni kell, és akkor még ez is...
2010. aug. 17. 08:00
Az biztosan meglesz. Jól megijedtem. Édesapámnak is szóltam, hát nembíztatott.. Régi házunkban is voltak szárnyashangyák, nehezen bánt el velük. Köszönöm azért:)
22. syria (válaszként erre: 21. - Arianne113)
2010. aug. 17. 07:22
Nyilván nem. De járj nyitott szemmel a ház környékén is, és ha túrást, vagy bolyt veszel észre, fújd le, szórd le.
2010. aug. 17. 06:56
úú ez nemhangzik valami jól:(( Hát a kétemeletes házat azért csak nem fogom lebontani..xD
20. kiváncsivagyok (válaszként erre: 19. - Syria)
2010. aug. 16. 10:04
Sajnos ez így igaz. És mindent átfúrnak, nincs akadály előttük.
19. syria (válaszként erre: 13. - Kiváncsivagyok)
2010. aug. 16. 08:03

Sajnos így van, nem lehet tőlük végleg megszabadulni. Egyetlen végleges, drasztikus megoldást tudok elképzeli: lebontani a házat. :(


Mindenkinek ajánlom, különösen átalakításnál: nagyon nézzék meg, nehogy az alapban vagy környékén boly legyen. Nálunk ez volt a hiba. Emlékszem, az egyik külső ajtó áthelyezésénél találtunk hangyabolyt. Tapasztalatlanságomban úgy gondoltam, elég volt azt felszámolni. Hát sajnos nem. Már akkor ott tanyázhattak, jó mélyen az alap alatt, ahonnan folyton előjönnek.

2010. aug. 15. 15:14
Sziaszotok! Köszönöm a tanácsokat, sokat segítettek. Csak attólvagyok megijedve, hogy nemtaláltuk meg őket sehol. Párommal minden kis zegzugot megnéztünk de semmi. Nekem csak egy darab volt a szobámba, de az egy hét alatt kétszer, és azért gyanús. A Hangyacsapdának utánanézek, és a többi ötlet is hasznos volt, van sütőpor vegyszer minden. Gyerek nincs úgyhogy bátran bevetek mindent.
17. Jázmin1975 (válaszként erre: 15. - Molyka)
2010. aug. 15. 10:12

Nekem is voltak a szobámba de nem ért semmit a sütőpor.

Én bio killel írtottam ki őket az tutti hatás.

Nem ártalmas mert bio.

2010. aug. 15. 10:09
hetekig fújkáltam, de mindíg csak azok pusztultak el, amiket lefújtam,és sokszor átfúrták magukat más helyekre a szobába de 2 csomag csapda segített.
15. Molyka
2010. aug. 15. 09:59
Ezek a dögök a földben laknak, és hol kint, hol bent fúrják be magukat. Vöröshangyákkal társulnak, vagy abból fejnéődnek ki? Nemtudom, de én jobban undorodom tőlük, mint a pókoktól. Főleg eső előtt "jeleznek". Kívülre hatásos a morttein, azt hiszem... fekete, és kültéri hangyairtó, bentre meg épp ami. Hirtelen a sütőpor is hatásos lehet.
14. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 10. - F303be5590)
2010. aug. 15. 09:34

Szia!Mert valószínű a békák felnyalták 10 perc alatt..!:)

Nemrég kint a játszópléd alatt találtam rengeteget,aztán félrevonultunk onnan a gyerekkel,helyet adva a kisbékéknak és 10 perc múlva eltüntették a szárnyashangyákat..

Eddig még a lakásban nem volt..a kisebb hangyák ellen r...s csapda vált be,de nagyon!:)

2010. aug. 15. 09:33
Kertes házban lakom. Mi minden évben kínlódunk vele, már 18 éve. Az én szobámnál van a fészkük, és szórjuk, fújjuk mindenféle fellelhető írtószerrel. Véglegesen nem lehet őket kiírtani, csak drasztikus megoldásokkal. Sajnálom, de ez van.
2010. aug. 15. 08:39

Szia!


Nekünk hetekig problémánk volt vele. Én - tudom-tudom... - be ragasztó szalagoztam azt a helyet, ahol vélhetően bejöttek. Előtte pedig egy olyan hintőporhoz hasonló anyaggal szórtam oda. Azóta nincs gondom.

2010. aug. 15. 08:25
Nekem is múlthéten tele volt a szobám szárnyashangyákkal,mindenhol ott voltak monitorom ágyon,nem volt otthon rovarirtó,mert elfogyott,a nem használt parfümmel fújtam öket a fele elpuszpultXDUtánna apa vett rovaritó és kimuráltak:-De az a rossz hogy bármikor megjelenhetnek
2010. aug. 15. 08:12

és a kertben láttam egy-két hétten ezelőtt este egy nagyon nagy rajt. nagyon-nagyon élénkek voltak. aggódtam is, hogy mi lesz.

de aztán másnapra egyszerűen eltűntek. semmit nem kellett velük csinálni.

9. syria (válaszként erre: 4. - Arianne113)
2010. aug. 15. 07:59
Úgy lehet felismerni a helyüket (általában a fal és a padló találkozásánál), hogy kis túrás van. Földszintes lakásnál érdemes kívül is körbe nézni, lehet, hogy messzebbről fúrják be magukat. Én az udvaron, kertben is irtom őket, mert elég egyetlen elkószált "felderítő" és már benn is vannak. Nekem piros Raid vált be.
2010. aug. 15. 07:34

A szárnyas hangya fészket rak, azért van szárnya, hogy jó helyet keressen. Tegyél ki hangyacsapdát, a legtöbb boltban kapható, dm-ben, rossmannban biztos, ha máshogy nem. Öcsém a sima sóra esküszik.

Ha gyerek van, csak óvatosan a vegyszerekkel...

2010. aug. 15. 07:11
Én az új albimban fedeztem fel őket,tömény Do....-t öntöttem oda,ahonnan kirajzottak(a sárgát-az volt kéznél)azóta semmi....hátha segít neked is!
2010. aug. 15. 06:39
Lehet, hogy kintről jöttek be "vendégségbe"
2010. aug. 15. 05:03
Ha megtalálod a helyüket ami általában a faltövén van,akkor a protekt nevű porral,vagy aerosollal irthatod őket.Nekem a por jobban bevált,mert 2hétig is hatásos.
2010. aug. 15. 01:21
úgy tudom a szárnyashangyák nincsenek "egyedül"... már másodszor láttam és bevagyok tojva hogy mennyi lehet... kerestem őket minden zugban, de nincsenek seholse... fene egye meg..
2010. aug. 15. 01:06
szerintem igen, mert itt is volt.. 3 at fogtam
2010. aug. 15. 01:06
Tegnapelőtt monitoromra szállt ma ismét... de csak egy darab...félek valahol rajzanak a házban hol keressem? Ha találok mivel írtsam ki őket?
2010. aug. 15. 01:06
Szárnyashangyák... egyet láttam, tegnap előtt egyet ma biztosan van a házban több is? ( raj )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook