Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szárítógép: de milyen funkciói, paraméterei a fontosak? fórum

Szárítógép: de milyen funkciói, paraméterei a fontosak? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 27. 22:42

Puszta kíváncsiságból rágugliztam a régi szárítómra, típusa Gorenje WT622. Hát, nem találtam róla leírást, Ilyen kutyult maszlagot kidobott, hogy Gorenje WT, meg külön a 622-t, de az volt dollár is, meg egy Candy valamilyen gép is.

A legpontosabb találatok fűtőspriált és hőfokszabályzót ajánlottak hozzá...

Asszem, egy ősrégi modellem volt, ha még a neten sincs fent! :D (Ha a guglis keresés első 7 oldalán nem találtam leírást, azt hiszem, mondhatom, hogy nincs fent a neten...)

20. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Piros66)
2010. okt. 27. 22:24
Értettem, ilyet nem veszek! :D
19. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Nzs2001)
2010. okt. 27. 22:24
A mostanink nem volt kondenzvizes nekünk sem, és nem volt hová kötni a kivezetést sem. Ha szárítottam a ruhákat, sarkig nyitva volt a fürdőablak - még szerencse, hogy van!!! De úgy is mindig párás volt a fürdő. Viszont a lakásba nem kellett külön párásító. :DDD
2010. okt. 27. 20:07

Hali!

Az enyém is indesit,megnéztem a száma pedig: IS70C.

Na ilyet ne vegyél!

Hogy milyen energia osztályú azt nem tudom.Csak azt,hogy most a nagy festésben minden ruhát úgy szárítottam meg vele,mert nem volt fregolim a fürdőben,és cca 3000 ft-tal is többet fizettem villanyt,mint egyébként.

A mienkhez nem kellett senkit hívni a beszereléshez,mert csak beraktuk,bedugtuk és kész.

Vízgyűjtős.Ja és azt a belsejében az izét ki kell néha zuhanyozni,mert hiába szedem ki mindig a szöszöket a szöszfogóból,azért oda is bekerül.De ez a papírjában is benne volt.Az enyém csak egyféleképpen nyitható,jobbról balra 180 fokban.

Remélem segítettem.

2010. okt. 27. 15:32
A-e-g van olyan modell, de azt hiszem, mindegyik, hogy az ajtót arra az oldalra nyitod amelyikre akarod. Amikor beszerelik, de mondod meg hogy jobbra vagy balra nyitós legyen, kis fürdőben ez nagyon fontos lehet, és a legtöbbjük ebből a márkából kondenzvizes, amit utána használhatsz vasaláshoz, ajtóstoppos, és van rajta kímélő program is. Megfizethetőnek megfizethető és nagyon sokáig kitart (enyém pl már 8 éve)
2010. okt. 27. 15:07
Nekem az volt a legfontosabb, hogy kondenzvizes legyen, mert nem volt hova kötni a kivezetőjét. A miénk indezit és nagyon szeretem. Ajtóstoppos ez is, én sem tudom van-e olyan ami nem az.
15. mimmo33 (válaszként erre: 13. - Piros66)
2010. okt. 27. 14:35
Nálunk is megy mindennap a szárító, meg a tv, meg néha olyanok vagyunk mint a karácsonyfa, mert minden lámpa ég, de nem emelte meg a villanyszámlánkat;)
14. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Piros66)
2010. okt. 27. 14:23

Hát, nem tudom, mennyire lesz húzós.

Én azt hiszem, ez a mostani szárító sem A-s (ahhoz túl réginek tűnik), és én biza heti 5-6 adagot szárítottam vele. És nemrég jött a villany különbözeti elszámolása, és többletfizetésünk volt. Pedig a tévé nonstop megy, meg a számítógépem is, mosogatógép is legfeljebb 2naponta, meg még egy csomó ez-az, ami azért szintén áramot eszik...

2010. okt. 27. 14:14

Meg fogom nézni a papírját,aztán írok még.

Minden esetre ne kapkodd el,mert ahhoz túl drága,hogy végül ne olyan legyen ami jó is,meg praktikus is.

Az biztos,hogy ha mindent abba szárítok akkor vasalni nem igen kell,viszont a villanyszámla az húzós lesz.

2010. okt. 27. 14:12

A 40 fok mégsem szobahőmérséklet.

Az ajtóstopot azt nem tudom az enyémen,mert még sose próbáltam menet közben kinyitni.

Csak azzal jártam meg párszor,hogy a flanel ágynemű az egy mosógépnyi,120 percen se száradt meg.

Ezért nem egészen jó az,ha nekem kell az időt beállítani.A régin ez sosem fordult elő.

De a régin semmi márkajelzés sincs.Úgy vettük,amit kintről hoztak és feljavítottak.Amíg jó volt,addig jobb volt mint ez az új.

Csak hát amikor az újat vettük,akkor még nem tudtam,hogy létezik másmilyen is mint a mi régink.

11. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Piros66)
2010. okt. 27. 14:01

Az én régimnél két opció volt: 40 és 60 fok. Volt egy gomb, ha benyomtam, 40, ha nem, 60. Oszt csá!


És én mindig csak bekapcsoltam a max. időn, majd egy idő után bementem, amíg még járt, kinyitottam az ajtót, és melegen kiszedtem a ruhát, egyből összehajtottam, így nem kellett vasalni. Ezért fontos nekem az ajtóstop.

10. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Piros66)
2010. okt. 27. 13:58

Köszi! :)

Én találtam olyat, nem is egyet, aminek csak 155 fokban nyílik az ajtaja. Az nekem sajna nem jó, mert ha balról nyílik, mint a mostani, akkor mindig nekimegyünk, ha belépünk a fürdőbe. És hát én ugye tudok figyelni, de van gyerek is. :D

9. d0b7178f40 (válaszként erre: 7. - Piros66)
2010. okt. 27. 13:53

szia én is kérhetném a privit? Mert engem is érdekelne. Nálunk 1 hete vetődött fel komolyabban a téma.

köszi

2010. okt. 27. 13:37

És azt is nézzed,pl.a mostanim teljes napon szárít.Nagyon meleg!

Ha meg félnapocskára állítom,akkor meg szobahőmérsékletű levegővel szárít.Az meg mehet szinte egész nap,sose szárad meg a ruha.

Olyan mintha állnál a szobában,és lebegtetnéd a lepedőt várva mikor szárad meg.Ez is fontos.

2010. okt. 27. 13:33

Hali!

Miért nem a naplódban kérdeztél?

Nekem is van.

Azt majd este leírom hogy milyen zip.mert innen nem tudom.

Szerintem a lényege: ha a mosógéped 5 kg-os,akkor elég ekkora szárító is.Mindenképpen kondenz elvezetésű legyen./vízgyűjtős/Szerintem az is fontos,hogy legyen benne gyűrődésgátló funkció.Az az amikor ha már kész,és nem szedted ki a ruhát,akkor időnként forgat rajta.Nekem a régin volt olyan,hogy szekrényszáraz,vagy vasalószáraz ruhát akarsz-e,az jobb volt,mint a mostani,hogy nekem kell időt beállítani rajta azt slussz.

Abban a másikban szerintem volt valami páraérzékelő,mert ha több,ha kevesebb ruhát raktam bele,akkor is szekrényszáraz volt.Az ajtajuk szerintem mindnek nyílik 180 fokban.De az is fontos a hely miatt.Mindenképp legalább B st vegyél.Majd este leírom a montanimat,attól egy kicsit többet tudóbbat vegyél,még akkor is ha drágább picivel.

6. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Mimmo33)
2010. okt. 27. 13:06

Köszi, mindjárt rákeresek.

Tényleg, nekem elég az 5-6 kilós, mert a mosógép is 5kilós, és kondenzvizes legyen.

5. mimmo33 (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2010. okt. 27. 13:01

Nekem Whirpool AWZ7468 -as szárítóm van.

Lényege volt, hogy ugyanakkora kapacitású legyen mint a mosógép!

Az hogy vízgyűjtős lett, az meg adott volt;)

2010. okt. 27. 12:57

Mikor olvastam a témát mindjárt gondoltam, hogy te írtad ki :D

Sajnos nem tudok hozzászólni, mert még életemben nem láttam szárítógépet és nem is hallottam róla sokat :(

2010. okt. 27. 12:40

A régi bedöglött, de az adott volt, mert anyóstól örököltem.

Most venni akarunk újat. Addig megvan, hogy B-s fogyasztású lesz, mert az A-s megfizethetetlen (pedig szívem szerint azt vennék).

Ami nekem még fontos, hogy ajtó-stoppos legyen (egyáltalán van olyan, amelyik ezt nem tudja?) és 180 fokban nyitható legyen az ajtaja.

Mi jöhet még jól rajta? Segítsetek, kérlek!


Ha van valakinek jól bevált típus, azt is szívesen megnézem! (Értem úgy, hogy megírja a típust, én meg rákeresek neten.)

2010. okt. 27. 12:37

Sziasztok!


Mindjárt írom, mire gondoltam. :)

2010. okt. 27. 12:37
Szárítógép: de milyen funkciói, paraméterei a fontosak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook