Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Számítógép vásárlás előtt állok. Miket kell nézzek (adatokat) ami biztos hogy jó lesz? Inkább netezésre való gép érdekel. fórum

Számítógép vásárlás előtt állok. Miket kell nézzek (adatokat) ami biztos hogy jó lesz? Inkább netezésre való gép érdekel. (tudásbázis kérdés)


14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - SF)
2010. dec. 17. 20:23
Az én fiam is szinte ugyanezt a választ adta a napokban valakinek erre a kérdésre.
13. SF (válaszként erre: 12. - Eszti1118)
2010. dec. 12. 14:52

Neked is csak azt tudom mondani, hogy menj be egy szervizbe, és mondd el az igényeidet. Lehetőleg a lakásodhoz legközelebbit válaszd, barátkozz össze a szerelőkkel, stb, a későbbi segítség érdekében.

Kompletten ne vegyél gépet, mert drágábban kapod a gyengébb minőséget. Sokszor a készre szerelt gépek közvetlenül a garancia lejárta után mennek tönkre, mert nem minőségi alkatrészekből vannak összerakva. A garancia érvényesítése nehézkes, hallottam már olyat is, hogy 200 km-re lévő szervizbe kellett vinni, ahol aztán visszadobták, hogy nincs hiba (persze volt), tanulja meg kezelni a tulajdonos.

Ha konkrét játékhoz akarsz gépet, megnézheted a játékdoboz hátoldalán a gépigényt, és ennek függvényében rakathatsz össze gépet. De pl. a Sims gépigénye némely más játékhoz képest alacsony.

Azt a gépet rakasd össze, amit éppenhogy ki tudsz fizetni, mert így valószínűleg a legszuperebbet kapod. Sajnos hamar elavulnak. Az új játékok mind nagyobb gépigénnyel jönnek ki.

2010. dec. 12. 12:19

Sziasztok!

Számítógépet szeretnék venni,vagy összerakni,de nekem nem internetezéshez kell,mert arra a célra van laptop.Játszani szeretnék rajta,mert teljesen kivagyok túrva otthon :-(.Nekem olyan gép kell ami a nagyobb gépigényű játékokat is elbírja minden féle szaggatás nélkül.Mint például a GTA,Sims....stb.Szóval mit kell néznem,hogy ilyen gépet vegyek,vagy ha valaki ajánlani tud egy komplett gépet nekem az is jó.


Előre is köszi!

2010. dec. 6. 18:33

Köszike mindenkinek a segítséget.Ismerős van csak sajnos mostanában nem tudom elérni, hogy tudjak ilyen téren vele beszélni.De lehet hogy megkeresem és őt fogom kérni segítségnek.

Köszike mindenkinek szép estét nektek.

2010. dec. 6. 18:27

Csak azért írtam, hátha crt van még otthon :)

Amolyan reklám, a váltás érdekében :)

9. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - D879a0c5b4)
2010. dec. 6. 18:24
valaki még vesz CRT monitort? :D
2010. dec. 6. 18:04

Ha én most vennék asztali gépet, min. intel i3-as procit tennék bele (de inkább i5 vagy jobb: i7)vagy amd esetén minimum athlon x2 vagy inkább x4 am3 foglalattal(az inteles dual core-t és core2duot felejtsd el), minimum két giga ddr3-as memóriát (de a négy se baj), ha házat is veszel, legyen elöl usb-csatlakozó a praktikusság miatt, az lcd monitorok kíméletesebbek a szemhez, mint a régi katódsugarasak és kevesebb áramot esznek; alaplapot ajánlanak a processzorhoz, hangkártyát is, a hálózati kártya wifi-s legyen.

Winchesternél minél nagyobb legyen az rpm (7200), a méretet (gigabyte) rád bízom :)

Videókártyát és tápot is ajánlanak a boltban.


És tényleg kiskereskedőnél vedd, ott biztos segítenek és a választék is nagyobb (a mediamarkt és társai drágák és alig van kínálat...)

2010. dec. 6. 18:00

A legjobb, ha keresel olyan ismerőst, aki kicsit ért hozzá, megmondod, hogy mennyit szánsz rá, és megkéred szépen, hogy válogasson össze neked egy konfigot.

A legjobban úgy jössz ki, ha a kedves ismerős összeépíti neked, és nem egy kész gépet veszel, így sokat lehet spórolni. Én már sokszor raktam össze gépet ismerősöknek, akik nem értenek hozzá.


A legfontosabb a pénz, mármint a felső határ, amit rászánsz, mert mindenből van párezer forintos meg párszázezer is :) És általában a minőség is az árral együtt emelkedik.

2010. dec. 6. 17:53
Értem köszönöm a segítséget.
2010. dec. 6. 17:50
Ha lehetséges ne multinál vegyél inkább vegyél kiskereskedőnél, mivel multik előre összerakott sokszor szar gépet adnak el pl. alaplapba van égetve videó hang kártya ami nem igazán jó.
2010. dec. 6. 17:47
Azért gondoltam hogy megkérdezem hogy legyen valami kis felkészültségem, hogy ne adjanak el egy gagyit amit két hét után szerelőnek kell látnia.
2010. dec. 6. 17:44
Hol veszed? Mert ha nem netről rendeled, kérd ki az eladó véleményét, mert így elég nehéz bármit is írni, annyiféle alkatrész kapható, hogy csak na :)
2010. dec. 6. 17:37
Gondolok án Alaplap milyen, ram ...., hogy milyet érdemes választani.
2010. dec. 6. 17:36
Számítógép vásárlás előtt állok. Miket kell nézzek (adatokat) ami biztos hogy jó lesz? Inkább netezésre való gép érdekel.Aki tud az írjon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook