Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakítás után kibékülés? fórum

Szakítás után kibékülés? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szakítás után kibékülés?

1 2 3
49. flasch (válaszként erre: 47. - Pelegrinsz)
2010. jún. 16. 12:48

Pelegrinsz! Ezt csak TE tudod eldönteni, és ha ennyit elfogadsz, a szívedre hallgas és boldog leszel.

Egyetlen egy kapcsolatnál sem lehet tudni, hogy meddig tart, de ha szerelemből születik, bármeddig tart is, megéri, én azt mondom.

Ezt a fiút, itt mi nem ismerjük, csak Te! Ha te úgy gondolod, hogy tudna változni érted, (és ezt valóban nagyon erősen érzed), akkor....

ha pedig te is úgy vagy vele, hogy jó lenne, de nem tudsz 100%-ban újrakezdeni, akkor Ne tedd, mert úgy nincs értelme.

Viszont, ha mindketten KOMOLYAN átgondolva döntötök most a folytatás mellett, akkor bármi legyen, és bármeddig tartson, nem fogod megbánni.

Nekem ez a véleményem!

Az igazi szerelmet nem soksor érzi az ember....de csak akkor kezdj bele, ha valóban hiszed, hogy változni képed Érted!!!

48. a284cbe523 (válaszként erre: 47. - Pelegrinsz)
2010. jún. 16. 12:45

Szia!


Ha ezt ilyen szépen leírtad, akkor minek ez a szenvedés? Ha tisztán is tudsz látni, miért választanád a vakságot? Tudod az embereket nem lehet megváltoztatni. Nézz vissza, mi történt köztetek eddig és láthatod a várható jövőt mellette. Nem működtök egy párként. Nem is működtetek soha. Olyasmihez pedig kár lenne ragaszkodni, ami soha nem is létezett. Sajnos van némi tapasztalatom a téren, ezért megértelek. De sorsod a kezedben, te választod az utat. Ebben az esetben főleg. Ha mellette döntesz, nem az ismeretlen út, hanem a jól bevált, boldogságot nem hozó út mellett döntesz. Csak rajtad áll. Persze a gyász szörnyű, a kapcsolat gyásza. Ez a nehezebb út. A másik könnyebb. Az alkoholistának is könnyebb inni menni, mint az elvonóra... de hosszú távon melyikkel jár jobban?


Én sok erőt kívánok neked a döntésedhez.

47. pelegrinsz (válaszként erre: 46. - Syria)
2010. jún. 16. 11:36

Szia!

Nekem ő nem behelyettesíthető. De úgy voltam vele, hogy őt nem kaphatom meg, és valamit lépnem kell. Tisztában voltam vele, hogy nem behelyettesíthető, nagyon is, épp ezért nehéz most döntenem.... a többi "kapcsolat" egy fajta figyelemelterelés volt, már persze tudom, nem megoldás. De szerinted meddig kellett volna várnom és reménykednem, ha egyszer amikor költöztem, már más lakott nála? Barátaim nem voltak a sok utazás miatt és valakivel szerettem volna beszélni a problémáimról. Tudom, gyenge voltam, de akkor ez így alakult, ma már nem ezt tenném. És azt is elhiheted, hogy rengetegszer beszéltünk a problémáinkról, de én nem akartam gyereket és erre egy nőt nem lehet rábeszélni. Amikor legközelebb mentem oda, beszélgetni nem volt kedvem mert rózsacsokor volt az asztalon, ahol mi ebédeltünk, a volt közös ágyunk mellett idegen testápoló, és az a nő az én törölközőmet használta, stb... azt hiszem ez érthető.

46. syria (válaszként erre: 1. - Pelegrinsz)
2010. jún. 16. 07:10

Szerintem egy olyan kapcsolatnak nincs jövője, amelyben a problémák megbeszélése, megoldása helyett mindkét fél azonnal más kapcsolat után néz. Még ha a „csak barátkozunk” felkiáltással teszik, akkor sem.

Hogy lehet szerelemről beszélni, ha bármelyik fél bármikor, bárkivel behelyettesíthető?

2010. jún. 15. 18:47

Szia!

Ezért a fiúért nem szabad búsulnod, sem megbíznod benne!Ha valakinek nem fontos a párja jövője csak a saját érdekeit nézi az sajnos önző!

De ami a legbiztosabb jele hogy még szimte el sem mentél már más volt a helyeden!

Ebből sosem lessz jó pár kapcsolat!

Keress olyan fiút aki igazán szeret és nem zsarolgat más nőkkel!!

Tanult nő vagy nem szabad meg alázkodnod senkinek!

Kívánom találd meg az igazi társad!

Üdv:Rózsa

44. Tücke (válaszként erre: 43. - Flasch)
2010. jún. 15. 15:57
hát azért sztem 2 tökéletesen ellentétes ember 1000ből 1szer vonzódik
43. flasch (válaszként erre: 39. - Tücke)
2010. jún. 15. 15:54
én direkt írtam azt, mert hiába magas az IQ-d, ha tök eltérő dolog érdekel(pl mert mást tanultok, ha még tanul valamelyik)
42. Tücke
2010. jún. 15. 15:51
a kislányomat is erre nevelem 4hósan már meg volt az első könyve és a mai napig velem olvas. fantáziájában nincs hiba:D kép alapján olyan storyt mesél el ami esztembe se jutna remélem a könyvek iránti szertetete nem fog lelankadni iskolás évei alatt.. bár engem is erre neveltek és 10 éves koromban megjött megint az ihlet a könyvolvasásra azóta is folyamatosan olvasok
41. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - Agis)
2010. jún. 15. 15:50

Aha..szerintem csak téged.


Azt sem látom, hogy érzelmileg annyira gyerekes lenne. Az érzelmeket nem az értelem irányítja..csak néha azt is be kell vetnünk, ha már minden ilyen kuszává válik.

40. Tücke (válaszként erre: 39. - Tücke)
2010. jún. 15. 15:49
hozzáteszem én rengeteget olvasok és nem egyfajta könyvet hanem az irodalom széles skáláját ... továbbá történelmi kronológiákat vallási könyveket ... különböző eszm,éket. mitológiát ...és persze rengeteg újságot is :DDDD csak hogy tájékozott is legyek a mai világban:D
39. Tücke (válaszként erre: 36. - Flasch)
2010. jún. 15. 15:48
nem tanultság intelligencia:D az nem iskola függő nekem pl csak egy gimis érettségim van most keresek épp valami szakmát amit érdemes tanulni férjemnek van érettségije és 4szakmája mégis tökéletesen jól elvagyunk már 3 éve
2010. jún. 15. 15:44
Nem olvasom végig a hsz-kat, de gyanítom sok hasonló választ kaptál. Most fájni fog ha végleg lezárod ezt a dolgot, de hosszútávon jobb lenne, ez bizti. A tetteiből nem az látszik, hogy annyira szeret/szeretett, mint te őt. Próbálj túllépni rajta, fiatal és okos vagy, ne pazarold rá az időd.
37. Annaki (válaszként erre: 1. - Pelegrinsz)
2010. jún. 15. 15:28

Szia!

Ha igazán szeretne Téged a volt pasid (és vissza akarna kapni), nem bántott volna meg ennyiszer és nem villogna az épp aktuális barátnőjével... Nekem komolytalannak tűnik.

A helyedben nem foglalkoznék ezzel a pasival,mert nem érdemli meg, hanem simán elvállalnám a felkínált melót és élném az életem. Fiatal vagy még. De Te tudod...

36. flasch (válaszként erre: 34. - Zsuzsa88)
2010. jún. 15. 15:27

kicsit ellentmondásos a történeted nekem...ha valakit szeretsz, akkor hogy tudod elhagyni? Ha pedig semmiben nem egyeztek, hogy vagytok eggyütt ennyi ideje? Miért nem léptél előbb? Hisz igy ismerted meg, hogy autószerelő...

Egyébként én személy szerint azt gondolom, hogy két félnek nagyjából azonos szinten kell lennie (tanultság stb.), hogy a kapcsolat jó legyen.

Mert ugye előbb utóbb kiütközik a külnbség, ahogy most te is irod....

Ha úgy gondolod nem jó ez neked, lépj, de ha tényleg szereted, akkor ez nem lesz ilyen "egyszerű".

35. Tücke (válaszként erre: 34. - Zsuzsa88)
2010. jún. 15. 15:23
HA így érzed ne csak tervbe vedd hanem komolyan is csináld végig ... 22 évesen még előtted a világ és lehet bocsi nem akarok keríteni egy egyetemi csoporttársaddal sokkal jobban menne a dolog.... ezt is csak azért mondom emrt láttam .... uncsinőpvérem férje 1ével uncsinővérem előtt diplomázott boldog házasok külfö9ldön élnek és már gyerekük is van 2004óta házasok :D és már 2001óta együtt vannak... .
2010. jún. 15. 15:09

Sziasztok!


Én is egy 5 nyelven beszélő egyetemista lány vagyok, a Párom meg autószerelő. 5,5 éve vagyunk együtt. Mikor összejöttünk, jóformán gyerekek voltunk még, 16-17 évesek. Az a baj, hogy eddig mindig foggal-körömmel védtem a kapcsolatunkat, nem engedtem másnak, hogy beleszóljon, az az igazság, hogy már én is kezdem belátni, hogy az egész életem fel kéne adnom miatta. Nem arról van szó, hogy nem szeretem. Imádom, együtt éltünk át mindent, az életem részévé vált. De mostanában jöttem rá, hogy ő nekem semmiben nem partner. Nem megyünk sehova, se mozi, se bulizás, se színház, se múzeum, se kis kirándulások, piknik, abszolúte semmi, nem mozdulunk ki a 4 fal közül. Nem szeret utazni. Jövő nyár végére 5 nyelven beszélő diplomás turisztikai és szállodaipari manager leszek. Nálatok jó a hazai turizmus, de nálunk nincs jövőm. Ő viszont ahogy én elnézem, nem tartana velem. Még Magyarországra sem, pedig szomszédos ország. Ő egy földhözragadt autószerelő, szűk látókörű ember, ami logikus, neki csak az az igaz, amit nem ért, meg sem akarja ismerni, inkább csak veszekszik mindenért. Pl. én 4 éve küzdök pajzsmirígy-problémákkal. Többek között a súlyom ingázik (a fulladás "lányegtelen itt"), és nem képes megérteni, hogy hogy létezik, hogy diétával és mozgással nem tudok lefogyni pár kilót. Nem érti, hogyan működnek a hormonok. És nem is hajlandó megérteni. 5,5 éve vagyunk 1ütt, én 4 éve küzdök ezzel (22 évesen), és soha, egyszer sem ült le a számítógép elé, hogy megnézze, mi az a pajzsmirígy, miket tud csinálni. Meg azt sem hiszi el, hogy fáradékony vagyok, hiszen én csak egy egyetemista vagyok. És ilyenkor erősen azt érzem, hogy lenéz, amiért ő dolgozik, meg jár edzésre, én meg a tanulásba is kifáradok. És mint említettem, egy betűt nem olvasott a pajzsmirígyekről, és a tüneteiről. Mert nem érdekli. Nagyon szeretem, tényleg, de tervben van nálunk is a szakítás, mert nem vagyok hajlandó olyan emberrel leélni az életem, aki életem végéig a hibáimmal (amikről nem is én tehetek) csesztetne, nem érdekli, mi van velem (pedig azt mondja, nagyon szeret), és nem hajlandó a kedvemért külföldre költözni. Ha ő a kisujját sem mozdítja értem, én miért áldozzam fel magam azért, hogy Őnagysága boldog legyen? :(

33. Tücke
2010. jún. 15. 14:41
igen eléggé fájdalamas mind lelkileg mind fizikailag én fogytam az eléső igai szerelmemmel való szakítás után 18kg-t 10 nap alatt 63kg-ról 45re és 170cm magas vagyok.... és elkövettem azt a hibátr hogy megbocsájtottam neki pedig tudtam hogy gyerek még ( pedig idősebb tőlem 2 évvel) és még 1 hibát elkövettem nem tettem ki a szűrét akkor amikor gyerekem lett tőle és hagytam hogy az ő nevét visleje a gyerekem pedig a reakciója után meg kellett volna tennem . a 3dik nagy hibát akkor követtem el aikor eljegyeztük egymást szó mi szó a gyerek még 1 éves se volt már külön utakat jártunk amikor együtt éltünk.... az ilyen pasi nem való még apának az a tipus aki olyan 40-45között kell hogy megkapja az első gyereket az életébe,.....
2010. jún. 15. 14:37

Úgy fest, nem ő az igazi, nagy valószínűség szerint az egész életed ilyen viharos lenne mellette. Inkább most fájjon hetekig, mint a következő 70év!


Légy boldog!

31. 15139a37f0 (válaszként erre: 29. - Flasch)
2010. jún. 15. 14:16
Nagyon igazad van! Mindenki másképp szeret, valaki annyira, hogy mindent megtesz a másikért, mégha nem is érdemli meg és ez nem éretlenség, sokkal inkább az igazi szeretet, csak sajnos nagyon fájdalmas.
30. 15139a37f0 (válaszként erre: 23. - Birgi74)
2010. jún. 15. 14:04
ÉN úgy érzem amit tudtam megadtam neki!
29. flasch (válaszként erre: 26. - Pelegrinsz)
2010. jún. 15. 13:41

gondold át, ez a legfontosabb!

mi nem vagyunk a helyedben, igy mint kívülálló valószinüleg 1000 dolgot nem is tudunk rólatok, a kapcsolatotokról.

Egyébként egyálatlán nem gondollak éretlennek, ez hülyeség.

A szerelem nem érettség kérdése, és nem is csak fehér vagy csak fekete. Aki ezt gondolja, az még nem érzett ilyet, őszintén, igazán....

Ez az én véleményem!

2010. jún. 15. 13:37
Ez a pasi felejtős. Csak a saját egója érdekli. Érzelmek? Még gyerek, nem nőtt fel. Sír, ha elveszik a játékát.
27. pelegrinsz (válaszként erre: 20. - 656f03db60)
2010. jún. 15. 13:36
Igen, nagyjából ennyi lett volna az ok, hogy beleírtam. Nem gondoltam volna, hogy ennyi galiba lesz belőle....
26. pelegrinsz (válaszként erre: 19. - Casia)
2010. jún. 15. 13:31

1. az igazi nekem: akivel minden tökéletes és aki szeret és akit szeretek, aki hiányzik ha nem lehetek vele. - Na a szakítás elött ilyen volt. Hogy most milyen lenne? Nem biztos, hogy minden szép lenne. Pont azért amit tett. Nem tudom, hogy ö lenne-e az igazi. Már nem vagyok biztos benne. Most nem hiszem azt. De lehet kiderül, ő az, csak hibázott. Mert akkor bekattant. De mindenki változhat. Ne érts félre, most elvonulok, érzelmileg is remélhetőleg érettebb leszek, és majd meglátom, hogy alakulnak a dolgok. Most semmiképp nem mennék vissza hozzá. Fejlődnőm kell.


2. A fentebbi okok miatt nem akarnék ilyen miliőbe gyereket hozni. Előtte sem akartam volna, de akkor a miliő megvolt: csodás volt és majd olyan környezetet szeretnék a gyerekemnek: pont olyan szeretetteli életet és harmóniát. Az egész a szakítás után változott rémálommá.


Nem sértődöm meg a kritikákon, ezért írtam a cikket :)

2010. jún. 15. 13:20
Egyébként sokan kezdik valami rövid ismertetővel, és az is lehet, hogy ő ennyit szánt ennek.:) A legfőbb probléma, hogy egy idióta az exe, és ő még nem jött rá.
24. agis (válaszként erre: 20. - 656f03db60)
2010. jún. 15. 13:07

Jó, oké, rendben.



Csak szerintem nem tartozik szervesen a "történethez". Ennyi erővel leírhatta volna azt is, hogy mennyi UV-ja volt az egyetemen, vagy éppen mit dolgozik a pasas.

23. birgi74 (válaszként erre: 18. - 15139a37f0)
2010. jún. 15. 13:04

"Ha egy pasi azt mondja örökre szeret akkor miért kezd el ismerkedni titokba?"


őzike, mi az, h örökre??? és ha ezt is mondja valaki, ami teszemazt igaz is lehet, akkor abba azért nem való ám belesüppedni. nem elég, ha valaki minket szeret "örökre". nekünk azért, h ez minimum "sokáig" legyen, tenni is kell. pl viszontszeretni.

kereslet-kínálat. nem csak elfogadni. adni is.


amúgy, h a kérdésedre is válaszoljak, hogy miért? mert nem érett rá, nem akar komoly kapcsolatot. mert magával sincsen tisztába, keresgél, kényelmes neki fedezékből lőni, és/vagy nem az a nő neki az igazi, akinek azt mondja. vagy többenk is mondja. nem csak pasi van ilyen. nő is.

2010. jún. 15. 12:49
*lefekszik, bocs
21. 656f03db60 (válaszként erre: 19. - Casia)
2010. jún. 15. 12:48
Vagy csak ragaszkodás egy tartós kapcsolathoz, mert ugye négy év az már annak számít.
20. 656f03db60 (válaszként erre: 10. - Agis)
2010. jún. 15. 12:47

Csak engem zavar az első mondatban leírt "öt nyelven beszélő egyetimste nő" kifejezés?


Igen.


Szerintem nem buta nő amiért nem tud dönteni, és egyáltalán nem felvágásból írta. Egyszerűen csak lejön az, hogy valószínűleg nem csak a korkülönbség "probléma" közöttük (és itt nem is az iskolázottságra gondolok, de nekem úgy tűnik, hogy tudja ő is, ha már ennyi mindent elért az életben, nem biztos, hogy ilyen kapcsolat 'illik' hozzá. Viszont szerelmes és eddig bízott a fickóban, az pedig érzelmileg zsarolja/zsarolta. A fickó viszont nem az, és inkább tartom őt éretlennek, mint a cikkírót. Az, hogy bosszúból egy régi osztálytársával elfekszik...ó, ez nem kicsit szánalmas. Egyébként nem mellesleg, ez remélhetőleg két emberen múlik, és az, hogy előre kijelenti, hogy ő meg másnap vagy mikor lefekszik XY-nal. Nevetséges.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook