Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szakállbroméliám virága színe (rózsaszín) kezd zöldbe átmenni. Mi lehet a baj? fórum

Szakállbroméliám virága színe (rózsaszín) kezd zöldbe átmenni. Mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 23. 18:21
Újabb fejlemény, hogy most kezd hozni virágot, így zölden. Ez normális? Akkor még van esélyem, hogy visszaszineződjön? Néha úgy látom, mintha próbálkozna, mintha jönne vissza a szine, de ez csak pár nap, aztán megint zöldebb...
2010. jan. 6. 16:39
Na azért megtartom, amíg bírja, bírja. Azért szomorú vagyok, hogy csak 1 hónapot díszíthette teljes pompájában a lakást :(
5. 6208ad5eaa (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2010. jan. 6. 14:20
Ha akarod, hogy legyen csak úgy zölded akkor sztem egy darabig azért ő meg lesz. Én azért ki nem dobnám, ha már meg van. :)
4. moncsicsi83 (válaszként erre: 3. - 6208ad5eaa)
2010. jan. 6. 13:00

Akkor ezt becumiztam. Azért köszi.... Ezek szerint ez nem olyan hosszú életű :(


És zölden meddig bírja? Érdemes megtartani?

2010. jan. 6. 12:26
az hogy öregszik a drága :( én ezért nem tartok ilyen virágot, innentől fogva már csak a zöldje marad meg, ha szerencséd van akkor hoz mellék hajtást amit majd át kell ültetni, és talán az fog virágozni (vagy nem), elvileg igen, de nem mindig sikerül virágoztatni a mellékhajtást. Sajnos nem tudsz mit tenni ez a virág ilyen. Én ezért nem szeretem. :(
2010. jan. 6. 12:23
Mikor megvettem (bő 1 hónapja) még élénk rózsaszín volt, mára viszont kezd halvány zöldbe átmenni a színe. Permetezem, túl locsolva sincs, de nem is száraz. Mi lehet a baj?
2010. jan. 6. 12:22
Szakállbroméliám virága színe (rózsaszín) kezd zöldbe átmenni. Mi lehet a baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook