Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tillandsia cyanea virága(rózsaszin része) elrohadt, ha levágom, újra nő? fórum

Tillandsia cyanea virága(rózsaszin része) elrohadt, ha levágom, újra nő? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. fendermoli (válaszként erre: 24. - Kis Cidri)
2016. nov. 7. 21:42

Én ezeket találtam róla, remélem segít:

[link]

[link]

2012. aug. 22. 09:45
Lányok van még itt valaki?
29. Asima (válaszként erre: 28. - Babetthopp)
2009. dec. 1. 14:57

Nagyon szép :)


nekünk olyan van vagy 50 db ami egy fadarabra van kötözve és a levegő nedvességtartalmából él. A tied inkább a broméliákra hasonlít, ahhoz nem értek annyira, mármint kezelést illetően.

28. babetthopp (válaszként erre: 27. - Asima)
2009. nov. 30. 13:17
Tényleg az, nézd meg a képeim közt. Sötétzöld a levele.
27. Asima (válaszként erre: 5. - Babetthopp)
2009. nov. 30. 13:07

Szerintem vágd le.


Amúgy a tillandsia, ha tényleg az van neked, akkor annyi törődést igényel csak, hogy hetente egyszer délelőtt belemártod esővízbe / vagy állott vízbe (lehet spriccelni is) aztán kész. Ha szürkés a levele, akkor szárazságkedvelő, ha sötétzöld, akkor vízkedvelő. Azt nyáron többször is kell "locsolni"

2009. nov. 30. 09:01
Köszi
2009. nov. 30. 08:59
Rendben, és szorítok, hogy megmaradjon. :-)
2009. nov. 30. 08:57
Ok. Egy kicsit pihentetem, a túl sok törődés is árthat.
23. babetthopp (válaszként erre: 22. - Kis Cidri)
2009. nov. 30. 08:48
Az egészséges levelet ne szedd le, csak ami rohad. Nekem is ilyen volt virágzás után és helyrejött.
2009. nov. 30. 08:46
Nem nagyon vizes, és ahogy mondtad az alatta lévő tálkába öntöttem a vizet. Talán leszedem az összes levelét és hagyom kicsit kiszáradni, aztán egy-két hónap múlva újra intenzíven locsolni kezdem.
21. babetthopp (válaszként erre: 20. - Kis Cidri)
2009. nov. 30. 08:11
Alulról locsolod? Mert a leveleit nem érheti víz. Ami rohad, azt vágd le. Én ezt tettem és újra éledt. Ha nagyon vizes, akkor most ne locsold. Még nem próbáltam, de próbáld meg.
20. Kis Cidri (válaszként erre: 16. - Babetthopp)
2009. nov. 30. 08:05
Képzeld mióta beszéltünk többet locsoltam a cikláment, és most néztem, hogy az összes levél kirohadt. Talán menthetetlen. Próbáltad már elvirágzás után pihentetni és újra virágzásra bírni a gumót?
2009. nov. 27. 14:57
Pussy
2009. nov. 27. 14:41

Megnéztem a képet a guzmániádról nagyon szép, az enyém már a harmadik generáció az már nem ilyen szép. Kipróbálom a tanácsaidat a ciklámennel kapcsolatban. Később beszámolok a fejleményekről. Biztosan nagyon érdekes lehetett a pink guzmánia én még csak sárgát és pirosat láttam.

Most mennem kell, jó volt beszélgetni egy másik virágimádóval. Üdv.

2009. nov. 27. 14:36

Képzeld!

Múlt héten láttam itt a Lidlibe pink guzmániát. Én hülye meg nem vettem meg! Pedig olcsó is volt és csodaszép. de gondoltam nem cipekedem az esőben :( Másnap már nem volt meg :(

2009. nov. 27. 14:33
Nekem is piros, tettem föl képet róla :-) Tuti kiszáradt. Látványosan isszák a vizet. Kétnaponta locsold. Beletöltöm a tálkába és mire a másodikat meglocsolom, nincs az elsőben víz. Újratöltöm :-) Belül vannak és szerintem inkább hideg legyen a levegő, mint meleg. Itt magas a páratartalom. Nem is spriccolom őket.
15. Kis Cidri (válaszként erre: 13. - Babetthopp)
2009. nov. 27. 14:29
Piros
14. Kis Cidri (válaszként erre: 12. - Babetthopp)
2009. nov. 27. 14:27

A hidegre tetted ki vagy csak a belső ablakpárkányra? Én azt olvastam, hogy csak akkor kell meglocsolni ha már kókad a levele, lehet hogy kiszáradtak az enyémek? Ráadásul a meleget sem bírják nálunk pedig nincs meleg csak 21 fok körül.

Szerinted?

2009. nov. 27. 14:23
Neked milyen színű a guzmániád?
12. babetthopp (válaszként erre: 11. - Kis Cidri)
2009. nov. 27. 14:20

Lehet, hogy az itteni klíma is segít. Ami a legfontosabb, hogy alulról kell locsolni a tálkájában. Állott vízzel öntözöm minden másnap.Alulról! Nekem az ablakban vannak, de lehet máshol is bírja. Azt sem bánják, ha rájuk nyitom őket. Nagyon fontos az is, hogy mikor látod a virágot elfonnyadni, le kell vágni olyan mélyen, ahogy csak tudod, hogy ugye be ne rohassza a többi részét. amikor látod a leveleit is fonnyadni, sárgulni, vágd le azt is minél közelebb a tőhöz. Mikor megkaptam őket, mert 2 van, egy piros és egy fehér gyönyörűek voltak...úgy 2 hétig mikor csak elkezdtek a bimbók is fonnyadni, a levelek és virágok is megadták magukat. sajnáltam volna kidobni. Lehet ilyenkor más azt hiszi vége és zsupsz, be a kukába. Na én ekkor nekiültem és minden fonnyadt részt levágtam. Kitettem az ablakba és elkezdtek magukhoz térni. Bimbóznak, virágoznak.

Mondjuk a szobarózsám is lakásban van és bírja :-)

Ezért gondolom azt, hogy az itteni klíma is számít szerintem.

Próbáld ki. Szerintem menni fog és gyönyörűek maradnak.

11. Kis Cidri (válaszként erre: 10. - Babetthopp)
2009. nov. 27. 14:11
Azt olvastam, hogy csak tavasszal és nyáron kell havonta öntözni, télen még kevesebbszer. Nedves kavicsrétegre kell állítani és a leveleit kell permetezni. Nekem a ciklámenek mindig tönkremennek nem tudom miért, pedig már sok helyen utánanéztem hogyan kell gondozni, de nem jött be semmi. Elmondanád te hogyan neveled őket?
10. babetthopp (válaszként erre: 9. - Kis Cidri)
2009. nov. 27. 14:06

Szia!


Nekem is van guzmániám és gyönyörű szép már 4 hónapja. Azóta van meg. Viszont tudom, hogy a guzmániát a tölcsérében locsolom. Hozott is oldalhajtást. A tillandsia kevés vizet igényel. Azt olvastam havi egyszer locsoljam. Így is tettem. Erre kirohad? A zöldje még nagyon szép, de hogy locsoljam és honnan? Alulról, felülről? Képzeld én Németben vagyok és itt nagyon szépek a virágok. Olcsók is. Mindig veszek, vagy kapok valamilyet. A ciklámeneim sem pusztulnak el mint otthon, állandóan virágoznak.

2009. nov. 27. 13:55
Szia! Ha jól tudom akkor ez a virág a broméliák családjába tartozik. Ezekre az a jellemző, hogy az anyanövény elvirágzás után elhal és a tövéről hoz új hajtásokat, amiket akkor kell leválasztani amikor eléri az anyanövény méretét és gondos ápolás után az hoz új virágot. Nekem Guzmániám van ez is egyfajta bromélia és teljesen a fentiek szerint viselkedik. Szerintem ne dobd ki, ápold továbbra is és a tövénél lehet hogy megjelenik az új sarj.
2009. nov. 27. 13:23
Fog rajta újra ilyen rózsaszín "teniszütő" nőni?
7. Asima (válaszként erre: 6. - Babetthopp)
2009. nov. 27. 11:08
Ez sajnos ilyen, nem szabad víznek maradnia bent, mert különben berohad. Jártunk már mi is így.
2009. nov. 27. 10:08
Nem is kellett vágni. Megcsavargattam és kijött, a kezemben maradt.Multkor meglocsoltam. Lehet az ártott meg neki. Pedig olyan szép volt virágzott sokáig.
2009. nov. 27. 10:06
Köszi! Ez barnul és billeg. Akkor vághatom? Ki fog újra nőni?
2009. nov. 27. 09:58
szia, vágd le mert tovább tud rohadni, amúgy ha elszárad, akkor nem kell levágni.
2009. nov. 27. 09:54
Hahó!
2009. nov. 27. 09:44
Nem szép látvány. Ha levágom újra nő?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook