Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Svédország fórum

Svédország (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Svédország

2009. jan. 30. 17:46
A kiköltözésre értem.
2009. jan. 30. 17:46

sziasztok!

Érdekelne, hogy nehéz volt kijutni svédországba, milyen korán kezdtétek el elintézni a papirokat stb.

21. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 20. - Flady)
2008. szept. 11. 13:37

Szia!

Igen, szép élménnyel lettem gazdagabb és nagyon örülök, hogy lehetőségem volt ott járni. Nagyon kíváncsi lettem volna az ország északibb részére is, de sajnos csak ennyi időnk volt. De talán egyszer...


Amikor haza jöttem és meséltem egy - két ismerősnek, volt aki azt mondta, hogy haza se jött volna az én helyemben:)) Egyrészt mert nagyon szép, másrészt meg a világ egyik leggazdagabb országa és sokkal több a lehetősé mint nálunk... Van benne valami...

20. Flady
2008. szept. 10. 13:44

Szia!

Örülök, hogy ilyen jo velemennyel vagy. Stockholmban nem vagyok nagyon ismerös, en Malmöben lakom, de azert lattam mar korabban a fövaros nevezetessegeit. Itt mindenki tud angolul, tudod a suliban nem az oroszt tanitjak :) Kave itt a minden, rengeteget isznak, a kajat pedig meg kell szokni, ahogy barhol. A kozlekedes szinte minden varosra igaz, hogy konnyu, hamar odaersz mindenhova, jok az atszallasi lehetosegek. En beszelek, aki viszont mindenhova kocsival, vagy bringaval jar :) hi hi hi

Akkor szep elmennyel lettel gazdagabb :)

2008. szept. 6. 22:13

Svédország tényleg gyönyörű. Ha egyszer lesz rá lehetőségünk kiviszem a családomat is. Keddtől vasárnapig voltunk, de nagyszerű élményekkel lettem gazdagabb. Stockholmba és Solnába voltunk csak, de szinte a skanzen kivételével minden nevezetességet megnéztünk: Királyi paolta, Nemzeti Múzeum, Vasa Múzeum, Nobel Múzeum, Városháza, Trópusi kert, a régi színház, az óvárost, stb.

Nagyon tetszett a közlekedés, hogy szinte mindent olyan könnyen meg lehetett közelíteni, színesek a metróállomások, nagyon jók a közutak, a másfél órás buszozás a repülőtérről- nekem aki rosszul vagyok a buszon -egész kellemes volt. A szállásunk pont a T-Centralen mellett volt, így még csak gyalogolni sem kellett sokat. Az emberek barátságosak és szimpatikus, hogy még az utca embere is tudott angolul válaszolni a kérdésünkre:) A kajától és a kávétól nem volt elragadtatva, de megtudnám szokni...

18. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 16. - Flady)
2008. júl. 27. 22:05

Szia!

Stockholmba megyünk ha minden jól megy. Az időjárásról hallottam, hogy nem mindig kellemes, így az esőkabátos tippet megfogadom:)))

Tudod azért is izgulok, mert még soha nem voltam külföldön, nem ültem repülőn és ami legfontosabb hogy itthon hagyom a 1,5 éves kislányomat, mert ez nem családi nyaralás, hanem munka:((( De remélem minden rendben lesz. Végig gondolom a kérdéseimet, aztán majd jelentkezem... köszi

17. Flady (válaszként erre: 12. - Bluedanube)
2008. júl. 26. 22:46

Szio!

Keriteses kertes haz azert van, de a varosban a kutyat nem tartjak az udvaron, ennek több oka is van, privatban megirom, ha erdekel. Az utcan nem lehet hallani kutyaugatast a hazakbol, csak ha valaki setaltatja hazi kedvencet. A lakasban vannak a kutyusuk, nem a kertben. Ha varoson kivul laksz, falun, ott lehet masabb a helyzet, de itt szigoruan vesznem mindent.

16. Flady (válaszként erre: 14. - 3afdbd21b7)
2008. júl. 26. 22:42

Szia!

Az biztos, hogy esökabat mindig legyen nalad, ha Svedben vagy. Az idojaras orarol orara tud valtozni. Hova josz ki? En Malmöben elek, itt eleg fujos es esös tud lenni neha. Fentebb meg inkabb huvösebb.

Szolj ha tudok segiteni valamiben.

2008. júl. 26. 18:26
Hat mi itt elunk mar 3 eve. Meg kell hogy mondjam, az idöjaras is sokkal kellemesebb mint Mo-n. Pl most Mo-n esik az esö es vacak az idö, itt meg a napon ma 32,5 fok volt. En nagyon jol erzem magam itt, az tuti.
2008. jún. 26. 13:43

Sziasztok! Én augusztus végén megyek egy hétre egy konferenciára, de már nagyon várom!!!

Van valami nagyon fontoos amit szerintetek tudnom kell az utazással vagy a kint tartózkodással kapcsolatban??

13. 52bf6a2835 (válaszként erre: 12. - Bluedanube)
2008. máj. 7. 14:45

Megkérdezhetném, hogy mit fogsz ott dolgozni?

Amúgy én jártam arra, a legtöbb helyen tényleg nincs kerítés, igaz sok kutyát sem láttam.

2008. ápr. 15. 19:29

sziasztok


ha van a sévednek kutyájuk akkor egész

nap bezárva tartják őket amikor dolgoznak?

én nagy gondban vagyok mert megyek

szeptembertől dolgozni Dalarnába

és szeretném vinni a kutyusomat de sehol

nem találok a neten kerítéses (ami a kuty miatt

fontos) kertes házat


nektek van valami tippetek vagy ötletetek hogy ők ezt hogy oldják meg?

Olga

11. eee466847e (válaszként erre: 10. - Mona85)
2006. dec. 3. 18:55
Szinte minden európai országban jártunk már. 25 éve utazunk ahol még nem jártunk, oda nem is nagyon szeretnénk elmenni. Szívem szerint mindet tudnám javasolni, de a szívemhez legközelebb Olaszország áll. Lombardiától Sziciliáig 50 várost ill. falvakat néztünk meg. A kultúra fellegvára szerintem Itália. Elsősorban Firenze a képtár miatt és maga a város egy csoda. Milánó lenyűgoző, a divatvilág hazája. Hollandia ill. a Benelux államok szintén csodálatos. Amit nem tudok javasolni Bulgária, Szerbia, Monenegró (bár jövőre lehet, hogy ide megyünk), Albánia, mert itt még nem jártunk. Februárban Rómába utazunk, az örök városba, ahol már négyszer voltunk. Imádom. Nektek is szép utazást kívánok és szeretném, ha megírnád hogyan döntöttél.
10. mona85 (válaszként erre: 2. - Eee466847e)
2006. dec. 2. 20:11

szia mamacska!

örulök,hogy tetszett amit irtam.ugy latom az uzenetedböl,hogy nagyon tetszett nektek Svedorszag.:-)gyönyöru az biztos.es nyugodt itt az elet.nagyon jo..:-))tovabbi szep elmenyeket kivanok nektek az utazasaitokhoz.milyen mas europai varost tudnal nekem es a paromnak ajanlani?ahol erdemes a szabadsagot vagy nyarat tölteni?

Mona

9. emagdi (válaszként erre: 8. - Eee466847e)
2006. nov. 3. 18:14
hát, én max a szaunában! :))
8. eee466847e (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2006. nov. 3. 16:47
Svédorszában még a hideget is bírnám most.Érdekes lenne átélni jó kis pihe-puha kabátban! Csak ott lehetnék!!
7. emagdi (válaszként erre: 6. - Eee466847e)
2006. okt. 31. 12:46

szia! az akváriumot ha kihagytátok nem veszítettetek sokat! bár érdekes volt, de nem egy olyan dolog, ami extra "hűha". hasonló volt az akváriumi rész a skanzenbeli állatkertben is.

:))

mi is elég sok képet készítettünk, de gondoltam nem töltöm fel azokat, amelyiken valamelyikünk vigyorog egy-egy nevezetesség előtt, illetve sok nagyon hasonló kép is készült, próbáltam ezeket is kiszűrni:)


most jó hideg lehet ott északon!

6. eee466847e (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2006. okt. 31. 12:02
Köszi, nagyon szépek. Látom te is bejártad a skanzent. Minden kép ismerős, csak az akvárium nem. Mi azt lehet, hogy kihagytuk? Mi is 400 képet készítettünk. Üdv.és köszi.
5. emagdi (válaszként erre: 4. - Eee466847e)
2006. okt. 25. 22:34

oké:) feltöltöttem néhányat ide:

[link]

4. eee466847e (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2006. okt. 25. 13:35
Tegyél fel képeket. Szeretném megnézni, biztosan szépek.
3. emagdi (válaszként erre: 2. - Eee466847e)
2006. okt. 24. 20:41
én nem 2 hónapja, hanem még májusban voltam, de ettől eltekintve szinte szóról szóra (!!!) meg tudnám ismételni a hozzászólásod, de nem ismétlem :)))
2006. okt. 24. 19:46

Szia Mona!

Örömmel és érdeklődéssel olvastam a cikkedet. Szerencsém volt 2 hónappal ezelőtt Stockholmban járni. Sajnos csak négy napig voltunk ott a férjemmel, sokat barangoltunk, reggeltől estig sokat láttunk. Azt gondolom, mivel nagyon jól éreztük magunkat, maga a város lenyűgözött, a svéd emberek nyugalma, családcentrikussága, a tisztaság stb.,visszamegyünk. A gasztronómiai élmények, a csodálatos épületek, a vadlibák, a skanzen mind, mind valóban arra inspirálnak, hogy visszamenjünk. Köszi a szép beszámolódat és az is lehet, hogy jövőre kinn összefutunk. Egyébként mi nagyon sokat utazunk, bejártuk szinte egész Európát, de ilyen szép fővárost még nem láttam mint Stockholm.

2006. okt. 16. 17:00
Az ember szeretne olcsón is utazni, de szép dolgokat is látni élménnyel tele hazajönni. Most már vannak kedvező utazási feltételek fapados járatokkal, ami szeintem igazán megéri. Én nem látok akkora nagy különbséget a fapados és más egyéb járatok között.
Nyaraláshoz nagyon tudom ajánlani Svédországot.

Ugrás a teljes írásra: Svédország

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook