Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sütőtök ültetésben tudna valaki segíteni? fórum

Sütőtök ültetésben tudna valaki segíteni? (beszélgetős fórum)


15. bnedora (válaszként erre: 14. - LauraJones)
2012. aug. 6. 11:56
Sok sikert hozzá majd jövőre:-DDD
14. LauraJones (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2012. aug. 6. 11:48

:) mert szeretem :D

semmi különös, csak jó lett volna, de be kellett látnom, hogy idén ez már elúszott :(

2012. júl. 25. 14:43
próba szerencse...
12. bnedora (válaszként erre: 11. - LauraJones)
2012. júl. 25. 13:40
Megkérdezhetem, hogy miért pánikolsz emiatt? Miért olyan fontos az a sütőtök?
2012. júl. 25. 10:42

Tudom, hogy elcsúsztam, de be is vagyok ezért pánikolva, mert nem maradhatok le a sütőtökről :)

Ebbe nem tudok beletörődni.

Tavaly egy hónappal korábban ültettük el, és éppen beért.

Ez olyan gáz :(((


Köszönöm a tippeket, ötleteket!

2012. júl. 25. 09:54
Ha kicsi a kerted, próbáld legközelebb olyan növény mellé ültetni, ami kikerül a földből, mire a sütőtök elkezd igazán úszni. Mi kertünk is kicsi, úgy csináltuk, hogy a spenót, meg az új krumplinak korán elültetett krumpli mellé raktuk el a magot. A spenót már lement, a krumpli szára is leszáradt, mikor a tök még néhány levéllel figyelgetett. Most, hogy elkezdett úszni, már akad neki hely és szépen virágzik is.
9. bnedora (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. júl. 25. 09:05
Szerintem vegyél ősszel a piacon sütőtököt:-D
2012. júl. 25. 08:39
MÁr késő, már nagy tökök vannak rajta. Majd jövőre. Akkor kell ültetni, mint a sima tököt.
7. Serry (válaszként erre: 3. - LauraJones)
2012. júl. 25. 08:39

A kertészkedés, a mezőgazdaság már csak ilyen.....

Ha valamilyen műveletet nem csinálsz meg idejében veszélybe kerül a termés.

6. lyukaszokni (válaszként erre: 3. - LauraJones)
2012. júl. 25. 08:02
megpróbálni meg lehet...igazából nem veszítessz semmit, és ha jó időnk lesz ősszel akkor még be tud érni...a miénk most kezdett el virágzani pedig időben ültettük...most jó a talaj van eső is, vegyél egy kis trágyát és hátha az megtunningolja a dolgot..de ha bemégy egy agrár boltba akkor tuti segítenek...
2012. júl. 25. 08:01
Szerintem is késő,nálunk már van rajta zöld tök.
2012. júl. 25. 07:57
A sütőtököt már késő van elültetni. 3 hónapos késéssel azt már nem lehet mert nem fog beérni.
3. LauraJones (válaszként erre: 2. - Jozsi.38)
2012. júl. 25. 07:34
ez komoly, semmi esély???
2012. júl. 25. 07:22
ezt már sehogy. vegyél ősszel sokat, amikor olcsóbb és jövőre vess időben
2012. júl. 25. 07:16

Egyéb kerti magok-palánták beültetése miatt, nem tudtuk elültetni a sütőtököt, egyszerűen nem fért sehova. Most ébredtem fel, hogy július vége van, és én télen sütőtököt akarok enni!!!

Valahogyan meg kell próbálnom most elültetni, még ha későn is van.

Tavaly valamikor június végén raktuk el, és épp hogy beért novemberre. Vagyis igen csak szorít az idő.


Az én kérdésem az volna, hogy szerintetek mit csináljak???


- Szórjam el a kertben, és várjam, hogy jó idő lesz, és csak beérik, mire megcsípi a dér?


- Vagy szórjam el a magokat palántának egy benti helyen??? Azzal nyerek valamennyi időt esetleg? Vagy azt el is vesztem, amikor kiültetem a helyére?


Hogyan tudnám behozni az elvesztegetett időt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook