Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Súlyos vashiány, vérzékenységgel társítva fórum

Súlyos vashiány, vérzékenységgel társítva (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
16. ReRe25
2012. márc. 2. 12:59
Sziasztok!! Én xületésem óta vashiányos vérxegény vagyok! Anemiával együtt! Próbáltad már a FOLSAV nevű gyógyxert?? Én vért is kaptam más nem 1 xer! Fiam is örökölte!
15. Hedi13 (válaszként erre: 11. - 7823df1f23)
2012. márc. 2. 09:05

Egyébként nekem a hematológus azt mondta, hogy az esetek 90%-ban soha nem derül ki, mi okozza a vashiányt! Nőknél marad a menstruációs vérzés, ami okozhatja a kisebb vasszintet.

Atyaég, ennyi tévedést! A vérhígítót hogy adagolhatták túl? gondolom nem tett jót az alapbetegségednek.

Én szedtem a Krauterblut-s szirup is. Bármit szedsz, hónapokig kell, hogy hasson.

Mondjuk nem értem, hogy miért nem kaptál gyógyszert eleve, amíg a másik vizsgálat is megtörténik..

2012. márc. 2. 08:49
köszönöm a válaszokat:))
13. 7823df1f23 (válaszként erre: 10. - Hedi13)
2012. márc. 2. 08:46

köszi:)

igen,a gyógyszertáros csajszi is mondta,hogy okoz ilyen gyomor és emésztőrendszeri panaszokat..na de ezrekbe kerül,mire mindet kipróbálja az ember..mert olyan könnyen mondják a dokik,hogy ha nem bírja,ne szedje..írok másikat...ja..a mai világban..de ha ez van,ezt kell szeretni...

12. 7823df1f23 (válaszként erre: 8. - Kori92)
2012. márc. 2. 08:44
megnézem,köszönöm:)
11. 7823df1f23 (válaszként erre: 9. - Hedi13)
2012. márc. 2. 08:43

nőgyógyászatilag rendben van minden..

a vérzékenység leginkább abban függ össze,hogy több a menzis vér mennyisége és eltávozik a vas is vele együtt..erre most kaptam gyógyszert,vérzés csillapítót..mikor meg jön,akkor kell szedni pár napig..jónak tűnik,de még el kell telnie pár hónapnak,hogy kiderüljön tényleg mit ér...ez a vérzékenység is most derült ki..tavaly volt sterilizáló műtétem,előtte 2 évvel embóliám császár után...mivel a sterilizálás után 3xosan túladagolták a vérhígítót,utána vizsgálatok tömkelege hónapokon át..ekkor tűnt fel nekik,hogy valami nem kerek..így derült ki a vérzékenység is..pedig állítólag egész életeben meg volt és a fél életemet a laborban töltöttem,mert vashiányos és vérszegény voltam egész életemben...

tükrözésen nem voltam,de nem is szeretnék....jaj....

10. Hedi13 (válaszként erre: 4. - 7823df1f23)
2012. márc. 2. 06:40
A patikában vannak folyékony vas készítmények, vagy drogériákban. Többet én is szedtem anno. A Maltofert én egyáltalán nem bírtam, hordóra puffadt tőle a hasam. Szedtem még egy másikat is hosszú hónapokig, attól meg a gyomrom kezdett fájni iszonyatosan egy idő után. Az injekcióból én is kaptam egyet, de attól meg majdnem elájultam és majdnem elvetéltem anno, tehát abba is hagytam, nem engedtem többet. Nézz utána ezeknek a folyékony szereknek és kezdd el a pótlást. A Humet -R is nagyon jó állítólag.
9. Hedi13 (válaszként erre: 4. - 7823df1f23)
2012. márc. 2. 06:31

Nekem is volt 5-ös a vasam, na akkor én is elég vacakul voltam.

Voltál gyomor és bél tükrözésen? Engem a hematológus rögtön oda küldött. Endometriózist is érdemes kizárni a nőgyógyásznál.

Nem lehet, hogy a vérzékenység miatt nem épül be a vas, a kettő nem függ össze?

8. Kori92 (válaszként erre: 7. - 7823df1f23)
2012. márc. 1. 21:50

Gyógyszertárban lehet kapni. Homeopátiás szer, különböző változatai vannak, mindenféle hiányokra, betegségekre,és kifejezetten vérszegénységre is lehet kapni. Nézd meg ezeket a honlapokat!


[link]


[link]

2012. márc. 1. 21:10

Schüssler só???

ez mi???

6. Kori92 (válaszként erre: 5. - 7823df1f23)
2012. márc. 1. 21:03
Próbálkozhatnál még homeopátiával is, vagy Schüssler sóval, csak meg kell találni a megfelelőt. Utánanézhetsz a honlapukon. Hátha segít.
5. 7823df1f23 (válaszként erre: 3. - Kori92)
2012. márc. 1. 19:45

nem tudom szedni a gyógyszereket,mert rosszul vagyok tőlük:((

gyomorrontás szerű tüneteim lesznek..nem tom miért van ez:((

a vörösbor jó ötlet,de félek,nem sokáig lenne bennem a lötty..lenyelném és már távozna is ott,ahol befolyt:SSS

4. 7823df1f23 (válaszként erre: 2. - Hedi13)
2012. márc. 1. 19:41

5,7es a vas,volt már 3-as is már..hiába pótoljuk a vasat és figyelek rá,pár hónap és ismét ott vagyunk,ahol elkezdtük..rossz eredmények,fáradtság és ami vele jár,mert a menzivel eltávozik a vasa...a hematológus szerint valami még nincs rendben és eredménytelen lenne vasat szednem, egyenlőre..egy hónap múlva néznek még valamit,utána valszeg ferlecit (vas)injekciókat fognak adni vénásan...

Willebrand szindrómám van..hiányzik a Willebrand faktor a szervezetemből,ami a véralvadásért felel...

tünetem nem nagyon van...kék zöld foltok itt ott ok nélkül..1 millió emberből 1 embernek van ilyen vére mint nekem...még tartanak a vizsgálatok,19.én együnk Pécsre....

valami megoldást kellene találnom addig is,amíg kapni fogom a vasat,mert nagyon rossz ez így...nagyon fáradékony vagyok,és ez nem jó...

2012. márc. 1. 19:09
Nekem is volt vashiányom, Maltofert szedtem, de később kiderült, hogy a felszívódással van baj, cinket szedtem mellé. Lassan helyrejöttem, bár úgy gondolom, hogy nem a tablettáktól. Tudom, hogy sokan még mindig tartózkodnak a vörösbor ivástól, de én már évek óta majdnem minden nap megiszok esténként egy pohárral (nem többel), és biztos vagyok benne, hogy ez hozott helyre. Amikor terhes voltam, a nőgyógyászom is ajánlotta vérszegénység ellen, akkor hetente fél deci vörösbort ajánlott. Tényleg semmi baj nem volt sem akkor, sem utána.
2012. márc. 1. 17:25

Szia, mit jelent, hogy súlyos vashiány, mennyik az értékeid? Vérzékenység hogy jelentkezik?

Nekem is vashiányom van kb két éve, a gyógyszerre sem reagálok. Nálam kizártak minden okot, mégsem javulok.

2012. márc. 1. 15:32

súlyos vashiány,vérzékenységgel társítva..

valaki küzd még ilyen problémával???

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook