Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Struccpolitika bizonyos helyzetekben fórum

Struccpolitika bizonyos helyzetekben (beszélgetős fórum)


23. 55Judit (válaszként erre: 22. - Geranna7)
2022. nov. 28. 18:36

Ne is mondd! Ha az én háziorvosom jut az eszembe, még az agyvizem is felforr.

Széles körben fennhangon ellenzik, hogy az internetről keresgéljünk a megelőzéshez, vagy a gyógyulásunkhoz információt. Először is orvossal még nem találkoztam amelyik a megelőzés egyetlen formáját is ecsetelte volna. Nyugodjak bele? Vagy abba hogy félrediagnosztizál? Vagy nem küld időben szakrendelésre és azt is a beteg sínyli meg? Sokszor valóban nem könnyű a hasznos információt megtalálni. Sokat kell sok helyről szelektálni, és meg kell találni a hiteles forrásokat ami sokszor nem könnyű. De mi más lehetőségünk van? Teljesen próba-szerencse alapon kell élnünk. Tisztelet a kivételnek az orvosok között. Amelyiknek szívügye a gyógyítás azt nagyra tartom. Régen ismertem egy ilyet, de sajnos meghalt.

22. geranna7 (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2022. nov. 28. 18:13
Hol küld el a háziorvos? Hol élsz?Hajhullás miatt kértem vérvizsgálatot. Megkérdezte ,hogy miért akarom...:(
21. timycat (válaszként erre: 1. - Turesz)
2022. nov. 28. 15:30
Ez szerintem nagyban korfüggő.
20. _Berry_ (válaszként erre: 18. - Turesz)
2022. nov. 28. 14:44
A szinte egész napi evés és nagy mennyiség az függőség. A függőség meg ugyanúgy kezelendő betegség. Aki egészséges, az nem kíván egész nap és sokat enni. Jókat enni akkor is lehet, ha az egészség érdekében pár dologról le kell mondani.
19. 55Judit (válaszként erre: 18. - Turesz)
2022. nov. 28. 14:00
Akinek rendeződik a vércukra és elkezd egézségesebben táplálkozni, megszűnik a nagy evészet utáni vágya. Azok éhesek folyton és esznek nagyokat, akik szervezete valójában éhezik hiába laknak jól. A sok üres kalória helyett ha ásványianyagokkal, vitaminokkal töltekezik fel az ember és arányaiban több fehérjét fogyaszt min t szénhidrátot, egyre kevesebb ételre lesz igénye. Ezt nem csak dietetikustól olvastam, ki is próbáltam, és tartom. Minőségi ételből sokkal kevesebb kell a jó közérzethez.
18. turesz (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2022. nov. 28. 13:52
Igen csak akinek minden az evés annak lehet pokol lesz az az élet...
17. 55Judit (válaszként erre: 15. - Turesz)
2022. nov. 28. 13:51
Hogy ne érné meg! cserébe jól érezte volna magát még sok éven át. A cukorbetegség nem halálos kór ha karban tartják.
16. bnedora (válaszként erre: 15. - Turesz)
2022. nov. 28. 13:47
Megéri! Én, amikor megtudtam, hogy cukorbeteg vagyok és inzulinoznom kell magamat, sírógörcsöt kaptam. Rendszeresen járok kontrollra, és mindig megdícsér az orvosom, hogy jól csinálom, az inzulinadagot nem módosítja már évek óta. A szigorú diéta sem borzalmas, csak drága!
15. turesz (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2022. nov. 28. 13:37
Valószínűleg ő homokban dugta a fejét azért sem ment, de kicsit végiggondolom most a helyzetét, ha időben elment volna akkor szigorú diéta stb, lehet élt volna még 15 20 évet de betegségtudat, szigorú diéta, állandó kontroll stb...megéri?
14. aszparagusz (válaszként erre: 10. - _Berry_)
2022. nov. 28. 13:29

Háziorvosa válogatja.

Nálunk a férjem többet jár, egy évben egyszer legalább én is felkeresem, de alap az évenkénti labor.

A fiam, lévén 23 éves nem jár, de neki is évente szól és küldi a laborbeutalót.

13. 55Judit (válaszként erre: 11. - Vigyefene)
2022. nov. 28. 13:28
Én át tudom érezni, és megértem. Jobb is ha eszedbe se jut, mert csak lehúz.
12. vigyefene (válaszként erre: 11. - Vigyefene)
2022. nov. 28. 13:28
*egyszer
11. vigyefene (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2022. nov. 28. 13:27
Egzsyer 11-órát ültem a váróteremben. Hosszú lenne elmagyarázni.
10. _Berry_ (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2022. nov. 28. 13:25
A háziorvos csak akkor küld el valakit, ha az illető elmegy és kér beutalót. Ha valaki tesz a tünetekre és nem foglalkozik vele, a háziorvos nem fogja évenként felhívni, hogy tessék menni vizsgálatra.
9. bnedora (válaszként erre: 5. - Turesz)
2022. nov. 28. 13:22
Igen tudom, mivel cukorbeteg vagyok. Az a baj, hogy 15 év alatt nem volt laborvizsgálaton, ahol szerintem már régen kimutatható lett volna a cukorbetegség.
8. turesz (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2022. nov. 28. 13:22
Hát ez háziorvos függő, övé nem küldte, mondjuk a mi háziorvosunk sem küld sehova...ő 15 éve biztos nem volt vérvételen
2022. nov. 28. 13:21

Én voltam rákos 2x. A kezelés maga volt a pokol. Aztán a rendszeres vizsgálatok miatt, rákos betegek között órákat ülni a folyosón, lelkileg készített ki, és állandó betegségtudat társult hozzá. Rettegtem minden vizsgálat előtt hogy rossz hírt közöl az orvos. Befejeztem.


Lassan 70 leszek, és úgy érzem szenvedtem már eleget. Elhatároztam a következő csapás már az utolsó lesz, nem kérek többet. Mióta nem járok ellenőrzésre felszabadult a lelkem, nincs betegség tudatom. Azért nem járok, mert nem akarom tudni. Elég lesz akkor szembesülni vele, ha már érzem is. Kínzó kezelések nélkül amúgy is hamarabb vége lesz. Addig viszont derűvel töltöm az életemet, és minden nap teszek az egészségemért. Ha bekövetkezik valami egészségromlás, ne legyen bűntudatom. Ez a struccpolitika, nem az ha hozzánk tartozó előtt eltitkoljuk a bajt.

6. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Turesz)
2022. nov. 28. 13:11
A háziorvos évente elküld laborvizsgálatra. 15 év alatt ki kellett volna derülnie, hogy baj van a cukrával.
5. turesz (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2022. nov. 28. 13:04
Orvos mondta hogy a kettes típusú cukorbetegség 15 évig is tünetmentes lehet és általában egy szövődmény hívja fel a figyelmet rá jelen esetben egy infarktus (állítólag a kettes típusú cukorbetegség főleg a nagyereket teszi tönkre)
2022. nov. 28. 13:01

Szerintem a betegnek tudnia kellene, hogy súlyos beteg. Gondolom, ez a tudat nagyon megviselné, de legalább sok mindent el tudna rendezni még életében.

Nekem furcsa az, amit nagybátyádról írtál, mármint az, hogy régóta súlyos cukorbeteg lett volna. Ennek különböző jeleinek kellett volna már előjönnie. Amúgy sok cukorbeteg ennek tudatában sem foglalkozik betegségével. Sajnos.

3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Turesz)
2022. nov. 28. 12:57

Vannak esetek amikor már mindegy, de legtöbbször minél előbb felfedezik h valami nincs rendben, annál könnyebben gyógyitható.

A feleségem rákját is késő fedezték fel, még kb. 4-évig szenvedett vele,mire végképp kívánta h vége legyen az életének.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Turesz)
2022. nov. 28. 12:54

Azt kihagytad, hogy rengeteg betegség visszafordítható, szinten tartható, ha időben tudod.

Én pl. inkább tudni akarom, és tenni ellene, mert a családom szeret, és ha magam miatt nem is, miattuk, biztos inkább a megalkudás melletti hosszabb életet választanám, mint a "struccos" állapotot.

Persze, ha valakinek olyan betegsége van, ami állandó fájdalommal, megnehezített élettel jár, akkor azt nem hosszabbítanám meg.

De pl. az általad írt cukorbetegség nem tartozik a megoldhatatlan dolgok közé...

2022. nov. 28. 12:44

Bizonyos esetekben helyzetekben és bizonyos személyeknél a struccpolitika jó dolog lehet?


Nagymamám vastagbélrákban halt meg és úgy halt meg, hogy nem tudta meg élete végéig hogy vastagbél rákos volt, alig tudott már felkelni így bevitték a kórházba és ott megállapították hogy áttétes vastagbélrákos és három nap utána meg is halt, kértük az orvost, hogy ne mondja el neki. Most jobb lett volna ha tudja és esetleg élete utolsó részében haláltudattal és betegségtudattal várta volna a halált?


Másik, nagybátyám nem olyan régen halt meg infarktusban 74 éves volt, kórházban halála előtt megállapították hogy súlyos cukorbeteg, erről ő nem tudott, valószínűleg már 15 éve fennállhat ez a betegség. Ő egy hihetetlen szabadelvű ember volt mindene volt az evés, ha neki megmondták volna, hogy mit mikor és mennyit ehet szerintem teljesen tönkrement volna lelkileg


Én rendszeresen járok szűrésre de most elgondolkoztam hogy vajon biztos hogy olyan jó dolog lenne ha megtudnàm hogy egy gyógyíthatatlan betegségem van

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook