Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Spiropent hörgőtágító szipuptól tényleg élénk lesz a baba és álmatlan? fórum

Spiropent hörgőtágító szipuptól tényleg élénk lesz a baba és álmatlan? (tudásbázis kérdés)


14. Krisztina69 (válaszként erre: 13. - Igazság hol vagy?)
2013. nov. 17. 08:06
Na ez az, hogy nem isköhögött a gyerekem. Rekedt volt, nem fájt a torka, a tüdeje sipolt ezért irta ezt fel. Megtudtam sportoloktol, hogy magas vérnyomás esetén okozhat ilyen tüneteket. Hogy tudom megmérni a vérnyomását? Digi vérnyomi méröm van, tehát sima ügy. De meddig kell pumpálnom neki? Kérjem meg szoljon, ha szoritja?
2013. nov. 15. 22:02
Minden kisgyermek másként reagál a spiropentre,nyugtalanság,'"Felpőrgősség"esetén jelezni kell az orvosnak!Nem asztmások is szedhetik,ha pl.makacs köhögése van a gyermeknek.Agyógyszerek mindenkire másként hatnak.pl:nekem egy egyszerű hisztamin gyógyszer altszónak hatott!
2013. nov. 15. 21:01
Nemcsak, hogy élénk lesz.... az én kisfiam 3 évesen most azt kapta. Amuyg is akaratos, mindenben ellenkezik és minimális hisztis. Ettöl a gyogyszertöl (kedd este kezdte szedni, szerdán éjjel már sokszor kiabált, veszekedett, sirt) olyan szinten pörgött, hogy azt hittem dunának megyek. Az amugy általában nyugis gyerekem, olyan lett mint egy örült. Nem tudtam mitöl. Remegett. Aztán most megtudtam. ez egy szteroid. [link] soha többet nem engedem felirni neki. Asztmásoknak gyogyszer. Mert hörgötágito. De nem asztmásoknak nem értem mért irják fel! A nem asztmások igy reagálják le ezt a gyogyszert!
2011. dec. 14. 14:17
a teofilines kúptól inkább,a spiropentől szerintem nem.Tapasztalat.
10. 342bae44d8 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. dec. 14. 14:15

igen, mintha felhúzták volna

éppen ezért jobb a pipa, pl. ventollin és ha kicsi a baba van hozzá babyhaller

külföldön már betiltották a spiropentet

2011. dec. 13. 16:59
A doktornő nekünk azt mondta, hogy legkésőbb 3-4 órakor adjam be neki, mert felpörgeti őket.De csak kb. 4 napig kell adni.
2011. dec. 13. 16:56
Én sem vettem észre ilyet a Kislányomnál, de mondjuk Ő eleven nagyon, sztem föl sem tűnt, még ha van is a Spiropentnek ilyen hatása :D
2011. dec. 13. 16:52
Én sem tapasztaltam ilyenfajta változást mialatt kapták a gyerekek.
2011. dec. 13. 16:50
Mi viszonylag sokat szedtük-szedjük a Spiropentet,de nálunk nem volt jellemző,semmilyen "változást" nem tapasztaltam.:)
5. gne2 (válaszként erre: 4. - Agnik1)
2011. dec. 13. 16:35
Nem vagyunk egyformák. :) Az én fiam teljesen felélénkült tőle, kipirult a kis arca is, szaporábban kapkodta a levegőt. Persze beteg is amikor kapja ezt a gyógyszert, de érezhetően felpörgeti.
4. Agnik1 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. dec. 13. 16:33
Az én kisfiam úgy aludt mint a bunda, pedig egy hétig kapta reggel és este, ahogy a doktornő előírta...
3. gne2
2011. dec. 13. 16:31
Igen, nekem is mondta a doktornő. Figyelni kell rá, hogy délután 4-5 után már ne adj neki!
2011. dec. 13. 16:29
Nálunk nem volt ez jellemző,igaz nem kapta csak 5 napig.Én is hallottam róla,de szerencsére nem volt ilyen vele nekünk...
1. Ezti
2011. dec. 13. 16:26
Spiropen hörgőtágító szipuptól tényleg élénk lesz a baba és álmatlan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook