Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kapott már valaki Spiropent 0, 02 mg tablettát arra, hogy begörcsölt a hasa? fórum

Kapott már valaki Spiropent 0, 02 mg tablettát arra, hogy begörcsölt a hasa? (tudásbázis kérdés)


19. zsugabubus007 (válaszként erre: 18. - Pille27)
2008. ápr. 2. 16:42

Köszönöm,h ítrál!Még inkább megnyugodtam,h rendben leszek!A mellékhatások valóban kellemetlenek(remegés, hőhullám, fejfájás),de ha tudom,h a baba rendben van akkor természetesem elviselem!

Köszi mégegyszer!!!!!

18. Pille27 (válaszként erre: 4. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 2. 11:06

Szia!


Én 29hetes terhes voltam,amikor kicsit el keztem vérezni vagyis csak ilyen barnás maszat volt.Mentem dokihoz és nekem is ezt irta fel és hozzá tette,hogy örüljek,hogy nem fektet be.Napi 2*fél szemet kellett volna szednem,de ebből csak este kellett bevennem,ugyanis 1.30kor már szülőszobán találtam magam.Sikerült leállítani a szülést.

2hónapot voltam korházba,addig minden nap 2*1szemet kellett bevennem.A legrosszabb melékhatása a remegés,de arra is kaptam gyógyszert.Szóval nekem nem ártott semmit.Gyönyörű lányom született a 37héten.


Szóval ne félj tőle.Gondolj a babádra! :)

17. Ada12 (válaszként erre: 16. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 1. 17:51
Akkor minden rendben :)))
2008. ápr. 1. 08:39
...a Spiropentről:(tegnap voltam dokinál)mellékhatásként-ahogy drnéni is írta-ellazítja a méhizomzatot.Egy hétig kell napi 4*felet tablettát,majd szintén egy hétig napi 2*felet.Utána csak készenlétben kell tartani,mert nincs rá garancia,h nem jelentkezik újra a görcs!Persze pihenni is kell!!!!
15. Ada12 (válaszként erre: 14. - Zsugabubus007)
2008. márc. 28. 20:51
Na de jó, remélem akkor megnyugodtál :)))
14. zsugabubus007 (válaszként erre: 13. - Drnéni)
2008. márc. 28. 16:47
Köszönöm szépen!Örülök,h nem csak én gondoltam ezt!Féltem,h senki sem tud nyilatkozni a gyógyszernek erről az oldaláról!Köszi mégegyszer!
2008. márc. 28. 16:34
A Spiropent valóban hörgtágító, de hat a méh simaizomzatára (ellazítja). 20. héten adható egy esetleges vetélés megakadályozására, elővigyázatosságból. Nem ajánlott a terhesség első harmadában (magzatkárosító hatásáról nincs adat), és a szülés előtti napokban (értelemszerűen). Bátran szedd, ahogy az orvos előírta, a babádat védi ezzel. Külön dícsértet érdemel a dokid, amiért felhívta a figyelmedet az ebben az esetben nem érvényes gyógyszermellékiratra.
12. zsugabubus007 (válaszként erre: 11. - Ada12)
2008. márc. 28. 16:09

Szia!

Bevettem(felet)délben és este és elmúlt a görcs!

Persze feküdtem is egész nap,meg vissza is veszek a tempóból.Szerintem pont azért nem ajánlják terhesség alatt,ami miatt nekem hatott(méhizomzat görcstelenítése).Persze rászokni nem fogok!Ha van fejlemény még tájékoztatok róla!

11. Ada12
2008. márc. 28. 08:52

Zsugabubus!



Hogyan döntöttél?

2008. márc. 27. 15:17

szia!

én annyit tudok a spiropentről hogy tüdőhörgő tágító!

hasi görcsre nemigazán szokták felírni!!

lehet hogy beteg az orvosod!!!

szerintem menj el egy másik orvoshoz is és kérdezd meg!!

2008. márc. 27. 12:06
én 17hetesen görcsöltem meg véreztem kicsit, akkor nospát és magnéziumot kaptam és sok sok pihenést írtak elő.
2008. márc. 27. 11:52
Az én gyerekeim már szedtek ilyet szirup formályában mikr megvoltak fázva mert ez hörgő tágitó és van olyan mellék hatása is hogy nagyon izgága leszel tőle,az én gyerekeim nagyon pörgősek voltak mikor szedték,már délután négykor be kellet venni az esti adagot hogy éjszaka tudjanak aludni.Csak három napig kellet szedniük.De ez az izgágaság vajon milyen hatással lesz a babádra?Én biztos nem venném be,azért ird meg ha mégis használt neked,legalább mi is okosabbak leszünk.A magne b6-ot én is javaslom görcsölése.
7. Ada12 (válaszként erre: 6. - Zsugabubus007)
2008. márc. 27. 11:36

Igen sokszor jobb, ha nem figyeljük, mert a gyógyszergyárak minden ráírnak, akkor is ha nem biztos, h így van, mert vhogy ki kell védeni ezeket. Inkább ráírják, ha esetleg gáz lesz Őket nem okolhatják.


Mérlegelj. Ha megbízol benne szedd be, ha tartasz tőle vmiért, akkor ne. Nekem a terhességem alatt antibiotikumot írtak fel, nem volt semmi bajom, csak protokol, h a szülésnél ne legyen semmilyen baktérium (!). Én nem szedtem be.

6. zsugabubus007 (válaszként erre: 5. - Ada12)
2008. márc. 27. 11:17
Igen! Annyit mondott még, h ne rémüljek meg a betegtájékoztatótól, ez fog segíteni.Bízom benne, mert régóta családi jó kapcsolatban vagyunk!De bennem van a para is!
5. Ada12 (válaszként erre: 4. - Zsugabubus007)
2008. márc. 27. 11:14
Rákerestem a neten. A terhesség alatt nem nagyon javasolt. Nődokid írta fel?
4. zsugabubus007 (válaszként erre: 3. - Ada12)
2008. márc. 27. 10:56

Igen görcsre, mondván a méhizomzat rendellenes tevékenységére hat.Valóban hörgőkre való ez egy "mellékhatás".

Csak én sem hallottam jókat erről!

2008. márc. 27. 10:50
Ez nem hörgőtágító? Miért kaptad görcsre?
2008. márc. 27. 10:50

Szia!


Én nem venném be, mert ez asztmás és egyéb légúti megbetegedésekre való gyógyszer. Ha kisbabát vársz és görcsöl a hasad, javaslom a pihenést és a Magne B6 tablettát. Tapasztalat - 2 gyerek után.

2008. márc. 27. 10:48
Sziasztok!Kapott már valaki Spiropent 0, 02mg tablettát arra, hogy begörcsölt a hasa? Én 20. hetes vagyok és ezt kaptam!Mit tudtok róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook