Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erigon szirup és Spiropent szirup adható egyszerre? fórum

Erigon szirup és Spiropent szirup adható egyszerre? (tudásbázis kérdés)


14. mmacus (válaszként erre: 11. - 17b4a8bb0b)
2013. jan. 20. 22:24
Az Erigon nem köptető, hanem köhögés csillapító, száraz köhögésre.
2013. jan. 20. 21:21
Mindenkinek köszönöm a válaszát!
12. koppanya (válaszként erre: 11. - 17b4a8bb0b)
2013. jan. 20. 21:20
Mikor elolvastam melyik mire való én is ara a kövre jutottam, hogy adom, csak a 2 doki vitája elbizonytalanított.
2013. jan. 20. 13:31

A spiropent hörgőtágitó,az erigon köptető. Ha sipol a légzése akkor kell a spiropent,mert a kitágult hörgőből igy könnyebben felköhöghető a váladék.


Beszűkült hörgőnél ha csak a köptetőt adod akkor attól csak szenved a gyerek,mert köhögteti,de a beszűkült hörgő miatt nem fogja tudni felköhögni.


Tehát a kettőt együtt adva sokkal nagyobb az esély,hogy a letapadt váladék feljön.

10. jooeva
2013. jan. 20. 13:31

A spiropent hörgőtágító és kissé pörgeti is a gyerkőcöt, reggel érdemes adni vagy ebéd után. A váladék feloldására nagyon jó az ACC 100 + Calcium tabletta. A lerakódást felszedi, de fölöslegesen nem köhögtet.

Ha hagyományos dolgot szeretnél, akkor hagymatea, nagyon hatásos szintén.

2013. jan. 20. 13:10
Én nappal adnám a köptetőt ,éjszakára a köhögéscsillapítót,hogy tudjon aludni
2013. jan. 20. 13:01

Én ugy hallottam hogy a spiropent -et miat vitáznak van aki nagyon ellene van.

MI szedtük többször is.Utoljára is ezt írta a doktornő (hörgőtágító)És abroxolt.

7. Várhegyi Márton (válaszként erre: 3. - Koppanya)
2013. jan. 20. 12:57

Az Erigon köhögéscsillapító, a hurutos (amikor van mit felköhögni) köhögést nem jó csillapítani, mert a váladék nem ürül ki.

Itt van leírás a gyógyszerről:


[link]


Ez is írja, hogy:


"A kínzó, köpetet nem ürítő, száraz köhögés rövid távú csillapítására szolgál."


Vagyis "köpetet nem ürítő". Mit mondott az orvos, mikor kell szednie az Erigont?

2013. jan. 20. 12:54
Szia!az én kislányom is pont így járt decemberbe volt jártuk a gyerkorvost minden héten más gyógyszert írt ki már a 3 héten volt az hogy visszamentünk akkor mondta hogy hörghurtja van!már azt se tudtam hogy mit csináljak megint visszamentünk,akkorse javult sehova már rögenre kellett volna mennünk mikor mondta hogy ír ki neki antibiotikumot azt szedte egy hétig és így múlt el a köhögése!!!Szerintem vidd el egy másik dokihoz a lányod!!
5. koppanya (válaszként erre: 2. - Mmacus)
2013. jan. 20. 12:47
ott már kérdeztem nem tudják, nevetéges és dühítő
2013. jan. 20. 12:46
most nem leszek gép közelbe , de várom a válaszokat
2013. jan. 20. 12:43
A lányom , 7 éves, egy hónapja köhög, az elején szárazan, most már hurutosan, sűrű zöld a köpete.Semmi más tünete nincs.A házi dokink fluimcilt adott egy hete adjuk, de csak rosszabb lett. Mivel nem lázas nem ad antibiotikumot. Az ügyeleten ezt a kombinációt (erigon, spiropent) írta fel az orvos, de a fülem hallatára veszett össze a 2 kolléga, hogy ezt így lehet-e vagy sem. Ti mit csinálnátok?
2. mmacus (válaszként erre: 1. - Koppanya)
2013. jan. 20. 12:38
Ezt inkább gyógyszerésztől kérdezd meg a patikában.
2013. jan. 20. 12:34
Erigon szirup és spiropnt szirup adható egyszerre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook