Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Spirál megléte fórum

Spirál megléte (beszélgetős fórum)


14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Nesh)
2021. júl. 4. 06:57
Nagyon sajnálom , én azóta már levetettem ,más védekezési módszert választottam.
13. nesh
2021. máj. 8. 21:32
Pár éve volt MIRENA-m,de rossz emlék maradt.Nagyon erős vérzés miatt kaptam,de majdnem ugyanúgy véreztem utána is.Csak emellett minden leüléskor "belémszúrt"az eszköz és közben állandó vízszerű folyásom is volt.8 hónapnyi kínlódás után egyik este irtózatos vérzésem indult,kórházba kerültem.A MIRENA már nem volt bennem,nyilván a nagy cirkusz közepette kidobtam az egyik betéttel.Azóta már a méhem sincs meg.Akit lehet,azt lebeszélem erről a "vacakról".A Bayer nem térítette vissza a 20 ezer forintot sem
12. globus (válaszként erre: 9. - MenoPause)
2021. jan. 15. 20:33

No, akkor elviszem a pálmát. 10. évben vetettem le. Nem hormonos volt. Könnyen sikerült, abszolút nem fájt.

Még egyet felrakott volna, ajánlotta, de nem akartam. Alighogy kivette, pár hónap múlva volt egy havi vérzéskimaradás, aztán egyszer megjött, utána többé nem.

Mellékesen 6 éve tart a hőhullám, alvászavar, cukorbeteg lettem, magasvérnyomásos.

Nagyobb baj sose legyen.

2021. jan. 15. 20:11
Köszönöm a vàlaszokat , főleg a két utóbbit ,hát én is közel vagyok már a változáshoz , soha semmi gondom nem volt vele ,de már kértem időpontot a dokihoz
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - MenoPause)
2021. jan. 14. 11:56

Nekem is ezt mondta.

Kb 2 éve (3?) éve van fent, és ez már marad is menopausáig. Az meg bőven több lesz, mint 5 év.

9. MenoPause (válaszként erre: 8. - VendrinerPiroska)
2021. jan. 14. 11:34

Én pont nemrég kérdeztem a nődokit, 5 éve van fent minden évben járok persze, sőt most félévente is szűrésre. 50 leszek. Azt mondta, maradhat a menopausáig már, nem kell eltávolítani 5 év után.


Én örülök, ha nem kell leszedni, mert az mindig egy stressz, meg mire az új beáll úgy, hogy nem görcsölök...

Nem jártam utána, próbálok bízni benne. Végül is, fél-egy évente megnézi, látná ha gond lenne, remélem.


Mondjuk eddig egy sem volt fent 5 évig, mert hol gyulladás, hol nem kívánt terhesség miatt, de le kellett venni.


Mégsem tudok jelenleg magamnak jelenleg jobbat, mi már nem fogunk sem gumizni, sem szakítgatni, gyógyszert meg pláne nem akarok.


szex viszont hál istennek rendszeresen van :)

2021. jan. 9. 22:49
Elven általában öt évig. De - ez nem követendő példa akar lenni - egy rokonomban már kb. 40 éve benne van. Szerintem már beleépült a testébe.
7. vivo44 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2021. jan. 9. 22:16

Anno mikor nekem volt, akkor a nőgyógyászom azt mondta, hogy maximum 5 évig.

Én ebből indultam ki a véleményemben.

Ettől lehet te több forrásból jobbakat tudsz mondani, nem vitatom.

6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Vivo44)
2021. jan. 9. 22:06
Így általánosságban az, hogy a "spirál legvégső végdátuma 5 év", nem igaz.
5. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 22:02

Szia.

7 éve nem látott nőgyógyász??????

Hát egészségügyileg sajnos igen igénytelen vagy.

Alapvető egy nőnek szerintem, hogy évente elmegy legalább egyszer nőgyógyászhoz! A különböző szűrések miatt pedig pláne! Vagy a 7 éves gyermek nem annyira fontos, hogy az esetleges diplomaosztóján jelen legyél?

A spirál legvégső végdátuma 5 év, de a számodra nem létező nőgyógyász a nem létező vizsgálatokkor, annak felhelyezésének idejét bármikor megszakíthatja, ha úgy ítéli meg, akár 1-2-3-4 év után is.

Erre a kérdésedre valójában a nőgyógyász tudna konkrétan válaszolni, aki látja a helyzetet!

4. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 21:07
,😱😱😱
2021. jan. 9. 21:03

Gratulálok.

Rákszűrés, ilyesmi?


Amúgy bármeddig. Ha más nem, műtéttel kiszedik akár 30 év múlva is.

2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 21:02
Többségúk általában 5 évig. Évente illő ellenőrzésre menni.
2021. jan. 9. 20:34

Sziasztok ,7 éve született legkisebb gyermekem azóta nőgyógyász nem látott.

Mennyi ideig lehet fent egy spirál? Akkor rakattam fel .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook