Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Spermavizsgálaton 1-1 mozgó sperma fórum

Spermavizsgálaton 1-1 mozgó sperma (beszélgetős fórum)


20. orsolya80 (válaszként erre: 5. - Vitaminb)
2014. febr. 11. 12:25

Sziasztok! A HBA teszt tudomásom szerint a spermiumok megtermékenyítő képességét mutatja, vagyis a petesejtbe való bejutási képességéről lehet információt kapni. A férfi meddőség diagnózisának felállításához használják és hogy a megfelelő kezelést ki lehessen választani. Ezen az oldalon írják le a legjobban szerintem: [link]

Ha esetleg van valakinek tapasztalata erről a HBA vizsgálatról, az engem is nagyon érdekelne. Üdv! Orsi

19. devonshire (válaszként erre: 17. - 86433b7c74)
2013. jún. 24. 12:44

Akinek nincsen annyi, megnézik látóterenként ahol talán lehet 1-1 darab!!!


Nálunk 3 millió/ml volt és 3 ml sperma. vagyis kb összesen 9 millió. Az én férjem kb 45 perc alatt ért be vele, van ahol azt írják ez sem jó, pedig nekünk 1 órát mondtak.

50 % normál, 25% gyorsan mozgó, 25 % normálisan mozgó.


Én megvettem a fer14-et, megpróbálunk mindent, hogy természetes úton lehessen.


10 éve még teljesen rendben volt,egy herevisszér után nézték neki, akkor nem lehet genetikai nem? Ő egészségügyis, úgy gondolja nincsen gyulladása, prosztatanagyobbodása (persze majd lesznek vizsgálatok).

Viszont elég finnyás, nagyon kevés féle ételt eszik, kevés gyümölcsöt, zöldséget, húsból, csak halat. Próbálunk változtatni. Szerintetek lehet, hogy egyszerűen az életmód miatti rendkívüli vitamin, ásványi anyag és nyomelem hiány?

18. vitaminb (válaszként erre: 17. - 86433b7c74)
2013. máj. 4. 07:57
az lehet de csak ennyi van a papírra írva.
17. 86433b7c74 (válaszként erre: 15. - Vitaminb)
2013. máj. 3. 22:09
Ez így nem szakszerű.
16. Bogica977 (válaszként erre: 13. - 86433b7c74)
2013. máj. 3. 22:02

Asszertív


Akinek van annyi,annak igen..Látóterenként is nézik utána,van akinek annyira kevés...meg tudják számolni is.

15. vitaminb (válaszként erre: 13. - 86433b7c74)
2013. máj. 3. 19:36
így van leírva a leletre. 1-1 mozgó sperma
14. f0d623b3f2 (válaszként erre: 8. - Bogica977)
2013. máj. 3. 12:46

Ő urologus. Kell majd meg endokrin doki is szerintem...

Párom is hozzà ment, de nem tudott segíteni. Viszont bizonyos vizsgálatokat ő végez el (amiket az urologus szokott).

13. 86433b7c74 (válaszként erre: 1. - Vitaminb)
2013. máj. 3. 11:28
Mi az hogy 1-1? A spermiumokat darabszámra (millió) mérik.
12. Bogica977 (válaszként erre: 11. - Vitaminb)
2013. máj. 2. 15:36

Nálunk volt sima sperma minta adás,azt megnézték,abban nem volt semmi.


Utána volt hormon vv,az jó lett.


Here biopszia(akkor egy kis szövetet kicsippentenek a herékből),sajnos ebben sem találtak normális spermiumot.Vagy csak farka vagy csak feje volt,de használható egy sem.

Volt uh,azzal megállapították,hogy nincs here visszér tágulat sem.

Nézték a here vezetékeket,azok is rendben voltak.


Utána jött 3 hónap FER 14 szedése kúraszerűen,utána kontroll.Akkorra lett 1.5 millió a rendes mintában.

Volt kromoszóma vizsgálat,xy kromoszómát néznek ilyenkor,van e az y -ban törés.Ha van,akkor genetikai bibi van,ami miatt nem termelődik,azon nem tudnak segíteni,donort javaslnak.

Ilyenkor az a bibi,hogy ha gond van,akkor ez fiú ágon örökölhető,és ha fiú gyermeketek lesz esetleg ,akkor neki ugyanezek a gondjai lehetnek majd.


Nálunk szerencsére ez is rendben volt-


Teljes életmódváltás lett,rengeteg zöldség,tengeri herkenytű,E vitamin,C vitamin,és sikerült mindig jobb és jobb eredményeket produkálni)


Kitartás kell és egyet nem szabad! Feladni!!!

11. vitaminb (válaszként erre: 10. - Bogica977)
2013. máj. 2. 15:22
Mi a 3.orvosnál járunk most, mert a másik kettő eddig nem volt hajlandó foglalkozni velem, mindenki azt mondta hogy ráérünk még a kivizsgálással. 3éve nem jön a baba, és mindketten betöltöttük a 30-at, tehát nem 18-19évesek vagyunk. A mostani dokim a II.Női dolgozik, és ő volt az első aki azzal kezdte hogy kivizsgálás, vérvétel meg ilyenek. Szóval nagyon reménykedek benne
10. Bogica977 (válaszként erre: 7. - Vitaminb)
2013. máj. 2. 15:18

Igen

Az évek alatt sikeresen fejlődött az eredmény,7 millió saját spermium lett,de ez kevésnek bizonyult a spontán babához,az inszeminációhoz is.

De nagyon bíztunk a lombik programban,ami elsőre sikerült is)))

9. Annuska00 (válaszként erre: 7. - Vitaminb)
2013. máj. 2. 15:18
Csináltassatok még 1 vizsgálatot..1 vizsgálat nem vizsgálat,van ahol 2 órán belül megvan az eredmény..
2013. máj. 2. 15:17

Mi Dr Kopa Zsolthoz mentünk.

A SOTEn rendel vagy a Körúti orvosi centrumban van a magánja.

7. vitaminb (válaszként erre: 6. - Bogica977)
2013. máj. 2. 15:16
lombikosok lettetek végül?
2013. máj. 2. 15:13

Vitaminb


Lombik programmal lehet ilyenkor esély a babára általában.

Érdemes jó andrológust keresni,ők tudnak segíteni emelni a számot,ha nem genetikai vagy szervi eltérés van,amit esetleg se műtéttel,se máshogy nem tudnak kiküszöbölni.

Mi is 0 spermiummal indultunk,jelenleg első babánkat várjuk))

Kitartást!!

2013. máj. 2. 15:06

első vizsgálat volt. Az aszisztens egyből mondta mikor mentünk a leletért hogy jövőhéten menjünk be a dokihoz megbeszélni hogy hogyan tovább.

A II.Női klinikára kell mennie, de nem ismerjük a dokit.

Mit jelent a HBA az ICSI és a PICSI? Ebben a hónapban kezdtük a kivizsgálásokat hogy mért nem jön a baba.

4. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Vitaminb)
2013. máj. 2. 14:58
Egy mérés soha nem mérés, meg kell ismételni.
3. f0d623b3f2 (válaszként erre: 1. - Vitaminb)
2013. máj. 2. 14:58

Nekünk nem volt sperma. Egyátalán. Azoospermia.

Kezelik es elsőre sikerült egy fiúcska. Nagyon sok mindentől, azaz tőled is nagyban függ.

Ne adhatok fel.

Az 1-2 mozgó sperma esetèn nem tudom volt-e HBA teszt vagy mas teszt de szerintem ICSI vagy PICSI esélyes.

Lehe babárol szerintem csak kicsit nehezebben.

Kitartást es a dokit kérdezd mindig, ha jo fejet fogtok ki akkor szépen mindent elmond.

2013. máj. 2. 14:54

Szia!


első vizsgálat volt???


Nekünk minden oké a spermával,aztán lombik előtt kellett egy vizsgálat,és ott konkrétan 0 volt a sperma..nem értettük,doki kért még 1 vizsgálatot 1 héttel utána és az jó lett..


Én rendeltem a neten vitamint azt beszedte a Férjem..


Hova mentek Dokihoz??

2013. máj. 2. 14:50
Párom vizsgálatán többszörös átnézés után csak 1-1 mozgó spermát találtak. Szeretnék olyanokkal beszélgetni akiknél ugyan ilyen vagy hasonló eredményt hozott a vizsgálat. Érdekelne hogy milyen lehetőségek vannak. Orvoshoz hétfőn fogunk menni, de addig is fel szeretném mérni a lehetőségeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook