Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spániel vs. cica fórum

Spániel vs. cica (beszélgetős fórum)


25. syria (válaszként erre: 22. - 109be579a1)
2014. máj. 2. 19:05

Nagyon egyetértek.

A következő életemben (már ha van olyan) tuti, hogy macska szeretnék lenni; és pontosan tudnám, ki lenne a jó gazdim. Mint ahogy jó öreg Mamcickám is tudta. :)

24. 109be579a1 (válaszként erre: 23. - Sly7105)
2014. máj. 2. 15:39
:):):):):)
23. Sly7105 (válaszként erre: 22. - 109be579a1)
2014. máj. 2. 11:20
Jó mondás :) én nem tudom mi akarok lenni ? Még itt akarok maradni sokáig a saját életemben :) :) De persze egy elkényeztetett benti macskának nagyon jó dolga szokott lenni, úgyhogy meggondolom... :)
22. 109be579a1 (válaszként erre: 21. - Sly7105)
2014. máj. 2. 09:33

A kedvenc mondásom:A következő életemben macska szeretnék lenni nálunk! :) :)

Nagyon sokat számít az ivartalanítás!!!!!

Az elsőnk lány volt,egyet szült, sajna halva és utána ivartalanítattuk.A kandúrka 5 hónaposan lett megoperálva,nyugodt,kiegyensúlyozott,nem verekszik,nincs balhé és harci sérülések!

Éli a maga kis életét,elmegy vadászni a környéken,de órák múlva haza jön enni,aztán tovább áll.Télen bent alszik éjszaka,de mihelyt jó idő van éjszaka kimegy és reggel öt körül jön haza.

Imádom a kiegyensúlyozott kis "pasit"!

Időnként kapunk "ajándékot" tőle,egeret,madarat :( ,de hát az ösztönöknek nem lehet parancsolni!

21. Sly7105 (válaszként erre: 20. - 109be579a1)
2014. máj. 2. 09:03
:) jó helyen van, szerencsés cica. Nekem sajnos most már rájöttem, hogy ivartalanítani kell a kandúr cicákat, ha azt szeretném, hogy ne tűnjenek el 1-2 éves korukban, mert nem egy kandúr cicám sajnos elment itthonról és soha többé nem láttam. A cica párzásos időszakban mentek és ki tudja milyen baj érte őket, ezért gondolom, hogy ha ivartalanítva lesz az a fiú cica, amelyiket most meg fogok tartani, akkor talán nem mászkál el. Sajnos körülöttünk sok a szántóföld, erdő, ezért még róka is megtámadhatja a cicákat. De a lány cica is ivartalanítva lesz ezt követően, mert nem szeretnék azért évente 2 almot :)
20. 109be579a1 (válaszként erre: 19. - Sly7105)
2014. máj. 2. 08:57

Nálam macska imádat van,mindegy milyen fajta.A legcsúnyább macskát is tudnám szeretni,de szerintem olyan nincs is....ja,de a szőr nélküli maccs...macska szőr nélkül nem macska!

17 évesünk sziámi volt,a mostani hamvas szürke kandúr (volt) házi maccss.A nagy éjszakai vadászatot most piheni ki,itt alszik a kanapén!:)Imádom!

19. Sly7105 (válaszként erre: 16. - 109be579a1)
2014. máj. 2. 08:45
Képzeld nálunk egy hete született öt gyönyörűséges kiscica. Tényleg gyönyörűek mert az anyukájának az apukája (ja egyszerűbben a kicsik nagypapája :) ) egy main-coon gyönyörű macska és a kicsik nagyon szép színűek és csíkosak és hosszabb szőrűek. Ők most természetesen a lakásban egy szépen nagy dobozban, puha takaróval bélelve laknak és a Goldenem rettentően kíváncsi rájuk, mindig bemegy a fürdőszobába, ott vannak a cicuk, és leül a doboz elé és hosszú percekig csak nézegeti őket. Irtó édes. Mondjuk ennek hatására - szerintem - ma reggelre az anyacica elhurcolta a kicsiket egy másik sarokba, úgyhogy át kellett telepíteni az egész családot egy védettebb helyre, úgy látszik ő annyira nem örült a kutyus rendszeres látogatásának. De az állatok milyen édesek, ahogy kiváncsiak a másikra és a cica anyuka meg annyira félti a kicsiket. Szóval én imádom a kutyákat és a macskákat is egyaránt. Igaz, aki hozzánk jön, azt mondja, hogy nálunk kész állatkert van, de szerintem még rendben van a létszám, 3 kutya és jelenleg 1 + 5 cica. Persze a cicuknak majd lesz gazdijuk, egyet viszont meg fogok tartani. Vagy kettőt.... :) :) olyan szépek.
18. Sly7105 (válaszként erre: 17. - Noozimanoo)
2014. máj. 2. 08:40
Szegény kutyus :( mármint, hogy ráférne egy alapos kozmetika a bundijára. Nagyon zavarja ám őket a sok csomó, alatta nem szellőzik rendesen a bőre, viszket neki, ha nagyon csomós lesz, akkor húzza is a testét, szóval ezeket meg kell szüntetni. Ilyenkor egy kozmetikus jól "megkopasztja", de a kutyus megkönnyebbül, utána pedig már szépen nőlhet a szőre. Egyébként nálunk is az a helyzet, hogy a moszkvai őrkutyám, aki 7 hónaposan 45 kg és akkora mint egy borjú, szeretne játszani a leginkább lakásban élő 1,8 kg -os yorkival, és amikor kiengedtem a kiskutyát az udvarra, a nagy játékból rátette a mancsát az egész kutyára, akinek a feje koppant a földön. Úgyhogy most az a szitu, hogy amikor a kistörpe kint van az udvaron, a moszkvai be van zárva a garázsba:) Néha kényszerül az ember ilyen helyzetbe. Azért nagyon drukkolok, hogy nálatok jól alakuljanak a dolgok !
2014. máj. 2. 07:29

No, eddig az a felállás, hogy a kutyus érdeklődne, a cicc meg nagyon nem. Kutya kinn, macsek benn. A gond akkor van, ha a cicc menne dolgát intézni, mert ilyenkor a kutyát szó szerint be kell zárni, míg a macs kinn van, különben a kuty megkergeti. :/

Viszont nem buta kutya, tanítva van, csak a jó ég tudja, mikor volt rendbe téve a bundája, a lábai, a hasa iszonyú csomósak. :/

16. 109be579a1 (válaszként erre: 13. - Sly7105)
2014. máj. 1. 22:48

Előbb volt kutyánk mint macskánk.Mikor a cicc hozzánk érkezett bemutattuk a kutyának,hogy mostantól Ő is itt fog lakni,nem szabad bántani!Nem is volt semmi probléma,sőt egy idő után a maccs volt olyan nagyképű,hogy a kutya orra előtt lejtett fel-alá és nézett rá mintha azt mondta volna:Tudom úgysem mersz bántani!Jól elvoltak egymással!

Aztán a kis göndörszőrűnk 12 évesen itt hagyott bennünket és maradt a cicc.Ő 17 évesen ment el és most egy 6 éves boldogít bennünket!

Almozni nem kell mert kinti-benti Garfild!

Az utolsó mondatoddal maximálisan egyet értek!

15. bnedora (válaszként erre: 11. - 109be579a1)
2014. máj. 1. 18:00
Attól függ:-)
14. Sly7105 (válaszként erre: 5. - Noozimanoo)
2014. máj. 1. 17:54
Elhiszem, hogy fél a macsek. Ezért kell szerintem a kutyust beengedni a lakásba és felügyelet mellett összeszoktatni őket. A spánielek nem szoktak macskagyűlölők lenni. Ha a cica még sosem találkozott kutyával, nyilván először fúj, meg fél tőle és menekül, de ha a kutya nem ugrik neki, akkor előbb-utóbb megszokja. Nekem példul a macskáim tudják, hogy a 3 kutyám közül melyik az, akit jobb ha békén hagynak, az egyik kutyusom sajna nem annyira cicabarát, de nem bántja őket, csak időnként szereti kergetni a cicákat. A másik kettőnek akár a fejére is ülhetnek.
13. Sly7105 (válaszként erre: 11. - 109be579a1)
2014. máj. 1. 17:52
Szerintem sok esetben egy cic macerásabb. Családi házban a kutya kint elvégzi a dolgát, a macska ha bent lakik, akkor almozni kell, ha ki-be jár, akkor megint. Nekem mindkettő van, de azt mondom, hogy inkább, egy hajszálnyit a kutyák felé hajlok, de a kertet nem sajnálom a kutyustól, vétek egy családi ház, egy szép kert üresen, kutyus nélkül. Persze igaz, ami igaz, tudnak galibát csinálni :) Mindenkinek el kell dönteni mi a fontosabb, akinek a kert fontosabb, mint egy kutya, az inkább ne is tartson kutyát, tényleg.
12. 9bbc382386 (válaszként erre: 11. - 109be579a1)
2014. máj. 1. 14:05
:)) ez így van
2014. máj. 1. 13:34
Nincs az a kutya akit én befogadnék amíg macskám van!Egyébként is macska párti vagyok,.....no meg a gyönyörű kertem,...na neeee azt egy kutya se rombolhatja le!Amúgy minden állatot szeretek,de a kutya macerásabb mint a cicc!
10. syria (válaszként erre: 8. - 9bbc382386)
2014. máj. 1. 11:30
Nekem is volt ilyen dilemmám. Találtunk egy nagyon helyes kölyökkutyust (biztos, hogy kidobták), de nem mertem megtartani, mert a kisebbik macskám rettegett tőle. A németjuhász mellett élt öreg cicámat nem zavarta, de a kicsi miatt nem tartottuk meg. Az Illatos úton 5 perc alatt befogadták, s pár nap múlva lett is neki gazdija.
9. bnedora (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2014. máj. 1. 00:48

Szerintem próbáld meg figyelni a hirdetéseket, és lehetőleg te is hirdesd, hogy a régi gazdi meglegyen. Lehet, hogy mégis keresik. Nagyon messzire el tudnak kóborolni a kutyák.

Amúgy, ha mégis megtartjátok, lehetséges, hogy összeszoknak a cicával, bár úgy hallottam, hogy ez a fajta nemigazán szereti a cicusokat.

2014. ápr. 30. 23:49

Egy másfél éves spániel lehet már üldözni fogja, a macsek meg üldözötté válhat.

Nem tudom mennyi türelem kell hozzá.... de én nem hagynám hogy a macskámat kitegyem egy eltűnésnek,balesetnek.

2014. ápr. 30. 22:42

Nalunk is 20 evre visszamenoleg cica kutya egyutt, a 19 eves macskam meg mindig eljatssza, hogy fel a 14 eves kutyatol.... Egesz eletukben egyutt voltak, akkora szineszek am a macskak :)

Ja, es neha lekever a kutyaknak egy-egy pofont.


Ossze fognak szokni, csak ido kell hozza!


Nagyon szep dolog, hogy befogadtatok a kutyust :)

2014. ápr. 30. 21:26
Évekig volt kutya-macska társaság nálam, nagyszüleimnél is. Olyan is, hogy a cica került később, ott sem volt gond. Még aludni is együtt aludtak. És a cica volt a főnök. Múlt időben írom, mert olyan 5 évnyi barátság után, valami irtózatos nagy ellentétük keletkezhetett, és a kutya nyert..míg nem voltunk otthon. Törpe snaci vs kandúr..hozzáteszem, igencsak megszenvedte a kutya is, hetekig volt letargiában..tuti, hogy a cicát hiányolta.
5. noozimanoo (válaszként erre: 4. - Sly7105)
2014. ápr. 30. 21:18

A kutyával nem is hiszem, hogy baj lenne, de szegény macsek fél. És tényleg látszik is rajta, hogy fél. :/

HA előkerül, próbálkozok velük, legalább már tudom, hogy van némi esély a barátságra. :)

2014. ápr. 30. 21:15
Nekem 3 kutyám és két cicám van, az udvaron egy Moszkvai őrkutya és egy Golden retriever, a lakásban egy yorki, a cicák ki-be járnak. A virágokat nekem is magasra kell tenni, a muskátlikat folyton elvitték a kutyák az udvar különböző részébe :) meg ezer rosszaságot, csínytevészt csinálnak a kutyák ketten. Én mégis nagyon szeretem őket. Szerintem egy spániel nem teszi azért tönkre a kertet és simán van esély arra is, hogy összebarátkozzon a cicával, meg a cica is előbb-utóbb megszokja a kutyust. Főleg ha a kutyus is be van néha engedve a lakásba, akkor ott is látják egymást, meg is közelíthetik egymást, stb. és szép lassan jóban lesznek.
3. syria (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2014. ápr. 30. 21:11
Jók az esélyeitek, feltéve, hogy van rengeteg időtök. Össze kell szoktatni a cicát a kutyussal. Gondolom, a cica idősebb, azzal nem lesz baj. Nálunk legalábbis így volt: Mamcicom a másfél kilójával simám lerendezte a 20 kg-os németjuhászt. De állatja válogatja...
2. Ficánka5 (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2014. ápr. 30. 21:06

Nekünk kutyánk is, macsekunk is van hosszú ideje. Nagyon jól kijönnek egymással. A macska a főnök és ez mindig így, ő lesz, aki megneveli a kutyit. Elég csak egy párszor kiengedett körömmel megpofozza, tiszteletben fogja tartani.


A pisivel kapcsolatban:

1. a kutyit is meg lehet szoktatni, hogy az udvar, kert egy bizonyos helyén végezze el a dolgát.

2. Ha lánykutyi, vagy ha ivartalanított kan, a pisije nem bánt semmit. Ha nem így van, akkor tényleg kiéget a pisije mindent.

2014. ápr. 30. 20:59

Évek óta van egy félperzsa cicánk, ivartalanítva, beoltva minden szükségessel.

Ma melóba menet kiugrott a bicajom elé egy spániel kispasi, barátságos, nagyon szelíd kutyus. Természetesen megtetszett, régi álmom egy ilyen. A közeli boltos mondta, már napok óta ott fohangál az utcán, senki nem keresi. Délután hazafelé menet láttam, viszik el, még örültem is. Azonban kiderült, állatdokihoz vitték, aki szerint 1.5-2 év körüli lehet, fajtiszta fekete, de chipje nincs.

Elhoztuk hozzánk, kapott enni-inni, szorgalmasan ül kint a ház előtt, őriz, de nem ugat ész nélkül mindenre.

Macsekunk a lábát ki nem tette a házból, mióta őkelme itt van, na az előbb engedélyt kért kimenni (csak kinn hajlandó dolgát végezni), mire persze a kutyától megijedt, elszaladt, az meg természetesen utána. Rászóltam, megállt, vissza is jött a kutyus, tuti foglalkozva volt vele.

Anyum ki van akadva, hogy a cica tuti nem jön vissza, és ha vissza is jön, rettegés lesz az élete. Jahh, meg hogy minden virágunk ki fog pusztulni, mert mindet kipisili. Ez mondjuk esélyes, mert elég alapos...

Tapasztalatotok van már ilyesmiben? Szerintetek mik az esélyeink?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook