Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sovány kutya fórum

Sovány kutya (beszélgetős fórum)


1 2
38. Ancsa19860211 (válaszként erre: 37. - Gliadin)
2013. jún. 7. 12:49

Szia!

Köszi az érdeklődést, hál'Istennek van:) Nem lett szükség a homeora, egyszerűen csak elkezdett hízni. Na, most se egy hű de nagyon kövér, de nem zörögnek a csontjai. Semmit se csináltunk vele, csak úgy magától rendeződött.

2013. jún. 6. 21:45

Ancsa szia!


Van pozitív változás ??

36. Ancsa19860211 (válaszként erre: 35. - Gliadin)
2013. márc. 3. 19:07

Szia!

Hát, kicsit már jobb a helyzet, de még nem az igazi. Most megvárom, hogy kitavaszodjon, talán rendbe szedi magát. Ha nem, nemrég megtudtam, hogy van egy állatdoki, aki homeopátiával is foglalkozik, megpróbáljuk őt. A mi állatorvosunk ugyanis nem sok mindent mondott a sűrű vállvonogatáson kívül.

2013. márc. 1. 19:04

Ancsa szia!


Mi van a kutyussal azóta? Remélem már minden rendbe jött azóta!

34. Ancsa19860211 (válaszként erre: 33. - 454db8ee37)
2012. nov. 27. 20:55

Semmi:(

Eszi a kalóriadúsabb tápot, ma még sütit is kapott, tényleg egy valag kaját kap és meg is eszi, de nem hízik. A kedve ugyanolyan jó, mint eddig. Pont ma véletlenül összefutottam az állatdokival az utcán, kérdezte ő is, mi a szitu, mondtam, hogy változatlan, csak a vállát vonogatta. De inkább arra volt kíváncsi, hogy ugyanolyan jókedvű-e.

2012. nov. 27. 16:11
Na van valami változás?
2012. nov. 21. 22:35

Drukkolok hogy minden rendeződjön a kutyusnál.


Nekem is van egy 4 éves keverék hím kutyánk, imádom.

31. Ancsa19860211 (válaszként erre: 27. - Gliadin)
2012. nov. 21. 20:55
A leírásod alapján akkor olyan tünetei vannak a kutyáknál is, mint az embernél (mikor a kislányom hozzátáplálását elkezdtem, sokat olvastam ilyesmikről). A mi kutyánk viszont ezeket nem produkálja, nem hasmenéses, az ürüléke nem zsíros fényű, nem is fáradékony és szemmel láthatólag nem fáj semmije. Mondjuk a diabétesz más tüneteit se mutatja. Persze attól még bármelyik lehet egy korai stádiumban. Most betartjuk, amit az állatorvos mondott, vettünk kalóriadúsabb tápot és a féreghajtót is megkapta és várunk. Ha a megbeszélt dec 10-ig nem szedi össze magát, újra hívom az állatdokit és felvetem neki ezeket, biztos kivizsgálja.
2012. nov. 21. 20:51
Tudom, hogy a vizsla is egy cingár kutya, na de a miénkről mindenki megállapítja, hogy milyen sovány, az állatorvos is. Meg persze pár hónapja még másképp nézett ki.
2012. nov. 21. 17:07
Az állatorvos biztosan tudjamik a jellemzői és ennek ellenére soványnak tartja érdemes utána nézni!
2012. nov. 21. 17:05
Éppen ma délelôtt volt egy riport: kihívták az állatvédôket, mert sovány a kutya. Közben kiderült, hogy bizony az agár sovány testalkatú...
2012. nov. 21. 17:01

Lisztérzékenység

Ez a betegség egy kombinált felszívódási zavar, amely egyaránt érinti a szervezetbe jutó fehérjéket, zsírokat, szénhidrátokat. Előfordul, hogy kezdetben semmilyen tünetet nem okoz, de leggyakrabban fogyás, fáradékonyság, puffadás, hasmenés, zsírfényű ürülék, hasi fájdalmak vagy görcsök kísérik.

A coeliakiát, glutén-, vagy más néven lisztérzékenységet a gabona gluténja (a búza, a rozs, az árpa, a zab) váltja ki.

Érdemes ételallergiára, vagy tápanyag-felszívódási zavarra gondolni akkor is, ha kedvencünk bundája, bőre a gondos ápolás ellenére is problémás, száraz, fénytelen, töredező…

A keletkező toxikus anyag teljesen vagy részben elpusztítja a nyálkahártya felszíni sejtjeit, így csökkenti a tápanyagok, vitaminok és ásványi anyagok felszívódását, mely újabb problémákat okoz. (Például a B12 vitamin vagy a vas hiánya vérszegénységhez, a D-vitaminé, illetve a kalciumé csontritkuláshoz vezethet.) Ha az állat a betegsége ellenére rendszeresen gluténtartalmú táplálékot kap, azzal akár pajzsmirigybetegséget vagy rosszindulatú daganatot is okozhatunk nála.

Még nem tudjuk pontosan, hogy mi okozza a betegséget, feltehetően genetikai háttere van. Az erre hajlamos állatoknál stressz hatására bármikor kialakulhat, de általában a gluténtartalmú ételek fogyasztásakor kezdődik. A betegség előfordulása sokkal gyakoribb, mint azt korábban vélték.


A betegség kezelése gyakorlatilag a gluténmentes diéta betartásából áll, melyet az állat élete végéig be kell tartani.

2012. nov. 21. 16:55

Szia!


Igen a kutyusoknál is lehet glutén érzékenység és vérből nézik.


Érdemes kivizsgáltatni mind a kettőt: Diabéteszt is.

25. Ancsa19860211 (válaszként erre: 24. - Gliadin)
2012. nov. 21. 11:18
Kutyiknál is van ilyesmi? Én még esetleg a cukorbetegségre gondoltam, mert pont nemrég olvastam egy cikket, amiben írják, hogy ilyen tünetei is lehetnek. És a glutén érzékenységet vérből állapítják meg, vagy hogyan?
2012. nov. 20. 22:24

Kedves Ancsa!


Amennyiben a kutyus továbra sem hízik érdemes lenne Glutén érkenységet nézetni nála.

23. Ancsa19860211 (válaszként erre: 20. - Acuko)
2012. nov. 19. 13:49
Köszi a tippeket! Épp ma délután várom a mozgó takarmányost, ő Purina termékeket árul főként, veszek nála, nem érdekel, ha drágább, nem kenyérkérdés szerencsére, hogy milyen tápot adunk a kutyának. Az új féreghajtókat már beadtam neki a házi maradékkal, eltüntette.
22. Kimora (válaszként erre: 19. - Ancsa19860211)
2012. nov. 19. 12:32
Mivel én a munkámból adódóan kutyakiképzéssel foglalkozom és dolgozom is a kutyával igy én is mindig szuper prémium minőségű tápot adok Nekik. Kiváncsi leszek nálad lesz e változás :( Nálam most RC energy van porondon és ahogy írtam BARF étrend...de igy sem, előtte Eukanuba volt :( Az sem...vérvétel is negatív....nincs más sztem mint türelmesnek lennünk :(
21. acuko
2012. nov. 19. 10:38

Leginkább ezt ajánlanám:


[link]


Sporthoz, teljesítményhez és agilityhez

Értékes proteinek vannak benne.

A kiegyensúlyozott, könnyen emészthető teljes értéku eledel falatokban minden megnövekedett energia- és proteinszükségletű kutya számára.


Sok sikert!! Egészséges, kiegyensúlyozott blökit! :)

20. acuko (válaszként erre: 19. - Ancsa19860211)
2012. nov. 19. 10:31

Ok. Akkor nincs baj. Még egy féreghajtás és erősebb, kalóriadúsabb táp.

Mindenképpen érdemes jó minőségű, drágább tápot adni. Azután kiderül, hogy a drágáb baz olcsóbb, mivel az ilyenekből kevesebbet kell adni, pont azért, mert táplálóbb. vagyis igy lesz a drágább olcsóbb és forditva.

Pedigree-t semmiképpen sem ajánlom, sem a Darlingot, meg olyanokat, amiket üzletközpontban lehet zsákszámra kapni olcsón.

Amit ajánlanék:

EUKANUBA,

PURINA,

HAPPY DOG,

ROYAL CANIN,

ACANA


Ezek nem olcsó, de nagyon jó minőségű tápok.

Ezek mellett lehet adni neki főzve csirke far-hátat, csirke nyakat, főtt tésztát. Ha jól eszik, nincs semmi baja, és nem rohangálja le, akkor hamarosan hiznia kell midnenképpen. :) :)

19. Ancsa19860211 (válaszként erre: 18. - Acuko)
2012. nov. 19. 10:13
Na, nemrég ment el a doki. Azt mondta, amit Te is írtál, hogy próbáljak ki egy kalóriadúsabb tápot. Igaz, ami igaz, áttértünk nemrégiben egy másik tápra, lehet, hogy ennek kisebb volt a tápértéke. Amúgy a doki csak húzogatta a vállát, azt mondta, tényleg túl sovány a kutya, de figyelte egy darabig a viselkedését és ő se talált benne semmi betegségre utalót. Szerinte ilyesmit okozhat olyan parazita, amit nem vitt ki a sima féreghajtó, ezért hagyott 2 tablettát, ami vmi speckó. Ezenkívül a daganat okozhat még ilyet, de egy 2 éves rohangáló-ugráló kutyáról nem gondolná. Úgy beszéltük meg, hogy dec 10-ei héten felhívom, akármi is van és megbeszéljük a továbbiakat.
18. acuko (válaszként erre: 17. - Ancsa19860211)
2012. nov. 18. 21:25

Ha jó az étvágya, és eszik háromszor naponta, akkor jól csinálod. Mivel nagyon mozgékony, jobb ha többször eszik keveset. Lehetőleg evés után maradjon nyugalomban, mert ha evés után sokat ugrál, akkor gyomorcsavarodás lehet a vége, az pedig sok esetben halálos.

Lehet, hogy táplálóbb, energiadúsabb kaját kellene kapnia..

na de majd a doki megmondja.. :)

17. Ancsa19860211 (válaszként erre: 16. - Acuko)
2012. nov. 18. 18:57
Azért nem mertem túletetni, mert nagyon mohó és volt már rá példa, hogy sok maradék volt a hűtőben, mindent nekiadtam, amiről úgy gondoltam, mi már nem esszük meg, az lett az eredmény, hogy felzabált mindent, utána meg hányt. MOndjuk akkor még kölyök volt. Néha az az érzésem, ha kiraknék elé egy vödör kaját, azt is mind megenné. Ezért szoktuk még mindig napi 3x etetni, pedig egy vizslás ismerős mondta, hogy ő naponta csak 1x eteti a kutyáját.
16. acuko (válaszként erre: 14. - Ancsa19860211)
2012. nov. 18. 10:27

Ok. Én várom. :)

ha két lábon ugrálva várja a kaját, az azt jelenti, hogy nagyon éhes.

Adj neki annyi kaját, amennyit csak meg tud enni.

Tudom, nem sajnálod tőle, de ha úgy látod, hogy mind megette és méga tálat is fényesre nyalogatja, akkor adj még neki, vagy következőre adj neki többet. Azt kell elérni, hogy nagyon jóllakott legyen. Kicsit kevesebbet mozogjon, bár ezt vizslánál nehéz elérni.

(Azért okoskodom, mert 20 évig kutyatenyésztéssel foglalkoztam, Ezüstkoszorús Mestertenyésztő vagyok.)

Rossz evő kutyáknál pont az ellenkezőjét kell tenni. ha nem eszi meg a kaját, el kell venni előle, és aznap már nem szabad kapnia. Másnap nagy örömmel fogja megenni azt, amit előző nap nem akart. Ez elhúzódhat egy hétig is, mire rájön, hogy az van amit kap, és ha azt nem eszi meg, akkor nincs más, igy hogy ne legyen nagyon éhes, meg fogja enni az, amit kap. Ez egy hosszú folyamat, de mindig eredményes.

15. Ancsa19860211 (válaszként erre: 13. - 454db8ee37)
2012. nov. 18. 10:19
Értettem, hogy mire gondolsz. És lehetne is a magyarázat, illetve örülnék neki, ha nem lenne más gond. Ma reggel is két lábon állva ugrált, mikor vittem ki neki a kaját.
14. Ancsa19860211 (válaszként erre: 11. - Acuko)
2012. nov. 18. 10:18
Persze, hogy megírom:)
2012. nov. 18. 09:41

Szóval a félreértések elkerülése végett:

a szukák miatt azért fogy le egy kutya, mert vagy többet mozog, vagy feszültebb, stresszesebb a szagoktól.És nem a szuka léte miatt.(Ilyet feltételezni?!Az embereknél is előfordul, hogy ugyanannyit eszik, mégis fogy, mert ideges, stresszes valami miatt.)

12. Kimora
2012. nov. 18. 09:39

Szia, én is ezzel küzdök. Nekem ivartalan kan boxerom van sz.prémium RC tápot kap és BARF étrend szerint etettem mindig is...most viszont neki is kivannak a bordái pedig szintén emeltem az adagját. Vérvételen volt, minden rendben. Doki szerint ha eszik játszik semmi baja nincs...hát én is remélem :(

A nőstényemnek semmi baja ő is ugyanígy étkezik és tartja szépen a súlyát sőt :(

Vitaminokat is rendszeresen kapnak mégis :(

Remélem megoldódik ez a kérdés, és tényleg csak átmeneti állapot nálunk is :(

11. acuko (válaszként erre: 10. - Ancsa19860211)
2012. nov. 17. 21:10
Meglátod majd, a doki mit mond. Azért majd ird meg itt nekümnk, hogy mi volt. (lesz) :)
10. Ancsa19860211 (válaszként erre: 9. - Acuko)
2012. nov. 17. 20:38

Persze, amúgy is cingár, de ez már anorex kinézet.

Amúgy az állatorvosnak biztos nem azt mondom, hogy a szukák miatt. De megnézi, és ha ő úgy gondolja, hogy csak ez a baj, akkor max kiröhög.

Én is gondoltam rá, hogy a melegítésre és mozgásra megy el a sok kalória, de pont ezért növeltünk is az adagján, mégis fogy.

9. acuko (válaszként erre: 3. - Ancsa19860211)
2012. nov. 17. 20:16

Na, az lehet. Mármint az állatorvos általi kiröhögés, ha azt mondod, hogy a tüzelő szuka miatt fogyott le. Majd az állatorvos megmondja.

Amúgy meg ha jókedvű, és eszik, féreghajtózva van, akkor csak egyszerűen túl sokat mozog és már elég hideg van egy rövid szörű kutyának. A bevitt kalóriákat a melegitéshez és a mozgáshoz felhasználja. A vizsla egyébként is egy cingár fajta.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook