Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sosem láttam még ilyen embert...ember volt egyáltalán? fórum

Sosem láttam még ilyen embert...ember volt egyáltalán? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
377. c9cf517bc6 (válaszként erre: 368. - DeepFiend)
2013. nov. 13. 11:31

Üdv!:)


Nagyjából egyet értek veled.

376. Trinitas (válaszként erre: 375. - Nyecsus)
2013. nov. 13. 11:07
Helyes! :)
375. nyecsus
2013. nov. 13. 10:24

Sziasztok!

Olvasgattam vissza, de nem mindent...nos, látom megvannak a vélemények osztva rendesen. Én próbálom magam túl tenni, valamennyire már sikerült is, az arc még mindig itt van a szemem előtt, bár már nem hat rám olyan mértékben mint az első pár napban. Nem is érdekel, élem az életem tovább... az sem érdekel, h létezik-e ilyesmi, nem fogom magam az őrületbe kergetni ez miatt, azóta nem történt semmi ilyen, hála Istennek. Senki nem tudja, mi volt ez, én sem, ti sem, a szomszéd sem, a gyerek, ő tudja. Lehet, hogy rossz tréfa volt. Most megpróbálom ezt a verziót elfogadtatni magammal, mert így könnyebb.

374. Trinitas (válaszként erre: 372. - Trinitas)
2013. nov. 13. 09:56
Mikor Jézus találkozott az ördöggel, előtte is felfedte magát, és Jézusnak volt választási lehetősége. Mert a Biblia szerint ez a meccs megy a jó és a rossz között az emberekért, de az ember védtelen így mindig ott lesz neki a lehetőség, hogy döntsön. Akkor tud dönteni, ha látja a különbséget a jó és a rossz között.. de ez csak filózgatás..
373. Trinitas (válaszként erre: 369. - LENITE)
2013. nov. 13. 09:51

Ismerjük amúgy ezeket a leírásokat a netről, és a vámpírokban még kevésbé hiszek (semennyire :D) de a szilárd test, még az ósdi ruházat is de főleg fehér bőr, napfény kerülése, és hogy a házadba akar bejutni az engedélyeddel, totál egy vámpírra illő jellemzés :DD


Na, de az aztán már tényleg nevetségesnek hat :))))

372. Trinitas (válaszként erre: 368. - DeepFiend)
2013. nov. 13. 09:49

Ok, tegyük fel. Nekem is ez a része volt meredek, hogy miért fekete a szeme, miért kell engedélyt kérnie.. és sokáig én nevetséges, keresztény ijesztgetésnek tartottam a démonok létezését, aztán megismertem egy látó asszonyt, aki döbbenetes képességel rendelkezik.. ebbe most nem megyek bele, lényeg, hogy nekem ő azt mondta, hogy vannak démonok.


Amiről ő beszét nekem, azok valszeg testetlen lények akik befolyással bírnak diszharmóniában élő emberekre.. lehet pont a szkeptikusoknak suttognak, hogy ne higgyenek istenben :DDDDD


És itt ez a sztori, amerikából, persze, hogy onnan.. lehet kamu, de akkor miért jön elő több másik szemtanú kis hazánkból, akik a hsz-ekből ítélve nem komolytalankodnak, valamit tényleg láttak, lehet, hogy egy vicc áldozatai de akkor is úgy tűnik, nem hazudnak.. a fórumindító itt van névvel, tudjuk melyik városban él, van fent több képe, naplói, mindeféle témákban hozzászólások, szerintem egy hiteles ember ezek alapján, és nem érdeklődik az ilyen témák iránt, egyszerű 3gyerekes családanya.. miért jönne ide ilyen hazugsággal?! szóval szerintem jól látta amit látott. Már csak az a kérdés, hogy rossz vicc áldozata lett?!


Lehet és remélem igen..


De mi van ha mi emberek mégsem tudunk mindent.. azt írtad, kizárt.. de nem zárhatod ki, csak szubjektív nézőpontod van, nem vagy mindentudó.. senki nem az, nem zárhatunk ki semmit!


Szóval, tegyük fel ez nem volt ember. Miért kért engedélyt? Nekem az jutott eszembe, hogy Isten a Biblia (bár nem egy hiteles könyv :D) szerint az angyalokat megbízta azzal, hogy ez embereket védelmezzék. És isten a bukott angyalok felett áll.

Talán a démonokat vagy bizonyos démonokat nem úgy kell elképzelni ahogy olvastunk róluk vagy a filmekben láttuk őket.. lehet, hogy ténlyeg be vannak korlátozva pont azért, hogy ne tudjanak akárkinek ártani, hogy fair legyen a játszma.

Ezért lehet, hogy a fekete szem és az, hogy rossz érzésed támad (mert valaki mögötted, aki téged védelmez, így figyelmeztet..) és nem mehet be a magánszférádba, a te előnyöd vele szemben mert máskülönben akármit tehetne..


Az egyéb háziszellemek aki meg ki-be sétálnak nem démonok, hanem eltévedt lelkek. Azok is tudnak nem épp kedvesek lenni de igazából nem árthatnak..

Nekik épp ezért nem kell engedély.


Szóval -bár a hajam nekem is égnek áll az egésztől mert valahogy nem igazán tudom elhinni- ha van esély, hogy ez nem volt ember, lehet, hogy ez a magyarázat arra, amira azt írod, hogy kizárt.

371. Trinitas (válaszként erre: 359. - A0c1361e44)
2013. nov. 13. 09:30
Lehetene emberibben is elmondani a véleményed, de ha neked ennyire nem megy akkor nincs értelme folytatnom. :)
370. Trinitas (válaszként erre: 366. - Anka71)
2013. nov. 13. 09:27
:)
369. LENITE
2013. nov. 12. 20:09

"Egy idős úr pedig egy liftben találkozott egy ilyen gyermekkel. Ő beszédbe is elegyedett vele: a gyermek megkérdezte, hova tart az idős úr, majd amikor a férfi annyit válaszolt, hogy haza, a gyermek így reagált: "jó dolog lehet egy otthon". Az úr visszakérdezett, ám ő csak egy "sehova" választ kapott a gyermektől.

"Engedj be"

A gyermekekben több közös vonás is van a szemük különlegességén túlmenően. Akik találkoztak velük, arról számoltak be, hogy a fekete szemű gyermekek minden esetben a személyi szférába szerettek volna bejutni - legyen szó autóról vagy épp lakásról -, és mindig teljesen ártalmatlan ürügyet hoztak fel: szomjasak voltak, telefonálni szerettek volna, el akartak jutni az édesanyjukhoz az otthonukba. Ám valamilyen furcsa módon engedély nélkül nem léptek be sehova, inkább kérleltek. Az elbeszélések - akármennyire is félelmetesnek tűnnek - valójában minden esetben mentesek voltak az erőszaktól. Sőt, már-már bizalmat ébresztőnek tűnik az, hogy a kérésük elutasítása után is inkább győzködni próbálnak. Az egyik esetben, amikor vízért szerettek volna a házba bejutni, a következőket mondták: "Nem mehetünk be, amíg nem hív be minket. Reméljük, megteszi, mert nagyon szomjasak vagyunk. Engedjen be minket. Nem akarjuk bántani magát, nincs nálunk semmi".

A fekete szemű gyermekek közös ismeretetőjegye továbbá az ósdi, sötét ruházat. Mindig kora este tűnnek fel, vagy napfénytől mentes helyeken, és még egy valami, mely az egész történet hihetőségét megkérdőjelezi: sosem készült se fénykép rólunk, se videofelvétel. Még a korábban említett liftes esetnél sem: az idős úr másnap ugyanis megnézte a biztonsági kamera felvételeit, ám azokon nem látszott senki - úgy tűnt, mintha végig egyedül utazott volna. A történetekben szereplő gyermekek ráadásul kivétel nélkül korukat meghaladó magatartást tanúsítottak, végtelen udvariasságról és választékos szókincsről tettek tanúbizonyságot." ezt a neten találtam.

2013. nov. 12. 18:49

Üdvözletem!


Csak azért regisztráltam erre az oldalra, hogy elmondjam a gondolataimat, információimat ebben a témában, remélve, hogy az segít néhány embernek, főként a kedves témanyitónak.


-A fekete szemű kisgyerek:


Nos, utánanéztem ennek a témának még régebben, de nem tartom különösebben megalapozottnak a létezésüket. Az szinte biztos, hogy a beengedős trükk alaptalanul terjedő legenda. Az összes eset, ahol valamiféle gonosz erő bántalmazott embereket teljesen kontrollálhatatlanul tette azt. Szóval, ha tényleg valami gonosz szándékú entitásról beszélgetünk, szinte kizárt, hogy bármiben is az engedélyünkre lenne szüksége. Pár vallási irányzat azt állítja ugyan, hogy nekünk embereknek autoritásunk van a túlvilági lényekkel szemben, de én nem igazán érzem ezt a nézetet megalapozottnak. De mindegy, itt most nem is ez a lényeg. A fekete szem is elég furcsa pont a mítoszban. Amennyire én tudom, az összes lény, ami képes manifesztálódni (és ez nagyon, nagyon csekély számú, gondoljatok csak az átlag szellemészlelésekre. Ott se gyakran számolnak be látható lényről), akaratlagosan képes változtatni az alakját. Namost, ha én egy gonosz lény vagyok, és úgy nézek ki, ahogy akarok, akkor a gyerekjelmez ugyan logikus, de a fekete szemek nagyon nem klappolnak a képbe. A fekete szem arra eredeztethető vissza, hogy a népi szóbeszédek a szemet vélték a lélek tükrének, a fekete színhez pedig valami negatív dolgot társítottak, aztán megszülettek a fekete szemű ezazok legendája. Ráadásul mostanában elég sok sorozat, film foglalkozik ezzel, nem csoda ha népszerű.


Szóval a fekete szemet és a beengedést nagy valószínűséggel kizártuk. Akkor mi maradhat?


A gyermek alakot öltő különféle lények nem ritkák a folklórokban, de pontosan ezért is lehetséges, hogy sok értelmetlen dolog vegyül a hiteles információk közé.



Hogy a topic elején leírt konkrét eset mi lehetett, azt nagyon nehéz megmondani, de azt bizton merem állítani, hogy ha azóta nem volt semmilyen furcsa jelenség, nincs mitől tartani.


Ezó vs szkeptikus örökzöld vita:


Tény, hogy rengeteg esetben van átlagember számára is befogadható magyarázat. Tény, hogy mióta minden háztartásban van internet hatványozottan megnőtt a netre kikerült bullshit mennyisége. De sajnos azt is biztosra merem mondani, hogy akadnak olyan esetek, ahol hiába vizsgálgat az ember, szkeptikus szemüvegben nem fogadja el a magyarázatot, csak hárítja a jelenséget másra. Nagyon nehéz téma ez, biztosan mondani még nehezebb, szinte lehetetlen kiszűrni, hogy minek van alapja és mi csak eltorzított urban legend, de az tény, hogy a kusza információhalmazban vannak közös metszéspontok. És abból mindenki ki tud már indulni. A kritikus gondolkodás pedig az élet majd minden területén egy áldás, itt különösen fontos, de csakúgy mint minden más, túlzásba vinni ezt is rendkívül káros. A radikális szkeptikusok pedig hiába látják, tapasztalják, akár kapnak magyarázatot egy jelenségre, akkor sem fogják meggodolni sem. Kívül esik egyszerűen az értelmezési tartományon, és emiatt nagyon szerencsésnek mondhatóak.

367. a0c1361e44 (válaszként erre: 366. - Anka71)
2013. nov. 12. 18:28

És a te modorod is érdekes.

Örülök, hogy nem vagyok egyedül. Itt nagyon sok érdekes modorú ember verődött össze. És az is érdekes, hogy egyesek úgy érzik, hogy nekik joguk van rám bármit mondani, ami természetesen az intelligenciát tükrözi, de ez persze csak szerinted van így, illetve a hozzád hasonló megmondó embereknek.



Egyébként szerinted is léteznek a fekete szemű gyerekek? Ne adj isten, már össze is futottál néhánnyal? esetleg vámpír is járt már nálad vagy szellem?

366. Anka71 (válaszként erre: 359. - A0c1361e44)
2013. nov. 12. 15:01

Igen, kék írisz, te ítélkezel, Trinitas pedig nem ítélkezik.

És hogy mennyivel jobb ő nálad?

Olvasd el Trinitas írását, és olvasd el a magadét.

A kettőtök modora és intelligenciája közötti különbséget zongorázni lehetne.

És nem a te javadra.

365. 130454e42d (válaszként erre: 364. - Aquatica)
2013. nov. 12. 13:52
A kettőnek a lényege ugyanaz, csak a vallás jobb üzlet.
2013. nov. 11. 22:09
menjetek inkább templomba imádkozzatok akkor nem fogtok mindenféle butaságot látni... de lehet abban nem hisztek csak a fogtündérben, vámpirokban, hobbitokban. azok sokkal izgalmasabbak:D
363. Aquatica (válaszként erre: 359. - A0c1361e44)
2013. nov. 11. 22:06
ez az ember bolond volt. az elméje meggyengült.de könnyű ráfogni a szellemekre ., amúgy az emberi agy könnyen produkál érdekes dolgokat miert olyan nehéz ezt felfogni.?? de igen egyszerübb bemagyarázni h szellem volt vagy vámpir mintsem felkeressünk egy dokit aki tud segíteni...
362. Aquatica (válaszként erre: 359. - A0c1361e44)
2013. nov. 11. 22:03
igazad van .
361. a0c1361e44 (válaszként erre: 360. - Forgatos)
2013. nov. 11. 21:11
:)))
2013. nov. 11. 20:55
Itt kísértenek? Akkor jövök. Majd jelzem, ha megérkeztek. Addig meg felteszem a párducmintás kontaktlencsémet.
359. a0c1361e44 (válaszként erre: 354. - Trinitas)
2013. nov. 11. 20:49

Én ítélkezek, bezzeg te nem. Én a fórumindítóra és azokra mondtam, akik tömik egymást fejét a baromságokkal, te rólam. És persze nem csak én írtam ezt. Mennyivel vagy te jobb nálam?

Semmivel.


Épp most volt a híradóban, hogy egy férfi 2 éve megölte a nevelőapját vagy kijét, mert a hangok ezt mondták neki. Kezelgették egy kicsit, kb. 1 évig aztán kiengedték, és lőn csoda ismét jöttek a hangok...

Biztos az angyal volt, vagy a fekete szemű gyerek vagy a sátán vagy valamelyik általatok létezőnek vélt lény.


Ha akarjátok higgyétek el, nem engem fognak körberöhögni, hanem azt aki ilyeneket elhisz.


És igen, mennyire intelligens itt mindenki, hogy egy képzelődő, fáradt nőnek bemesélnek még nagyobb baromságokat. Nincs elég baja, tegyetek még rá egy lapáttal. Biztos uncsizik otthon a 3 gyerekkel, így adjatok neki ötleteket, hogy mivel csinálja még ki magát.


Gratulálok neked is és azoknak is akiknek csak ennyi eszük van...

358. Trinitas (válaszként erre: 357. - Cbf481c729)
2013. nov. 11. 19:33

:) Köszönöm!


Kedves fórum indító, nem tudom mivel találkozál, de szerintem a nagyszájú szkeptikusokra is épp úgy rá lehet hozni a frászt. Ott volt pl az a liftes szivatás, ahol az áramszünet alatt bemászott egy elmaszkírozott ember az utas mellé, és kajakra hívő/szkeptikus mind összecsinálta magát. :))

Mert van! az a szituáció, mikor az ember összezavarodik, a frász jön rá, a józan esze ellenére is. De ha itt vannak olyanok, akiket semmilyen körülmények közt nem lehet megijeszteni, lehet nekik kellett volna ajtót nyitniuk annak a fekete szemű gyereknek. ;)


Nekem is hihetetlen ez az egész, vagy inkább csak ijesztő belegondolni, hogy ez nem egy tréfa volt.. Nem tudom, de nem érdemelted meg, ahogy itt reagáltak egyesek, miután te szerettél volna megyugodni, tanácsot kértél, ki akartad beszélni magadból. De ez az ő szegésségi bizonyítványuk, ne foglalkozz vele! :)


A kis fekete szemű ijesztő gyereken meg remélem hamar túl teszed magad és többet nem lesz hozzá szerencséd! Ha én talékoztam volna vele, tudnám kihez forduljak, de engem nem hagyna nyugodni.. te szerintem jobb ha elfelejted.. :)

357. cbf481c729 (válaszként erre: 354. - Trinitas)
2013. nov. 11. 17:29
De szépen megfogalmaztad! :)
356. Trinitas (válaszként erre: 328. - A0c1361e44)
2013. nov. 11. 14:32
Egy barátnőmet idézzem, ne hari de te láttad már az agyadat? Nem? Csak olvastad, hogy van? És eliszed??
355. Trinitas (válaszként erre: 325. - Bowie)
2013. nov. 11. 14:30
Ott a pont.
354. Trinitas (válaszként erre: 321. - A0c1361e44)
2013. nov. 11. 14:29

Nem hiszek a vámpírokban, nem igazán érdekel vannak-e angyalok meg démonok, én is csak egy anya/feleség/barát vagyok, álmokkal, célokkal a való világban! De hiszek Istenben, hiszem, hogy az élet több mint amit az agyunk felfog. (Attól még, hogy nem hiszek valamiben még létezhet és attól még, hogy hiszek, tévedhetek.)

A férjem pl vállalkozó, mindenért keményen megdolgozik, még egy lottószelvényt sem vesz sosem mert a szerencsében sem bízik nem, hogy az angyali segítségben! :) De ettől még nyitott arra, hogy a világ több mint amit a szemünkkel látunk. Tehát képzeld, attól még, mert valaki nem egy darab húsnak gondolja magát még lehet nem hülye, sőt, lehet sokkal okosabb nálad.


Ha bemegy a problémájával a fórumindító a rendőrségre, vagy elmegy egy pszichológushoz, ők sem fogják azt mondani, hogy ő hülye vagy hazudik. Én sem teszem ezt, pedig nekem is meredek ez a történet.


Tudod, nem az a baj, hogy te ebben vagy abban hiszel, hanem az, hogy meg vagy róla győződve vakon, hogy biztosan úgy is van, és aki nem úgy gondolja az hülye! Holott csak egy ember vagy mint bárki más, nem több, nem értékesebb.


Én is hiszek valamiben de nem vagyok róla meggyőződve, vagy ha mégis, akkor sem megyek oda lehülyézni azt aki másképp gondolkodik! Miért nem? Egyrészt van bennem egy alapvető tisztelet az emberek iránt, engem így neveltek a szüleim. Egyszerűen nem fogom fel, hogy emberek miért jutottak odáig, hogy névtelenül fórumokon csípőből küldik el egymást a ... -ba meg hülyézik le tök ismeretlenül! Biztos vagyok benne, hogy ennek oka valami frusztráció, ezeknél az embereknél valami nem kerek otthon!


A másik ami miatt én nem tennék ilyet: nem hiszem, hogy bármit bárkinél jobban tudnék.. aki azt hiszi magáról az nevetséges! :D Senki nem birtokolja a bölcsek kövét, csak egyéni tapasztalatokra támaszkodunk,arra amit az iskolában vagy a szüleinktől tanultunk..

És miért istenítik úgy a fizika könyvet néhányan, mikor pár száz éve még az elektromosságot is természetfelettinek gondolták volna a tudorkák? Épp most megy a híradóban, hogy láthatatlanná tévő szerezetet csináltak egyetemisták.. :)

Az a legszebb az egészben, ha egy 21. századi tudóssal állnál le beszélgetni a féreglyukakról a hajad égnek állna, sokkal bizarabb némelyik teória mint az, hogy fekete szemű kisgyerek akar bemenni a lakásodba.



Szóval két dolgog, szerintem az intelligencia pedig itt kezdődik, nem a hitrendszereknél..


Tisztelet a másik ember iránt és alázat, az élet, a világ felé, mert egyikünk sem tudhatja, hogyan működik igazából.

353. nyecsus
2013. nov. 10. 21:48
Köszi azoknak, akik kiálltak mellettem. Jól esett.
2013. nov. 10. 21:01

Attól, hogy valakivel megesnek természetfeletti dolgok,nem megmagyarázhatóak...attól még ám normális.

Akivel meg nem,az sajnálhatja...lehet nem méltó arra,hogy lásson,halljon átéljen dolgokat.

351. bowie (válaszként erre: 350. - A0c1361e44)
2013. nov. 10. 18:13
Nekem egy barátnőm volt, aki mikor az anyukájáék elköltöztek egy másik házba, egyik reggel úgy ment ki a konyhába, hogy látott egy öregembert, aki ott ül a sarokban és cigizik. És először vendégnek hitte. Ő nem depis, nincsenek és nem voltak magánéleti problémái, a melóhelye se stresszes, és mindenki azt hitte, hogy csak szórakozik. Ő meg szépen szinte az őrület határára került, hogy nem igaz, hogy nem látja senki más. Hetekig tartott ez az állapot, ő csak zokogott..elvitt magukhoz engem is, én se láttam semmit..ott ráncigált szegény totál összetörve, hogy nem igaz, hogy én se látom, ott kiabált az "öregembernek", hogy mondja meg mit akar és menjen el, ne tegye őt tönkre..aztán egyszercsak megszűnt a dolog. Állítólag sosem szólt, mindig csak ott ült és cigizett. Én nem láttam, nem feltételezem, hogy hazudott, sem azt, hogy képzelődött, sem azt, hogy egy kezelés nélküli elmúló depresszió volt. Szóval nincs bizonyítékom, én nem láttam, nem tudom mit látott, sem azt, hogy valóban volt e ott valaki, de nem gondoltam egy percig sem, hogy kamuzna. Azóta sem látott semmi rendellenes dolgot, férjhez ment, gyereket szült, szóval nem lett elmebeteg sem semmi idegi baja, ami ezt okozhatta volna.
350. a0c1361e44 (válaszként erre: 346. - Mosolyka1111)
2013. nov. 10. 17:20
Egyébként ez annyira jellemző. Nem faggattuk, mert meghűlt bennünk a vér. Mitől? Ti rögtön szellemre gondoltatok? Vagy angyalra? Egyszerűen nem hiszem el. Ha az én fiam ilyet csinál, akkor kifaggatom. Én vagyok a felnőtt, nekem kell figyelnem rá, és a megfelelő utakra terelgetnem. És persze az nem az az út, ahol az angyalokkal találkozgat, fecserészik, hanem a való világ, ahol hús-vér emberek akarnak neki keresztbe tenni vagy épp támogatni, mellette akarnak lenni.
349. a0c1361e44 (válaszként erre: 347. - Elbb)
2013. nov. 10. 17:18
Vámpírok? De vannak:))))
348. a0c1361e44 (válaszként erre: 346. - Mosolyka1111)
2013. nov. 10. 17:17
OK, ti nem, de az én fiam mit láthatott?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook