Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » SOS, kérlek segítsetek, hol keressem a cicám? fórum

SOS, kérlek segítsetek, hol keressem a cicám? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
53. e3e341c3df (válaszként erre: 48. - Timycat)
2011. okt. 1. 20:08

Lefényképezem... szerintetek itt? Mindjárt kiteszem.

Mert igencsak "alá van téve" a wc, a wc tartály...

52. e3e341c3df (válaszként erre: 47. - Bársonytappancs)
2011. okt. 1. 20:01

Nekem is volt egy cicusom, de ő már nagyobb korában került hozzánk és ő soha nem csinált ilyet.

Ezért is kérdeztem, hogy szerintetek mi lehet. Jó, hogy nektek van ilyesmi tapasztalatotok, mert kicsit jobb. :)))

51. e3e341c3df (válaszként erre: 45. - 07c4794583)
2011. okt. 1. 19:58
Hidd el hagynám én, aludni, bujkálni, "kifélni" magát... mondjuk többesben (velem) jobb lehetne félni, de oké az ő döntése. Én csak a rohadt ablak miatt félek, ha az nem lett volna nyitva, nem hisztiznék itt, mert tudnám, hogy bent van és elő kell jönnie... de így...
50. Lousha (válaszként erre: 45. - 07c4794583)
2011. okt. 1. 19:57

Azért kell mindenáron előkeresni, mert az ember, főleg ha nő, már csak ilyen, fél perc után is aggódik azért a pici lényért, akiért felelősséget vállalt.


Egyébként a topikidítónak még üzenem, hogy nem, nem biztos, hogy holnapra előkerül, nagyon makacsok a macsekok. Nálunk két macska, akik pedig évek óta velünk voltak, egy költözéskor úgy megzavarodott, hogy elbújtak a még zsákokban álló ruhák között három teljes napra. Máraz egész környéket körbeplakátoltuk, mindenkinek elsírtuk, hogy elvesztek a cicák, majd egyszer csak elegánsan kivonultak a rejtekükből, mintha mi sem történt volna...


Attól ne félj, hogy megfullad vagy ilyesmi, tényleg nem hülye. Nem tud olyan helyre bújni, ahol baja esik, hacsak nem tartasz az ágy alatt medvecsapdákat... Ha meg valahová beesett, becsúszott volna, vagy ilyesmi, és ott megszorul, akkor valóban miákol, mint a fene.


Az ágyneműtartóba pedig be tud bújni, hiába van csukva. Nálunk egyszer egy NEM nyitható kanapét kellett szétszerelni, mert valahogy belemászott, és nem akart kijönni a macskacicó. (20 évig volt velem a cimó, és ő csak egy volta család több macskája közül, azért van ennyi tapasztalat...)

Máskor meg bement az ágyneműtartóba az egyik, és onnan tovább az ágyneműtartó "fiók" mögé, be az ágy keretébe.

49. e3e341c3df (válaszként erre: 44. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 1. 19:55

Nincs másik cicusom. :(

A 3. szomszédnak van, de nem vagyok vele különösebben olyan viszonyba, hogy "kölcsön" kérjem az ő macseszát. De köszi, ari tőled, hogy agyalsz. :)

48. timycat (válaszként erre: 1. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 19:53

a cica retteg, majd előmerészkedik ha megismerte legalább az új környezetét, kíváncsi lesz rád is.

Azt hogy te szerinted mindent átnéztél... ááá ne hidd, olyan helyeket találnak, amire sosem gondoltál volna.

Ami a tetőablakot illeti, nem hiszem, hogy egy 11hetes cica oda fel tudna ugrani, ha nincs alárakva semmi.

47. Bársonytappancs (válaszként erre: 40. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 19:52

Ha éhes lesz, előkerül :) És lehet, hogy kicsi, de attól még van benne életösztön, szóval ha mégsem lenne neki komfortos ott, ahova bújt, kiabálna rögtön, hidd el ;)

Látom, hogy írta már más is, de csatlakoznék: én a múltkor a már 5 éves cicámat kerestem jó ideig, pedig ugyanabban a lakásban élünk kiskora óta, és hát nem egy labirintus... ;)

2011. okt. 1. 19:51

Én sem tudnék nyugodt lenni,ha nem találnám.

Volt már egy csomó macskám életemben..

2011. okt. 1. 19:47

de miért kell mindenáron előszedni a szerencsétlent? hadd aludjon már


holnapra elő kell jönnie. vagy ha mást nem, pusztításnyomokat kell találj a kajájában. :)

2011. okt. 1. 19:45
Kitaláltam vmit.Nincs egy másik cica? Bevinni/becsukni az ablakokat/,és figyelni,hogy hol szimatol a másik.Nekik a kitűnő szaglásukkal egy pillanat megtalálni a kiscicát.
2011. okt. 1. 19:43

Olyan aranyosakat írtatok,hogy most jó lenne egy kiscica.:)

Csak nagyon megnyúznám..:D

42. e3e341c3df (válaszként erre: 41. - Badonyimariaeva)
2011. okt. 1. 19:40

:)))))))

Adná az ég, hogy ő is alukáljon, itt bent, biztonságban.

41. badonyimariaeva (válaszként erre: 38. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 19:38

Nekem is van egy 6 hónapos kiscicám, fekete.

3 hete, hogy az enyém, de én is még mindig keresem.

Délután is a frászt hozta rám.

Tudod hol volt?

Az ebédlőben a z egyik széken alukált.

Abrosz van az asztalon, lelóg majdnem a székig ezért nem láttam.

2011. okt. 1. 19:37

Oksa.

Még egy kérdés. Tegyük fel bent van. Akkor holnapra mindenképp elő kell kerülnie?

Én azért féltem, hogy nehogy kint legyen... de akkor ezt valószínűleg kizárhatjuk, mivel nem gondolnátok ti sem, hogy két perc alatt kimászott az ablakon.

A másik, hogy még kicsi, még nem is ismer itt semmit, mi van, ha olyan helyre bújt, ahol nem kap levegőt, ahol kinyiffantja magát. Vagy ne legyek már ennyire paragép? Nem hülye ő, igaz? De semmi zajt nem csapott... igen, ha beszorult volna csak jelezné.

Ülnék én nyugodtan, ha tuti tudnám, hogy biztonságban van.

2011. okt. 1. 19:28

nem kell mindenáron előkeresni. hagyd lenyugodni tényleg. már a keresgéléssel is olyan zajt meg felfordulást csinálsz, hogy pláne nem jön elő.


üldögélj a számítógép előtt és legyen csend, akkor majd megjelenik :)


de nelepődj, ha csak holnap. valszeg éjszaka indul majd felfedezőútra, amikor alszol.

38. e3e341c3df (válaszként erre: 37. - Badonyimariaeva)
2011. okt. 1. 19:28

Hidd el megtettem.

Már a kanapétartót is felnyitottam, de hát oda csak nem tud menni/bújni. Az összes bútort megnéztem, ami van, kívül, belül.

Már olyan, mintha nem is lenne cicám. :( De lefényképeztem, tuti van, de még sincs. :(

37. badonyimariaeva (válaszként erre: 6. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 19:24

Szerintem ott van a lakásban, elbújt az ágy mögé, vagy a könyvespolcra.

Olyan helyeken is keresd, amire nem is gondolnád, hogy bújhatott.

36. e3e341c3df (válaszként erre: 30. - Lousha)
2011. okt. 1. 19:15
Igen... már az ágyneműhuzatot is megnéztem. A virágokat is, mert elég dzsungeles némelyik. És nincs nagyon túlzsúfolva a ház... :(, ezért estem kétségbe, de ők lehet még a kis káoszban is találnak rejteket, mondjuk, azt is kipakoltam.
35. Lousha
2011. okt. 1. 19:13
Végső esetben vállalj áldozatot, és hintőporozd be a lakást :-) Akkor látod, merre kolbászolt éjjel :-D
34. e3e341c3df (válaszként erre: 29. - Szandikkka)
2011. okt. 1. 19:13
Mindenképp írok, de még csönd van. :(
33. sóvárgó (válaszként erre: 31. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 19:12
Abban biztos lehetsz.
2011. okt. 1. 19:12
Nekem egyszer az ágyneműbe bújt bele, Mármint bement a gombok között a huzatba. Bejártam az egész lakótelepet, mig ő jót aludt az ágyban. Fekete cica volt és felült a fekete pianino tetejére. akkor is kerestem egy darabig. Máskor meg egy festés alkalmával felült a létra tetejére és onnan nézte ahogy szaladgálok a lakásban, hogy hol lehet. Aztán éreztem, hogy valaki néz. Szinte röhögött rajtam. Szóval a legképtelenebb helyekre tudnak bújni és sokszor ott van a szemed előtt, de nem is gondolsz rá, olyan egyszerű a megoldás.
2011. okt. 1. 19:12
Ja és igen, bezártam az ablakot, mielőtt meggyőződtem róla, hogy nincs a tetőn. Az esőelvezetőbe ha beleesett volna, akkor nyivákolna, ugye?
30. Lousha
2011. okt. 1. 19:12

Még pár tipp: rázogasd ki az ágyneműt, túrd át a cipősszekrényt, nézz be a számítógép mögé (van, amelyiket megnyugtatja a dorombolásszerű búgás és a meleg), ha konvektor van, emeld fel a tetejét, akár abba is belemászhatott.


Leginkább abban a szobában kotorj, ahol hagytad, valószínű a lehető legközelebbi búvóhelyet kereste meg.

2011. okt. 1. 19:11
Írj,ha előkerül!
2011. okt. 1. 19:10
Le merném fogadni, hogy a lakásban van, és édesen alszik. :)
2011. okt. 1. 19:10

Köszönöm mindenkinek!!! :)))

Mert ezek szerint, tuti bent van. És ez a lényeg. Végül is hiába idegeskedek, ettől nem lesz jobb.

De azért megnyugtattatok, kicsit... :)

2011. okt. 1. 19:09
Szekrényekben nagyon szeretnek elbújni,ruhák közé :) Nyugi nem szökött meg!:)
25. e3e341c3df (válaszként erre: 17. - 07c4794583)
2011. okt. 1. 19:08

:)

Remélem tényleg előjön.

24. e3e341c3df (válaszként erre: 16. - Lousha)
2011. okt. 1. 19:06

Köszönöm szépen. :)

Ezeknél többet tényleg nem tehetek. Igen, szinte ezeket megtettem. Kaja is van, alom is. A nyávogást még kipróbálom. Holnapra mindenképp látnom kéne jelét, ha bent van, ugye?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook