Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Soltvadkerti Takarékszövetkezet becsődölt, tudja valaki, hogy a befektetők hogyan jutnak a pénzükhöz? fórum

Soltvadkerti Takarékszövetkezet becsődölt, tudja valaki, hogy a befektetők hogyan jutnak a pénzükhöz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. jún. 3. 20:10

Nem fogok reggel 6-ra odamenni.

Persze lehet, hogy már 5-kor is lesznek :(

21. b4ca0947f4 (válaszként erre: 17. - Timycat)
2012. jún. 3. 20:01

Igen, olvastam pár dolgot én is már, de azért elképesztő. Nem hittem el egy vállalkozó ismerősömnek 3 éve, amikor azt mondta, hogy csak odatelefonál és néhány millió hitelt azonnal megkap, másnap rajta lesz a számláján. Természetesen nem néhány millió itt a gáz, hanem sokszor száz millió. De nem is érdekes, majd kinyomozzák, csak az a gáz, hogy ennyi ember maradt pénz nélkül. Nem léptek be az integrációba, hogy ne legyen még eggyel több felügyeleti szervük? igy nem is volt hova fordulniuk.

Az önkormányzati betéteket nem fizeti ki az OBA, bedöntheti a vadkerti önkormányzatot is...

20. a14deb9047 (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2012. jún. 3. 19:55
t
19. a14deb9047 (válaszként erre: 17. - Timycat)
2012. jún. 3. 19:55
Ugyan: engedély nélkül még nem is üsszenthettek :(
2012. jún. 3. 19:54
Az nagyon köszi, egy rokonom érintett, az összes pénzük ott van... vakon bíztak a TKSZ-ben. A 17.000 betétes, az legalább 8.500 ügyfél (ha feltételezem, hogy mindenkinek van legalább egy folyószámlája és egy betétszámlája), durva tömeg várható...
17. timycat (válaszként erre: 13. - B4ca0947f4)
2012. jún. 3. 19:52
Évek óta vannak ott "furcsaságok", és nem Kkhalas döntötte be a "boltot".
16. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - B4ca0947f4)
2012. jún. 3. 19:46

A takarékszövetkezet ajtaján van egy rövid tájékoztatás, amit ki is írtam ide az oldalra.

A többit egy pénzügyben jártas szomszédunk szedte valahonnan le az internetről. Ő mondta, hogy holnap fognak valamilyen nyomtatványt osztani. Biztos, hogy kint lesz megint a rendőrség. Én is érintett vagyok, szóval bármit tudok, azonnal kiírom ide.

15. b4ca0947f4 (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2012. jún. 3. 19:40

Honnét vették az igénybejelentési mintát? Az nincs leírva sehol, hogy meddig lehet beadni?

Még a helyiek sem tudják, hogy lesz tovább...

2012. jún. 3. 19:11

Akinek oda érkezik a munkabére, családi pótlék, gyes,nyugdíj- azonnal nyisson bankszámlát máshol és kérje oda, a nyugdíj is 12-én megy, addig még van idő talán elintézni a NÍUFIG-nál... a családi pótlék megy már hétfőn szerintem, az zárolásra kerül.

Sajnálom azt is, aki sok millát helyezett ott el és "csak" harmincat kap vissza, de igazán azokat sajnálom, akinek már hétvégére sem volt mit ennie... és mi lesz még hónapokig ? miből élnek? rezsit miből fizetnek?

Ilyenkor az lenne egészséges, ha limitálnák a kivehető összeget havi szintre... bár nem hiszem , hogy az lesz.

Most az a kérdés, hogy mindenki tudja, hogy be kell jelentenie, hogy követelése van a bank felé? Aki nem jelenti be, az nem kapja vissza? Miért kell jelenteni? egy gombnyomás és lehozza az összes betétet, ennyire sz..r lenne a rendszerük? És mi lesz a hitelekkel? gondolom átveszi egy követelésbehajtó cég, de vajon fizethetik továbbra is mondjuk 20 évig? Semmi tapasztalat nincs rá, a média néma, gondolom hírzárlat van.

13. b4ca0947f4 (válaszként erre: 9. - Timycat)
2012. jún. 3. 19:06

[link]

Ez sok mindent megmagyaráz. Egyesek tudni vélik, hogy a kkunhalasi kirend.vezetőt bilincsben vitték el, 500 milliót helyezett ki egy helyi vállalkozónak 20 milliós fedezetre, a fedezetről rejtélyes módon letörölték a jelzálogjogot, a vállalkozó még aznap csődöt jelentett és világkörüli útra ment. Ez a hozzáállás sok mindent megmagyaráz. Nyilván a helyi kir.vez.-nek nem volt engedélyezési jogköre 500 millára, azt mindenképpen magasabb szinten kellett engedélyezni. Lesznek ott még furcsaságok.

Ez nem vigasztalja azt, akinek ott a számlája.

2012. jún. 2. 22:20
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást,sokat segítettetek.
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Jázmyn)
2012. jún. 2. 17:08
Van náluk számlád?
10. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - Jázmyn)
2012. jún. 2. 16:39
Reggel, amikor az alkalmazottak odaértek, várta őket a végelszámoló és már ki sem nyithattak. A rendőrség is megjelent, egész késő délutánig maradtak, míg el nem mentek az emberek.
9. timycat (válaszként erre: 6. - Jázmyn)
2012. jún. 2. 16:38

Az a lavina évek óta tart, 1,5 év "vizsgálódás" után most unta meg a banánt a PSZÁF... elég komoly dolgok vannak a háttérben.

Hétfőn menj be (összecsukhatós széket, hideg élelmet, vizet vigyél), és töltsd ki a kártalanítási formanyomtatványt... hogy mikor lesz pénz az jó kérdés, mert egyelőre "csak" végelszámolási státuszban vannak, az OBA meg akkor fizet ha fizetésképtelennek nyilvánítják. Az meg a végelszámolási eljárástól függ, bár erősen sejthető -tekintve hogy a szavatoló tőkét is elsípolták- hogy be fog következni a felszámolás.

2012. jún. 2. 16:35

Idézet a közleményből:


Akinek követelése van a bedőlt takarékszövetkezettel szemben, az nyújtson be hitelezői igényt a takarékszövetkezet végelszámolójához. A PSZÁF végelszámolóként - címzett: Hitelintézeti Felszámoló Nonprofit korlátolt Felelősségű Társaság 1071 Budapest, Damjanich u. 11-15.


Betétesi igény bejelentés minta:


Soltvadkert és Vidéke takarékszövetkezet "v. a." Boros András végelszámoló 6230 Soltvadkert, Ifjúság u. 4.

Tárgy: betétesi kifizetési igény bejelentés

Tisztelt Cím!

Alulírott (betétes neve, címe), jelen levelemmel bejelentem, hogy a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet "v.a." adós céggel szemben a mellékelt bizonylatok alapján x forint tőke, kamat, egyéb, összesen x forint követelésem áll fenn.

Kérem a betétesi igényem nyilvántartásba vételét és kifizetését.

Mellékelem a követelést alátámasztó bizonylatokat másolati példányban. Dátum, Tisztelettel xy betétes. Ennyit sikerült kideríteni. Van, aki már mindkét helyre elküldte a postán az ajánlott leveleket.

7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Jázmyn)
2012. jún. 2. 16:29
Nem voltunk elég konkrétak?
2012. jún. 2. 16:28
Már pénteken elindult egy lavina,sokan fizetés nélkül maradtak.Egyenlőre még elzárkóznak a tájékoztatástól,gondoltam,itt esetleg valaki tud már valami konkrétat ezzel kapcsolatban.
5. andi6020 (válaszként erre: 2. - Jázmyn)
2012. jún. 2. 16:27

30 millió forintig, jobban mondva 100.000 euróig van állami garancia.

De csak 3 hónap múlva fizetnek.

4. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Jázmyn)
2012. jún. 2. 16:26
A 30 millió alatti összeget kifizetik. Hétfőn a bank kinyit, kiadja az ügyfeleknek az igénylési papírt, melyet kitöltve, a dokumentumok másolatát mellékelve lehet feladni a felszámoló cégnek.
3. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Jázmyn)
2012. jún. 2. 16:23

Be :(

Kinek van ebből haszna???? Na, kinek????

17 ezer betétes :(

Mi lesz itt hétfőtől?

2012. jún. 2. 16:23
Tudja valaki,hogy a befektetők hogyan jutnak a pénzükhöz?
2012. jún. 2. 16:22
Soltvadkerti Takarékszövetkezet becsődölt...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook