Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Soltvadkerti Takarékszövetkezet becsődölt, tudja valaki, hogy a befektetők hogyan jutnak a pénzükhöz? fórum

Soltvadkerti Takarékszövetkezet becsődölt, tudja valaki, hogy a befektetők hogyan jutnak a pénzükhöz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. jún. 4. 13:34
Ha megmaradtak a tartalékok, akkor ki tudják fizetni a betéteseket.
51. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 50. - Jázmyn)
2012. jún. 4. 13:33
Ha olyan szinten csődbe ment a takarékszövetkezet, hogy a céltartalékot is elvesztették, röviden igen...vagy csak pár embert fognak tudni kifizetni, vagy jóval kevesebbet mindenkinek... :/
50. Jázmyn (válaszként erre: 48. - 940e6b0cd4)
2012. jún. 4. 13:30
Pfúúú,már gondolkodni sem tudok a stressztől...tehát,akkor a betétesek lehet,hogy lemondhatnak a pénzükről?Mert hogy a betétvédelem ránk nem vonatkozik?
49. a14deb9047 (válaszként erre: 47. - Jázmyn)
2012. jún. 4. 13:27

A sarkon az a kis fénymásoló (is). 15,-Ft. Ezt kell kitölteni, de a rubrikákat ne!!. Holnap hajnalban szabad odaülni, nyitáskor sorszámot kérni, és türelmesen várni a sorodra.

Kisszék, ásványvíz, gyümölcs, szendvics, nyugtató...

48. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 43. - Jázmyn)
2012. jún. 4. 13:25
Amit bemásoltam neked, annyit jelent, hogy tagja mindenképp kellett, hogy legyen az OBA-nak de nem terjed ki az OBA betétvédelme a takarékszövetkezetnél elhelyezett betétekre. :/
47. Jázmyn (válaszként erre: 45. - A14deb9047)
2012. jún. 4. 13:24

A "szomszédban"egy nyomtatványbolt?

A lepecsételés mikor történik?Kitöltés előtt,vagy után?Ha pecsételve adják,nem tudom másolni.

Igen,egyetértek,mert ezt a fejetlenséget meg lehetett volna előzni....hétvége ide,vagy oda...

2012. jún. 4. 13:24
Az OBA-nak kötelezően tagja minden betétet elfogadó bank, takarékszövetkezet,, hitelszövetkezet, valamint lakástakarék-pénztár. A betétbiztosítás védelme csak a bankok által forgalmazott, névre szóló betétekre és az ugyancsak névre szólóan, a bank által 2003. január 1-je után kibocsátott kötvényekre és letéti jegyekre terjed ki.
45. a14deb9047 (válaszként erre: 42. - Jázmyn)
2012. jún. 4. 13:18

A szomszédban szabad volt megvenni a nyomtatványt. Kitöltöttem. Kiderült, hogy a rubrikás részt nem nekünk kell... Mentem vissza másikért.

Azért, hogy igazolják és lepecsételjék, ugyanúgy sorszám kell, mint bármi másért.

Ez a pánik és a lincselés, a tájékozatlanság.

Kénytelen leszek nézni a helyi tévét :(

44. Jázmyn (válaszként erre: 41. - A14deb9047)
2012. jún. 4. 13:17
Akkor nálatok emberibb,és ésszerűbb formában zajlik.
43. Jázmyn (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2012. jún. 4. 13:16
Jaj,pár perce tudom egy ismerősömtől,hogy nem is volt az OBA-val szerződésük.Ez igaz??Mit tudtok??
42. Jázmyn (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2012. jún. 4. 13:14

Ma kora reggeltől 11-ig vártam a soromra a pénztár előtt,még az épületbe sem jutottam be.Akik hozzájutottak a nyomtatványhoz,alig akartak nyilatkozni a kint léévőknek....szorították a papírjukat és elsiettek,mintha egy vesztőhelyről menekülnének.Az pénztár igazgatója egyszer sem jött ki,hogy nyugtassa a tömeget.Pedig a héhány óra alatt többször jött a rémhír a tömegben.pl.,hogy elfogyott a nyomtatvány,pl.,hogy a betéteseknek nem jár nyomtatvány.Volt időm leszűrni a tanuságot,amíg várakoztam...szegény nyugdíjasok voltak a legkimerültebbek,akiknek lehet,a holnapi megélhetésük múlik ezen a tragédián.Valaki már leült a lépcsőre,mert nem bírta a tűző napon való várakozást....valaki a rendőrt kérte,hogy hozza már ki a papírját(holott százak vártak ugyanerre)....valaki próbált becsörtetni,"mert ő csak egy papírért jött"(de hát mindenki)...

Annyit tudtam meg,hogy 30 napon belül kell a nyomtatványt kitöltve visszavinni,a pénztár készségesen fog segíteni az esetleges elrontásnál(köszönjük a nagylelkűséget)!...

Nem a beérkezés sorrendjében fogják a kifizetést elbírálni,hanem ahogy tegnap itt taglaltuk,tehát van idő...(folyószámlás,kisbetétes,stb.)

Végül eljöttem,mert egy ismerősöm is állt a sorban,és állítólag egy egyszerű formanyomtatványról van szó,amit fénymásolni is lehet.

Zsóka,most hogy olvasom soraid,ez a bizonyos papír lepecsételt formában adják??Akkor hiába a fénymásolás?Sajnos én ma már nem megyek vissza,mert így is 40 km-re van tőlem.A másolatban reménykedtem,de ezek szerint ujra beállok a sorba??

2012. jún. 4. 13:13
Sorszám szerint hívják be az emberkéket; jelenleg a 130-asokat. Holnap reggel 5 körül szabad helyet foglalni a sorszámért. Ennyi. Az igazolásokat is csak így lehet leadni.
40. michelle.r (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. jún. 4. 13:09
A tak.szöv nem bank. Biztos, hogy az OBA ez esetben is fizet?
39. Jázmyn (válaszként erre: 38. - L.luiselotte)
2012. jún. 4. 12:51

Az nem kifejezés,hogy "aljasság"...31-én még felvették a fizetéseket,amit 1-én 8-kor már nem tudtak kiadni.

Az embereknek a pénzautomatánál kellett szembesülniük a dologról.

2012. jún. 4. 12:07
Lehet visszamenni most 3/4 1-re... Elméletileg a megkapott papírt lepecsételik... Holnap reggeltől újra sorszámosztás. Egy 77 éves néni már reggel 3/4 6-kor ott volt :( - Voltak jónéhányan előtte.
37. timycat (válaszként erre: 35. - Jázmyn)
2012. jún. 3. 22:32

Nem, ti nem tudhattatok róla, szerencsére nem gyakori eset, hogy egy pénzintézet padlót fog. Ha magánszemélynek adtad volna befektetni akkor azt mondom nem voltál körültekintő, de ez egy -elméleteileg- állam által is agyon ellenőrzött firma, sajnos ez van. Viszont, mivel ti magánszemélyek vagytok -én nem ígérhetek semmit- de 100%, hogy megkapjátok a pénzt már ha 100ezer euró alatti... csak ugye ügy, ideg és idő :S


Az önkormányzat más tészta, ők erősen sejthették mi folyik, hisz ha jól értesültem már tavaly egyik ülésükön is felmerült, hogy esetleg nem jó helyen van a pénzük és mégsem léptek

36. Jázmyn (válaszként erre: 34. - Timycat)
2012. jún. 3. 22:29
Igen.Péntek délután hallottuk a városi rádióban,majd az esti híradóban egy mondat erejéig.
35. Jázmyn (válaszként erre: 28. - Timycat)
2012. jún. 3. 22:27

Igen,ebben igazad van,ha az önk.tudott a bank helyzetéről,akkor megelőzhette volna bajt,mert egy egész településért vállalt felelősséget,amikor hitelfelvételbe bocsátkozott.

Vszont a magánszemélyek(mint pl.én)nem tudhattak feltétlenül az előre látható gondokról.Van egy mondás:"aki hülye,haljon meg"...kb.így érzem most magam,de ha előre látnánk a bajt,akkor biztos kikerülnénk.Biztos sokan érezzük most azt,hogy nem voltunk elég körültekintőek.

34. timycat (válaszként erre: 33. - Jázmyn)
2012. jún. 3. 22:24
júj ti a híradóból értesültetek... nálunk már rebesgették városi szinten napok óta, sőt péntek délelőttr már intézkedni is tudtak, hogy az esetleges utalások más számlára menjenek
33. Jázmyn (válaszként erre: 32. - A14deb9047)
2012. jún. 3. 22:20
Én is így gondolom,de ezt valamelyest meg lehetett volna előzni,ha a 17000 ügyfelet megnyugtatóan tájékoztatták volna a lehetőségeikről az elmúlt napokban.Felröppent a "szenzációs" hír a híradásokban,és ennyi....Valószínű,rengetegen eszeveszetten ezt fogják tenni,amit én...rohannak a bankhoz.
32. a14deb9047 (válaszként erre: 31. - Jázmyn)
2012. jún. 3. 21:56
Csak sejtésem van, hogy mi vár ott holnap sok-sok emberre. Borzalmas a lincshangulat. Az emberi indulat pedig sok mindenre képes.
2012. jún. 3. 21:49

Most látom,hogy még hozzászóltatok a témához.Elképesztő dolgokat írtok.Igen,valószínű még hírzárlat van,azért állunk értetlenül a dolgok felett.Bár egyes dolgok már kiszivárogtak,mint az is,hogy már 2011.ben a PSZÁF figyelmeztette a bankot.Persze,akkor mi betétesek erről semmit sem tudtunk.

Sajnos én is érdekelt vagyok...egész életünk munkája,összespórolt kis tartalékunk a bank kezében maradt.És ami még rosszabb,hogy a gyerekeinké is.Az az egy "szerencse"hogy hitel miatt egy másik banknál kellett folyószámlát nyitni,vagyis a férjem minimálbére arra számlára megy,de hiteltörlesztés címén szinte le is veszik azonnal.Borzasztó helyzet...:(

Holnap reggel én is elmegyek a bankhoz,talán kapok valamilyen megnyugtató felvilágosítást.

30. timycat (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2012. jún. 3. 21:42
Én ezt értem, de elméletileg az a dolguk, hogy az ott lakók érdekeit nézzék, szolgálják, erre ilyen "felelőtlenséget" csinálnak... engem dühít, ezért utálom az állami szférát, mert mindennel így bánnak, elherdálják, leszärják, csak azt nézik mikor jár le végre a munkaidő és sírnak, hogy a zéró munkájukért miért kapnak alamizsna bért.
29. a14deb9047 (válaszként erre: 28. - Timycat)
2012. jún. 3. 21:38
A minősítés rajtunk nem segít.
28. timycat (válaszként erre: 21. - B4ca0947f4)
2012. jún. 3. 21:32
A Vadkerti önkormányzatról meg megvan a véleményem, micsoda dilettáns idióták kezelik ott a pénzt? Kb 1,5 éve már tudott az önkormányzat arról, hogy a tkszöv. alól kilopták a pénzt még mindig ott tartotta, ráadásul jóval 30 milla feletti összeget... ehhez csak gratulálni tudok
27. timycat (válaszként erre: 25. - B4ca0947f4)
2012. jún. 3. 21:28
az igényeket be kell jelenteni, nem működik automatikusan a rendszer, mert mi van ha valaki nem igényli a pénzét... ez nem légből kapott dolog, Mo-on sok-sok "gazdátlan" millió hever évek óta fraud-számlákon... szóval ezért kell az igénylés, felmérik, hogy mekkora a követelés, ill. ki követel, mert gondolom jelen esetben előnyben fogják részesíteni a magánszemély bankszámlákat, csak aztán jönnek a betétesek és majd a végén a cégek :S
26. timycat (válaszként erre: 23. - B4ca0947f4)
2012. jún. 3. 21:25
A legkevesebb idő -én azt mondom- inkább 3 hónap mire ebből pénz lesz. Egyelőre csak végelszámolós stádiumban van, az OBA a fizetésképtelenség kimondásáig pedig nem lép
2012. jún. 3. 20:56
Hááát, kíváncsi vagyok, hogy oldják meg a kérdést. Nem elég, hogy bedől a TKSZ, még a felszámolóbiztos által kiadott közleményben is az van, hogy mindenki jelentse be az igényét a vadkerti kp-ban... inkább megnyugtatni kellett volna az embereket, mint mindenkit odacsődíteni. Nem biztos, hogy türelmesen várakozik majd mindenki... hiszen lesz, akinek egy fillérje sincs kp-ban, mind a bankban van. Ott ígérgethetik, hogy majd megkapja... ha nincs miből enni adni a családnak. Durva.
24. a14deb9047 (válaszként erre: 23. - B4ca0947f4)
2012. jún. 3. 20:30
Az egész társasházat érinti, ott van a számlánk. Áttételesen kaptunk egy üzenetet a közös képviselőtől, hogy az összeget tegyük félre... kktsg+víz+biztosítás.
23. b4ca0947f4 (válaszként erre: 22. - A14deb9047)
2012. jún. 3. 20:17

Nem is tudom, érdemes-e egyáltalán az első nap odamenni, kell, hogy adjanak legalább 15-ig időt rá, hogy bejelentse az igényét a betétes... gondolom én, persze, nincs rá tapasztalatom, mint ahogyan másoknak sem az országban ... a postabank volt valamikor, de az régen volt.

A környezetedben sok embert érint? megtudjátok oldani az anyagiakat akkor is, ha két-három hónap mire pénzhez juttok?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook