Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sok a beszéd fórum

Sok a beszéd (beszélgetős fórum)


25. Epresturmix (válaszként erre: 24. - Globus)
2021. jún. 28. 17:17
Úgy úgy! Talán eszébe jut a tanácsod, talán nem! 😀
24. globus (válaszként erre: 23. - Epresturmix)
2021. jún. 28. 17:01

Ismerős. Sosem dolgozott hasonló területen. Mutogatom neki a témát sorban, "ezt így, mit hogyan, erre ügyelj, különben pótolhatsz, és az sokkal nehezebb stb. stb", mire ő: Jóvanna, ne magyarázz annyit!

Jóvanna, kisanyám, akkor majd rájössz, ha egyedül csinálod.

Az első munkanapján lehurrog, pofám leszakad.

23. Epresturmix (válaszként erre: 21. - Df1e1c376c)
2021. jún. 28. 16:47
Ilyen téren velem mindig egyszerű volt dolgozni. Szívesen fogadtam a tanácsokat, praktikákat amivel a saját munkámat is megkönnyítettem és ráadásul nem mentem mások agyára. De én is találkoztam ilyen gyökérrel akinek adtam egy jó tippet, bólogatott, hogy jó, ezentúl így csinálja...de láttam, hogy nem. Akkor szenvedj hülye! 😀
22. Epresturmix (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
2021. jún. 28. 16:45
Wáó! Ez komoly! 😎
21. df1e1c376c (válaszként erre: 7. - Cc7a88f96d)
2021. jún. 28. 16:41

Van most pár új, rémes munkatárs. Az egyik egy 18 éves csaj, nem csak ostoba, de szörnyű gyerekes is. Nem érti meg, hogy azért mondjuk neki a dolgokat, hogy mit hogyan kell, mert pl. jóval több tapasztaltunk van, segíteni próbálunk neki. Csak azért is máshogy csinálja, ahogy több idő és energia, megmagyarázza, hogy "de ..." És ezzel az a baj, hogy az egész csapat munkáját akadályozza. Még azt sem volt képes megérteni, amíg a nagyfőnök helyre nem tette, hogy nem lehet csöcsig kigombolni az egyeninget, mert standard van erre is.


A másik totál munkakerülő, ha 100-szor kérünk valamit, akkor is elsunnyog, és olyan igénytelen, hogy az hihetetlen.

2021. jún. 28. 14:14
Nem szerettem beszélgetni, de néha muszáj volt. Utoljára gimis koromban nyári szünetekben gyümölcsöt szedtük ill válogattunk, akkor beszélgettem munka közben, ezután csak ami a melóhoz tartozott.
19. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2021. jún. 28. 13:52

Nem irigylem szegényeket.

Én nem gyártok semmit. Én szerszámot tervezek ezekhez a gépekhez. A gépek pedig vákuumformázott műanyag tálcákat termelnek.

18. Epresturmix (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2021. jún. 28. 13:44

Nem mondod? 😭

Nekem átlag 54 mp ciklusidő/gép!

Sajnálom! Engem nem váltanak. Magam megyek ki. Mit gyàrtasz?

2021. jún. 28. 13:39
Igazad van. Köszi :)
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2021. jún. 28. 13:13
Nálunk nem így van. A gépek kb. 3 másodperces culkusidővel ontják magukból a terméket, ami nem "potyoghat", hanem rakatba kell szedni. Nincs rajta utómunka, csak dobozba kell tenni. Ha nincs aki leváltsa szerencsétlent, még pisilni sem mehet ki.
15. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 13:10
Van amikor az ember elúszik a munkával, vagy kap még pluszba feladatot, olyankor lehet szépen mondani, hogy bocsi de el vagyok havazva, itt folytatjuk....
14. Epresturmix (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2021. jún. 28. 13:06

Soron vagyok, átlag 4 gép mellett. Ha úgy van, úgy otthagyom mint a szart! Hadd potyogjon!😀

Úgyis nekem kell kidolgozni amit a gép legyárt. Ha egyedül nem megy, átlép a kollegina, beáll az egyikre aztán csinálja nekem. Azért ne gondold, hogy ez úgy megy, hogy robotok vagyunk, beàllunk aztán egész nap kuss a nevünk. 😀

2021. jún. 28. 12:51
Szerintem hogyha kedvesen de határozottan megmondod, hogy most nem tudsz beszélgetni mert haladnod kell a munkáddal, akkor azt meg lehet érteni. Legalábbis én olyankor szólni szoktam, és még sosem volt emiatt nézeteltérésem. Ha meg valaki amiatt megsértődne esetleg hogy munka közben nem érek rá vele pletyizni, akkor úgy járt. :D
2021. jún. 28. 12:49

Tapasztalatom szerint az ilyen helyzetekben inkább csak hallgatni kell mintsem beszélni. A többieknek úgyis akad elég mondandójuk.


És akkor mi van, ha furának tartanak? Úgysem tudsz mindenkinek megfelelni. Ha nem akarsz, nem bandázol velük. Ők meg úgyis azt gondolnak, amit akarnak. Ha meg tényleg annyira zavar, keresel másik állást. Vannak olyan munkakörök, ahol viszonylag kevés a kontaktus más emberekkel. Ilyet keress.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Cc7a88f96d)
2021. jún. 28. 12:36
Az erőltetett mindenáron beszélni kell hozzáállás a zavaró. Ha pl nincs kedve valakinek folyton a bandázáshoz vagy épp dolgozik, akkor ő a fura, akivel nem lehet jól kijönni.
10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 12:29
És van, aki hoxázik, ugye?
9. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - Globus)
2021. jún. 28. 11:59
:D
8. globus (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2021. jún. 28. 11:41

Ő nálunk is. Amint belép, máris karattyol, ha van mondandója, ha nincs. Képes a folyosó túloldalára kurjongatni, sőt észrevettem, hogy magában is beszél 😁

Egyébként tényleg van benne valami, ahol ketten vannak, ott csend nem lehet.

7. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 11:34
Ilyet én is tapasztaltam.Engem akkor nagyon bosszantott.Új munkahelyet kerestem,normális környezetet.A te döntésed is,hogy benne maradsz e ebben vagy olyasmibe kezdel amit szeretsz.Egy munkahelyen annál rosszabb nem kell,amikor barmokkal kell együtt dolgozni..
2021. jún. 28. 11:06
Munkakör függő. Ha a sor mellett kell állni, akkor nem lehet otthagyni a gépet, és elmenni pletyizni. A közép- és felsővezetők, valamint a menedzserek munkája nem teszi ki a 8 órát. Nálunk a mérnökök dolgoznak úgy, hogy van, amikor fel sem állnak a gép elől, máskor meg szinte a fű sem nő. Utóbbi esetben én is beszélgetni szoktam. Vagy olvasni, ha épp nincs kedvem az emberekhez. Jah és ott a takarítónő, aki mindenkit elkap egy kis dumcsira, aki arra jár :D
5. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 10:40
Van amikor a belemet is kihajtom! Amikor megtehetem, hogy nem, akkor én is a lógós csoportba tartozom. Miért ne? Azt is fizetik! 😀
2021. jún. 28. 10:34
Ha olyan ráérős mennyiségű munkám van akkor beszélgetek/facebookozok/hoxázok, ha meghalós mennyiségű akkor nem. De nálunk ez a normális hogy nem mindig van egyforma mennyiségű munka, nyilván ha tornyosulnak a teendők akkor nem állunk le órákat pletyizni.
2021. jún. 28. 10:27
Alapból az a normális egy munkahelyen,hogy azért főleg dolgoznak. Vagy már mindenhol ez megy?
2021. jún. 28. 10:21
Miattuk nem szoknák rá a cigire, így marad a munka.
2021. jún. 28. 10:18

A munkahelyemen szinte nem is dolgoznak az emberek, hanem folyton beszélgetnek, cigiszünetet tartanak. Engem kicsit már fáraszt ez a sok beszéd, ami sokszor pletyka. Inkább dolgozom.

Ti hogy tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook