Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Soha többé fogyókúra - Az életmódváltás a megoldás! fórum

Soha többé fogyókúra - Az életmódváltás a megoldás! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. Gaby76 (válaszként erre: 30. - 00591572c3)
2010. okt. 20. 11:11
Hát én sem, és magas a koleszterinszintem! Az orvos szerint valószínűleg genetikai oka van, de most kerülöm a húsokat is, mert a koleszterinszint csökkentésére (gyogyszerrel) 2 hónapot kaptam. Ha nem megy lejjebb, akkor elkezdhetek szakorvosokhoz járni! 33 éves vagyok, de van akinek már 18 éves korában is magas a koleszterinje
30. 00591572c3 (válaszként erre: 27. - Gaby76)
2010. okt. 20. 11:09
én sem eszem semmit amiben liszt van és répacukor
2010. okt. 20. 11:09

[link]

Itt a naplóm is...ha már vki kérte. :)

28. 00591572c3 (válaszként erre: 25. - Gubóka)
2010. okt. 20. 11:08
jó neked hogy a melleid meg maradtak mondjuk nekem a három gyerkőc az ért odatett
27. Gaby76
2010. okt. 20. 11:07
Kedves extra, én majd 2 éve változtattam életmódot, az eredmény -35 kiló. DE!!! Rendszeresen nézesd meg a vérképedet, mert én úgy atkinseztem, hogy nem tudtam a nagyon magas (8,66) koleszterinszintemről! És húst ettem folyamatosan! Most tanácstalan vagyok, mert húst már alig eszem, és mivel 2 éve nem eszem lisztet és cukrot, és nem is szeretnék, ezért gondban vagyok az evéssel. De nem vagyok hajlandó tésztaevés miatt visszahízni sem!
2010. okt. 20. 11:04
68-69 kilo nem 6869kilo :DDD
2010. okt. 20. 11:04

húha, olvasgatva a hozzászólásokat elég amatőr szinten vagyok akkor hozzátok képest :))


én 172 centi vagyok, most olyan 6869kilo. 65 alá nem akarok menni, mert ott már kiállnak a bordáim. 65 a cél kb. de leginkábbalakformálás.


én nagyon nagy evő vagyok. chipsről ilyenekröl könnyebben lemondok, de a jó kis erdélyi zsírszalonna, vagy hurka..nekem ezek a kisértések :D


én annyit csinálok, h mindent eszek ugyanugy csak felcseréltem a sorrendeket. reggelire jöhet a szénhidrát, nasi ami megkivánok. délben ebédelek. van egy kis lightos uzsonnám, és este 6kor meg vacsi. ezt a norbi updateből néztem ki. :DD


hetente kétszer fogok járni zumba fitnessre, már egyszer voltam eddig otthon csináltam. ez lesz a kardio edzésem. a többi napkon callanetics alakformáló tornát csinálok otthon és rubint réka otthoni edzőkártyákkal erősítek.


lehet h ez nem olyan mértékű életmodváltás, de nekem igen :) vagy lehet nem jól csinálom de nekem nagyon bejött. a másfél honap alatt miota mozgok rendszeresen 4-5 centi derek-comb-csipo lejött. lassan gatyaméretet kell váltanom :D

és ami a legjobb amelleimbol nem fogytam mert nem koplalok :))

24. 00591572c3 (válaszként erre: 23. - B826951849)
2010. okt. 20. 10:58

nagyon köszönöm jól eset

igen szívesen segítek mindenkinek :))

23. b826951849 (válaszként erre: 22. - 00591572c3)
2010. okt. 20. 10:57

Szia!

Engedd meg, hogy az egész topik nevében gratuláljak neked is!

Nagy dolog amit elértél. További sok sikert kívánunk, és szívesen fogadjuk ötleteidet, tapasztalataidat! :)

2010. okt. 20. 10:55

sziasztokén islefogyta köze 100kg rol 54 re és élet mod váltásal dekem ény nagyon kemény semi cukor semi kenyér

most hogy lefogytam fojtatom ezt az étkezés de a kcal emelnem kelet mert testé pitek 6 hónap alatt fogytam le:)

21. b826951849 (válaszként erre: 19. - 19f376ac15)
2010. okt. 20. 10:53
Az enyém pizzériában készült, szóval kalóriabomba volt...és isteni ízű, de ha most mennék oda, asszem inkább nem azt rendelnék. :) Persze csorogna a nyálam...de nem.
20. b826951849 (válaszként erre: 16. - 19f376ac15)
2010. okt. 20. 10:52

Ez a blog! [link]

Itt csak hasznos infókat és linkeket találtok...rólam nincs szó.


Nem számolok szénhidrátokat, csak kalóriát. Kiszámoltam, hogy az ideális súlyommal mennyi kalóriát fogyaszthatok, és ezt tartom be. :)

Feleslegesnek tartom a vasfegyelmet, és hogy mindent számoknak lássak. Tudom, hogy miből mennyit ehetek...

Ha az ember görcsös, és kényszernek érez vmit,akkor nem jó szívvel csinálja, nem is olyan az eredménye. Persze furcsa, hogy régen leadtam 1,5 hó alatt 15kg-t, most meg 1 hónap alatt csak 4-5 megy le. DE tök jól vagyok...és érzem a változást...és ez a fontos! :)

2010. okt. 20. 10:52

en is nassolok, de olyan finomakat es keves kalora van bennuk.

pizzat en is ettem, feketelisztbol keszitettem:)

18. b826951849 (válaszként erre: 14. - B4c2d9392f)
2010. okt. 20. 10:48

Én még most is nassolok néha...viszont azt is lemérem és felírom, és be van építve az étrendbe. Csak ezt ritkábban teszem.

3 hete vasárnap pizzát ettem tesómékkal. Huh...azt a lelkiismeret furdalást. Úgy éreztem, hogy hülyeség volt, és nem érte meg. Este kőkemény edzés követte. Másnap kevesebbet ettem. Nem híztam semmit...de akkor is...

Life Networkon vannak nagyon érdekes műsorok a fogyással kapcsolatban. Ajánlom őket mindenkinek.


Egyébként a mi családunk nagy kajálós. Kezdve anyámmal, aki vékony. Na ő eszi a legtöbb kalóriát. Bosszantó,de ez van. Ő eszi mellettem a hizlaló kaját, én meg a sajátomat, ami egészséges. Mostanság viszont ő is rákapott az én lightosabb étrendemre. Nővérem is elkezdett fogyózni. :) Szóval már van értelme....és megjegyzem sokkal jobban érzem magam a bőrömben, és nem érzem lemondásnak a dolgot. Persze a mogyorós chips mellett lehorgasztott fejjel megyek el a boltban...mert az a favorit, de hetente/2hetente egyszer veszek abból is zsírszegényet. :D

2010. okt. 20. 10:48
en 2 eve hasznalok edesitot mindenbe.
16. 19f376ac15 (válaszként erre: 15. - B826951849)
2010. okt. 20. 10:47

Szenhidratot is szamolsz?

Hol vezeted a dietad?

Blogod elerhetoseged megadnad?

Hany kaloriat eszel?

En is eszek krumplit is, rizset is, tesztat is ritkan. Szoval mindent, csak mertekkel.

max 400g gyumi egy nap es max fel liter tejtermek, max 300g rizs/krumpli//teszta.

Keneyret eszek, vagy feketet, graham, wasa kenyeret, magvas zsemlet. Jobban szeretem mint a feheret.

Tornaval nincs gond, mar tornaorult vagyok.

2010. okt. 20. 10:42

Én kb. 4-5 éve hagytam el a cukrot. Azóta édesítőszerrel iszok mindent. Kerülöm a cukros löttyöket, csak ritkán iszom üdítőket. Ami talán a legnagyobb hibám volt anno, hogy nem tudtam mire is van szükségem, ill. elég zűrös voltam. Ez nagyjából annyit takar, h elég sokat buliztam. Pia...cigi. Na a pia az meg nem kicsit hizlal.

Szinte mindent eszek. Elég sokat olvastam az egészséges életmódról...így tudom,hogy annak sincs értelme,hogy ezt meg azt nem eszem. Kenyeret általában pótlom abonettel, de ritkán kenyeret is eszek. Csak lemérem azt is. 1 hónapja kajanaplót vezetek. Minden nap megmérem magam. Felírom, hogy mit és mennyit ettem, ill. ezek kalóriatartalmát is. Annyi kalóriát fogyasztok el, amennyit majd az ideális súlyommal is fogyaszthatok. Minden nap eszek zöldséget, gyümölcsöt, és megiszom annyi vizet, amennyi kell a súlyomhoz. A tészta az,amit kerülök,mert abban túl sok a kalória,de eszek azt is,csak sokkal ritkábban. Egyébként joghurtokat, sovány húsokat, zöldséget fogyasztok. KRUMPLIT IS ÉS RIZST IS!

Jártam reflexológushoz is, aki egy-két érdekes tényre hívta fel a figyelmem, amit nem árt másnak sem megfogadnia:

1. Az olaj csak hidegen jó...sütni benne már nem. Arra ott a zsír. Nagyon kevés zsírban süssünk,ha sütünk...

2. A rizs és a krumpli( nem sült krumpli,hanem főtt, dinsztelt) is ehető diéta során

1+2: nem hiszed? Hány kövér parasztbácsit vagy kínait láttál már?


Létrehoztam egy életmódváltással kapcsolatos blogot is, ami segít nekem és a hozzám hasonlóknak. Hetente 2-3x mozgok, de ezt növelni fogom, amint visszakapom a szobabiciklim. :) Imádok tekerni, de egy műtött lábú ismerősömnek kellett kölcsön adnom.

14. b4c2d9392f (válaszként erre: 13. - 19f376ac15)
2010. okt. 20. 10:38
Így van, csak ügyesen kell összeállítani az étrendet. Pár hét alatt megszokja az ember a "megszorításokat".
2010. okt. 20. 10:35

en is az egeszseges taplalkozas hive vagyok, mostmar orvosi utasitassal is:(...

ez is nehez, nem mondta senki, hogy konnyu lesz, de mikor erezzuk a jotekony hatasat szervezetunk megkoszoni. Nem koplalunk, jol erezzuk magunkat,nem vagyunk ehesek este es olyan jokat lehet igy is enni...

12. b4c2d9392f (válaszként erre: 1. - B826951849)
2010. okt. 20. 10:34

Szia!

Nagyon igazad van, mindenkinek rá kellenejönnie erre, aki hosszú távon vékony és egészséges akar maradni.Gratulálok az eddigi eredményhez és további biztos, tartós, ésszerű fogyást kívánok!

11. b826951849 (válaszként erre: 7. - A6d5a14c21)
2010. okt. 20. 10:33
Szerintem ezzel mindenki tisztában van,de köszönjük az észrevételt.
2010. okt. 20. 10:30

Szia!

Teljesen igazad van! Én is mindig mindennel próbálkoztam de ezek a kampányszarű dolgok tényleg nem hoznak tartós eredményt. Nemrég kezdtem el én is változtatni mindenen, mert nekem egyszerre nem ment, mindig kicsit több és több egészséges dolog + mozgás, de sajnos nagyon sokszor elcsábulok és ellustulok...de tény, hogy ez az egyetlen tarós megoldás, igaz azért kivételek biztos vannak, mert nem vagyunk egyformák, de szerintem a többségnek ez a hatékony.

További sok sikert hozzá!!!!

9. falcngate (válaszként erre: 3. - B826951849)
2010. okt. 20. 10:30

Fiatalabb koromban én is átmentem azon, amin annyian...eszetlen koplalások, sikertelen diéták, jojo efektus....

Tesóm testépítő, 2007 telén ő magyarázta el a dolgokat. Akkoriban kezdtem amúgy edzőterembe is járni. Utána magánéleti okokból kifolyólag nem foglalkoztam a témával (sajnos nem volt erőm), kb. április óta újra diétázom.

Utánaolvastam szervezetünk biológiájának, hogy mindenképpen jól csináljam a dolgokat. Emellett tesóm adott rengeteg tanácsot, főleg az edzés tekintetében. 80 kilóról indultam, most tartok 67-nél, így a végén elég lassan megy már a fogyás.:)

Tudom a súlyomnak és az életvitelemnek megfelelő fehérje, szénhidrát és zsírszükségletemet, annak megfelelően étkezem úgy, hogy minél jobban gyorsítsam az anyagcserémet.

Emellett rengeteg folyadékot iszom, heti 3 súlyzós edzés és 5 aerob mozgás vált be.

8. Gubóka (válaszként erre: 7. - A6d5a14c21)
2010. okt. 20. 10:29
ezért kell olyat kitalálni, kitapasztalnia mindenkinek személyre szabottan, h egy egész életen át tudja csinálni
2010. okt. 20. 10:27
Ahogy a fogyókúrát úgy az életmódot is fel lehet adni,az sem fenékig tejfel!
6. igi (válaszként erre: 1. - B826951849)
2010. okt. 20. 10:27

Az életmódváltás nálam orvosi utasításra történt, ami annyit tesz naponta 5x eszek 1 nap, az étkezések nem tartalmaznak fehér lisztet és cukrot.

Bő 6 hónap alatt -20 kg ment le.


Valóban semmi másra nincs szükséged, csak kitartásra.

Mindent bele.

2010. okt. 20. 10:26
Én is kívánom,hogy sikerüljön és írhatnál naplót is.Sok sikert!!
4. Gubóka (válaszként erre: 1. - B826951849)
2010. okt. 20. 10:22
Kivanom h legyen kitartásod az életmódváltáshoz! Nagyon nehéz dolog. Sok szerencsét :)
3. b826951849 (válaszként erre: 2. - Falcngate)
2010. okt. 20. 10:19

Nagyon köszönöm. :)

Ha már így írod, akkor biztosan tapasztalatból tudod, hogy ez mekkora elhatározást és kitartást igényel...

Megosztanád velem/velünk, hogy te mikor álltál át, hogy láttál neki, min változtattál, és ez min változtatott?

2010. okt. 20. 10:16

Szió,

nagyon örülök, h erre te is rájöttél!:)

Most már biztos, hogy jelentős és tartós eredményt fogsz elérni, sok sikert!:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook