Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sírós gyerek fórum

Sírós gyerek (beszélgetős fórum)


1 2
25. lapbarna (válaszként erre: 19. - Csillag29)
2018. nov. 26. 10:18

Valószínűnek tartom, hogy anyuka ki lehet idegileg, azért is mehet így az ordibálás.

Nekem 3 fiam van. Bevallom, volt, hogy legszívesebben a falba vertem volna a fejem, csak legyen végre csend. Vagy kiszaladni a világból.

Tényleg segít, ha jön valaki, aki beszél az emberhez, vagy szimplán meghallgatja.

24. michelle.r (válaszként erre: 22. - Aszparagusz)
2018. nov. 26. 10:16
Gondolom, ha tényleg a helyzetet akarja megoldani, akkor bevállalja, nem rohan rögtön feljelenteni. Nyilán komoly gondok vannak, ha egy felnőtt így beszél egy kétévessel. Különösen, ha az anyja. Vannak dolgok, amit erővel nem lehet megoldani.
23. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - Aszparagusz)
2018. nov. 26. 09:27

Sztem baromira el van túlozva az egész...a másik,nem hiszem,hogy itt kéne kitárgyalni mit csinál a szomszéd...ha zavarja átkopog és megbeszéli a szomszéddal..

Ha mindenki hivatalokba rohangálna ilyenek miatt,elég sok ügy lenne...de kérdem én mikor azt hallja a szomszéd hogy a férj veri a feleségét miért nem avatkoznak bele?Ja mert nem gyerek?

22. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Csillag29)
2018. nov. 26. 09:13
Gondolom a fórumindítónak van jobb dolga is, mint ingyen bébiszitterkedni egy idegbeteg anyukánál.
21. aszparagusz (válaszként erre: 17. - F8db0709b8)
2018. nov. 26. 09:11

Egy 2 éves gyereknél egyáltalán nem normális, ha 24 órából 18-at sír.

Kénytelen beleavatkozni, mert nyár óta tart ez az állapot, ami a szomszédoknak már elviselhetetlen.

Először anyukával kellene beszélni, ha ez nem vezet eredményre, akkor a védőnő, majd a gyámügy.

20. tulipán*** (válaszként erre: 12. - Nyamitörp)
2018. nov. 26. 08:28
ez szerintem is nagyon jó ötlet. Segíteni nekik. Könnyű kívülről ítélkezni úgy, hogy nem tudunk semmit de valószínűleg azért alakult ki ez a helyzet mert ott sincs valami rendben, és gondjaik vannak. Szerintem ott sem így akar viselkedni az anyuka, csak már valószínűleg ki van ő is borulva.
2018. nov. 26. 08:27
Hívd át anyukát gyerkőccel kávézni beszélgetni Anyuci is lehet megnyílik elmondja mi a probléma Majd beszélgetés közben ajálnd fel hogy néha szívesen vigyázl a kisgyerekre 1-1 órára Anyuci megnyugszik beszélgethet valakivel és akkor a gyerkőc se lesz feszült Nem rögtön hivatalt is a nyakukra csőditeni :(
18. Piroska52 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. nov. 26. 08:23

ha a gyerek hallásával lenne baj,azon nem segit az üvöltözés,meg az agresszió,

itt az anyukával van baj nem is kicsi,

és ha egyszer tényleg úgy bántja, hogy komoly baja lesz,

akkor? mi lesz?

hallottuk hogy kiabál vele,de nem tettünk semmit,

hát nem tudom ,én nem hagynám az tuti,

2018. nov. 26. 07:52

2 éves gyerek pont abban a korban van,hogy sírással adja jelét ha valami nem tetszik,nem akar vagy akar valamit stb....az én 2 évesem ugyan nem sír,csak visít..na az se jobb...hisztik is vannak ebben a korban nem kevés...bizony nagyon nehéz időszak ez,és igen megviseli az anyukát lelkileg,idegileg..én is leamortizálódok minden estére,de az hogy így beszéljek a gyerekkel az nem fér bele .

Sztem ne avatkozz bele,nem tudhatod mi van a háttérben,lehet gondjaik is vannak amitől anyuka feszültebb,nincs türelme...előfordul.

Ha kék zölden látod a gyereket,na akkor szólj a gyámügynek,védőnőnek...

2018. nov. 25. 23:52

Két éves kisgyereknek ilyet mond, hogy falhoz b.?

Apuka meg szó nélkül tűri?


Én tuti nem állnám meg szó nélkül, amikor találkozom velük a lépcsőházban. Nem a gyerek sírás miatt, hanem hogy így beszél az anyja vele. A gyerek gondolom pont ezért van ilyen idegállapotban, szegény. Két évesen még nem érti meg, hogy a szomszédokat zavarja a sírása.

2018. nov. 25. 23:46
Az anya mindenféleképpen ultragáz. Apával is így beszél vajon? Neki is kuss van?
14. Guruljka (válaszként erre: 9. - Böbe24)
2018. nov. 25. 23:24
Nem, a gyerek hallására gondoltam. Ha nem hallja a körülötte levőket, persze hogy üvölt esetleg.
2018. nov. 25. 23:22

Igy beszél egy anya a gyerekével?! Ott komoly gondok vannak. Anyuka idegeivel van baj. Egy utolsó kivert kutyával, az ellenségével nem beszél így az ember.

Védőnő, családsegítő, háziorvos, rendőrség, amíg nem lesz nagyobb baj. A gyerek jár közösségbe?

Ha összefuttok kérdezz rá, hogy mi van a gyerekkel, sokat hallod sírni.

12. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Böbe24)
2018. nov. 25. 21:52
Gondolom, hogy anyuka is kikészült már idegileg. Azt így látatlanban nehéz megtippelni, hogy a gyerek miért üvölt. Esetleg ha van önfeláldozó és vállalkozó szellemű lakó a házban, akkor valaki megpróbálhatná megkérdezni, hogy tud-e segíteni vagy vigyázzon-e néha 1-1 órára a gyerekre.
11. Piroska52 (válaszként erre: 10. - Böbe24)
2018. nov. 25. 21:18

Nos én szólnék a védőnőnek, de úgy hogy oda hívnám magamhoz.

Bár az sem biztos hogy akkor éppen hallani fog valamit,

10. Böbe24 (válaszként erre: 7. - Lapbarna)
2018. nov. 25. 21:13
Nem hagyta itt a családot apuka csak hallgat az is.
9. Böbe24 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2018. nov. 25. 21:12
Kinek a hallására gondolsz? Mert ha rám gondoltál akkor én előtte valóban nem hallottam , ez csakis nyár óta megy sajnos.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Lapbarna)
2018. nov. 25. 20:58
Lehetne éppen, azt nem írja a kérdező, hogy látja is az apukát. (De úgy tűnik, igen,)
7. lapbarna (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. nov. 25. 20:57
Mi van, ha azért nem hallani apukát, mert elhagyta anyukát, aki befordult, és egyfolytában üvöltözik?
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2018. nov. 25. 20:46
Mert akkor történhetett valami, ami miatt kialakult ez az állapot.
2018. nov. 25. 20:15

Vajon nincs ott a hallással is baj?

Én értesíteném a védőnőt. Meg lehet kérni, hogy ne derüljön ki, ki a bejelentő.

Csak azt nem értem, másfél éve költöztek oda, a gyerek azóta kb két éves, csak a nyár óta üvölt?

4. Böbe24 (válaszként erre: 2. - Piroska52)
2018. nov. 25. 19:40

Piroska52!

Pont az este hallottam hogy játszottak a gyerekkel, gondolom valamit elvettek tőle vagy nem adtak neki oda valamit a gyerek egyből elkezdett üvölteni. Erre anyuka is űvölt hogy fogd be a pofád elegem van belőled. Hallgatok tovább és apuka semmit sem reagál. Elfogadja vagy nem tudom mit gondoljak. :(

3. Wodu (válaszként erre: 1. - Böbe24)
2018. nov. 25. 19:31
Jobban jársz ha más szól valakinek.Megtudja a szomszédod,hogy te küldted rájuk a hivatalt kellemetlen lesz utána.De megérdemelnék!Meg sajnos ha ilyen idióta a nő,nem javul meg magától.Lehet a férje semmit se tud.Szegény gyermek!
2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Böbe24)
2018. nov. 25. 19:27
És az apuka,?
2018. nov. 25. 19:16
Sziasztok!Kétségbe esésembe írok. Adjatok tanácsot mert megörülök! A szomszédba költözött kb 1.5 éve egy másfél szobás lakásba egy fiatal pár alig 6 hónapos kisfiúkkal. Előtte is fiatalok laktak ott egy pici gyerekkel de velük soha nem volt gondom sőt egyenesen imádtam őket!. A gondom az hogy kb. már vagy nyár óta a kisgyerek 24 órából 18 órát végig sír. Ez már nekem nagyon sok, és ami zavar hogy az anyuka olyan szinten üvölt a gyerekkel idézem: Kussolj már mert megőrülök töled, kidoblak az ablakon, falhoz b...szlak / bocsánat / de ezt szó szerint és ez nagyon nagyon zavar. Olyan hangos mind a gyerek hangja mind az anyukáé, hogy zárt ajtón keresztül is át hallatszik. Egy egyszerű játékon is megsértődik és üvölt , és üvölt és üvölt. Mit lehet tenni. Szóljak az illetékes védőnőnek? Nézzen utána? Nem csak én hallom, más szomszéd is panaszkodik. Segítsetek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook