Sinlac (beszélgetős fórum)


1 2
34. mongi
2012. febr. 3. 07:52
Igen,bele lehet keverni.
2012. jan. 31. 15:09

Sziasztok

A sinlac-ot keverhetem főzelékbe is?

A 7 gabonás pépet nem próbáltátok?

Azb én babám 7 hónapos

32. baloghany (válaszként erre: 31. - Judyka21)
2010. jún. 25. 12:28

De a dokival tudsz felíratni Sinlacot. Én kértem.

Az hogy eszik még 6 és fél hósan éjszaka 2x nem gond. Peti fiam még 1 évesen is volt hogy 2x kérte a kaját. Már 14 hós és ezt a jó szokását is elhagyta :)

31. judyka21 (válaszként erre: 22. - Baloghany)
2010. jún. 25. 11:25

Szia.

A HA. tápszerek csak feldolgozva tartalmazzák a tejszármazékot, de sajnos tejérzékenyeknek ez sem jó, erre van a sinlac, és a tejmentes tápszerek, sőt, akinél vizsgálattal bizonyított, azoknak kb 100 ftért van orvos által írt extra kedvezménye.

A Sinlacot akkor szokták adni, ha a baba nem hízik rendesen, mert sok kaóriát tartalmaz. Nekünk pl nem javasolták, pedig kipróbálnám estére, mert éjjel van, hogy 2x is eszik a kisfiam, ( 6és fél hós).


A tejem nagyon tápláló volt edddig, mert több mint 9 kiló a drága, de lehet, hogy mostmár nem elég. 5 hós kora óta fokozatosan ka p gyümit, főzit, husit, és szopik még 3x, plussz az éjjel.

30. mongi (válaszként erre: 28. - Baloghany)
2010. jan. 22. 14:11

Köszi,majd lehet,hogy benézek egyszer,de nem ígérek semmit.Egyelőre "elég" még a hoxa is.:)


Szegeden is szültél?

Petike gyorsan összejött?Gondolom majd kislányt szeretnétek másodiknak?:)


Petivel hogyan,mikkel kezdtétek a hozzátáplálást?Könnyen ment,tetszettek neki az új ízek?

29. mongi (válaszként erre: 26. - Baloghany)
2010. jan. 22. 14:07

Igen,pont NUK-ot vettem,de nem értem,hogy miért hívják cseppmentesnek,ha fejjel lefelé fordítva szinte folyik.Vagy van hozzá vmi tartozék,amit nem vettem észre???


Abban a turiban már én is vettem pár dolgot,de régen,amikor még aktívan sétáltunk Tamással.Nem messze lakunk onnan,az Ősz utcával párhuzamos utcában.Már egy jó ideje nem jártam arra.

Te mikor szoktál menni,aznap amikor új árú érkezik?

28. baloghany (válaszként erre: 25. - Mongi)
2010. jan. 19. 15:37

[link]


Erre gondoltam.

27. baloghany (válaszként erre: 25. - Mongi)
2010. jan. 19. 15:35

Van egy szegedi fórum. Gyere oda is :)Ilyen szép gyerekekkel muszáj !!!


[link]

26. baloghany (válaszként erre: 25. - Mongi)
2010. jan. 19. 15:33

Nuk-ot néztél ? Mert ez 6 hónapos kortól van. Az csak egy méretben van.


Igen jelentem Szegeden lakunk ! Én már láttam, hogy te is, sőt a naplód is figyelem ám :)) Ruhákat én a diófánál lévő gyerek turiban veszek. Újat még max egy pár body és rugit vettem. Minden már turis, meg kaptuk rokon gyerekekről.

Nagyon jó rucik vannak ott. Angolok jó minőségűek. Szinte nem is látszik, hogy használt. Sőt találkoztam vadi új, címkés rucikkal is.


Kistesó majd lesz, de hogy mikor nem is tudom. Nem akarok sokat várni, mert kifutok az időből :)))

25. mongi
2010. jan. 19. 13:49

Utánanéztem a szilikon csőrös pohárnak,de nem mertem megvenni,mert 9 hónapos kortól volt javallott...Esetleg vannak belőle kül. méretek,mert ezen olyan nagy lyuk volt...?!


Látom ti is szegediek vagytok,tök jó!

Hol szoktál leggyakrabban Petinek ruhákat vásárolni?

Terveztek kistesót?

24. mongi (válaszként erre: 23. - Baloghany)
2010. jan. 19. 13:45
Köszi!:)
23. baloghany (válaszként erre: 21. - Mongi)
2010. jan. 13. 09:33

Ja ez lemaradt. Peti most lesz pénteken 9 hónapos.


Nagyon szépek a gyerkőceid :))

22. baloghany (válaszként erre: 21. - Mongi)
2010. jan. 12. 23:14

A humanat a dokinéni írja fel nekünk receptre. A milupát nem itta nem szerette. Aztán a dokinő felírta a milupa Ar-t mert az már ízesített. Azt se itta és utána jött ez, azt mondta ezt minden baba szereti. Így is van :))


Tejérzékenyeknek ott vannak a HA tápszerek, azért is nagy kérdőjel a Sinlac ?? Na mindegy.


Puha csőrös ? Nuk csőrős. Szilikonból van. Brendonban vettem.Aventes üvegre is jó.

21. mongi (válaszként erre: 20. - Baloghany)
2010. jan. 12. 12:54

Én se értem.:DA lényeg,hogy van még elég tejem,de ha majd nem lesz,akkorra lett volna a Milupa,amit nem szeret,s helyette ajánlotta a Sinlacot.Végülis az is tápszer ugye,csak tejérzékenyeknek.


Ti a Humanára orvosi javasltra váltottatok,valaki azt ajánlotta,vagy magad döntöttél mellette?

Milyen idős most Peti?


Ja,és milyen az a puha csőrös?Én még leragadtam a rendes csőrös pohárnál.A fiam még azt használta.:)

20. baloghany (válaszként erre: 19. - Mongi)
2010. jan. 10. 23:03

Hú ez nem értem ?? Hogy ajánlotta a tápszer helyett a Sinlacot ? Abban nincs tejszármazék. Vagy a szoptatással még meg van a napi 500 ml tejszármazék ? Akkor minek itatni tápszert ? Bocsi de nem értem :)


Az én fiam sem szerette a Milupát. Talán másik tápszert kellett volna javasolni. Mi most a Humana baby fit1-et isszuk. Finom banános és Peti ezt végre issza.

Lehet a cumisüveggel is baja lehet, ha eddig nem ivott belőle. Próbáld akkor puha csőrössel. Peti fiamat már puha csőrössel itatom + a tápszert is így issza.

19. mongi (válaszként erre: 18. - Baloghany)
2010. jan. 10. 21:28

A dokinő ajánlotta a Milupa tápszer helyett.

Az a helyzet,hogy a kislányom 6 hónapos,nekem fogytán a tejem,és valami innivalót csak kell adnom neki,ha elfogy a tejcsi.Milupa volt itthon,abból néha-néha bekevertem neki 30ml,de sosem itta meg.

Létezhet az,hogy nem szeret a cumisüvegből inni?A vizet,ill. a lefejt tejet sem issza meg üvegből.

(Tegnap már bekevertem neki a Sinlacot is italként,de abból sem ivott).

18. baloghany (válaszként erre: 17. - Mongi)
2010. jan. 9. 11:51

Szia !

Én pépként adom, de nem magában, hanem ha túl híg a főzi akkor sűrítőként. Szoktam még gyümihez is keverni. De lehet magában is pépként. Cumisüvegből én nem adtam. De miért adnád neki cumisüvegből ? Tápszer sűrítésre akarod vagy miért ?

17. mongi
2010. jan. 9. 11:45

Sziasztok!

A Sinlacot pépként vagy innivalóként adjátok?Milyen arányban kell bekeverni,hogy cumisüvegből iható legyen?

16. Szilvóca (válaszként erre: 15. - Szilvóca)
2009. aug. 12. 19:32
Ja és kisfiú,vagy kislány?
15. Szilvóca (válaszként erre: 14. - RitaAnna)
2009. aug. 12. 19:31
Lehet most nem hízott annyit mint kéne,de lehet pár nap múlva behozza a lemaradást.kb.2 hónapja mi is le voltunk maradva egy kicsit az "előírthoz"képest,most meg majdnem túlszárnyalja.Mennyivel jöttetek ki a kórházból és most mennyit nyom a mérleg?
2009. aug. 12. 09:25
Valójában kettős érzés van bennem mert a kedve jó, rötyög, magyaráz, fogja és a szájába veszi a játékokat, jókedvű, de amikor néha a szopi mennyiségét mérem 60-70 az átlag amit majd' 4 hónaposan egyszerre megeszik és 3 óránként eszik.
13. palenkas (válaszként erre: 11. - RitaAnna)
2009. aug. 11. 13:26

Szia!

Bocsi hogy beleszólok, de szerinted sem "hízik" megfelelő ütemben, vagy csak az orvos szerint? Hallgass a saját ösztöneidre, s várj egy kicsit, ha elég a tejed, akkor elég a babának is. Majd hízik a jövő héten, ha jól érzi magát, jókedvű, akkor szerintem nem kell neki más az anyatejen kívül. Az én kisfiam 2,5 hetesen szerezte vissza a születési súlyát az elején olyan rosszul szopott. Mostmár behozta, mert 6 hónapos, és több mint 7 kiló, pedig csak szopott 6 hónapig. Persze nem akarok okoskodni, ha van más ok is, akkor hallgass az orvosra.

Julcsi

2009. aug. 11. 07:07
Nekünk kiirták most, én nem keverem anyatejjel sem, inkább gyümölccsel, tegnap kapott előszőr és izlett neki. Sajnos most ő sem gyarapadott megfelelően.
2009. aug. 10. 17:30
Nem akarom feltétlenül cumisüvegből táplálni, de sajnos nem hízik abban az ütemben ahogy kellene, ezért rásegítést javasolt a doki. Pedig tejem az van elég...
10. Pocok:) (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. aug. 8. 22:10

Jaaaj gondolatolvasó vagy..én is most akartam fórumot nyitni.

Nekünk is most irták fel a sinlacot.

4 hónaposak vagyunk...hozzátáplálásra.

Én sokaktól hallottam h ha tápszerbe raknám akkor kicsit sűritene és nem buknánk olyan sokat..

Tudom h ez is tápszer végülis de nem merem keverni.

Van valaki aki csinálta már igy?

9. Szilvóca (válaszként erre: 6. - RitaAnna)
2009. aug. 8. 16:07
De lehet a foga,az én kisfiamnak 3.5 hónaposan bújt ki az első 2 foga!
8. Szilvóca (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. aug. 8. 16:03

Van valami oka, amiért cumisüvegből akarod az anyatejet adni?Ha nem akarod nem kell válaszolni,max igen,vagy nem ha úgy gondolod.

Én 6 hónapos koráig csak szoptattam a kisfiamat.6 hónapos korában kezdtem el a hozzátáplálást kiskanállal,és mellette folyamatosan szopizott.A nagy melegekben gondoltam,hogy adok neki vizet cumisüvegből,de nem akarta szívni,aztán rájöttem,hogy azért,mert iszonyú pici volt a luk a cumin és nem bírta szívni.Később és ma is iszik cumiból vizet,de anyatejet csak ciciből.

2009. aug. 8. 15:55
a nagy lányom is ilyen volt hogy nem bírta a cumis üveget se a cumit de a cici az kellett neki. nekünk a védőnő azt mondta hogy a fogcsírák az inyben elindultak ezért nyáladzik lehet nyügös és fájhat a torka is. Szerintem próbáld a sinlac pépet a mi dokink is azt irta ki előszőr.
2009. aug. 8. 15:52
nyáladzani nyáladzik, de már egy hónapja (gondolom h nem a foga), a cumisüveget soha nem fogadta el. Sajnos v nem sajnos.
2009. aug. 8. 15:51
nem nyáladzik, nem jön a foga hogy nem fogadja el a cumit csak a kanalat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook