Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sikertelen babaprojekt esetén milyen vizsgálatokra érdemes/szükséges elmenni? fórum

Sikertelen babaprojekt esetén milyen vizsgálatokra érdemes/szükséges elmenni? (tudásbázis kérdés)


10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Panna07)
2020. jún. 5. 13:42
Hát én is reménykedem benne hogy komolyabban fogja venni a dolgokat. Szülész, nőgyógyász, genetikus, ráadásul magán rendelésre megyek így talán fog is velem foglalkozni
9. Panna07 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 5. 13:36
Persze, előbb nyilván orvoshoz kell fordulni, de az orvostól nagyban függ, hogy hogyan kezdődik az egész. Bocsánat a fogalmazásért, de egy mezei nőgyógyász nem biztos hogy képben van ezekkel, sokakat “leráznak” azzal, hogy még nem telt sok idő, várjanak türelemmel, és max egy vérvételre küld el. A legrosszabb, ha minden kivizsgálás nélkül felírja a Clostilbegyt gyógyszert. De remélem a te orvosod komolyan fog venni.
8. NomNom (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 5. 12:37

Az az igazság, hogy szinte "végtelen a tárház", úgyhogy reméljük ő majd tud vmi okosat mondani.

Remélem egyszerű lesz a megoldás, talán csak időre van szükségetek.

Egy barátnőm kálváriáját néztem végig, nem könnyű mikor mindenki azt mondja neki, hogy rendben van, aztán mégsem esik teherbe. :S

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - NomNom)
2020. jún. 5. 12:28
Egyenlőre még megvárom a mensi végét, aztán irány a doki.. Csak gondoltam addig is tájékozódom hogy mire készüljek nagyjából :)
2020. jún. 5. 12:24
Ezt az utolsó mondatot nagyon "megaszontam" elnézést. 😅
5. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 5. 12:23

Szia!

Orvosodtól kérdezted? Azért mielőtt ezekre mindre elmennél kérdezd meg őt. Úgyis csinál egy átfogó nőgyógy vizsgálatot és akkor ha talál valamit tudja, hogy merre induljatok el vagy ha ő nem lát semmit akkor tudja merre indítson el.

4. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 5. 11:11
Azt kifelejtettem, hogy érdemes fogorvosi vizitre is elmenni, mert egy gyulladt fog, vagy bölcsességfog probléma is bezavarhat. Terhesség előtt amúgy is ajánlott rendbetenni a fogakat, ha ez elmaradt. Tudom hosszú a lista, és sajnos nem lehet mindent TB-re elintézni, de sajnos muszáj ezeket megnézni.
3. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 5. 10:43

Szia! Sajnálom, hogy neked is el kell indulni a kivizsgálás útján. Ezeket kell megnézni:

-3. napi és 21. napi vérvétel, utóbbinál, ha hosszabb a ciklusod, mint 28 nap, akkor annyi nappal később, ezeket a vérvételeket nőgyógyász tudja kiírni,

-ciklus közepe felé, 12. nap körül ultrahang, ez azért kell, hogy lássa, van-e érésben levő tüsződ, és hogy jó-e a méhnyálkahártyád,

- egy általános labor is kell, ha nem szoktál évente menni,

-3. pontos cukor és inzulinterhelés, ezt endokrinológus tudja kiírni, de magánlaborba is elmehetsz,

- D vitamin szint, AMH vérvétel,

- petevezeték átjárhatósági vizsgálat , erre többféle lehetőség van, a TB a HSG típusút fizeti, ezt röntgen segítségével végzik, elég elavult módszer, sokkal jobb a HyCoSy, ami ultrahangos vizsgálat, 10 perc alatt megvan ambulánsan, a petevezetékek mellett a méhet is meg tudják nézni, hogy nincs-e méhsövény vagy polip. Ez fizetős vizsgálat, kb 60ezer Ft. A harmadik verzió a laparoszkópiás, tehet műtéti vizsgálat,

- párodnak hereultrahang, spermavizsgálat (legyen benne bakterológia, plusz HBA teszt, utóbbi megmutatja, hogy a spermiumok be tudnak-e hatolni a petesejtbe.


Első körben ezek a legfontosabbak. Ezen kívül még van egy csomó speciális vizsgálat (trombóziscsomag vérvétel, immunológiai, genetikai vérvétel, férfiaknál DNS frgamentáció, ROS), de először az alapokkal kezdeném. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj.

2. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 5. 10:36

A nőknek nem árt pajzsmirigy vizsgálat, illetve mikor mi próbálkoztunk, a feleségemet elküldték koponya CT-re vagy MR-re már a fene sem tudja, mert lehet valami olyan sejtburjánzás, ami a teherbeesést akadályozza. Nem agydaganmatra kell gondolni. Illetve petezeveték átjárhatóságot is célszerű megnézetni. Az egy kicsit kellemetlen és fájdalmas vizsgálat, előtte egy fájdalomcsillapítót nem árt, ha beveszel.


Férfiak esetében pedig azt vizsgálják, hogy a spermium elég életképes-e.


Biztos van még több is, amiről a hölgyek részletesen be tudnak számolni, nekem hirtelen ennyi jutott eszembe.

2020. jún. 5. 10:26

Sziasztok!

Közel másfél éve nem szedek fogamzás gátlót, azóta próbálkozunk a babával. Januártól már tudatosabban próbálkozunk, azóta is sikertelenül.

Párommal úgy érezzük itt az ideje a vizsgálatoknak.

Milyen vizsgálatokra érdemes/szükséges elmenni?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook