Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SIDS, azaz a bölcsőhalálról. Akit érdekel vagy esetleg volt benne része írjon! fórum

SIDS, azaz a bölcsőhalálról. Akit érdekel vagy esetleg volt benne része írjon! (beszélgetős fórum)


2010. júl. 13. 11:07

Sziasztok!


Én 40 hét +6 napon szültem 2930 grammal és 55cm-el a fiamat. Iszonyúan vékony volt, mint kiderült, már nem látta el jól a méhlepény. Csak azt nem értem ezt miért nem jelezte sehol a Flowmetria.

Császáros lettem.

Eleinte többször volt hogy besípolt a légzésfigyelőnk. Nem is figyeltem lélegzik-e vagy sem csak felráztam a drágámat. Később állítottunk is a légzésfigyelőn, és azóta semmi gondunk. Most 5 hónapos.


Dorottya84!


Nagyon sajnálom hogy ilyen tortúrán kellett átmenned neked és a picinek is:-((((


Mummoska!!


Uram atyám , hogy lehetnek ekkora köcsögök egyes orvosok:-((( Fel tudnám rúgni az ilyeneket!!

Iszonyúúú lehetett ezt átélned!!

2009. jan. 11. 22:27
sziasztok!mi szerdán megyünk szűrésre,de nem tudom hogy zajlik ez az egész föleg az alvásvizsgálat érdekelne le tudá valaki irni mit csinálnak olyankor,állitólag kapnak orr szondát?de akkor hogy lehet szoptatni kérlek irjatok.nagyon izgulok
2008. dec. 19. 13:17

Sziasztok!

Hát mi olyan légzésfigyelőt használunk, mint a Heim Pál Gyermekkórház, nagyon jó én elégedett vagyok vele! Persze volt egyszer-kétszer téves riasztása de hát melyiknél nem fordulhat elő! Inkább riasszon 100szor feleslegesen, mint egyszer nem és már késő legyen! Én azt mondom!

Most voltunk háziorvosnál! Kapott antireflux tápszert! Hát reméljük segít, és picit megkell emelni az ágyát, hogy ne vizszintesen legyen a törzse! Remélem többé nem lesz semmi senkinél, mert tényleg borzalmas, amikor sípol! Most már több, mint egy hónapja történt velünk, hogy nem akart ébredni, de minden alkalommal rettegek amikor alszik, hogy mi lesz ha megint sípol, nem ébred! Szörnyű az biztos, de igyszekszem túl lépni rajta és nem gondolni rá! Csak hát elég nehéz!

Hát mindenestre egy kivizsgálás nem árt az biztos!

Igaz, hogy nem könnyű végig nézni, amikor letolják neki az orrszondát! Ráadásul nagyon nehéz utánna szegény megvigasztalni! Szegényem sírt több, mint egy órán keresztül, meg éjjel is többször megriadt, sőt majdnem ki is tépte az orrszondát, hát biztos, hogy nem egy leányálom, de szerencsére ő nem fog rá emlékezni!

Bármilyen rémisztő is , szerintem megéri elvinni, főleg ha már ez többször is előfordult!

7. d58b988bee (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2008. dec. 19. 11:14

Sziasztok!


Én azt mondom a te babádat sem ártana kivizsgálni rendesen. Nekem 1 hónapos volt a fiam, amikor megszólalt a gép, de, ahogy kivettem fellélegzett (elég komoly gépünk van a Madarász utcai kórházból van). Ennek ellenére másnap be a kórházba és teljesen kivizsgálták tetőtöl-talpig. Szerencsére semmit nem találtak nála, de sajnos ez teljesen egészséges babáknál is előfordulhat, de a kivizsgálást muszáj megcsinálni, ha 1x megszólalt a gép. Szóval ne hagyd annyiban, hogy előfordulhat, hogy sípol.

Most már 9 éves lesz a fiam, de azt a pár napot sosem felejtem el.

2008. dec. 19. 10:57

Úram atyám,akkor ti még rosszabbúl jártatok!

Annyira birom a dokikat,nővéreket,persze túlreagáljuk....blablabla...

Remélem nálatok sem és nálunk sem lesz többet ilyen mert rémes ha megszólal az a sípoló hang!

5. 6bdf68b1e4 (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2008. dec. 18. 11:43

Szia!

Ohhh szegényem, akkor te is megszenvedtél a babáért! Nekem nagyon nehéz szülésem volt sajnos, de ez mindegy nem is részletezem! Az én kislányom 2450 grammal született 40.hét 5 napra! Senki nem érti miért ilyen picin , de valószínűleg azért mert én sem vagyok valami nagy darab, azt mondták alkati dolog!

A mi történetünk úgy kezdődőtt, hogy már pár napos korától kezdve sokat sípolt a légzésfigyelőnk és mindig oda mentem kicsit megébresztettem ,amikor láttam, hogy mocorog hagytam tovább aludni! Ez ment kb. majdnem minden nap! Aztán 1 hónapos volt amikor, egyik éjjel olyan 00:15 körül ültem a számítógép előtt, párom TV-t nézett ismét sípolt, oda mentem megint kicsit megrázogattam, minden rendben volt, vissza is ültem a gép elé, majd kb. 2-3 perc múlva ismét sípolt és akkor oda mentem és már nem ébredt a drágám! Ráztam, pofoztam, de semmi nem történt! Felkaptam, ráztam, pofoztam semmi és kb. ez így ment egy jó darabig, nem akarok hülyeséget írni, mert akkor örökké valóságnak tünt, de olyan 20-25 mp.-ig! Csak felvoltak akadva a szemei, torz volt a kisarca, szörnyű volt! Aztán végre kinyitotta a szemét, magához tért de vissza is aludt egyből!Felhívtam a doktornőt, mondta, hogy menjünk be hozzá másnap és ad beutalót Pestre kivizsgálásra!

Hát másnap este 20:30 körül fogtam a kezembe Vandát, evett előtte és épp végeztünk a böfiztetéssel, amikor egyszercsak elájult , mert egyik pillantban nyitva volt a szeme, a következő pillanatba meg már megint tónustalan volt, torz arc, fennakadt szemek! Ismét felpofoztam, akkor nem tartott sokáig szerencsére pár másodperc után magához tért!

Ismét felhívtam az orvost, aki azonnal az ügyeletre küldött minket, mondanom sem kell teljesen hülyének néztek, de azért beküldtek minket a kórházba! Na ott kezdődött aztán ám csak maga a pokol, teljesen bolondnak néztek, nem hitték el, hogy mi történt, és azt mondták fiatal vagyok, első baba és biztos túl reagálom......gondolhatod mennyire voltam ideges! Aztán amikor ott is elkeztek jönni a tünetek még akkor is azt mondták ez még semmi, ilyenkor ne bántsam had aludjon szegényke! Ja mondom persze végülis az teljesen normál, ha a gyerek pulzusa nyugalmi állapitba 180-200, a véroxigén szintje leesik 80% alá! Egy folytában sípolt a kórházi gép de akkor sem igazán izgatta őket! Azt mondták dobjam ki a légzésfigyelő, mert sz.r és csak feleslegesen ijesztget! Aztán 1 hét megfigyelés után haza jöhettünk, és felküldtek minket Pestre a Heim Pálba! 1 hónapot kellett várnunk, mert csak így tudtak időpontot adni! De 1 hónap alatt egyszer sem sípolt a légzésfigyelő, már kezdtem megnyugodni, hogy végre semmi gond nem lesz.....! Felmentünk Pestre és hát szegényemet jól megkínozták, kiderült, amíg ott aludtunk egy éjszaka alatt 6szor volt légzés kimaradása, ebből 4 megközelítettem a kórósat! Ezen felül reflux betegsége van , nem látványos, mert általában ugye bukással jár, de Vanda abszolut nem bukik, mondta doktornő, hogy sajnos ez sokszor észrevétlen tud maradni! Megállapították, hogy fejletlen a légzése, ezért aktív, passzív tornára kell járnunk és 1 hónap múlva ismét vihetjük Pestre!

Bocs, hogy ez ilyen hosszúra sikerült, de így is próbáltam röviden összefoglalni!

Azt ajánlom, ha tényleg komolynak tűnik, ne habozz és vizsgáltasd ki rendesen! Pesten nagyon jó dokik vannak és tényleg foglalkoznak a gyerekkel!

4. 6bdf68b1e4 (válaszként erre: 2. - 11608120be)
2008. dec. 18. 11:16
Szia! Jól hallotad tényleg 1 éves korig áll fent a veszélye, utánna már nagyon csekély az esély rá, hogy megtörténjen!
3. Dorottya84 (válaszként erre: 1. - 6bdf68b1e4)
2008. dec. 18. 11:12

Szia!

A mi babókánk augusztusba született de nagyon kompikált volt a világra jövetele és a terhességem is! 18 hetes terhes voltam mikor életmentő vakbélműtétem volt vele,aztán a szülésnél már a tolófájásoknál vákummal és haspréssel sem jött ki mert rosszúl volt beilleszkedve a szülő csatornába!Ez odáig fajúlt hogy leesett nagyon a szívhangja és azonnali császár,még a műtő asztalon is 4 tolófájásom volt (leszíjazott lábakkal)!Mondanom sem kell hogy szegénykémet lélegeztetni kellett mert nem tudott magától lélegezni!(amúgy 2800 grammal született)!mikor hazavittük a korházból,kb a 3. napon éjszaka besípólt a légzés figyelő megráztuk és észrevette magát a drágám,mondhatom olyan pánikrohamot kaptam hogy párom volt a helyzet magaslatán én meg csak zokogtam! De szerencsére nagyobb baj nem volt.Majd kb 1 hónap múlva megint megismétlődött az egész akkor is elég volt megrázni és ismét vett levegőt,ekkor már nem estem pánikba de azért megint sírva fakadtam!Aztán kb 3 héttel ezelőtt megint de megincsak elég volt egy rázás!Nekünk azt mondják hogy ez azért van mert még pici és azt hiszi hogy még a pocakba van és ezért nem vesz levegőt! De szeretném a te történetedet is megismerni mivel ezzel nem elékszem meg amit nekünk mondtak és nem is vagyok valami nyugodt!

2008. dec. 18. 11:01
én azt nem tudom végülis mitöl lehet ez.nekem van egy 8hónapos kisfiam meddig áll fen a veszélye a bölcsöhalálnak ugy halottam 1éves korig igaz ez
2008. dec. 18. 10:57
Sziasztok! Azért indítottam ez a témát, mert sajnos nekünk volt benne részünk, vagyis nem teljesen , szerencsére jól végződött a történetünk! Majdnem elveszítettük a pici lányunk, de hála istennek még időbe tudtam rajta segíteni, és persze áldom az eget, hogy van légzésfigyelőnk! Azóta túl vagyunk nagyon sok vizsgálaton és hát találtak egy két dolgot ami miatt lehet ez az egész! Akit érdekel a dolog szívesen válaszolok, vagy leírom a történetet! Szerettel várom azokat akik szintén voltak hasonló helyzetbe és beszélnének róla! Segítsünk egymásnak feldolgozni a történteket, illetve másoknak abban, hogy elkerüljék a bajt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook