Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sertésinfluenza fórum

Sertésinfluenza (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2009. okt. 10. 11:19

Teljesen egyet értek a cikkel.Ezt én is így gondolom, és bosszantó ez a nagy felhajtás szerintem.

Lázat 38 fok felett érdemes csillapítani, kivéve, ha szívbeteg valaki, de ő úgyis érzi, hogy túl gyors a pulzusa.Sok vitamin, és immunerősítés, amivel meg lehet előzni a fertőzés kialakulását.Én évek óta nem voltam influenzás, pedig körülöttem rengeteg beteg ember megfordult.Járvány idején fokozottan odafighyeltem az étrendemre, mert szoptattam, így még olyan gyógyhatású készítményeket sem szedhettem, amik a tüneteket enyhítik.A Danon termékek nagyon jók, általános immunerősítő hatásuk van.Idén vettem miso pépet, és rendszeresen készítek miso levest, ami azon túl, hogy nagyon jó immunerősítő hatású, tele van hasznos vitaminokkal, és ásványi anyagokkal.Az íze finom, olyan mint a bableves.Neten utána tudtok nézni a miso egészségre gyakorolt hatásának, ezért ezt most nem írom ide. Vikin is van sok infó róla.Ezen kívül sok gyümölcs, és zöldség.

kovacserika:) A gyors lefolyású az három nap.Első nap érzed, hogy valami nem stimmel, estére hőemelkedés, vagy láz.Második nap egész nap láz, izületi fájdalom rossz közérzet, harmadik nap normál testhőmérséklet általános gyengeség.Ennyi.Ez a klasszikus influenza normál lefolyása egy erős immunrendszerű embernél.Onnan tudom, hogy nálam ez van, mióta figyelek az immunrendszeremre.A H1N1 enyhébb lefolyású mint a normál influenza, ezért mondják, hogy rengetegen áteshetnek úgy a fertőzésen, hogy észre sem veszik.

2009. okt. 10. 10:59
39 körül már az egészséges embernek is terheli a szívét, ott már csillapítani kell.
27. c95c921ae7 (válaszként erre: 25. - Kovacserika2)
2009. okt. 10. 10:57
Felnőttnél igen(ha egyéb betegsége nincs), gyereknél 38-38,3 ig lehet várni(ha nem hajlamos lázgörcsre).
26. 40163fd81d (válaszként erre: 25. - Kovacserika2)
2009. okt. 10. 10:42

Igen.

Egy teljesen amúgy egészséges embernél,nincs veszélye a láznak.

2009. okt. 10. 10:39

Szeretném kérdezni, hogy a gyors lefolyású, az mit jelent konkrétabban? Hány nap vagy hét kb. ?

Hány fok láznál érdemes mégis a lázcsillapítás ? Várni kell 39 - 40 fokig ?

24. danama
2009. okt. 10. 10:03

Mostanában tele vannak a híradók a betegséggel kapcsolatos hírekkel...De mi is ez?

Nem hinném, hogy jobban kellene tartanunk tőle mint bármelyik influenza vírustól...

Hiszen ez is egy gyors lefolyású vírus által okozott betegség.

2009. szept. 18. 08:16

Megkérdeztem a gyerekorvosunkat,hogy mi a véleménye ,beoltassam-e a lányokat.Azt mondta,hogy ő nem javasolja,mert sok a kérdés körülötte,ők se tudnak semmit az oltanyagról,és egyébként is felvan fújva ez sem veszélyesebb a másik infulenzától,ez az egész valakiknek nagyon jó...

én nagyon megbízok a doktornőkbe,igazi jó orvos.

22. steinné (válaszként erre: 16. - 7529edede9)
2009. szept. 18. 08:16
Szia ! Szerintem nem kötelezhetik a férjedet az oltásra. Gondolj bele, az egészségügyi dolgozóknak nem kötelező, akkor egy benzinkúton dolgozónak hogy tehetné kötelezővé a főnöke ?
21. Cszsuka (válaszként erre: 16. - 7529edede9)
2009. szept. 18. 08:13
Ezért nem rúghatja ki, de azért óvatos lennék. (Én sem adatnám be magamnak)
20. steinné (válaszként erre: 9. - Cszsuka)
2009. szept. 18. 08:08
Teljesen egyetértek ! Ez mind a gyógyszeriparról szól ! És nem az emberek keltenek egymásban félelmet az úgynevezett "hisztijükkel", hanem a média próbál félelmet kelteni köztünk. Ennek semmi értelme. Minden influenza járhat szövődménnyel. 2003 év végén - 2004 év elején volt az A típusú influenzajárvány. A lányom 1,5 hónapos volt, a fiam 3 éves. Mind a négyen elkaptuk, tüdőgyulladás lett a szövődmény mindnyájuknál. Igaz, hogy mikor meggyógyultunk a doki megmondta, hogy a lányomnak nem sok esélye volt, de akkor sem azért betegedtünk meg, mert nem kaptunk oltást. Én biztosan nem oltatom be magunkat.
19. Awela
2009. szept. 18. 07:59

Nem olyan vészes ez az influenza, a családban már ketten elkapták és hamar ki is gyógyultak. Anyum is azt mondja, ő be nem oltatja magát, mert nem veszélyezteti magát, ki tudja, milyen hatásai lesznek később az oltásnak?

Aki szinte sosem influenzás, szerintem ezt se kapja el. Nekem legalábbis nem sikerült, pedig végig a betegek mellett tartózkodtam.

2009. szept. 8. 19:31

Ez az oltás önkéntes, aki akarja adassa be magának de egy munkahelyen ezzel fenyegetőzni?

Ma is az volt a híradóban, hogy magas lázzal jár de enyhe lefolyású.Túléljük ha elkapjuk de ha beadatom az oltást nem biztos.

2009. szept. 8. 18:43
Szerintem ezt nem lehet kötelezöve tenni. Itt nalunk meg az egeszsegugyieket sem kötelezik ra, pedig ök aztan tenyleg talalkoznak ezzel a betegseggel. En biztos nem oltatnam be magam. Ki tudja par ev mulva milyen hatasa jön ki az emberen. En nem bizok benne , mivel eleg rövid ideig teszteltek. Ma olvastam az ujsagban, hogy egyebkent es sem ad 100 %-os vedelmet. Ugyanugy elkaphatja az ember.
2009. szept. 8. 18:27

Hali!

Nem tudom van-e még itt valaki?

A férjem benzinkúton dolgozik és a főnöke kitalálta, hogy mindenkinek be kell oltatnia magát a H1N1 ellen saját költségen.

Fulladok az idegtől.

Feljelentem a rendőrségen bár ez biztos a munkahelyébe kerülne de akkor meg beperelem.

Mit szóltok ehhez?

15. anyuci74 (válaszként erre: 9. - Cszsuka)
2009. szept. 6. 09:18

Hat en is gondoltam valami ilyesmire.

A multkor lattam egy ujsagcikket fenykeppel, eppen egy 8 eves gyereket oltanak be rajta a vakcinaval. Azt irjak, hogy Ö az egyik a 24 USA-ban elö gyerek közul akin tesztelik a vakcinat, meg a dozit. Azt hittem a guta megut! Latni kellett volna az arcat! Szegeny gyerek, nehezen hiszem el, hogy önkent vallalta, bar lehet. De en mint szulö biztosan nem engednem, hogy az en gyerekemen teszteljek!

Egyebkent most mar en is ugy gondolom, hogy nem adatom be neki, se magunknak!

Sajna itt nalunk a faluban mar van 2 aki megkapta, es csak remenykedni tudok, hogy a bölcsibe nem kapja el a fiam!

2009. szept. 5. 22:38

sertés??

röff, röff............

Már 100 éve nem így hívják.

13. 7529edede9 (válaszként erre: 12. - 7529edede9)
2009. szept. 5. 21:46

Bocs, úgy látom a link nem működik, így nézzétek meg, nagyon komoly, érdemes elolvasni.

www.naturhirek.hu/index.php

A cikk címe: Okosabb vagy mint egy ötödikes?

2009. szept. 5. 21:41

Ezt is érdemes végigolvasni:

/www.naturhirek.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=331&Itemid=291

11. 2104cc91e8 (válaszként erre: 10. - Cszsuka)
2009. szept. 5. 21:29
Igen, Én is erről beszéltem!
10. Cszsuka (válaszként erre: 9. - Cszsuka)
2009. szept. 5. 21:27
Bocs, nem tettem idézőjelbe, de úgy kellett volna :)
2009. szept. 5. 21:26

Ha megengeditek, bemásolok ide egy cikkrészletet, s hogy hol találjátok a folytatást. Utána érdemes gondolkodni tovább...:)

Az H5N1 vírus egy gyógyszer lobbi által keltett hisztéria, amibe bevonták a WHO-t és a teljes médiát is, így világszerte kötelezőként kívánják beoltani az emberiség 2/3-át, ami a felmerülő gyanú szerint, maga az oltás okozhat világjárványt!!! Az oltásból eredő haszon, több billió dollár!!!

Ime a cikk:

Egy osztrák oknyomozó riporternő, Jane Burgermeister feljelentést tett bioterrorizmus és népirtási kísérlet vádjával az Egészségügyi Világszervezet (WHO), az Egyesült Nemzetek Szövetsége (ENSZ) és még néhány, nagy tekintélyű kormányzati és egyéb hivatali szervezet ellen. Ezt követően áprilisban a Baxter AG és az Avir Green Hills Biotechnology of Austria nevű vállalatokat jelentette fel a madárinfluenza vírus előállításának és terjesztésének vádjával. Állítása szerint szándékosan - a WHO megbízásából - szaporítottak 72 kg élő madárinfluenza vírust, hogy később profitálhassanak a világméretűvé nőtt járványból. Egy cseh tudós vizsgálta a szezonális influenza elleni oltóanyagokat, ekkor fedezte fel, hogy abban élő H5N1 és H3N2 vírusok találhatók.

June 25, 2009; WakeNews [Download Site for Burgermeister Official Documents]; Journalist Accuses WHO of Plan to Commit Mass Murder

A média hallgat, az FBI nyomoz

A riporternő azt állítja, hogy döntő bizonyítékokkal rendelkezik arról, miszerint a gyógyszergyárak és a különböző állami szervek elkötelezetten és odaadóan terjesztik a halálos biológiai vírusokat abból a célból, hogy világméretű járványokat robbantsanak ki. Éppen ezért az újságírónő tiltó végzést szeretne a kötelező beoltások ellen, mert véleménye szerint a kötelező oltások hatóanyagait szándékosan fertőzik meg élő vírussal.

A feljelentés és a gyanúsítás híre terjedni kezdett az interneten, de a meghatározó médiumokban egy betűt sem találunk erről a tényről, bár ennek felkapott és sokat közölt hírré kellett volna válnia. Az sem meglepő, hogy sokan csupán kacsának, pletykának gondolták a hírt, esetleg egyszerűen egy újabb összeesküvés-elméletnek. Az eset azonban az FBI aktáiba is bekerült, és úgy tűnik, Jane Burgermeister biztos a vádjaiban. A média részéről már megszokhattuk ezt a fajta hozzáállást, vagyis az effajta ködösítést. A gyógyszeripar szerepe és befolyása hatalmas a médiára - állítja a saját tapasztalatai alapján dr. Mercola, az ismert amerikai orvos-szakíró.

Kötelező védőoltás - fenyegetés egészségünk és szabad döntésünk ellen?

Tény, hogy napjainkban valóban lehetséges törvényes úton a kötelező védőoltás elrendelése. Ez ad lehetőséget a különböző magas rangú szervezeteknek arra, hogy embertársaikat akár halálos veszélynek is kitegyék különböző üzleti kapcsolataik és a profit érdekében.

A kötelezően beadandó, mérgezett vakcinák valóban kivédhetetlennek bizonyulnak, ugyanis jelenleg nincs garancia a biztonsággal beadható oltásokra. Ha a szervezetünk nem várt módon reagál az oltóanyagra, szinte reménytelen kártérítési perrel próbálkoznunk.

Nem az a fontos, hogyan vélekedünk Jane Burgermeisterről és vádjairól. A tényleges és sürgető probléma az, hogy szembe kell néznünk azzal a ténnyel: kötelező védőoltást rendelhetnek el az új influenza ellen. Egy olyan betegség ellen, amelyről - a WHO és egyéb egészségügyi szervezetek biztatására - ok nélkül sulykolja belénk a híreket a média, holott több mint kétszer nagyobb esélyünk van arra, hogy villám csapjon belénk, mint arra, hogy megfertőződjünk és meghaljunk az új influenzában.


A többit megtaláljátok a www.asztralutazas.hu/index.php/kitekint/OSSZEFUGGESEK.html

Alatt.

2009. szept. 5. 21:18

Én nem adatom be. Ha akarják a gyerekeim, akkor megbeszéljük.


Vannak nagyon jó antibiotikumaink, kórházaink, ha nagy a baj, majd valahogyan meggyógyulunk. Vagy nem. Nem tudom, de szerintem a megelőzés a fontosabb: sűrűn szappannal kezet mosni, pzs-be orrot fújni, evés előtt kezet mosni, stb...

2009. szept. 5. 21:05

Helyesen:


Kismamák! Ti beoltatjátok magatokat H1N1 vírus ellen?

6. 2104cc91e8 (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2009. szept. 5. 21:03

Megkerestem, a fórum címe:


Kismamák! Ti beoltatjátok magatoknak a H1N1 vírus ellen?


Ebben újságcikkek is vannak, érdemes elolvasni:)

2009. szept. 5. 21:00

Felvilágosítottak a munkahelyen, hogy felesleges beadatni, mert ha a vírus mutálódik, úgysem véd a vakcina.

Én a sima influenzát is elkaptam télen, védőoltás mellett.

2009. szept. 5. 21:00
Sziasztok.Megmondom őszintén,hogy eddig én annyira nem vettem komolyan,de most annyira beszélnek róla,hogy kezdek félni.Azt láttam egy müsorban,/a viasat 3-on a doktorok címü müsorban,ami amerikai müsor/hogy ha beadatjuk megelőzés céljából,többet ártunk,mint használunk.Erről szólt az egész müsor.
2009. szept. 5. 20:58

Én tuti nem adatnám, adatom be magamnak!

Úgy gondolom a gyógyszergyárnak egy jó nagy üzlet....

2009. szept. 5. 20:52
Van erről már egy fórum, kismama indította és Én beírtam azt a cikket amit erről tudok! Próbáld meg megkeresni, ha nem megy megnézem az Én hozzászólásaim között ha érdekel!
2009. szept. 5. 20:49
Mostanában tele vannak a híradók a betegséggel kapcsolatos hírekkel...De mi is ez?
Nem hinném, hogy jobban kellene tartanunk tőle mint bármelyik influenza vírustól...
Hiszen ez is egy gyors lefolyású vírus által okozott betegség.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook