Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sertésinfluenza fórum

Sertésinfluenza (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2009. nov. 13. 14:57

* a WHO hiteles adatai szerint madárinfluenzában eddig összesen 262 fő halt meg a világon!

* kb. 4000 fő hal meg évente a világon abban, hogy kókuszdió esik a fejére!

* kb. 1000 ember fullad bele évente a saját úszómedencéjébe!

* a sertésinfluenzába eddig összesen 600-an haltak meg a világon (hozzávetőleges adat - WHO)

* szezonális influenzában és annak szövődményeiben évente átlagosan 8000 fő hal meg a világon!

* az eddigi influenza elleni védőoltások esetében minden 100 beoltott betegből 20 azonnal megbetegszik, és legalább egynem súlyos szövődményei is lesznek. (Ezt a tapasztalati adatot az előadáson hallgatóként résztvevő orvosok kivétel nélkül mind megerősítették)

* orvosi műhibákban, gyógyszertúladagolásban, gyógyszerek mellékhatásaiban és védőoltások mellékhatásaiban évente csak az Egyesült Államokban 250 000 (kettőszázötvenezer!!!) ember hal meg!

forrás:

[link]

88. Hosika
2009. nov. 11. 11:22
A h1n1 mesterségesen keletkeztetett laboratóriumban,Ukrajnában van egy telepített laborjuk akik ezt kitalálták és ott kezdték el nagyobb méretekben elindítani azért ott a legsúlyosabb a helyzet. Azért meg lehet vele ismerkedni itt.: [link]
87. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 85. - Caravell)
2009. nov. 9. 20:30

:))Igen az én bacim külön erre szakosodott, felülfertőződéses tüdőgyusziban nagyon ott van.Akkor tud súlyos betegséget okozni, egyébként nemigazán.Egyébként a leánykori neve rémlik, de nem vagyok benne biztos, 21 éve volt.Most már csomó rezisztens baci van, pár éve összefutottam egyel, életem első tüszös mandulagyulladása alkalmával.Hát az sem volt semmi.Megint penicilint kaptam, és három nap után nemhogy fogytak volna a pöttyök a mandulámról, de még újak is jöttek.Az orvosom ott fogta a fejét a rendelőben, hogy most mi legyen.

Mi is voltunk betegek a kislányommal, de ez is olyan fura volt.Nálam pl annyiban merült ki az egész, hogy be voltam rekedve fél napig, meg másnap délelőtt volt hőemelkedésem.A lányom meg öt napig be volt rekedve,és piros volt a torka, se láz, se nátha, semmi.Még nyűgös sem volt.A hasmenése és a rekedtsége miatt vittem orvoshoz, de csak vitamint kapott, meg bélbacikat a hasmenése miatt.Hogy ez is mi volt, nem tudom.A torkom nekem is begyulladt, de a fájdalomig nem jutottunk el, csak viszkedett.A lányomnak sem fájt a torka, evett rendesen.

86. Rozália (válaszként erre: 83. - Caravell)
2009. nov. 9. 18:51
Köszönöm, vesemedence-gyulladásra gyanakszik a háziorvos. Kapott beutalót kivizsgálásra. Meg gyógyszert is. Láza már nincs, de elég gyengécske.
85. caravell (válaszként erre: 84. - 4a8c4f0081)
2009. nov. 9. 18:15
Ha a bacinak ez a specialitása (ez aranyos :)) ), akkor valószínűleg Streptococcus pneumoniae, lánykori nevén Pneumococcus. (Pneumonia=tüdőgyulladás) De sokan vannak hasonlók, viszont általában jól reagálnak antibiotikumra (ha előtte egy H1N1 nem csinált pl. vérzéses ödémát)
84. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 81. - Caravell)
2009. nov. 9. 08:30

Akkor nem nyugszom meg.Bár az is hasonló okok miatt volt veszélyes mint a mostani.Csak az nem mindegy melyik baci okozza a felülfertőződést.Már nem emlékszem akkor melyik volt, annyit tudok, hogy a bacinak ez a specialitása, ha tűdőgyuszit okoz, az gáz.Alig tudták lehúzni a lázamat, a negyedik napon ment le 37-re, napi három penicilin injekcióval.

A médát rühellem.Szándékosan közölnek félinformációkat, így viszont sérül az infó, igaz a nézettség megugrik:(A hírszerzés a magyar médiákhoz képest kutyafüle.:(

83. caravell (válaszként erre: 82. - Rozália)
2009. nov. 8. 18:08
Szia! Hogy van a párod?
82. Rozália (válaszként erre: 77. - Caravell)
2009. nov. 8. 03:59
Köszi, azért ez megnyugtatott. Mert az este kissé pipa voltam, hogy nem is mondta, hogy tán ne aludjak vele egy szobában....:( Pedig óvatosan firtattam a dolgot...
81. caravell (válaszként erre: 80. - 4a8c4f0081)
2009. nov. 7. 20:47

Hát ez Neked sem jó, nagyon sok baci okozhat felülfertőzést a vírusos betegen, Te ezek közül egyel szemben lettél védett pl. mondjuk pneumococcus, de sok más is lehet. Az influenza elleni oltásra is sokan mondják, hogy hatástalan, mert oltás ellenére mégis megkapta. Ez tévedés, ilyen típusú betegséget nagyon sok baci és vírus okoz, csak a súlyosság más, az emberek meg rámondják, hogy influenza.


A média... khm... az külön állatfaj szerintem. Egyszer nyilatkoztam, tök mást írtak le, amit mondtam, majdnem az ellenkezőjét... Nem képesek komolyan venni azt a felelősséget, hogy meghatározóak a társadalom gondolkodásmódjában. Nekik csak a példányszám meg a nézettség számít :(

80. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 79. - Caravell)
2009. nov. 7. 20:00
Így már világos.Nem tudom ezt miért nem képesek hivatalosan közölni.Ha nem lehet tudni előre, amit meg is értek, akkor inkább ne mondjanak semmit, de ez a folyamatos felhajtás, hogy jön, meg itt van, meg jön, ez egy kicsit béna így.Kb az jön le belőle, mint amikor a nagyobb gyerekek ijesztegetni akarják a kisebbeket.Azt sem tudom mennyi a média szerepe ebben, valószínű elég sok, de gondolkozhatnának ők is.Volt már egyszer egy hasonló influenza amikor gyerek voltam, én is bakteriális tüdőgyulladást kaptam szövődményként, két hétig voltam kórházban, igaz nem intenzíven.Akkor azt mondta az orvos, hogy ezt felfoghatjuk pozitívan is, mert így védettséget szereztem arra a bacira egy életre, ami a szövődményes tüdőgyuszit okozza.Most ezzel a vírussal ugyanez a gond ha jól értelmeztem a legújabb infót, miszerint a vírus a tüdőben okoz ödémát, amin a baci meg tud telepedni.Ez most jó nekem, vagy nem?
79. caravell (válaszként erre: 78. - 4a8c4f0081)
2009. nov. 7. 18:57

Van vírus Magyarországon. Szórványos esetek vannak. Igazoltan labor pzitívak. Általában kórház nélküli síma lefutásúak. De ott van például az a 13 éves kislány, akinek semmi más betegsége (alapbetegsége) nem volt, mégis egy hétig volt intenzíven, igazolt H1N1 tüdőgyulladással, bakteriális felülfertőzéssel. Szóval van. De még nincs annyi, hogy járványt lehessen mondani.(Erre mondják azt, hogy heteken belül várható) A szezonális influenzűának is november végén és január elején van egy kiugró hulláma. Ki tudja, miért.

Azt, hogy lesz vagy nem járvány, senki nem tudja. Milyen egyszerű is lenne előre tudni...


Hogy nem fogy az oltóanyag? Dehogynem. Most éppen több helyen hiány is van.


Ukrajnában már nem segít annyira az oltás, sok a lappangó eset, arra nem mernek ráoltani. Egyébként oltanak is (olyan helyeken, ahol még nem tombol nagyon és van esély a megelőzésre, idő a védettség kialakulására), több ország is adott nekik oltóanyagot.

78. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 73. - Caravell)
2009. nov. 7. 18:49
Azért mert azok meg az oltással bénáznak már hónapok óta.Szinte hetente közöltek mást az oltásról.Előszőr azt mondták a kismamák oltassanak, aztán azt hogy ja bocsi mégse, ja de mégis, aztán oltassanak, de inkább hasított vírusból készült oltással, ja de bocsi az itt nincs.A szakértői véleményt meg nem vették figyelembe, vagy nem érdekelte őket, ezt nem tudom.Most meg ez, hogy a vírus mégiscsak az erős immunrendszerű emberekre halálos, ez most már kiverte nálam a biztosítékot.Mi van? Nem fogy az oltóanyag?Egyébként a mai napig nem tudom, hogy van e vírus Magyarországon vagy nincs, mert egyik héten azt mondják már itt van, két nap múlva meg azt, hogy heteken belül itt lesz.Most itt van, vagy nincs?Beszéljék már meg!Az Ukránok is érdekes emberek, ők meg a vírusölő bogyókra helyezik a hangsúlyt, nem az oltásra.Az orvosok sem tudják mit csináljanak, akkor én honnan tudjam?
77. caravell (válaszként erre: 74. - Rozália)
2009. nov. 7. 16:03

Nem hiszem, hogy az oltástól lett beteg. Főleg ennyi idővel később. Nagyobb a valószínűsége, hogy az oltás által igénybevett szervezetben előjött valami, ami már ott lappangott amúgyis.

Mivel nem tudom, mi lehet, nem ajánlgatok semmit. Lázcsillapítás és ugyanolyan vizsgálat, mintha oltást nem kapott volna. A kettő egymástól független. A vírusnak 3 nap a lappangása, a hétfői oltás nem most jönne ki.

Azért az unokák ne nagyon bújjanak hozzá...

Jobbulást kívánok!


Hogy mire jó, hogy ilyenek jellennek meg a hírekben? Az pl. mire jó, hogy elhíresztelik, hogy halálos chipek vannak az oltásban? Vannak zöldek még zöldebbek és fanatikus barmok. Miért nem pl. a mikrohullámú sütő ellen tüntetnek? Annak is vannak/lehetnek évek múlva előjövő mellékhatásai...

76. Rozália (válaszként erre: 75. - Dee)
2009. nov. 7. 14:38
Köszönöm szépen. Kapott lázcsillapítót, le is ment a láza, főztem neki egy csomó teát, azt iszogatja. Most karanténban van a hálószobában...
75. dee (válaszként erre: 74. - Rozália)
2009. nov. 7. 14:34

Szia!

Mindenképpen csillapítsd a lázát a férjednek,az unokákat pedig teljesen szigeteld el tőle.

Gyakori szellőztetés, kézmosás nagyon fontos!


Ha 1-2 órán belül nem javul vagy rosszabbodik a férjed állapota, sztem kérdezd meg az ügyeletet.


Jobbulást a betegnek!

74. Rozália (válaszként erre: 72. - Caravell)
2009. nov. 7. 14:21

Akkor meg mire jó, hogy ilyenek jelennek meg a Hírekben? Mire jó?!

A párom hétfőn beoltatta magát, ma reggel belázasodott. Fogalmam sincs, mit kezdjek vele. Mondani nem mondott a háziorvos semmit azon kívül, hogy ha az oltás beadása után 4 órán belül rosszul lenne, hívjunk mentőt...De hogy pár nap múlva mit csináljunk? Itt vannak az unokáim....:(

73. caravell (válaszként erre: 70. - 4a8c4f0081)
2009. nov. 7. 13:38

Nézd meg a WHO honlapján, nem a magyarok találták ki. És miért pont az Eü minisztérium?

Mert az ukrán felsővezetés az éppen az igazmondásáról meg a korrektségéről híres...

72. caravell (válaszként erre: 68. - Rozália)
2009. nov. 7. 13:36

Ez egy baromság.

Korábban írtam, hogy ez a vakcina teljesen ugyanaz, mint amivel kb. 12 éve oltanak, csak a benne lévő vírustörzs más. A vírustörzseket egyébként a szezonális influenza oltásban is cserélgetik a WHO ajánlása alapján a legveszélyesebb, vagy az éppen topon lévők alapján.

Gondolod, ha a WHO valamit nem engedélyez, akkor csak úgy szó nélkül nézi, hogy milliószám oltanak?

71. caravell (válaszként erre: 66. - Dragon73)
2009. nov. 7. 13:33
Fogalmam sincs, a svédek milyen oltóanyaggal oltanak, de nem a magyarral, az biztos. Nem adhat el az Omninvest külföldre, míg a magyar készlet nincs meg.
70. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 69. - C95c921ae7)
2009. nov. 6. 08:47
Hát itt szép lehet az ember, de okos nem.Össze vissza nyilatkoznak, és az sem zavarja a hivatalos közlemények kiadóit, hogy egymásnak ellentmondó információkat közölnek, akár hetente többször is.Egyébként itt azt közölték, hogy Ukrajnában akkora járvány van, hogy a fülük kettéáll, tegnap meg érdeklődtek az Ukránoktól, hogy mi van náluk, mire az Ukránok közölték, hogy SEMMI! Nem is tudnak róla, hogy náluk járvány lenne!Na hát én ezek után az Egészségügyi Minisztériumnak azt sem fogom elhinni, amit kérdez!!Ez amit eddig csináltak kb óvodás szint!!!Ha már mondani kell nekik valamit, legalább elötte találjanak már ki egy tervet, hogy mikor mit közölnek.
69. c95c921ae7 (válaszként erre: 67. - 4a8c4f0081)
2009. nov. 5. 21:51
Én is unom. De hogy összezavartak vele a szentség. Most itt van két papír-kiscsoportos fiam és 1. osztályos lányom-és nem tudom mit húzzak alá, mert azt akarom, ami a legjobb nekik. De azt meg ki tudja..
2009. nov. 5. 08:11

A napokban a tv-ben az hangzott el (nem szószerinti idézet), hogy Pozsonyban nem javasolják a szlovákoknak, hogy magyar vakcinával oltassák be magukat, mert nem elégséges a tesztje és nem engedélyezte a WHO.

??

2009. nov. 5. 07:30

Nekem az agyamra megy már a H1N1 körüli mizéria.Összefoglalnám azokat az információkat, amiket eddig megtudtunk.

1. A H1N1 okozta influenza roppant veszélyes, halált okozó betegség.

2. 65 év felettieket, és kisgyerekeket veszélyeztet elsősorban, meg terhes nőket.

3.Akinek súlyos alapbetegsége van, arra a legveszélyesbb, akinek erős immunrendszere van, annál a betegség enyhe lefolyású.

4.Az egyetlen megoldás az oltás.

5.A terhes nők oltassák be magukat, és a kisgyerekeket is oltassák be.

6.A terhes nők mégse oltassanak, mert veszélyes.

7.A terhes nőkre nem veszélyes az oltás, csak a láz, ami az oltás következménye lehet.

8.A 65 éve felettiekre a H1N1 mégsem veszélyes annyira, mert 1958-ban volt egy hasonló vírus, és így aki azon átesett védettséget szerzett.

9 A vírus az egészséges fiatal, erős immunrendszerű emberekre a legveszélyesebb, a kisgyerekek, és az idősek mégsem veszélyeztetettek.

10.Oltassatok emberek.

11.A H1N1 a térségünkben van.

12. A H1N1 két héten belül a térségünkben lesz.

13.A 11 és 12 pont tetszés szerint megismételendő.A 10 pont pedig minden pont után odagondolandó.

Most az lenne a kérdésem, hogy csak én unom már ezt, vagy másoknak is tele van a hócipője ezzel?

2009. okt. 27. 09:05

Sziasztok!Igaz nem nagyon olvastam vissza a forumot de idekapcsolo tema.

Svedorszagban meghalt ket ember azutan hogy megkaptak az oltast.Azert irom ezt le mert sokan kerdik vajon mit csinaljanak?Beoltassak magukat vagy sem?

65. dca7af89ee (válaszként erre: 60. - Rozália)
2009. okt. 13. 08:32
Édasanyám is túl van áttétes rákon, már 10 éve!! És jól van!!
64. Rozália (válaszként erre: 63. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 12. 09:37

Örülök, hogy vidáman fogod fel...

Én is:)

63. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 60. - Rozália)
2009. okt. 12. 09:28

Írtam már többször is:)Nem mindegy milyen rák, és mióta beteg.Egyébként sem azt akartam ezzel mondani, amit sokan kiolvastak belőle.Nem azt mondtam, hogy annak a nőnek már úgyis mindegy volt, hanem azt, hogy a média kijelentése erősen félrevezető volt abban a formában, ahogy tálalták.

A kemoterápiától erősen legyengül az immunrendszer, és egy egyébként is súlyos betegség esetében kár a H1N1-el vagdalkozni, mert nem az okozta a nő halálát.Többször már nem írom le.

62. fdóri
2009. okt. 12. 09:11
Szerintem nem a betegségről írta, hanem a véleményéről - a betegséggel és a védőoltással kapcsolatban...
61. Rozália (válaszként erre: 31. - Danama)
2009. okt. 12. 08:23
Mindenesetre laikusként cikket írni egy ilyen - még szinte ismeretlen - betegségről... hááát, elég nagy önbizalomra vall.
60. Rozália (válaszként erre: 34. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 12. 08:23
Ezt a kijelentést, hogy: "Rákos volt, kemo, és sugár( ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy menthetetlen volt)" nem is tudom, visszautasítsam, vagy kikérjem magamnak és a többi - ezen a betegségen átesett és még élő betegtársam nevében! Én is megkaptam mindezeket a kezeléseket az áttételes rákomra és még élek! Hogy gondolod, hogy ezt így leírod?!
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook