Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sertésinfluenza fórum

Sertésinfluenza (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
59. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 58. - Caravell)
2009. okt. 11. 21:07

Én sem adatom be magamnak, és a kislányomnak sem. Itthon vagyok vele, boltba gyalog járok, bár ott is megkaphatom, de nincs más betegségem, és a kislányom is egészséges.Még szopik, tudom hogy ennyi idősen már nem ad védettséget az anyatej, de a hosszútávú szopizás miatt erős az immunrendszere neki is.Én a saját és a lányom esetében nem látom kockázatosnak, hogy kihagyom az oltást.

Viszont azt nem értem, hogy azoknál lehet szövődmény, akiknek eleve gyenge az immunrndszere valami miatt.Elvileg őket kéne oltani, de oltani csak egészséges embert lehet.Akkor most mi van ilyenkor?

58. caravell (válaszként erre: 33. - C95c921ae7)
2009. okt. 11. 20:18

Igen, olvastam az összeesküvés elméleteket már sok helyen, hogy HIV-vel fertőzik a lakosságot meg halálchipek meg hasonlók. Őrület. Azt azért el kell ismerni, hogy nagy pénzek vannak ebben, és mint ilyen lehetőség biztosan nem mentes a korrupciótól...

Mindig egyéntől függ, hogy szükséges-e az oltás. Ha pl. anyuka lennék kicsi gyerekkel és egy háziorvosi rendelőben asszisztens, biztosan beadatnám, nehogy hazavigyem a gyerkőcöknek. De egy egyedülálló adminisztrátornak, aki autóval jár dolgozni és egészséges, nincs semmi baja pl. semmi értelme. Terhesek oltásáról nincs adat, de nem hiszem, hogy ajánlanám egy kismamának, inkább azt, hogy a fertőzés lehetőségét is kerülje el nagyívben, meg erősítse az immunrendszerét... még akkor is, ha a szövődmények és a halálozási adatok náluk a legdurvábbak... szóval nem egyértelmű. Nekem még azt is figyelembe kell venni, hogy a munkámból adódóan sok ilyen esettel találkozom személyesen, bár egészséges vagyok alapvetően, de nagy a kockázat matematikai valószínűsége...

57. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 56. - Berillke)
2009. okt. 11. 10:19

:)) Jól eltértünk a témától:)

Én még csak levesbe tettem, de biztos jó főzelékbe is:)Sütiről én is csak olvastam, egy képet találtam róla, olyasmi volt mint a piskóta, és édes miso öntet volt rajta.Nem tudom elképzelni milyen lehet, bár szerintem a cukros változatnál is eléggé az édes íz dominálhat:)

56. Berillke (válaszként erre: 54. - Fdóri)
2009. okt. 11. 09:51

én abba is szoktam, sőt joghurtba, mondjuk az már a haladóbb változat, annak, aki már ismeri az ízét :-))

sütiben még nem próbáltam

55. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 54. - Fdóri)
2009. okt. 11. 07:49
Ha az eredeti recept szerint csinálod, akkor nincs rántás a levesben, de van benne egy kevés liszt, mert az olajon megpárolt zöldégekre lisztet szórnak.Én rántással készítettem a levest, és mikor kész volt, akkor tettem bele a pasztát, így ízlett a kislányomnak is. Szerintem főzelékbe is lehet tenni.Ezt mindíg a főzés után kell beletenni a kajába, nem szabad utána már forralni, mert elpusztulnak a bacik.Ezt fűszerként használják Japánban. Mindenféle ételbe raknak belőle, az édes változatát sütikbe is beleteszik.
54. fdóri
2009. okt. 11. 07:33
Oké, de azért majd utánanézek... Csak levesbe szoktátok rakni rántás helyett? Vagy főzelékbe is mehet?
53. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 52. - Fdóri)
2009. okt. 10. 20:33
Az enyémen nincs, csak az van rajta, hogy árpaliszt van benne, meg szójababpüré, és tengeri só, de egyálltalán nem sós.Ez inkább fűszer mint élelmiszer. Egy levesbe két-három kávéskanálnyit szoktam feloldani vízben, és azt öntöm a kész leveshez.Szóval a szénhidrát mennyisége alacsonyabb mint a rántásé, vagy ugyanannyi lehet.
52. fdóri
2009. okt. 10. 19:30
Köszönöm a sok infót, lehet h kipróbáljuk... Van rajta vmi tápanyagtáblázat? szénhidrátmennyiség?
51. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2009. okt. 10. 17:54

A pasztát az Egészségügyi Világszervezet hozta be Európába a Csernobilban történt katasztófa után,( mi nem kaptunk, mert nem vagyunk Ny-Eu-s ország, ott nem a bioboltokban lehet venni, csak nálunk, mert itt nem terjedt el) mert olyan jó az egészségre gyakorolt, és rákmegelőző hatása, hogy sugárfertőzés után ajánlott a fogyasztása.Ez Japánban Hiroshima után derült ki, komoly kutatások támasztották alá ezt a hatását.Addig is tudtak a pozitív hatásairól, de addig nem volt atombomba, így erről a hatásáról nem tudhattak.Ha valamit tonnaszámra eszünk az egészségtelen, a szója is az, de a misonak nem a szója a lényege, hanem az erjedés során elszaporodó baktériumok, és gombák.A szója csak a táptalaj, mint a D-aktíviánál a joghurt:)

Szerintem itt senki nem mondta, hogy a kötelező oltások rosszak.Ezt az oltás én feleslegesnek tartom, pláne hogy nem tesztelték embereken, így azt sem tudják milyen káros hatásai lehetnek.

Pontosan. A kemoterápia legyengíti a szervezetet, néha annyira, hogy a beteg szervezete nem bírja ki, még a hétköznapi náthát sem, ezért hiba azt állítani, hogy a H1N1 végzett vele, mert a kemo, a sugár, a rák, és találtak a szervezetében H1N1 vírust, ami nem jelenti azt hogy beteg volt.

Irtad a gyermekbénulást, ez természetesen jó hogy sikerült mára felszámolni, de volt az USA-ban egy ilyen sertésinfluenza pánik, mint most nálunk.Az oltóanyagot legyártották, és teszt nélkül beadták az embereknek.Volt egy kis mellékhatása, több százezer ember lebénult, a mai nem tudják mitől, csak azt, hogy az oltásban volt valami.

Én is sok embert ismerek a kemo után tünetmentes maradt.Apukám tüdőrákban halt meg, és menthetetlen volt, az orvos is megmondta a műtét után.

50. Berillke (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2009. okt. 10. 17:38

igen, ha nem megfelelő forrásból származik és irdatlan mennyiségben fogyasztod, akkor valóban okozhat problémát

ismerőseim (és ahogy látod itt mások is) adják gyerekeknek, semmi gond nincs vele

nem CSAK pasztát kell enni! mellette fontos a helyes és változatos táplálkozás is. A folyadékbevitel szintúgy (napi 3 litert iszom, amióta az eszemet tudom, szinte hiányzik, ha nem jutok hozzá) A zöldség, gyümölcs fogyasztás sem mindegy honnan való és milyen minőségű! Azért írtam, hogy makrobiotika szerint étkeztem és teljesen más volt az egészségem, közérzetem. Hosszú távon nem tudtam fenntartani, mert nem volt rá lehetőség, de ha tehetem sokszor így étkezem ma is!

2009. okt. 10. 17:12

Azért rák-kemoterápia után is van élet! Én sok embert ismerek sajnos, akik túl estek ezeken és meggyógyultak! Senki nem mondta, hogy menthetetlenek!

A hölgynél sem az volt, hogy amúgy is meghalt volna, hanem a kemoterápia legyengíti a szervezetet, mert ugye nem csak a rossz sejteket pusztítja, így hamarabb megkapják a fertőző betegségeket, amelyek számukra a halálos is lehet.


Valaki írta, hogy annyi védő oltást kapunk.... Szerinted ez rossz? Miért rossz az, hogy egyre kevesebb a gyermekbénulásos beteg? Miért rossz, hogy a himlők a szervezetet nem teszik tönkre? Miért rossz az, hogy vannak kötelező oltások, amelyek egy egészségesebb társadalmat hoztak létre? Nincs annyi gyermek elhalálozás, ez szerintem jó! Nem a védőoltások ellen kell tiltakozni, hanem az a sok élelmiszer ellen, amiről azt sem tudjuk, hogy miből van, de valaki azt mondta egészséges, ezért megvesszük a bio boltba. Sosem ennék ilyen pasztát! Én inkább gyümölcsöt, zöldséget eszek. Én 1993-ban voltam utoljára influenzás, és nem keverem össze az influenzát a többi virusos megfázással, vagy bacis fertőzéssel. Itt a portálon volt olyan, aki azt mondta volt már ilyen betegsége:)

Én azt hallottam, hogy a szója egészségtelen, mert a hormon háztartást összezavarja:)

48. 0f4abafe57 (válaszként erre: 30. - Caravell)
2009. okt. 10. 17:11

Veled értek egyet.

Én ilyen sekélyes ismeretekkel erről nem írtam volna egy szót sem.

2009. okt. 10. 16:57
Köszi az infokat!
46. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 45. - Berillke)
2009. okt. 10. 16:53

Ez így van:) Az eredeti recept szerint készült levest, a lányom nem ette meg, de a rántásos verzióból két tányérral megevett jóízűen.:)

Nem tudom a többi változat milyen ízű, ennek amit vettem nincs karakteres íze, legalábbis szerintem elég enyhe íze van. Pedig azt olvastam Vikin, hogy ezt a változatot Japánban sem nagyon szeretik, mert ennek van a legerősebb íze.Nem ismerem a Japán konyhát, de a Magyar fűzerezéshez szokott ízérzékem szerint alig van valami íze, főleg így hogy sótlan.

45. Berillke (válaszként erre: 44. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 10. 16:33

én azért készítem így a levest, ahogy írtam, mert régen csak a makrobiotika szerint étkeztünk

a paprikás rántás pedig ebbe nem fért bele :-)))

nagy előnye a rántásosnak, hogy a rántás mellett a gyerekek sem fogják úgy kiérezni az ízét, ha esetleg fanyalogna

2009. okt. 10. 16:26

A misonak több variációja van.Van amit árpával erjesztenek.Én neten rendeltem, és sikerült az egyetlen sótlan változatot kiválasztanom. Ez jó nekünk, mert nagyon sótlanul eszünk, nem szertjük a sós dolgokat.De van édes változata is, azt Japánban sütéshez, vagy sütire öntetnek használják.

A levest én úgy szoktam, hogy felteszem a répát, meg a zöldségez főzni, egy fej vöröshagymával, és ételízesítőt teszek hozzá, egy keveset, mert az is sós:)Mikor a zöldségek megpuhulnak pirospaprikás rántást teszek bele.Leveszem a tűzről, és mikor langyos belekeverem a vízzel elkevert miso pépet.Így teljesen olyan ízű lesz, mint a bableves.Az a recept amit találtam az is jó volt, annyi volt a különbség, hogy ott olajon megpárolták a zöldségeket, aztán lisztet szórtak rá, és felengedés után főzték készre.Ezután tették bele a misot.Így is megcsináltam, és így is finom volt, de a saját verzió nekem jobban ízlett, azóta így készítem, mindenki megeszi a családból.

2009. okt. 10. 15:52

[link]


úgy látom itt is ilyen receptet ajánlanak hozzá, mint amit én szoktam készíteni

annyira szeretem az ízét, hogy én még egy picit joghurtba is szoktam tenni :-))

2009. okt. 10. 15:49

egyébként ez egy szójababból és rizsből előállított erjesztett paszta

gyakran készítek úgy levest, hogy a zöldségeken kívül csak ezt teszem bele, hiszen egy külön ízvilág és eléggé sós is ahhoz, hogy ne kelljen semmi más plusz bele

rendkívül egészséges, télen többet szoktunk belőle enni (gyakrabban is), és soha, még csak meg se voltunk fázva

41. Berillke (válaszként erre: 39. - Fdóri)
2009. okt. 10. 15:47

egy lágy, sós, pikáns ízű paszta

tény és való, hogy elég kevés helyen lehet kapni

én az Örsön lévő nagy bioboltban szoktam venni, habár a múltkor ott sem volt

40. c95c921ae7 (válaszként erre: 39. - Fdóri)
2009. okt. 10. 15:37
Én sem tudom, de szintén kíváncsi lennék, mi az..
39. fdóri
2009. okt. 10. 15:18
Sziasztok! Megkérdezhetem mi az a miso amit emlegettek? Még nem hallottam sosem, pedig 3-4 éve bioboltban dolgoztam, és mostanában is foglalkozok hasonló dolgokkal...
38. Berillke (válaszként erre: 34. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 10. 15:01

A miso tényleg nagyon jó hatású, folyamatosan fogyasztjuk és egyáltalán nem nevezném drágának!!

Ha visszaosztjuk, többet költene az ember cigire, mint a misora....

37. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 36. - C95c921ae7)
2009. okt. 10. 13:22

Attól függ milyen rák, és mióta beteg.Áttételesnél kemoznak, műtét után sugár, mert az célzott kezelés.

Vesedaganat, ha áttételes, és azt kiveszik, a kezelés alatt felszívódnak az áttételek, de ez csak vesedaganatnál van.Nem tudják miért van ez.

Nem tudják az orvosok sem mitől gyógyul meg valaki, míg a másik nem.

Nem vagyok érzéketlen, csak az bosszantott, hogy annak a nőnek a tragédiáját is felhasználták a H1N1 kampányához, amikor az állapota egyébként is súlyos volt, és nem az influenzába halt bele.

36. c95c921ae7 (válaszként erre: 34. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 10. 13:13
Hallottam már aki kemo és sugár után meggyógyult, ne általánosítsunk, mert van akinek ez rossz lehet.
2009. okt. 10. 13:05
caravell:) Azt elfelejtettem az előbb, hogy a Magyar társadalom egy nagyon fura dolog:) Pl cigarettára, és alkoholra van pénz mindíg, meg játékgépre is, de zöldségre már nem futja.Ez is egy érdekes dolog.
34. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 30. - Caravell)
2009. okt. 10. 12:58
Ezzel is egyetértek:) Az egészséges táplálkozást sokan összetévesztik a bio iparág által eladott, baromira drága cuccokkal.Erről szó sincs.A piacon, kistermelőktől vásárolt nem fényezett, nem tartósított gyümölcsöket és zöldségeket részesítem előnyben.Nem drágábbak, mint a szupermarketekben, sőt ha szezonális termék, jóval olcsóbb.Én tapasztaltam, hogy működik a dolog, tényleg nem is emlékszem mikor voltam utoljára influenzás, pedig minden évben találkoztam a vírussal, ez biztos.Amikor meg sikerült elkapnom, akkor meg az volt amit az első hozzászólásban is leírtam.A miso ára soknak tűnik, de sokáig elég is, havi szinten 500 Ft, ha minden héten főzök egyszer, amit két napig eszünk.Ez nem sok. Én nem bagatelizálom a betegséget, de azt pl túlzásnak tartom amit azzal a fiatal nővel kapcsolatban csinált a média.Rákos volt, kemo, és sugár( ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy menthetetlen volt), és a végén úgy jelent meg a médiában, hogy a harmadik magyar áldozat.Ez erős túlzás volt.
33. c95c921ae7 (válaszként erre: 30. - Caravell)
2009. okt. 10. 12:26
Mindenesetre köszönjük, hogy leírtad ezeket. Te egyébként hogy viszonyulsz a konkrétan erre az emlegetett influenzára adott védőoltáshoz? Mi a véleményed róla? Mert itt egy másik fórumon már kimondott összeesküvés elméletek születtek a "gonosz állam, a borzalmasan veszélyes oltás" ellen.
32. Sirga
2009. okt. 10. 12:25
Egyetértek, de még hozzátenném: az oltás szerintem többet árt, mint használ(természetesen egyébként egészséges ember esetén). Amúgy sem örülök, hogy minden ellen oltanak, de ez már túlzás. Tudom, hogy hatalmas üzlet, de nincs értelme egy betegséget - jelen esetben a sertésinfluenzát - lecserélni egy másik, veszélyesebbre.(Mellékesen: úgyis mutálódik a vírus, arra meg már nem hat a vakcina.)
31. danama (válaszként erre: 30. - Caravell)
2009. okt. 10. 12:24
mint benne van ez az én véleményem !
2009. okt. 10. 11:46

Kiváltott belőlem némi csuklást és szemforgatást a cikked... sok évet tanultam a mikrobiológiát, a szakterületem a járványtan, és még én sem mertem volna cikket írni erről, de ha már vállalkoztál rá, kicsit jobban utánanézhettél volna!


Már régen nem beszélünk sertésinfluenzáról, az egyik alfajt korábban sertésben (is!) megtalálták, innen jött ez a buta név, de vannak benne madárinfluenza "szakaszok" is, ezzel az erővel azt is emlegethetnénk. Egyébként Pedig a H1N1-nek más alfajai tipikusan emberi influenzák, okoztak már korábban komoly járványokat. Ennek a mostaninak a neve A(H1N1)v egész pontosan,köznyelvben egyszerűen csak "új típusú" vagy "új típusúH1N1", de el kellene már szakadni a sertéstől...


A betegséget valóban vírus okozza, de a vírusok úgy jutnak be a sejtbe, hogy először kötődnek: tehát vannak vírus ellenes gyógyszerek, amik ezt a kötődést akadályozzák meg.


A védőoltás nem "stimulálja" a szervezetet, hanem konkrétan az adott mikroba (vagy toxin) felismerésére tanítja meg, így a felismerés ezerszer gyorsabb, a szervezet védekező mechanizmusa sokkal hatékonyabb. (Ezzel együtt a védőoltás szükségességét érdemes megkérdőjelezni, adott egyénre bontantva dönteni!)


A lázról sokan vitatják, hogy a védekezés része, gyakran a szervezet hőközpontjának túlzott ingerlékenysége a fertőzés során keletkezett kémiai anyagokra, 38 fokig a gyorsult anyagcsere segíti a védekezést, de felette erőteljesen és feleslegesen veszi igénybe a szervezetet, hozzájárulva ezzel a gyengítéshez és közvetve az egyéb társfertőzések kialakulásához. tehát 38 fok felett (alatta hőemelkedés van és nem láz!) szükséges a lázcsillapítás.


A kezelésnél nem említetted a folyadékot, pedig az egyik legfontosabb a megfelelő mennyiségű (és minőségű) folyadék fogyasztása.


valóban fontos, hogy az emberek ne menjenek közösségbe betegen... de: mivel megjelenhet atípusos, gyengébb formában (ezt Te is írtad), sokan fel sem ismerik a fertőzést, egyszerű megfázásnak gondolják és hiába mosol sűrűn kezet, ha belélegzed a buszon azt a levegőt, amit az ilyen emberek "teleköhögnek"... Azon kívül nem mindenki engedheti meg magának a betegállományt, sajnos, sokan rákényszerülnek - pénz vagy munkahely megtartása miatt -, hogy betegen dolgozzanak, szóval azért nem olyan egyszerű a helyzet.

Ami a maszkot illeti, igen érdekesen néznének ki az emberek vírusszűrésre is alkalmas FFP3 maszkban, a síma maszk leginkább önbecsapás, bohóckodásra jó...


Már nem emlékszem, hogy mik voltak még, ennyit így első nekifutásra: nem kell a pánik, de ne essünk át a ló másik oldalára sem, azért ez a betegség nem bagatell... sajnos a magyar lakosság elég beteges, nagyon sok embernek van alapbetegsége, ami eleve legyengíti az immunrendszert.


Ja, és igen, egészségesen kell élni, miszó és vitaminkészítmények gyömölcsök meg egészséges táplálkozás és társaik... szépen hangzik... kár, hogy a lakosság felének nem telik rá :( A lakosság másik fele meg olyan stresszes, hogy az immunrendszere épp csak össze nem dől... :(


Nem kekeckedni akartam, csak a felületes megfogalmazás sok tévedésre ad okot.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook