Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítsetek! Milyen betegségre utalhat a körmöm állapota? fórum

Segítsetek! Milyen betegségre utalhat a körmöm állapota? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 15. 19:35
Az enyém ugyanilyen .Voltmár hogy körömerösitö lakkot tettem rá az meg fölhuzta a kötöm felsö rétegét.Nincs vitaminhiányom az biztos lakkozni akkor ha nyaralunk DE mindig ilyen volt
2009. nov. 15. 19:18
A kezemen lévő körmeim iszonyú puhák.Vizszintesen hullámos, hosszában meg éles csíkos.
2009. nov. 15. 19:17

Pici, fehér pontok, foltok: Körömágysérülés, cinkhiány



Nagyon nagy félhold alak a körömágynál:Pajzsmirigy-működési rendellenesség - lehet túlműködés és csökkent működés is



Hosszanti csíkok vagy rovátkák, barázdák:Öröklött tulajdonság (a kor előrehaladtával egyre erősebb); táplálkozási problémák (hiányos táplálkozás); pajzsmirigyproblémák



Vízszintes rovátkák, barázdák:Rossz manikűrözési szokások (túl erős, durva); hiányos táplálkozás; fennálló betegség vagy nemrég végzett műtéti beavatkozás



Homorú görbület (kanálszerű alak):Vashiány; pajzsmirigyprobléma



Nagyon kerek, legömbölyödő forma:Veleszületett szívrendellenesség; tüdőbetegség



Törékeny körmök:

A kéz túl sokat van vízben vagy mosószeres oldatban; vízhiány; A-vitamin-hiány

Sárga elszíneződés:Cukorbetegség; tüdőbetegség; psoriasis; gombás fertőzés; a körömlakk túlzott használata



Fénytelenség, tompaság:Vérszegénység



Piros vagy sötétrózsaszín elszíneződés:Szívelégtelenség

2009. nov. 15. 19:17
Én szerintem nem fogok tudni segíteni, de konkrétan mit látsz rajta, ami szerinted valamilyen jelre utalhat?
2009. nov. 15. 19:15
??????
2009. nov. 15. 19:15
Segítsetek! Milyen betegségre utalhat a körmöm állapota?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook