Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Átejtettek használtautó-vásárlásnál fórum

Segítsetek! Átejtettek használtautó-vásárlásnál (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2008. okt. 7. 18:59
Meacska,írd majd le légyszi,mi volt,mert most már nagyon érdekelne!Szurkolok! :)
2008. okt. 7. 17:28
Én a sajtóval szoktam fenyegetőzni. Van egy csomó fogyasztóvédelmi műsor, ami- ha bekerülnek - tényleg betehet ezeknek. Ettől rendszerint jobban félnek, mint a jogi következményektől, mert a jogi kiskapukat ismerik, a sajtóval szemben tehetetlenek, mert árt az üzletnek, ha rossz hírük támad.
2008. okt. 7. 16:57

Nekünk alacsony fogyasztású, max. 1.5-ös motorú autó kellett volna... Nem mondom, hogy tökéletes, hisz ha kicsit rozsdás, vagy ilyesmi, az belefér egy ennyi idős autónál... Extrák sem kellenek...


Ennél az autónál se volt semilyen extra, nagyon minimál autó volt, a hátsó sárhányóknál kicsit rohadt, de azt a párom rendbehozta volna... Meg az (asszem) eleje egy nagyon kicsit púpos volt, azt hittük, kicsit elkapta a jég...

A motor 1.4-es volt...


Szóval nem volt hibátlan autó, azt nem mondom, de ha csak ennyi lett volna az egész, akkor most boldogan furikáznánk a környéken :)


Sopronba láttunk egy hasonló autót, az csak 399 volt, fel is hívtuk, mondták, hogy egy helyen meg van pattanva a festék, meg is vettük volna, ha a hétvégéig nem adják el...


Első autóvásárlásunk volt, legközelebb dörzsöltebbek leszünk... Úgy kellett nekünk... De ugye mindenkinek alkotmányos joga az ártatlanság vélelme, mi meg hülyék voltunk... :(


Amúgy most indultak el megbeszélni a dolgokat...

2008. okt. 7. 16:30
Azért kérdem csak az árat mert megnéztem a neten és 15 éves honda Civic kb 800e-1000e ftig mennek. Na már most én itt ezt olvastam: [link]
36. Obsoleta (válaszként erre: 34. - D879a0c5b4)
2008. okt. 7. 16:26
Mi kereskedésbe vettük,és szerintem korrekt volt.Mindenről papírt kaptunk,mindenre válaszoltak.A szerződésben külön kitértek,mi van,ha rejtett hibát találunk,illetve,mi van,ha valótlant állítottak eladáskor.És erre ők hívták fel a figyelmünket,nem mi kérdeztük.Igazából a fene se tudta,milyen buktatók lehetnek,ha kocsit veszünk.
35. Obsoleta (válaszként erre: 33. - Pemete)
2008. okt. 7. 16:24
Köszi,lehet hogy tényleg kellene egy átvágtak fórumot nyitni,ha még nincs ilyen!Én a nyomoromat elmondhatom igazából mindenkinek,és el is fogom,ahol csak tudom,mert eszméletlen,mit művelnek velünk.Itt semmi sem szent,emberek életével játszanak,és ez nem túlzás.Egy pillanat alatt kártyavárként omlik össze,amit az ember kitervelt,elgondolt.
2008. okt. 7. 16:19

Az eredetvizsgáról csak utána tudtunk, az valahogy kifelejtődött... A biztosításra meg zöldkártyára rákérdeztünk, azt mondta, van minden. Elkértük a papírt megnézni, már mind le volt járva... De mindenre mi sem gondolhatunk... :( Ő meg kihasználta...

A párom a szerződésre szerencsére az árat is ráerőltette, mert azt se nagyon akarta az illető...


Az autó egyáltalán nem volt áron aluli, ennyi pénzért nehogy törött kocsival szúrják ki a szemünket :) A szerződésben sem volt benne, hogy törött, mi sem tudtunk róla...

Meg az ember mondta tegnap, mikor reklamáltunk, hogy ő ezt az autót még 100 ezerért se venné meg, sőt, még 10-ért sem, olyan állapotban van az autó... De ránézésre nem látszik, akkor nem vettük volna meg :)

Szóval tudott ő mindenről, tudatosan megtévesztett... De bebizonyítani nem tudnánk...


A legközelebbi autóvásárlást (ha még lesz olyan egyáltalán valaha) teljes egészében fel fogjuk venni diktafonra, természetesen az eladó tudtával és beleegyezésével, hogy ilyen még véletlenül se fordulhasson elő... Akkor már lesz bizonyíték... Csak ezt éljük túl valahogy...

33. pemete (válaszként erre: 32. - Obsoleta)
2008. okt. 7. 16:18
Nyiss egy ilyen fórumot:) De van egy ahol elmondhatods: Nem mondom el senkinek, elmondom hát mindenkinek! ez a címe, én ott is szoktam pőanasznapot tartani:p
32. Obsoleta (válaszként erre: 27. - D879a0c5b4)
2008. okt. 7. 16:02
Hajrá,nem korrekt a 350,ha visszaadja az egész árat,akkor is ő lóg még.Amúgy nekem most van egy nagyon durva bankos sztorim,szerintem is jó lenne egy panaszkodós blog,nem csak autóról.Amit soha senki nem fog kifizetni,hogy két jókedvű emberből csináltak két idegbeteget.Ez a legdurvább az egészben,azt hiszem.
2008. okt. 7. 15:58
A lényeg az, hogy mi szerepel az adás-vételiben. Benne van-e, hogy milyen állapotban vettétek meg, lehet-e valamilyen követelésetek. Áron aluli volt a vétel nagyon?
2008. okt. 7. 15:56
Szerintem ott a hiba jogilag, hogy eredetiség vizsgálat nélkül nem adhatta volna el a kocsit. Az mindig a eladó feladata. Próbáljatok ezzel érvleni...Milyen kereskedő az, aki ezzel nincs tisztában.?!
29. pemete
2008. okt. 7. 15:51
Követeljétek a teljes árat! Várom én is hogy mit mondott az a szemét! Rohadjon meg az ilyen az összes szar kocsijával együtt!!!
28. 1eb84e4bad (válaszként erre: 27. - D879a0c5b4)
2008. okt. 7. 15:49
majd írd ám le, mi volt! Mindenképp r kll ijeszetni, ha 350-et tudott szerezni, 450-et is tud!! Hidd el, gyakorlott csalóról van szó, tudja mit kell mondani a kuncsaftnak.
2008. okt. 7. 15:45

Igen, most megy az emberkeresés, egy óra múlva lesz a Randi...


Itt még azzal is vita van, hogy mikor volt a fizetés... A volt tulaj azt mondja, hogy ő már akkor megkapta a kocsi árát, amikor átadta az autót; a közvetítő pedig azt, hogy most küldte át, azért nem tud fizetni nekünk...

Igaz, azóta már 350-et összeszedett valahonnan...


De a párom már kitalálta, hogy csinálunk egy blogot, ahol a hasonló történeteket lehet megosztani egymással, vagyis: hol ne vegyünk autót :D

26. pemete
2008. okt. 7. 15:41
Persze szinte az összes használtautó kereskedésben így vannak bent a kocsik! A miénket is így vitték el, hogy kifizették, aztán írtunk róla egy bianco adás-vételit, és ha eladják valakinek, akkor küldik a mi példányunkat, és akkor bevisszük az okmányirodába. Bár már sajnálom hogy így csináltuk, de nem volt akkor semmi más hirtelen!
25. pemete
2008. okt. 7. 15:39
pedig még addig kéne ütni a vasat, amíg meleg! Most már kezd beijedni, rá kéne még tenni egy lapáttal, hogy még jobban beijedjen, és kifizessen mindent! Nincs egy olyan ismerősötök, aki ideiglenesen el tudná játszani az ügyvéd szerepét, aztán keresnétek egy igazit is, ha nem jön be a kamu! De szerintem beijedne tőle, és odaadná még az eredetvizsga, meg az átiratás költségét is! Keressetek gyorsan valakit, aki eljátsza a dörzsölt ügyvédet!
2008. okt. 7. 15:39
A - most már volt - tulaj megbízott egy embert, aki bizonyos összegért értékesítette az autót. Ő ezzel foglalkozik, ebből él, mutogatta, milyen sok autó vár még eladásra...
23. icerose88 (válaszként erre: 22. - D879a0c5b4)
2008. okt. 7. 15:37
Most akkor, hogy vettétek az autót? Kereskedésben? Akkor ki ez a "közvetítő"? Bizományiban volt bent az autó, vagy a kereskedő tulajdona volt?
2008. okt. 7. 15:30

Ő is pont erre jutott, bár ennyi idő alatt nem nagyon fog tudni nagydarab ismerőst keresni :)

A telefonon van diktafon, egy beszélgetés felét felvette, de nem tudom, milyen minőségű...


Valószínüleg elfogadja a 350-et... Illetve kicsit megpróbálja feljebbtornázni, de állítólag a közvetítőnek nincs több pénze most, azért csak ennyit ad érte...

Az az igazság, hogy évekig pereskedni meg nem érné meg, akkor sem, ha mi nyernénk... Autót most akarunk venni, nem évek múlva :) Bár így idén már nem fogunk, azt hiszem... :(

21. Grácia (válaszként erre: 17. - D879a0c5b4)
2008. okt. 7. 15:12
nincs diktafonotok? vegyétek fel a beszélgetést, és közben próbálj kitérni arra mekkora szemétséget csinált...
20. Obsoleta (válaszként erre: 19. - 1eb84e4bad)
2008. okt. 7. 15:08
Szerintem is! Vagy,ha esetleg van ismerős,aki kicsit komolyabb megjelenésű,ha ketten-hárman odamennek így férfiak,mindjárt más a helyzet.Nem fenyegetőzésre gondoltam,de már a jelenlét is sokat számít,egész más a stílus.Nekünk bejött már néhányszor.
19. 1eb84e4bad (válaszként erre: 18. - D879a0c5b4)
2008. okt. 7. 14:55
És mi lenne, ha a jogi következményekre hivatkozva azt mondanátok, teljes áron vegye vissza? nyilván tisztába van az előbb említett szabállyal ő is, ezét veszi vissza, hogy ne legyen jogi következmény. Kicsit rá kéne ijeszteni... (+ rá lehetne verni még az eredetiségvizsgát, forgalomba helyezést is)
2008. okt. 7. 14:45

Elnézést kérek, nem jól mondtam, nem kereskedő volt, hanem közvetítő... Rosszul tudtam... Idegileg kicsit már kész vagyok... :(


Köszönöm a segítséget mindenkinek! Aranyosak vagytok :)

2008. okt. 7. 14:41
Most hívta a kereskedő a páromat, azt mondta, ha odamegy fél négyre, 350-ért visszaveszi az autót... Így is bukunk 70-et, de legalább nem az összeset... De még nem tudjuk mi legyen... Túl kevés az idő ügyvédet keresni is...
16. Obsoleta (válaszként erre: 2. - D879a0c5b4)
2008. okt. 7. 14:40
Én úgy tudom,három napon belül minden zokszó nélkül vissza lehet vinni mindent,ami használt,és nem megfelelő.Ez egy általános szabály.Mi is használtan vettük a kocsinkat,és ott is ezt mondták.Azzal már eleve nyerned kell,ha eladásnál nem mondták,hogy törött volt az autó.Ne add fel,mert ez baromi sok pénz!A fogyasztóvédelemnél szerintem ingyen van,ha be szeretnél jelenteni valamit,de egy próbát mindenképp megér.Túl sokáig élősködtek ezek a rohadékok abból,hogy a kisemberekből kicsalták az megtakarított pénzüket.Elnézést,hogy így kikeltem magamból,de én az ilyet gondolkodás nélkül ott a helyszínen fejbe lőném!Minket is vágtak már át,iszonyú rossz érzés!
2008. okt. 7. 14:39

Azért is írtam most ide, hátha van egy okos ügyvéd, aki ezekkel tisztában van és tud segíteni... Könnyebb ide pötyögni most hirtelen, mint Pesten ügyvéd után futkozni :)

Legalábbis ideiglenesen...


A fogyasztóvédőket már hívtuk, azt mondták, nem kötelessége visszavenni az autót...

2008. okt. 7. 14:38

Szia.


A párom azt mondta, hogy keress fel egy jogi szakértőt. Megéri kifizetni érte azt a pár ezer ft-ot. Az adás-vételi szerződésben benne kellett lennie annak, hogy az eladó rejtett hibáról nem tud. Mivel mint kiderült, hogy volt ilyen hiba, ergó kérheted a pénzt vissza vagy az autó kicserélését. Tudtommal. De az ügyvéd majd konkrétat mond.

13. pemete
2008. okt. 7. 14:38
A kereskedő köteles visszavenni!!! Forduljatok a fogyasztóvédőkhöz, és fenyegessétek meg a kereskedőt a jogi következményekkel! Ne hagyjátok magatokat átverni! Egyébként is mivel uniós tagállam vagyunk ha kereskedésből veszed a kocsit, ő köteles 3 hónap garanciát adni rá, akárhány éves az autó! Szóval vitára fel! Ha nem is cseréli ki csináltassa meg! Ja, és hivatkozhatsz a jóhiszeműségre is, vissza kell, hogy vegye, mert te nem tudtad, hogy törve volt, ő nem mondta, tehát átvert! Ezért nagyon megbüntethetik! Fordulj ügyvédhez, és a fogyasztóvédelemhez sürgősen!!! Olyan nincs, hogy buktad a lóvét!
2008. okt. 7. 14:33
Kérdezz meg ügyvédet!
2008. okt. 7. 14:32

Jujj. Semmi esély. Nem adta írásba a kereskedő amiket elmodott a vétel előtt, mindnt letagadhat és bármit állíthat. Sajnálom!

A fogyasztóvédelmis dologról nem tuok, talán érdemes utána járni, sde gyanítom, erre nincs kötelezve egy kereskedő sem. SAJNOS!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook