Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsen valaki! Ételfüggő vagyok? fórum

Segítsen valaki! Ételfüggő vagyok? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. jún. 20. 18:17
Akkor most kivizsgálás? Pszichológus?
8. annah18 (válaszként erre: 6. - D62762eb79)
2010. jún. 20. 18:16
Ohh. Sajnálom.
2010. jún. 20. 18:15
Én is imádok enni. De még sosem gondoltam rá, hogy ez ne lenne normális. Kordában kell tartani, az biztos. Én is eszem mindenfélét, pedig fogyókúrázom. Aki nem ilyen, az sovány. Ez van.
2010. jún. 20. 18:14

szia! én is így vagyok, szinte szó szerint. a cigit le tudtam tenni, de a kajával nagy bajaim vannak. állandóan csak arra tudok gondolni, mit ehetek legközelebb. a vicces (ha az lenne..) az, h részemről bejátszik az alkoholfüggőség is. így mivel nagyon kevés pénzből élek, el kell döntenem, melyik mérget válasszam.

sokszor nézem az életmóddal kapcsolatos műsorokat. egyszer egy nagyon kövér ember azt mondta, h ő nem ismeri az éhség-nélküli életet. csak két érzést ismer. ha tele van, és hányingere van, és ha nincs tele, akkor embertelen éhséget érez, amit azonnal meg kell szüntetnie. vagy rosszul van, vagy tele van. ez vagyok én is...lehet, h ijesztő, amit írtam, de nem vagy egyedül.

2010. jún. 20. 18:14
A legtöbbször az ízek miatt eszem, de nálam is előfordul az érzelmi evés. a rendszeres étkezés sajnos nálam nem lehetséges a munkám miatt.
4. Binky (válaszként erre: 1. - Annah18)
2010. jún. 20. 18:10

Én jártam...

Nehéz volt kikeveredni belőle.

A kérdés amit fle kell magadnak tenni, hogy miért eszel?

És érdemes lenne szerintem diétát elkezdened, amely az adagokkal és a rendszerességgel is machinál.


Nálam az volt az étkezés alapja, hogy egyrészt stresszlevezető, másrészt 'szeretetpótló'. Mikor nagyon utáltam önmagam, avgy úgy éreztem mások nem szeretnek, inkább ettem.

3. noccika (válaszként erre: 1. - Annah18)
2010. jún. 20. 18:10
szia! én is hasonló cipőben vagyok!!! dettó mint te! jó, mondjuk én a cigit még nem bírtam lerakni, ezen kívül dettó:D:D
2. trapiti (válaszként erre: 1. - Annah18)
2010. jún. 20. 18:09
Ez lehet szenvedélybetegség is, de előfordulhat hogy valamilyen testi betegség van a hátterében. Szerintem két dolog lenne fontos: egy belgyógyászati kivizsgálás pl. labor-vércukor és ha minden negatív, akkor pszichológushoz fordulnék.
2010. jún. 20. 18:06
Mi lehet a megoldás a problémámra? Nagyon szeretek enni. Sőt ez sem jó kifejezés! Hiába ettem teli magam szinte hányásig, akkor is azon jár az agyam, hogy mit is kellene enni legközelebb. Felváltva eszek sósat és édeset. A "legjobb" az ha a kaja minél fűszeresebb és tartalmasabb. Természetesen az emésztésem sem jó ezek után. Még nincs (jelentős) problémám a súlyommal, de nem tehetem ezt a szervezetemmel, mert előbb-utóbb kibukik! Egyébként mindenre van akarat erőm pl. a cigit is minden gond nélkül letettem egyik napról a másikra, de ez nem megy! Van valaki aki jár / járt hasonló cipőben? Segítsetek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook